Przeciwnicy 5G odkryli fale elektromagnetyczne. Jeszcze trochę i zaprezentują nam koło

Gorące tematy Społeczeństwo Technologie dołącz do dyskusji (429) 02.05.2019
Przeciwnicy 5G odkryli fale elektromagnetyczne. Jeszcze trochę i zaprezentują nam koło

Paweł Mering

Wdrożenie technologii 5G sprzyja dyskusjom, a także protestom. Jeden z redaktorów Spiders.Web wybrał się na jeden z takich protestów. To, co udało się nagrać, jest — delikatnie mówiąc — szokujące. Czyżby przeciwnicy 5G stanowili kolejną grupę, wyznającą poglądy tak irracjonalne, że można by je porównać do tez wygłaszanych płaskoziemców i antyszczepionkowców?

Zapowiedź masowego wdrożenia 5G poskutkowało kolejną falą tzw. radiofobii. Fakt, że emitowany zacznie być sygnał innego niż dotychczas rodzaju, powoduje, że pewne grono ludzi po prostu… wychodzi na ulicę i krzyczy.

Mowa nienawiści

Oglądając relację Dawida Kosińskiego, już w pierwszych minutach wiadomo, z czym mamy do czynienia. Jeden z mężczyzn od razu nazywa Dawida „k*rwą korporacyjną” (a jakże), a otyły jegomość dorzuca do tego przytyki związane z wagą (o ironio).

Pewien rozmówca pokazuje nawet badania. Wskazuje na fakt, że fale elektromagnetyczne mogą mieć różne częstotliwości, podkreślając zarazem, że im wyższa częstotliwość, tym większe spustoszenie czyni ona w organizmie, przenikając przez niego.

Kolejne przebitki ukazują tezy o spisku, a wręcz planie na eksterminację ludzkości. Następny rozmówca twierdzi, że obce służby, za pomocą fal elektromagnetycznych, będą mogły nas inwigilować, a także przesyłać wbrew woli bliżej nieokreślone informacje.

Całość wieńczy stwierdzenie, że skoro zwolennicy 5G tak lubią fale elektromagnetyczne, to niech sobie wsadzą głowę do mikrofalówki.

Fale elektromagnetyczne i szkodliwość 5G

Takie wypowiedzi, niepoparte badaniami, albo jedynie wybiórczą ich analizą, są — delikatnie mówiąc — niepoważne. Promieniowanie elektromagnetyczne otacza nas nieprzerwanie i od zawsze. Inną kwestią jest oczywiście samo natężenie fali (nie wolno jej mylić z częstotliwością) i przebywanie w obecności nadajników. Tutaj, od lat, faktycznie pojawia się szereg wątpliwości.

Fale radiowe, promieniowanie UV (szkodliwe), promieniowanie rentgenowskie (szkodliwe), promieniowanie gamma, a także światło, które pozwala nam widzieć, to są właśnie fale elektromagnetyczne.

Tak czy inaczej, widząc takie wypowiedzi przeciwników 5G, trudno mi uwierzyć, żeby zdawali sobie oni z tego sprawę. Owszem, istnieją badania, które poruszają kwestię wpływu fal elektromagnetycznych na żywe organizmy. Niestety — użyję stwierdzenia potocznego — rodzajów fal elektromagnetycznych, w zależności od ich częstotliwości i długości, jest nieskończenie wiele. Znaleźć można szereg badań, które zarówno potwierdzają szkodliwy wpływ owych fal na organizmy, jak i takie, które wskazują, że szkodliwego wpływu nie ma. Uwaga — nie jest to zależne od środków, jakie koncerny wpłacają ośrodkom badawczym w celu spreparowania wyników.

Promieniowanie elektromagnetyczne jest po prostu tak szerokim zjawiskiem, że wybiórcza analiza badań jest niedopuszczalna.

Głoszenie objawionych tez o bezwzględnej szkodliwości 5G, podsyconej teoriami o spisku koncernów, a nawet planie eksterminacji Narodu Polskiego, nie powinno mieć miejsca w przestrzeni publicznej. Oczywiście nikomu nie odbieram prawa do głoszenia swoich poglądów — należy to robić. Czynienie tego jednak w sposób, oparty o mowę nienawiści i teorie spiskowe, daje powody do zastanowienia się, gdzie jest granica dopuszczalności pewnych przekazów do przestrzeni publicznej.

429 odpowiedzi na “Przeciwnicy 5G odkryli fale elektromagnetyczne. Jeszcze trochę i zaprezentują nam koło”

 1. Witam, a co w tym dziwnego że im krótsza fala tym więcej złego rob w żywym organizmie.
  Gdyby nie pole magnetyczne oraz atmosfera które odbijają szkodliwe częstotliwości nie było by życia na Ziemi.
  Wystarczy wiedzieć że DNA, Kości oraz białka są piezoelektryczne, zapoznać się z tematem pole Ebnera. Aby jednak mieć wątpliwości co do sieci 5G

  • Mówisz o tej teorii spiskowej na którą nie ma żadnych naukowych dowodów? :D Jeezu, skąd wy się bierzecie.

