Revolut rzuca wyzwanie bankom i zwiększa oprocentowanie kont oszczędnościowych. To zresztą nie wszystko

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Revolut rzuca wyzwanie bankom i zwiększa oprocentowanie kont oszczędnościowych. To zresztą nie wszystko

Brytyjska firma przeprowadziła badania, które jasno wskazują, że Polacy chcą oszczędzać. Szczególnie ci młodzi. A jak wiadomo najlepiej oszczędzać tam, gdzie pieniądz robi pieniądz. Właśnie z tego względu Revolut zwiększa oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych. Czy będzie to kolejny strzał w dziesiątkę?

Kolejny krok Revoluta do polskich klientów

Nie da się ukryć, że Revolut jest międzynarodowym przedsiębiorstwem, a ponad 30 milionów klient robi wrażenie. Jednak naprawdę znaczną część revolutowego tortu biorą Polacy. Według danych firmy jest to ponad 2,5 miliona użytkowników, czyli ponad 8 procent w skali świata. Być może skłaniają nas do korzystania z ich usług takie promocje jak konto dla par bez ograniczeń, darmowe 15 euro w kryptowalutach czy możliwość inwestowania w ETF-y.

Teraz nadszedł czas na kolejną ofertę, która jest skierowana także dla klientów z Polski. Jak wynika z badań Revolut Money Report aż co piąty Polak chce zacząć oszczędzać w 2023 roku. Co ciekawe, największy odsetek chcących gromadzić oszczędności jest w grupie wiekowej 18-24 oraz 35-44, gdzie wyniósł 26 procent. Trochę mniej, jednak nadal powyżej średniej, wygląda to w grupie 25-34, w której oszczędzać chce 23 procent ankietowanych. Na przeciwległej stronie z wynikiem 10 procent znajduje grupa wiekowa 55-64.

Revolut zwiększa oprocentowanie kont oszczędnościowych. Kto zyska?

Brytyjska firma oferuje konta oszczędnościowe zarówno w złotówkach, jak i w euro. W polskiej walucie oprocentowanie wynosiło 4,5 procent, a w rezultacie wprowadzonych zmian wzrosło do 5 procent. Dotyczy to planu Metal. W przypadku osób korzystających z planu Plus oprocentowanie wzrosło z 4,1 procent do 4,25 procent, natomiast dla planu Premium z 4,3 procent do 4,8 procent. Nie zmieniło się natomiast oprocentowanie dla osób, które wybrały plan Standard (4,05 procent).

Również konta oszczędnościowe w walucie europejskiej doczekały się wzrostu stawek oprocentowania. W tym przypadku jednak wszystkie rodzaje planów zostały poprawione. Aktualnie wygląda to tak:

  • Standard — z 0,7 procent na 1 procent,
  • Plus — z 0,75 procent na 1,25 procent,
  • Premium — z 0,8 procent na 1,75 procent,
  • Metal — z 0,9 procent na 2 procent.

Zarówno konta oszczędnościowe prowadzone w euro, jak i polskich złotych, to produkty finansowe z codzienną wypłatą odsetek bez względu na wybrany plan.

Czym jest sejf na oszczędności?

Oprócz zwiększenia oprocentowania na kontach z codzienną wypłatą odsetek Revolut wprowadził także zupełną nowość dla klientów chcących oszczędzać. Mowa tu o sejfach na oszczędności. Na czym polega nowa usługa? W tym przypadku Revolut jest jedynie pośrednikiem. Udostępnia on klientowi aplikację, a on za jej pomocą przesyła swoje środki finansowe na lokatę w banku. Dodatkowo w momencie przesłania środków to Revolut zostaje brokerem lokaty, którą dysponuje w imieniu klienta. W niektórych przypadkach to klient będzie mógł sam wybrać bank. W Polsce partnerem Revoluta przy sejfach na oszczędności ma być Aion Bank. Warto pamiętać, że do kwoty 100 000 euro środki klienta są objęte systemem gwarantowania depozytów (DGS).