ecommerce

Allegro uruchamia anglojęzyczną wersję swojego serwisu. Firma chce zawojować europejski rynek

Rafał Chabasiński
22.02.2022
Allegro uruchamia anglojęzyczną wersję swojego serwisu. Firma chce zawojować europejski rynek

Allegro coraz poważniej bierze się za ekspansję na rynki zagraniczne. Siłą rzeczy, główną barierą pozostaje język. W tej sytuacji Allegro po angielsku wydaje się naturalnym rozwiązaniem. Największy polski serwis ecommerce uruchamia właśnie swoją anglojęzyczną wersję. Dodatkowo już niedługo zagranicznych użytkowników obsłuży dedykowana platforma, allegro.com. 

Nie da się zawojować europejskich rynków prowadząc platformę w języku polskim. Allegro po angielsku stanowi oczywiste rozwiązanie tego problemu

Allegro postanowiło przełamać największą barierę hamującą ekspansję na rynki zagraniczne i uruchamia właśnie anglojęzyczną wersję swojego serwisu. Spółka we wtorek 22 lutego wystosowała komunikat prasowy. Wynika z niego, że klienci największego polskiego serwisu ecommerce będą teraz mogli wyszukiwać i kupować towary na Allegro w języku angielskim. Oferta obejmie 24 państwa Unii Europejskiej. Wyjątek stanowią Malta oraz Cypr.

Co więcej, będą mogli również płacić w euro. Równocześnie Allegro deklaruje że wspomoże sprzedawców w obsłudze zarówno dostaw międzynarodowych jak i płatności. Pośredniczyć w tym mają zagraniczni partnerzy serwisu. Allegro po angielsku będzie oczywiście dostępne także dla użytkowników z Polski. Spółka zaoferuje między innymi tłumaczenia ofert zainteresowanych sprzedawców oraz niezbędne wsparcie dla kupujących.

Przedstawiciele spółki przyznają, że to dopiero początek działań ukierunkowanych na międzynarodową ekspansję. Allegro po angielsku stanowi pierwszy krok, drugim będzie dedykowana platforma allegro.com.

Klienci mogą korzystać z międzynarodowych ustawień na allegro.pl, a niedługo uruchomiona zostanie także strona w domenie allegro.com przeznaczona specjalnie dla międzynarodowych ofert. Platforma oferuje nie tylko konkurencyjne ceny dostaw, ale też będzie te dostawy wspomagać, jak i umożliwiać płatności w euro.

Długofalowym celem Allegro jest ekspansja międzynarodowa

Allegro po angielsku to oczywiste korzyści dla samego serwisu. Z punktu widzenia kupujących to, zdaniem spółki, dostęp do 60 milionów ofert dla klientów z Unii Europejskiej. Równocześnie Allegro na zachodnich rynkach zamierza stosować rozwiązania technologiczne sprawdzone na polskim rynku. Prezes Allegro, Francois Nuyts, patrzy na przyszłość z wyraźnym optymizmem.

Ekspansja międzynarodowa jest jednym z naszych priorytetów i jako najczęściej odwiedzana platforma ecommerce w Polsce robimy kolejny wielki krok naprzód w tym kierunku. Podczas gdy trwają prace nad planowaną integracją z Grupą Mall, wzmacniamy drugi filar naszej obecności w Europie, poszerzając dostęp do milionów ofert na naszej platformie dla klientów i sprzedawców z UE. Europejscy konsumenci skorzystają dzięki Allegro na szerokim wyborze produktów w świetnych cenach jak i na wygodnych dostawach, a sprzedawcy zyskują możliwość powiększenia w ten sposób grona potencjalnych klientów.

Warto przy tym przypomnieć, że Grupę Mall Allegro przejęło w listopadzie zeszłego roku. To jedna z większych platform ecommerce w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Spółka posiada aktywa w Czechach, Słowacji, Węgrzech, Słowenii, Chorwacji i Polsce. Wydaje się przy tym, że Allegro po angielsku to operacja skierowana docelowo także na rynki w zachodniej Europie. Dla polskiej platformy będzie to spore wyzwanie.