   • O jakiej „teorii spiskowej” albo jest spisek albo go niema
    O Jezu niewzywaj imienia Pana Boga na daremno
    A teraz do rzeczy.
    Fakt – DNA, Kości, białka są piezoelektryczne o ile wiesz co to znaczy.
    Dwa na ziemię naturalnie dociera ograniczony wachlarz częstotliwości elektromagnetycznych kolejny fakt
    Więc żywe organizmy nigdy do tej pory nie były narażone na oddziaływanie takich częstotliwości.
    Pole Ebnera jest też Faktem
    To że naukowcy przy badaniach DNA używają częstotliwości 528hz kolejny fakt
    Istnieje takie słowo jak Harmoniczne to jest kolejny fakt.
    Jesteś w stanie mi udowodnić że sieć 5G nie wpłynie na DNA za 50 lat.
    Teraz żyjemy w smogu elektromagnetycznyn, coraz więcej raka w Polsce
    Oczywiście Ty nie widzisz tu żadnych korelacji.
    Chcesz dyskutować to na temat a nie odnos8sz się do słońca „o Jezu

    • Widzisz, prowadzone są wciąż badania na temat wpływu promieniowania na nasze organizmy i jakoś wychodzi że nie jest on krytyczny. Piję do twojego „pola Ebnera”, wybacz ale jedyne informacje jakie o gościu znalazłem to że odkrył jakiś wpływ ale został uciszony. Żadnej dokumentacji naukowej, żadnych artykułów. Typ nawet strony na wiki nie ma! Wygląda to jak standardowe pomieszanie faktów naukowych, nagiętych pod twoją tezę oczywiście, z legendami miejskimi i kłamstwami. Daj mi jakiś przekonujący dokument( czyli: nie film na youtube, nie „artykuł” na stronie z teoriami spiskowymi, nie książka wydana przez typka z czapką z folii na głowie) a ci przyznam rację.

     • Może porostu użyj logicznego myślenia

     • No i to jest wasz koronny argument. Ale dziękuję, pomyślałem, nadal jest to bezdennie głupie.

      BTW, czekam na źródła nadal, jeszcze masz szansę.

     • Dołącz do myślenia wiedzę o Cymatyce, plus wiedzę o piezoeleketryzmie.
      Może jeszcze to że każda żywa komórka jest komórką elektryczną, ma swoją częstotliwośc drgań, napięcie i natężenie elektryczne.
      Uzywjac logiki zrozumiesz że pole Ebnera to fakt i nic tu nie trzeba udowadniać tylko zrozumieć.
      Aby co kolwiek zrozumieć trzeba dysponować odpowiednią bazą danych oraz umieć logicznie myśleć, i naprawdę nie trzeba naukowców.
      Jeszcze raz napisze
      Ludzie od niedawna maja do czynienia z różnymi „nowymi” częstotliwościami elektromagnetycznymi.
      Badania w tej dziedzinie pokazują jasno że promieniowanie elektromagnetyczne ma wielki wpływ na życie.
      Ile czasu, ile trzeba aby doszło do ewolucji.
      50, sto, dwieście lat.
      W tej chwili mamy za mało informacji z racji zbyt małego okresu czasu

     • Dalej nie dałeś żadnych dowodów tylko pleciesz i pleciesz. Jeden porządny link. Tylko tyle od ciebie wymagam. Bo to co napisałeś kompletnie nie ma sensu, wybacz, ale używasz pojęć których znaczenia nawet nie znasz.

     • Daj lepiej jakieś linki udowadniające brak szkodliwości, najlepiej ze źródeł jakie sam opisałeś.

     • kingpin no ty mosz rację oni pletą głupoty. Jo jestem po podstawówce i wiem że 5G to dobra rzecz i szybsze wi-fi. podrawiam kómatych

     • No chyba sobie żartujesz, chamie. Jak wprowadzasz kontrowersyjny produkt na rynek, to twoim zadaniem jest udowodnienie jego bezpieczeństwa, a nie że ‚badania się kiedyś znajdą’. Jak chcesz używać sztuczek erystycznych to wypie****j, a nie siedzisz na dyskusjach :)
      Aktualnie mam wrażenie, że po prostu trollujesz, bo ktoś ci dał kasę, ale może po prostu jesteś zbyt zamknięty : ]

     • Ło, stary, nie wkładaj mi w usta czegoś czego nie powiedziałem. Poza tym nie mów mi o poziomie dyskusji – sam stosujesz taktykę gołębia grającego w szachy, obsrałeś pionki i stwierdziłeś że wygrałeś. Nie obrażaj mnie też, bo ja nikogo nie obrażam. Próbuję wam tylko pokazać dlaczego wasze poglądy są nieprawdziwe, rozumiem że zasługuję za to na zwyzywanie?

     • Prawda jest taka, że w epoce postprawdy wszystko może być prawdą i wszystko może być kłamstwem. Zależy jak to się ubierze. Skoro WHO już w 2011 roku pisało o szkodliwości komórek i BTSów i wpływie komórek na cykl senny (bo pejdżingują regularnie) a w zasadzie temat ucichł, to można być podejrzliwym i z 5G. Prawda zapewne będzie po środku jak zwykle, jeśłi wogóle się czegoś dowiemy.

