Plus robi to dobrze. Wprowadzają aplikację, która sprawdza stan techniczny wyświetlacza

Dobre wiadomości Technologie dołącz do dyskusji (48) 29.11.2018
Plus robi to dobrze. Wprowadzają aplikację, która sprawdza stan techniczny wyświetlacza

Emilia Wyciślak

Czy to już przyszłość? Plus wpadł na genialny pomysł: wprowadza Serwis Wyświetlacza. Robimy sobie selfika przy lustrze, a aplikacja sprawdza, czy nasz telefon dobrze działa. Co prawda trzeba pamiętać o tym, żeby wyczyścić lustro, ale hej! 

Co prawda nie mam telefonu w Plusie, bo dawno temu podjęłam romans z Play, ale robią wszystko, żebym zmieniła zdanie, kusząc pięknie i na serio. Ile razy zdarza się bowiem, że telefon nam upadnie? Internet podpowiada wtedy metodę na zrobienie technologicznego risotto: włóż do ryżu (a w nocy przyjdą azjatyccy technologowie, zabiorą ryż i naprawią). Ile razy zdarza się, że uderzymy torbą o coś ciężkiego, a potem zastanawiamy się, czy wyświetlacz działa? Siłą rzeczy musimy iść do serwisu, oddać telefon, odczekać kilka dni, usłyszeć, że nic się nie dzieje i zapłacić pięćdziesiąt złotych za kilka słów pocieszenia. Równie dobrze moglibyśmy wybrać się ze smartfonem do psychologa.

Plus tymczasem pozwala nam połączyć przyjemne z pożytecznym: wprowadza aplikację Serwis Wyświetlacza. Robimy sobie zdjęcie w lustrze (od razu mamy wymówkę, żeby je wyczyścić), a algorytm przetwarza dane i mówi nam, czy powinniśmy serwisować nasze urządzenie, czy możemy spać spokojnie.

Przyszłość jest tutaj. Plus, czekamy na nasze latające deskorolki.

Serwis Wyświetlacza to genialny pomysł

To nie koniec dobrych wieści: Serwis Wyświetlacza pozwala na naprawę telefonu do 700 zł, a jego droższa o trzy złote wersja – nawet do całej wartości urządzenia. Przyjeżdża kurier, zabiera telefon, naprawa zajmuje kilka dni i produkt do nas wraca. Za całość płacimy 7 zł (w tańszej wersji) lub 10 (w tej droższej) zł. Biorąc pod uwagę fakt, że idzie zima, to warto wykupić smarftonowi ubezpieczenie zdrowotne. Możemy to zrobić nawet wtedy, kiedy nasz telefon pochodzi z innego źródła, bo na przykład kupiliśmy go na Allegro (oczywiście, zasada jest taka, że nie może być uszkodzony wcześniej). Dobry ziomek Plus nie dyskryminuje nikogo. Aż się zdziwiłam, bo normalnie firmy każą sobie sprzedać duszę za coś takiego, wykupić abonament z dodatkową opłatą, dwie telewizje i Internet bezprzewodowy 1 GB miesięcznie. A tu proszę.

serwis wyświetlacza
Widzę mnóstwo zastosowań w moim związku

Zresztą z małymi serwisami jest taki problem, iż nie ponoszą żadnej odpowiedzialności za potencjalne dobicie naszego sprzętu. Że ludzie z Plusa wpadli na to, żeby w ten sposób serwisować telefon: chapeau bas. Liczę tylko na to, że nie ma w tym wszystkim żadnych kruczków w rodzaju: hej, masz zarysowany telefon, to wymiana szybki wynosi 15000 zł + VAT, płać. Istnieje szansa na taką pułapkę, chociaż byłoby to strzelenie sobie samemu w stopę.

Usługa będzie dostępna od 30 listopada dla wszystkich klientów Plusa: zarówno nowych użytkowników, jak i tych, co już mają z nim umowę. Andrzej może teraz przejechać po smartfonie czołgiem, a Plus mu odpowie, że wyklepiemy.

48 odpowiedzi na “Plus robi to dobrze. Wprowadzają aplikację, która sprawdza stan techniczny wyświetlacza”

  1. „Ile razy zdarza się, że uderzymy torbą o coś ciężkiego, a potem zastanawiamy się, czy wyświetlacz działa?”

    Czegoś tu nie rozumiem – to nie wystarczy spojrzeć na wyświetlacz żeby wiedzieć, czy działa?

    • No nie, ludzie to idioci i nie można im pozostawiać tego typu decyzji, bo jeszcze coś poknocą, dlatego musisz sobie zrobić selfi w lustrze, by ktoś ocenił, że wszystko jest ok… Ja pierdole………. xD

  2. Serwis wyświetlacza to jedna wielka sciema,Samsung Galaxy S8+ jest w firmie Digital care od 3 miesięcy, oszustwo i naciaganie ludzi,chcą opłaty za usługę,ponieważ twierdzą,że oprócz wyświetlacza muszą zmienić obudowę,niby inaczej nie da się zrobić,walczę ze złodziejami,nie dajcie się wrobić

  3. Ta sama sytuacja dotyczy mojego S7 edge, złożyłem zgłoszenie kurier zabrał tel. A po dwóch dniach dzwonią że oprócz digitizera( dotyku/ szybki) trzeba jeszcze wymienić ramkę i baterie za 1100zl, a oddałem telefon działający tylko ze stłuszonym szkłem, i po co, co miesiąc opłacać te oszukane, ubezpieczenie.

  4. Nie tylko umyć lustro ale i posprzątać (ogarnąć bur.. u niektórych) , zadbać by nikt nie stał się królem drugiego planu (np.wujek siedzący na klopie)

  5. Jak już uj i kawałek czasu serwisuję te urządzenia, tak za piernika nie rozumiem, jak niby zdjęcie selfie miałoby mi zdiagnozować w dodatku poprawnie, prawidłowo, jakieś ewentualne uszkodzenia matryc? Bezsens kompletny i zakrawa to na grubymi nićmi szyte naciągactwo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *