Jak zdobyć 10 000 dolarów? Czasem wystarczy dokładne przeczytanie umowy

Codzienne Dołącz do dyskusji (61)
Jak zdobyć 10 000 dolarów? Czasem wystarczy dokładne przeczytanie umowy

Na ogół nie czytamy do końca ani regulaminów, ani umów. Okazuje się jednak, że zdecydowanie warto to robić, co udowadnia przypadek nauczycielki z USA, która dzięki uważnej lekturze wygrała w… nietypowym konkursie firmy ubezpieczeniowej. Wystarczyło dokładne przeczytanie umowy.

Nieczytanie umów to problem społeczny

Wiele osób przed planowaną podróżą decyduje się na wykupienie ubezpieczenia. Jest to czynność dość oczywista, zwłaszcza, jeśli wybieramy się gdzieś dalej. Wykupienie ubezpieczenia jest możliwe po podpisaniu odpowiedniej umowy ubezpieczeniowej. Niestety – jak łatwo się domyślić, dokładne przeczytanie umowy nie zdarza się dosyć często. To z kolei może mieć negatywne konsekwencje. I dotyczy to oczywiście każdej umowy – nie tylko umowy ubezpieczeniowej, ale także umowy z bankiem czy z akwizytorem.

Zdają sobie z tego sprawę także same firmy ubezpieczeniowe. Jak donosi portal Fly4Free.pl, jedna z nich, Squaremouth, postanowiła zorganizować konkurs, który zwróci uwagę na ten problem społeczny.

10 000 dolarów za dokładne przeczytanie umowy

Firma Squaremouth postanowiła wynagrodzić te osoby, które przeczytają swoją umowę ubezpieczeniową do końca. Na siódmej stronie umieściła zapis drobnym drukiem:

Jeśli dotarłeś tak daleko, to jesteś jednym z niewielu klientów, którzy przejrzeli całą dokumentację – brzmiała informacja przygotowana przez Squaremouth.

Do tego zapisu firma dołączyła prośbę o kontakt. Okazało się, że przed wspomnianą nauczycielką umowę ubezpieczeniową podpisało 65 osób, ale żadna z nich nie skontaktowała się z firmą. Wszystko wskazuje więc na to, że jako jedyna z nich przeczytała ją do końca i odpowiednio uważne. Jedynym, co mogło zaskoczyć firmę pozytywnie był fakt, że kobieta zadzwoniła już po 23 godzinach.

Konkurs Pays to Read

Firma ubezpieczeniowa potwierdza, że zorganizowała konkurs w celu podkreślenia problemu, jakim jest nieczytanie umów i podpisywanych dokumentów. Squaremouth stwierdziło zatem, że wręczy nagrodę w wysokości 10 000 dolarów pierwszej osobie, która się z nimi skontaktuje w związku z zapisem umieszczonym w umowie. Oprócz nagrody, która została wręczona nauczycielce, Squaremouth przekazało też kolejne 10 000 dolarów na cele charytatywne oraz po 5 tys. dolarów dotacji dla dwóch szkół, w których uczy laureatka konkursu.