    • Naukowcy już dawno przeanalizowali temat i jedyne promieniowanie, które ma negatywny wpływ na nasze dna, jest to promieniowanie jonizujące, czyli zaczynające się od częstotliwości w okolicach promieniowania UV i im dalej tym ma gorszy wpływ. Fale na których nadaje 5G są zupełnie w drugą stronę. :)

     • Nieprawda i bzdura. Każdy biolog czy fizyk ci powie że bredzisz.

      Fale elektromagnetyczne generalnie są szkodliwe prawie w całym zakresie, natomiast ich szkodliwość zależy od przenikliwości, ich przenikliwość zależy od częstotliwości i energii jaką niosą.

      Promieniowanie jonizujące szkodzi – tu nie będę podważał za bardzo.
      Promieniowanie niejonizujące – czyli np. co?
      UV prawda? Nie jest szkodliwe? No to polecam poleżeć tydzień na plaży.
      Laser prawda? No to spójrz w porządny kabelek światłowodowy po raz ostatni.
      Fale radiowe prawda? Nie jest szkodliwe? Pogadaj z ludźmi co konserwują nadajniki radiowe.

      Przestań bredzić. Zacznij myśleć. Gdyby jakiekolwiek promieniowanie elektromagnetyczne było bezpieczne to nie byłoby norm bezpieczeństwa urządzeń je emitujących ani ostrzeżeń o pracujących w pobliżu takich urządzeniach.

      Zacznij, chłopie, myśleć.

     • Promieniowanie jonizujące zaczyna się w okolicy ultrafioletu, a UV. Tak więc promieniowanie UV jest jonizujące.
      Poza tym nadal nie czytasz ze zrozumieniem. Pisałem konkretnie o uszkodzeniach DNA. A ty cały wywód na temat bezpieczeństwa.

     • Oczywiście! Oczywiście że DNA jest najważniejsze.
      Co tam komórki mózgowe, co tam białko, co tam szpik, nerki wątroba i cała reszta wraz z naskórkiem.

      Grunt że DNA nie uszkodzi. Jesteśmy uratowani !!!!!!!!!!!

     • Zapisz się na lekcje czytania ze zrozumieniem. Innych negatywnych skutków nawet nie poruszałem, więc nie wiem co tak się burzysz. Mój komentarz dotyczył TYLKO USZKODZEŃ DNA. Nie oznacza to, że inne części organizmu nie mogą być narażone na negatywne oddziaływanie. To oznacza nie mniej, nie więcej jak to, że promieniowanie jonizujące uszkadza DNA.

      Twoje wywody są teraz tyle warte, jakby ktoś napisał, że wojna jest negatywnym zjawiskiem, a ty byś się zaczął roztrząsać nad tym, że przecież są i choroby i przeludnienie i wypadki samochodowe, ale grunt, że wojny nie ma. Jesteśmy uratowani!!!!! – mam nadzieję, że rozumiesz tę zawiłą analogię odnośnie twoich wywodów nie na temat.

     • Eh. Tak rozumiem, ale ty rozumiesz swoją argumentację?
      Napisałeś dokładnie tak samo jakby promieniowanie było nieszkodliwe bo nie uszkadza DNA.
      Prawda? ;p

     • Nie. :D W swojej wypowiedzi nie zawarłem żadnej informacji o promieniowaniu niejonizującym. Aha i jeszcze uściślając, to wszelkiego rodzaju promieniowanie, które nie jest jonizujące(bo pytałeś wcześniej), czyli takie z częstotliwościami mniejszymi niż UV.

     • Oczywiście że PEM powoduje uszkodzenie DNA w sposób POŚREDNI, poprzez wolne rodniki ze stresu oksydacyjnego spowodowanego nadmierną produkcją tlenku azotu będącą skutkiem nadmiernego natężenia PEM. Nadmiernego, czyli powyżej 100 uW/m2. Czyli duuużo więcej niż polska „norma” wprowadzona na potrzeby 5G. Organizm ludzki działa na zasadzie elektryczne, zwłaszcza u.nerwowy i serce. Na bardzo małych natężeniach. Trudno przypuszczać że zewnętrzny PEM 10 mW/m2 będzie bez wpływu na zdrowie. Tylko płaskoziemca może tego nie rozumieć. Płaskoziemca to ktoś taki, kto myśli ze jak czegoś nie widać to tego nie ma ;-D np. PEMu nie ma bo go nie widać i Australii tez nie ma bo nie widać :-D Ale jeszcze to odczuje na własnej skórze, za kilka lat od wdrożenia 5G.

