Meghan Markle, narzeczona Księcia Harry’ego, gra w serialu Suits „odważne sceny”? To gruba przesada…

Zagranica Dołącz do dyskusji (153)
Meghan Markle, narzeczona Księcia Harry’ego, gra w serialu Suits „odważne sceny”? To gruba przesada…

Meghan Markle, narzeczona Księcia Harry’ego, przez media przedstawiana jest jako aktorka popularnego serialu Suits („W garniturach”), która gra bardzo odważne sceny. To bardzo dziwne postawienie sprawy. 

Moje pierwsze spotkanie z Meghan Markle, narzeczoną Księcia Harry’ego miało miejsce w 2011 roku, właśnie przy okazji serialu Suits.

Meghan Markle – narzeczona Księcia Harrego to dla mnie Rachel Zane

Studiowałem wtedy prawo, serial opowiadał o prawnikach, jakimi każdy z nas chciałby wtedy być – klienci ze światowego topu, wielomiliardowe sprawy, siedzenie w papierkach i zaczytywanie w przepisach magicznie ograniczone do ułamków sekund, za to możliwość wygrywania spraw poprzez to „kto kogo mocniej przyciśnie do ściany” i kto ma lepszą ripostę.

Prawdę powiedziawszy, gdyby serial Suits opowiadał o lekarzach, architektach albo tramwajarzach, to oglądałbym go z równą przyjemnością, ponieważ świat prawa był tam tylko tłem dla fantastycznie nakreślonych bohaterów oraz fenomenalnych, błyskotliwych dialogów. Byłbym zapomniał – całość okraszono najlepszym serialowym soundtrackiem nieautorskim.

Louis Litt oraz Donna Paulsen, dwie kapitalnie zakreślone postaci. A do tego dialogi, błyskotliwe, rewelacyjne dialogi z licznymi nawiązaniami popkulturowymi, gdzie szybka myśl goni jeszcze celniejszą odpowiedź. No i jest tam też Rachel Zane, czyli postać grana przez Meghan Markle.

Meghan Markle, narzeczona Księcia Harry’ego, zdaniem mediów gra w serialu Suits „odważne sceny”

Z jednej strony rozumiem czemu w serialu Suits pojawia się postać Rachel Zane – zapełnia potrzeby tych 20% widowni, które oczekują w serialu wątku romansu. Ale nie będę też ukrywał, że ten motyw ciągnie sam serial ku dołowi i zapewne wielu fanów Suits z dużą ulgą przywitałoby zamianę czułych spojrzeń na kilka kolejnych błyskotliwych żartów prawników pojawiających się w serialu.

Być może z pomocą przyjdzie życie prywatne Meghan Markle, która zaręczyła się z Księciem Harrym. Media dopiero teraz na masową skalę odkrywają aktorkę pisząc wszędzie o odważnych scenach z serialu Suits w co mógłby uwierzyć każdy, kto serialu nie widział.

Czy aktorka Meghan Markle może zostać żoną księcia?

Z jednej strony rozumiem potrzebę wzniecania krzykliwych nagłówków, które nie są kompletnie nieuzasadnione – narzeczona Księcia Harry’ego rzeczywiście bierze udział w scenach miłosnych. Z drugiej strony warto mieć na uwadze, że na tle dzisiejszej rzeczywistości medialnej, sceny Meghan Markle w Suits są niemalże purytańskie, niczym z show zarezerwowanego dla nastolatków. Ktoś mógłby ocenić to inaczej jeszcze dekadę temu, ale produkcje pokroju Gry o Tron, Californication czy Spartakusa bardzo solidnie zmieniły wrażliwość widza w tym zakresie.

Sukcesja wsteczna – czy matka może objąć tron po zmarłym królu?

Meghan Markle jest osobą o nietypowym kolorze skóry, rozwódką, jest starsza od swojego narzeczonego, a na dodatek gra w filmach i serialach, choć z tymi odważnymi rolami to bym polemizował, i takie rzeczy rzeczywiście mogłyby zostać uznane za przeszkodę we wstąpieniu w szeregi rodziny królewskiej, ale raczej jeszcze kilkanaście lat temu i to tylko ze względów natury zwyczajowej, a nie prawnej. Pamiętajmy też, że jeśli nie wydarzy się jakaś straszna tragedia, Książę Harry i jego żona Meghan Markle nigdy nie zasiądą na tronie.

Fot. tytułowa: Materiały promocyjne Suits/USA Network