Awaria w Santander Bank i Credit Agricole. Klienci mają problemy z płatnością kartą

Codzienne Finanse Dołącz do dyskusji (66)
Awaria w Santander Bank i Credit Agricole. Klienci mają problemy z płatnością kartą

Niemile rozpoczął się poranek niektórych klientów Santander Bank i Credit Agricole. Okazało się, że część osób może mieć problem z płatnościami przy użyciu karty.

Santander Bank i Credit Agricole: trudności w płaceniu kartą

Poniedziałkowy poranek zazwyczaj sam w sobie nie należy do najlepszych. Tymczasem klienci Santander Banku i Credit Agricole mogą mówić o podwójnym pechu. Okazało się, że część osób posiadających konta w tych bankach miała dziś problem w dokonaniu płatności kartą. A należy pamiętać, że Santander to obecnie jeden z najpopularniejszych banków w Polsce, co oznacza, że niemiłe zaskoczenie mogło przeżyć naprawdę wiele osób robiących dziś poranne zakupy. W przypadku Santandera utrudnienia występują zresztą nadal – tak wynika chociażby z oficjalnej strony banku w mediach społecznościowych. Informacja z godz. 12:12:

Otrzymaliśmy informację, że ponownie dla części klientów mogą występować utrudnienia w płatnościach naszymi kartami. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu.

Wcześniej, o godz. 11, bank informował, że większość transakcji dokonywanych kartami powinna być już akceptowana. Jak widać, problem okazał się znacznie poważniejszy i część klientów wciąż nie może płacić kartą. Dodatkowo część osób skarży się, że pomimo odrzucenia transakcji przy kasie, z ich konta zostały pobrane pieniądze. Bank uspokaja, że pobrane środki wrócą na konto klientów.

Całkiem niedawno (w nocy z 22 na 23 marca) występowały natomiast utrudnienia w korzystaniu z bankowości mobilnej i aplikacji. Utrudnienia, mimo początkowych zapowiedzi, zniknęły dopiero ok. godz. 10.

Aktualizacja [komunikat Santander Bank Polska]:

Obecnie nie występują już problemy w autoryzacji części transakcji kartami Santander Bank Polska. Naszych klientów przepraszamy za wszelkie niedogodności.

Credit Agricole: zapowiedziane trudności. Tylko, że utrudnienia się przedłużają

Na poranne problemy mogą narzekać również klienci Credit Agricole. Na usprawiedliwienie banku należy dodać, że Credit Agricole zapowiadało prace, które mogą uniemożliwić dokonanie płatności kartą. Inna sprawa, że utrudnienia miały wystąpić w nocy z 24 na 25 marca, tymczasem (stan na godz. 10) bank poinformował, że problemy mogą występować nadal. Brak jednak odpowiedzi, kiedy prace zostaną zakończone, a klienci odzyskają możliwość płacenia kartą.

W przypadku obu banków utrudnienia spotkały się z nerwowymi reakcjami klientów, zwłaszcza, że nie wiadomo, kiedy problem zostanie ostatecznie rozwiązany.