     • Przecież 5G nie ma nic do dopuszczalnych norm natężenia PEM, które aktualnie wynoszą 10W/m2(a nie 10mW/m2 jak twierdzisz) Zmieni się głównie częstotliwość sygnału i to też dopiero za kilka lat, bo wstępnie to będzie na tych samych częstotliwościach co 4G. I też promieniowanie na poziomie 10W/m2 będzie występowało głównie przy nadajnikach, gdzie zwykłe osoby nie mają dostępu. W normalnym mieście na ulicy poziom natężenia pola jest kilkadziesiąt tysięcy razy mniejszy, więc raczej nie osiągną nawet poziomu 100uW/m2, który opisujesz jako szkodliwy.
      Zresztą oddziaływanie promieni słonecznych w lato jest o wiele gorsze od dowolnej sieci komórkowej zrobionej przez człowieka i jakoś nie widzę, żeby ludzie się tym specjalnie przejmowali. A wręcz ogrom osób uwielbia się opalać.
      Po drugie takie normy jak u nas wprowadzono w tamtym roku, w niektórych krajach występują od tak dawna, od kiedy zaczęto to normować i jakoś nie było, ani nie ma żadnego wysypu osób chorych.
      O stresie oksydacyjnym spowodowanym promieniowaniem bardzo chętnie poczytam, bo szczerze to pierwsze słyszę(wcześniej nie widziałem, żeby to było poruszane przez osoby anty-PEM jako argument.) Więc jak masz jakiś link do badań, albo artykułów naukowych o tym szkodliwym natężeniu powyżej 100uW/m2 to podeślij. :)

     • Na początek sprostowanie, oczywiście 10 W/m2 a nie 10 mW/m2. Moje przeoczenie. Co do rzeczywistych wartości PEM „na ulicy” proszę sobie wyobrazić że w moim mieście, zaraz jak wyjdę z domu, od razu mam 3 mW/m2. I co ciekawe nie jest to metropolia tylko małe miasto o dużej gęstości zaludnienia z 15 BTSami na terenie kilku km2. Jest to koszmar, ponieważ tak wysokie poziomy PEM powodują u mnie bezsenność. Stwierdziłam to w momencie gdy zamieszkałam w tym mieście, wcześniej mieszkałam gdzie indziej. Od razu przestałam spać i nie wiedziałam o co chodzi. Zajęło mi to 3 lata, żeby dojść do prawdy. Za moim oknem jest 6 mW/m2. Przez ściany w nowych budynkach PEM przenika praktycznie bez przeszkód, w pobliżu zewnętrznej ściany mam 3 mW/m2. Są to wartości dużo wyższe od uznawanej za bezpieczną normy biologicznej o której wspomniałam – 100 uW/m2. Od 1 mW/m2 istnieje już ryzyko nowotworzenia. Musiałam kupić drogie materiały o właściwościach ekranujących, gdyż nie mogłabym spać nie mówiąc o rosnącym z każdym rokiem ryzykiem nowotworu. Także nie trzeba 5G, żeby PEM siało spustoszenie w zdrowiu ale ono pewnie jeszcze bardziej zagęści smog elektromagnetyczny, stąd potrzeba podwyższenia wartości dopuszczalnych, nie znaczy sprzyjających zdrowiu. Zostało to zrobione dla swobody działania koncernów telekomunikacyjnych, nie licząc się z ludzkim zdrowiem i życiem. Społeczeństwo nie jest zorientowane i potrzebuje jeszcze co najmniej 10 – 20 lat, żeby zauważyć co się dzieje. Dla wielu osób będzie już niestety za późno. Mechanizm komórkowego działania PEM odkrył w 2013r. amerykański, bodajże, profesor biochemii Martin Pall. Działając na kanały wapniowe bramkowane potencjałem, PEM powoduje kaskadę zdarzeń prowadzącą w finale do uszkodzeń DNA, poprzez wolne rodniki i stres oksydacyjny. Linki chyba tutaj nie przechodzą, więc proszę wpisać w wyszukiwarkę: Pall, electromagnetic fields, voltage-gated calcium channels.

     • Poczytam jutro, a póki co chciałbym tylko zauważyć, że w polskich miastach mieszkają dziesiątki milionów ludzi i jakoś nie widać epidemii bezsenności.
      Raczej jakby PEM miał niepożądane działanie objawiające się bezsennością, to by cierpiała na nią sprawie każda osoba.
      A że tak nie jest, to raczej ciężko obarczać pola EM odpowiedzialnością.
      A badania poczytam w wolnej chwili. :)

     • Myślę, że epidemia jest – „(…)Świat opanowała epidemia bezsenności. Problemy ze snem deklaruje już prawie 30-50% badanych, z których większość nie śpi ciągle lub nie może zasnąć co najmniej trzy razy w tygodniu.(…)” – artykuł na portalu Sprawy Nauki – Bezsenność – zmora współczesności. Sprzed niecałego roku. Z całym szacunkiem, jeszcze bardzo mało Pan wie….
      Pozdrawiam.

