Sławomir Mentzen dołącza do grona publicystów Bezprawnika

bezprawnik.pl Dołącz do dyskusji (481)
Sławomir Mentzen dołącza do grona publicystów Bezprawnika

Choć przez lata staliśmy się szeroko idącym medium o tematyce nie tylko prawnej, ale też biznesowej, finansowej i społecznej, nadal pamiętamy o naszym blogowym rodowodzie. Zawsze powtarzałem, że Bezprawnik nie uczestniczy w krwawej walce o newsa, jest przede wszystkim medium opinii. 

W szóstym roku istnienia serwisu, korzystając z naszej marki oraz zasięgów, zdecydowaliśmy się na to, by wreszcie wpuścić do platformy zewnętrznych ekspertów. Chcemy by ich opinii pojawiało się u nas jak najwięcej i także pod ich silną ekspozycję projektowana jest nowa wersja serwisu. Dziś przedstawiamy wam pierwszego z nich i muszę przyznać, że to kompletowanie naszych prawno-podatkowo-biznesowych Galacticos zaczynamy naprawdę potężnym transferem.

Sławomir Mentzen publicystą Bezprawnika

Jeżeli miałbym wskazać najważniejsze nazwisko internetowej dyskusji na temat podatków w ostatnich latach – nie mam najmniejszych wątpliwości, jest to nasz nowy publicysta, czyli doktor Sławomir Mentzen. Podczas gdy rządowi i opozycyjni eksperci sami między sobą przerzucają się pomysłami i wykresami o umiarkowanym stopniu zrozumienia nawet wśród ich autorów, Mentzen wprowadził na nowy grunt zawód doradcy podatkowego. Z instytucji znanej dotychczas przede wszystkim optymalizującym się korporacjom, uczynił obiekt zainteresowania nawet przeciętnych obywateli, szukających oszczędności lub po prostu pomocy w obliczu bezlitosnego aparatu i skomplikowanego systemu podatkowego.

To właśnie krytyką tego aparatu czy wyciąganiem absurdów z gąszczu przepisów Sławomir Mentzen budował w ostatnich latach swoją medialną pozycję, jednym tweetem lub postem na Facebooku stymulując debatę internautów na temat kolejnych porcji bezsensu serwowanych przez często niekompetentnego ustawodawcę. Teraz będzie robił to również na łamach Bezprawnika, publikując swoje autorskie i dedykowane naszym czytelnikom felietony. Pierwszy z nich możecie przeczytać już teraz pod poniższym adresem:

To dopiero początek bezprawnikowych Galacticos

Jestem niezwykle dumny i niezwykle szczęśliwy, że w naszym portalu zaczynają pojawiać się nazwiska tej rangi. Umysły, które naprawdę zasiewają intelektualny ferment wpływając na kształt polskiej debaty publicznej. Praktycy wyposażeni w doświadczenie pozwalające na konfrontację swoich poglądów z rzeczywistością.

Sławomir Mentzen to doktor nauk ekonomicznych, doradca podatkowy, właściciel Kancelarii Mentzen, ale też polityk związany silnie z sejmową Konfederacją. Ustaliliśmy jednak, że w ramach współpracy z Bezprawnikiem skupimy się przede wszystkim na treściach bliskich naszemu firma.blog – czyli podatkach, prowadzeniu firmy i gospodarce.

Już niebawem przedstawimy kolejnych publicystów w naszej ekipie. Jednym z nich będzie znany adwokat związany przez wiele lat z polską lewicą, dziś brylujący na polskich salach sądowych.