ecommerce Transport

InPost rozwiązał problem przedmiotów, których nie wolno wnieść w bagażu podręcznym do samolotu

Rafał Chabasiński
23.08.2023
InPost rozwiązał problem przedmiotów, których nie wolno wnieść w bagażu podręcznym do samolotu

Podczas kontroli bezpieczeństwa okazało się, że czegoś nie możesz wnieść na pokład samolotu? InPost znalazł rozwiązanie problemu. Jest nim Paczkomat na Lotnisku Chopina w Warszawie. Za jego pomocą będziemy mogli wysłać nasze rzeczy do wybranego innego urządzenia lub pod wskazany adres.

Paczkomat na Lotnisku Chopina uratuje nasze rzeczy przed wylądowaniem w śmietniku

Niekiedy trafiają się rozwiązania, po skorzystaniu z których zaczynamy się zastanawiać, jakim cudem wcześniej obchodziliśmy się bez nich. Trzeba przyznać, że w świecie szeroko rozumianego ecommerce i logistyki bardzo często wpada na nie InPost. Tym razem firma Rafała Brzoski znalazła rozwiązanie problemu przedmiotów, których nie wolno wnosić na pokład samolotu w bagażu podręcznym.

Zdarzyć się może, że rzeczywiście takie obiekty mamy przy sobie, przez co nie jesteśmy w stanie przejść kontroli bezpieczeństwa. Mogą to być na przykład ostre przedmioty albo płyny o pojemności powyżej 100 mililitrów. Do tej pory jedynym rozwiązaniem tego konfliktu interesów pomiędzy nami a przepisami było pozbycie się spornej rzeczy. Najczęściej trafiały one po prostu do śmietnika. W przypadku napojów zawsze można było je od razu wypić. To zresztą nie zawsze jest możliwe albo rozsądne, zwłaszcza gdy mówimy o większych ilościach alkoholu.

Nie da się ukryć, że tego typu marnotrawstwo nie zawsze odpowiadało podróżnym. Cóż jednak możemy zrobić w sytuacji, gdy po zamachach terrorystycznych z 11 września 2001 r. bezpieczeństwo stało się kwestią absolutnie kluczową z punktu widzenia linii lotniczych? Okazuje się, że rozwiązanie było wręcz oczywiste. Szczegóły znajdziemy między innymi na profilu InPostu na Facebooku.

Właśnie uruchomiliśmy Paczkomat na Lotnisku Chopina! Dzięki naszemu urządzeniu będziesz w stanie nadać wygodnie przedmiot zatrzymany podczas kontroli bezpieczeństwa, którego nie zabierzesz na pokład samolotu. Nie trać cennych pamiątek. Odpraw je spokojnie do swojego domu przez Paczkomat zlokalizowany w strefie Fast Track E 📦 Od dziś, masz co najmniej jeden powód do zmartwienia mniej!

Można się spodziewać, że z czasem kolejne urządzenia pojawią się także na innych polskich lotniskach

Paczkomat na Lotnisku Chopina w Warszawie działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy spakować sporny przedmiot i nadać go za pomocą aplikacji InPost. Mamy możliwość wskazania dowolnego innego urządzenia, na przykład w miejscu docelowym naszej podróży. Możemy również zdecydować się na tradycyjną dostawę pod wskazany adres.

Co szczególnie istotne: wsparcia pechowym podróżnym w razie potrzeby udzielą odpowiednio przeszkoleni pracownicy lotniska. Tym samym nie powinniśmy się martwić, że coś pójdzie nie tak i nasza przesyłka w jakiś sposób przepadnie. Rafał Brzoska wspominał, że jego firma nowe rozwiązanie testowała przez kilka miesięcy. Paczkomat na Lotnisku Chopina nie będzie się zresztą różnił od pozostałych urządzeń, więc klienci InPostu nie powinni mieć żadnych problemów z obsługą. W końcu słyną one wręcz z prostoty i intuicyjności obsługi.

Powiedzmy to sobie szczerze: Paczkomat na Lotnisku Chopina w strefie kontroli bagażu to znakomity pomysł, który ułatwi życie pasażerom. Równocześnie popularne Okęcie to obecnie największy port lotniczy w Polsce. Wydaje się więc oczywistym miejscem na wdrożenie tego typu rozwiązania. Można przypuszczać, że z czasem Paczkomaty InPost pojawią się także na innych polskich lotniskach, o ile będzie na to zapotrzebowanie.