     • Możemy tak się przerzucać argumentami, ale dopóki nie będzie badań w tym obszarze, które mogą zostać odtworzone, dopóty to będzie jedynie przepychanka słowna.
      Chodziło mi o to, że jakby fale EM powodowały bezsenność, to KAŻDA(albo wszyscy poza jakimś niewielkim procentem osób) by cierpiał na bezsenność.
      Aktualnie powodów bezsenności zbadanych naukowo jest cała masa, zaczynając od sztucznego oświetlenia, które oszukuje nasze receptory, przechodząc przez pracę zmianową, choroby(niewydolność serca, nadciśnienie, problemy z tarczycą, zespół niespokojnych nóg, który wg badań powoduje 10% przypadków bezsenności, zwiększony stres i wiele wiele więcej).
      Z własnego doświadczenia wiem, że pomagają porady typu przewietrzenie pomieszczenia, bo jak jest za ciepło, to mi też bardzo ciężko zasnąć, a w zimnym pomieszczeniu zasypiam bez problemów.
      Sumując wszystkie przypadki chorobowe, przerzucenie się społeczeństwa na nieregularny tryb życia z bardzo mocnym oświetleniem po zachodzie słońca, oraz nieprzestrzeganie zasad dobrego wypoczynku myślę, że spokojnie można większość przypadków wyjaśnić. Za to jakoś nigdzie nie widziałem badań, które by łączyły bezsenność z polem EM.
      Dlatego proszę mi nie zarzucać, że mało wiem. Zresztą co tu dużo mówić. Artykuł, który sama pani podrzuciła, dokładnie mówi o tym, co powoduje bezsenność. W opracowaniach naukowych jakoś nie słychać o czynnikach nieznanego pochodzenia, które by odpowiadały za większość bezsenności. Większość jest już zbadana i raczej nikt nie ma co do tego wątpliwości. :)
      I tu wracam ponownie do swojego argumentu. Jeśli PEM miałyby być tak bardzo szkodliwe, to byłoby to obserwowalne u wszystkich osób, które mają styczność z polami EM, a jak widać, tak się nie dzieje.

     • W zasadzie nie przerzucamy się argumentami, bo ja dałam namiary na artykuł w recenzowanym czasopiśmie naukowym jaki jest mechanizm szkodliwego dla komórki działania PEM. Jestem w stanie podać jeszcze co najmniej 100 innych artykułów z naukowych pism medycznych, że PEM szkodzi, również na sen. Nawet wiem jakie jest natężenie zaburzające sen – 40 uW/m2. Natomiast nie otrzymałam żadnego argumentu, twierdzenia naukowego, że 5G nie jest i w przyszłości nie będzie szkodliwe. To może poproszę o taki link. Argumenty typu, że światło słoneczne to też fala elektromagnetyczna a przecież nie szkodzi są na poziomie przedszkola. W łączności bezprzewodowej najbardziej szkodliwa jest nie sama długość fali czy moc urządzeń, choć też, ile jej polaryzacja i modulacja, dzięki której fala niesie informację. To jest czynnik aktywny biologicznie. Tego w świetle słonecznym ani żadnym innym naturalnym źródle PEM nie ma. I dlatego naturalne źródła, choćby silne nam nie szkodzą.

     • Dobra, bo nie chce mi się brnąć w absurdy.

      „Argumenty typu, że światło słoneczne to też fala elektromagnetyczna a przecież nie szkodzi są na poziomie przedszkola.” – światło słoneczne szkodzi i to bardzo! Nie wiem gdzie pani wyczytała, że jest ono nieszkodliwe? Tylko w fali EM słonecznej jest groźne, to co w każdej innej, czyli promieniowanie jonizujące, które występuje głównie w ciepłe, słoneczne dni i dociera do Ziemi pod postacią tzw. promieniowania UV.

      Drugi temat. Przed pisanie postów proponuję douczyć się o falach.. W naturze jak najbardziej występuje polaryzacja fali(dlatego chociażby tworzy się tzw. okulary z polaryzacją, żeby przepuszczały tylko spolaryzowane pionowo światło, które już istniało! – zresztą każda fala ma swoja polaryzację), czy modulacja fali. W ogóle to polecam się douczyć o modulacjach. Modulacja częstotliwości to nic innego jak zmiana częstotliwości fali. Modulacja amplitudy to zmiana amplitudy nadawanej fali, modulacja fazy to po prostu przesunięcie fali. Potem mamy chociażby modulacje QAM, która jest kombinacją modulacji fazy i amplitudy. Nie ma tu żadnej czarnej magii. W naturze fale się na siebie nakładają(wzmacniają amplitudę, zmieniają fazę), podczas gdy słońce jako generator fal o prawie całym spektrum częstotliwości, powoduje to, że na dobrą sprawę są generowane wszystkie częstotliwości na raz.
      Więc ani w modulacji, ani w polaryzacji nie ma nic nienaturalnego. My to jedynie wykorzystujemy, żeby przesłać UPORZĄDKOWANĄ informację.
      Obserwacje amplitudy, fazy i częstotliwości fal, oraz ich zmiany to jeden z podstawowych sposobów na obserwacje chociażby wszechświata.
      Fala to fala. Naturalna czy sztuczna, to bez znaczenia. Ich właściwości fizyczne są identyczne.
      Jako, że na studiach łącznościowych zjadłem zęby na tych tematach, nie chce mi się dalej brnąć w absurd, do którego zmierza ta dyskusja.

      Prawda jest taka, że aktualnie każde zbiorowe opracowanie dotyczące badań nad wpływem PEM na człowieka mówi jedno. Nie ma podstaw do tego, żeby wskazać negatywne oddziaływanie, choć nie jest ono niemożliwe. Po prostu nie zostało jeszcze na tyle rzetelnie zbadane, żeby którekolwiek zbiorcze opracowanie pozwoliło na posiadanie wątpliwości. To jest moim głównym argumentem.

     • Dokładnie! PEM jest na tyle słabo zbadane, ze nie powinno się brnąć w zwiększanie limitu PEM w środowisku i wprowadzania dodatkowych technologii siejących fale, tym razem bardzo krótkie. Dlaczego my mamy byc bardziej postępowi, niż np. Bruksela która zakazuje rozwoju sieci 5G w obawie o zdrowie mieszkańców? Chyba to na nas ma być to wszystko przetestowane?
      Poza tym przestrzegam przed wyciąganiem wniosków, na oko, czym Pan się posługuje. Pisze Pan, w miastach promieniowanie nie przekracza 100 uW/m2, i jest to nieprawda bo u mnie na ulicy przekracza i to dużo, i nie tylko u mnie. Pisze Pan, nie ma epidemii bezsenności, otóż jest, tylko Pan nie robi na ten temat badań. Więc PO CO Pan się na ten temat wypowiada? Przestrzegam przed wyciąganiem pochopnych wniosków „na oko”. Bo Pan nie zauważył, to tego nie ma. Błąd. Takie same błędy robią Panu podobni.
      Może tymczasem jakaś polemika z artykułem prof. Palla, który podałam? On zrobił badania i wyszło mu, że PEM uszkadza komórki wpływając na kanały wapniowe bramkowane potencjałem, przez co jony wapnia wnikają do komórki nadmiernie, niszcząc ją. Robił Pan swoje badania?

     • O to twój dyskutant , oblicze pana Mateusza Laszczka, który pisze mądre rzeczy i potrafi obrażać ludzi a wiec jego wiedza jest na poziomie jego kultury ! Bardzo smutno mi ! ,,Tak odpowiedział mi ;ja pierdół gościu. weź się lecz i spierdalaj z wysyłaniem takich śmieciowych wiadomości do obcych ci ludzi.”

     • jestem kreacjonistą, i wiem że ziemia jest płaska a większość ludzi żyje w matrixie.I jeśli Pani twerdzi że jest inaczej proszę mi podać kilka dowodów które pani doświadczyła twierdząc że ziemia jest „okrągła”

     • Nie ma Pani pojęcia o PEM i fizyce. Fale radiowe i mikrofale nie powodują, ani uszkodzenia DNA, ani nie powodują powstawania wolnych rodników, bo to fizycznie niemożliwe, gdyż mają kilka tysięcy razy za małą energię kwantu (poniżej 0,001 eV). Nawet 10W/m2 nie powoduje, ŻADNEGO efektu termicznego więc pisanie, że 0,0001 W/m2 (100uW/m2) to nadmierna irradiancja to śmiech na sali. Układ nerwowy nie działa na zasadzie przepływu prądu elektrycznego, tylko na zasadzie polaryzacji błony komórkowej i przepływów jonów i cząsteczek chemicznych (neuroprzekaźników) , a to zupełnie co innego niż przepływ swobodnych elektronów w przewodniku . Poza tym na błonach komórkowych pojawiają się natężenia pola elektrycznego rzędu 7 milionów V/m (napięcie elektryczne rzędu 70mV, przy grubości błony komórkowej ok. 10 nm), więc jak 60V/m ma zaszkodzić? Zastanawiała się Pani nad tym? Dobrze, że wspomina Pani o płaskoziemcach, bo Pani jest płaskoziemcą fizyki i elektromagnetyzmu.

     • Fakt akurat UV jest jonizujące, choćby skąd się wziął ozon (trójatomowa cząsteczka tlenu) światło i prąd elektryczny też jonizują , wskazany ozon powstający z połączenia dwuatomowej cząsteczki tlenu i atomu tlenu z rozbitej cząsteczki dwuatomowej , choćby piorunem (wyładowanie elektryczne- łuk elektryczny) , czy właśnie w wyniku promieniowania słonecznego w wyższych zakresach . Z drugiej strony czytałem gdzieś że cząstka (foton) hamujący w organizmie czyni więcej szkody niż ten który przez niego przeleciał (stąd nieużywanie (ołowianych) fartuchów przez obsługę medyczną w RTG i Scynty-(gamma) kamerach. Kolejna kwestia to bezpieczeństwo, i normy są potrzebne, ale czyż nie trzymamy nadajnika do 1 Wata tuż przy mózgu (komórka) częstotliwości od 800 i 2100, oraz 2600 MHz (LTE), poprzez 900 i 1800 GSM / 900 i 2100 UMTS (3G) , poza tym 0,1 W 2400 i 5000 Mhz WiFi. 5G ma być na 700 Mhz długodystansowe (poza miastami) i 3400-3800 Mhz miasta (pojemność sieci) . Tak poza tym już abstrahując od 5G każde promieniowanie może zabić to tylko kwestia mocy (energii jaką niesie) zabić można podczerwienią gotując białka wystarczy ok 50 stopni Celsjusza, światło (lasery), a dźwięk cóż poziom powyżej 100 dB to już ból , a gdyby więcej …..
      Promieniowanie szkodzi, Tak ,oczywiście, ale proponuję zamknij się w komorze bezechowej, bezdźwiękowej, bez światła i w klatce Faradaya , ciekawe kiedy oszalejesz i sam poprosisz o wyjście (deprywacja sensoryczna)

      Czy mamy zamykać się na nowe rozwiązania, nie ale bądźmy ostrożni i nie przesadzajmy z mocami i oczywiście obserwujmy, choć to fakt że niejednokrotnie może być tak że nawet gdy coś zauważymy to już dane rozwiązanie zostanie zastąpione innym

   • Wiesz co, odbije piłkę jak ty taki rozumny.
    Ty podaj link gdzie mi zagwarantują że za 20 lat to nie będzie miało wpływu na przyrodę.
    Czekam

    • Na co ci mam dać dowód? Na istnienie praw fizyki? Idź do księgarni, weź z półki z napisem „Naukowe” książkę na której będzie napisane „Fizyka”. Tylko poszukaj jak najaktualniejszej. Jestem pewien że tego twojego Ebnera tam nie będzie, chyba że jako żart na rozluźnienie. Jego to prędzej w sekcji „Religie świata” szukać.
     Twoje odbijanie piłeczki świadczy o braku jakichkolwiek dowodów. A to nie jest nauka tylko religia.

     • Chciałem znaleźć jakąś książkę od fizyki w której mowa o 5G patrz kurde ale niema.
      Może ty taką napisz.

     • To poszukaj taką, gdzie mowa o niejonizującym promieniowaniu elektromagnetycznym. Myślę, że w jakimś podręczniku do fizyki na poziomie liceum powinieneś coś znaleźć.

     • Ty w ogóle nie rozumiesz jak nauka i materiały naukowe działają, nie? Poza tym cały czas uciekasz od tematu i faktu że nie masz dowodów.

  • Krótsze fale elektromagnetyczne mają niższą przenikliwość – docierają na płytszą głębokość. Porównywanie promieniowania anteny o mocy wyrażonej w mW z mocą Słońca… Poszlibyście na studia, poczytali mądre książki, a nie teoriami spiskowymi się zajmować.
   Pole Ebnera xD Nie skomentuje nawet takich pseudonaukowych teorii.

   • Krótsze fale elektromagnetyczne mają niższą przenikliwość – docierają na płytszą głębokość

    No popatrz: a fale rentgenowskie i promieniowanie gamma to pozwalają na takie fajne zdjęcia rentgenowskie.A przecież powinny się zatrzymywać na skórze wg tego co piszesz XD JPRDL…

    Elektronik i Elian cośtam – zamiast pieprzyć obaj kocopoły skończcie chociaż liceum bo uniwerek to dla was jak widać czarna magia.

     • Skończ szkołę gimbusku zamiast odpowiadać mi „twoja stara” XD

      Jestem raczej przeciw 5G i ja mam argumenty z powszechnie znanej i akceptowanej nauki,a ty tylko przysługujesz się sprawie koncernów telekomunikacyjnych sprowadzając istniejący problem do rangi „teorii spiskowych” i innych wynalazków od typów pokroju „Jerzy Zięba” rodem.Propagatorzy 5G mówią,że są „naukowi” itd – ale rzetelność tej ich (specyficznie pojmowanej) nauki… uuuuu…

     • Wiesz co to Cymatyka, piezoelektryzm.
      Przeczytaj jeszcze raz wszystko co napisałem.
      Nie potrzebuje NAUKOFCÓW bo mam swój rozum.
      Wiem że każda żywa komórka jest komórką elektryczna, i ma swoją częstotliwośc drgań, napięcie i natężenie elektryczne.
      Umiem myśleć logicznie dlatego nie przejmuje się takimi jak ty, ty musisz otrzymać „info”
      Ja sam umiem dojść do tego „info”
      Gdyby ludzie nie próbowali coś zrobić wymyślić
      Tylko opierali się na tym co inni mówią nie było by postępu.
      Rozumiesz Panie Docent

     • To w swoim rozumie stwórz komputer i elektryczność przecież naukowców nie potrzebujesz ale z ich odkryć korzystasz….

     • Wiesz jak powstają wynalazki, najpierw w głowie, tu się rodzi postęp.
      Potem są eksperymenty.
      N. Tesla nim coś zbudował, robił sobie wizualizację, obrazował sobie, abrazował co ma zrobić czy wogole to będzie działać.
      Czy Jan Szczepanik byłby Janem Szczepanikiem gdyby słuchał co ktoś mu mówi.
      Może źle zostałem odebrany.
      Po prostu taka jest moja reakcja na ten artykuł.. Wysmiewa się tu ludzi którzy mają obawy.
      To ten co wprowadza technologie ma wykazać że jest bezpieczna..
      Ja tylko dysponując swoją wiedzą wyrażam swoją opinię, są częstotliwości które leczą a są takie które szkodzą lub takie co są obojętne.
      Ja tylko chce się czuć bezpiecznie a nie jak kurczak w kurniku.

     • Nie do końca się zgodzę z tym stwierdzeniem że ”
      są częstotliwości które leczą a są takie które szkodzą lub takie co są obojętne.”Promieniowanie RenTGenowskie, gamma zarówno pomaga diagnozować, leczy, jak i zabija to tylko kwestia ilości (dawki) podobnie jak duża część leków i innych substancji w pewnych dawkach są lekiem w innych trucizną, podobnie pronieniowanie termiczne w pilocie do TV nieszkodliwe i pożyteczne, ale np w wyniku wybuchu jądrowego sama temperatura i ilość ciepła (promieniowanie podczerwone) zabije (odparujesz) , a gdzie fala uderzeniowa a to tylko dźwięk i promieniowanie, a to tylko różne częstotliwości promieniowania podobnie jak kolory światła .

     • A więc miał rację Elian ! Wszystko zależy od ilości i mocy ! Dlatego mamy fizykoterapię wykorzystującą fale elektromagnetyczne ,pola elektromagnetyczne i lasery o odpowiednich częstotliwościach . Gdyby użyć innych niewłaściwych i większych mocy ,to można by ciąć ciało jak chirurg ?Wszystko zależy od szeregu parametrów takich jak pisał częstotliwość, moc skupionego lasera oraz czy nie jest jeszcze modulowany ? Bardzo słabe lasery, używane do leczenia w odpowiednio krótkim czasie w odpowiednim zabiegach powtarzalnych ! Inne części ciała jak oczy należy chronić każdy wie dlaczego ?

     • Zatrudnij się do prac przy radionadajnikach (rtv, gsm, lte) to się poznasz na praktyce – np. dlaczego się je wyłącza na czas prac. Potem wyobraź sobie setki nadajników (fakt że mniejszej mocy) wokół siebie w mieście i jeszcze więcej komórek 5G które przy szukaniu sieci nadają mocniej niż te nadajniki a nosimy je w kieszeni. Potem sobie przelicz wszystko razem ze zwiększonymi normami o 10 do 100 razy (w zależności od tego czy V/m czy W/m) i pomyśl ponownie.

      Więc skoro potrafisz dojść do „info” to może w końcu przestań kłapać jadaczką tylko dojdź.

     • CÓŻ okazuje się że już 10 lat temu miałem znajomego który był konserwatoren sieci i tak zgadza się, usmarzyłbyś się gdyby ich nie wyłączono.
      Więc nierozumiem do czego pijesz.. Ja pytam czy te częstotliwości są dobre dla zdrowia
      Czy tak Ci ciężko zrozumieć o czym tu piszemy.
      Niema żadnych badań ani za ani przeciw
      A ty mi tu dajesz gwarancję i mnie poniżasz bez podstaw
      Wiesz co, nie będę się tu dalej wypowiadał bo bym musiał sięgnąć do obrzydliwych słów

     • Nie, nie daję właśnie gwarancji – jestem przeciw 5G bo uważam że nadajników będzie za dużo, nachodzących się fal radiowych dużej mocy będzie za dużo i się nie da przed nimi za bardzo schować (jak przed słońcem).

     • Widzisz ja nie jestem ani przeciw ani za
      Najpierw chce wiedzieć czy to zdrowe i czy będzie wykorzystywane przeciwko mnie.
      Wtedy podejmę decyzję czy jestem przeciw czy za.
      I da się uniknąć fal, zbuduj sobie pokój ala klatka farradaya.
      Ja się zastanawiam poważnie nad takim projektem,lub ościelic pokój folią aluminiową tak zwana czapka niewidka w dzisiejszych czasach.
      Jedni uważają to za żart a ci co rozumieją temat……

     • No właśnie nie chce nosić ani czapki ani robić bunkra odpornego na EMP ;-)
      Czy to bezpieczne to dowiemy się pewnie za 50 albo 100 lat – tylko wtedy może to być smutniejsze dla nas niż paniczne usuwanie azbestu.

     • Za 50 może część z Nas tak,ci młodsi, za 100 już nie My, a może wcale bo za 50 lat już nie będzie LTE, 5G tylko kolejna wersja pewnie z 10G (kolejne generacje wypadają co ok 10 lat) a postęp technologii zap……..la jak zając albo i szybciej niż wyścigówka czy rakieta

     • Taki odpoczynek w klatce ale nie Faradaja, tylko ołowianej eliminującej wszelki smog elektromagnetyczny, byłby na pewno pożądana
      jako terapia ! Zostałaby tylko grawitacja i może inne ? Dlatego jak zwiedzamy głębokie jaskinie to człowiek czuje się inaczej ,może lepiej ,oby był dostęp świeżego powietrza !

     • Podczas prac konserwacyjnych przy urzadzeniach elektrycznych nalezy je odlaczyc od zasilania , nie po to aby dostac mala dawke promieniowania elektromagnetycznego ale po to aby nie zostac porazonym pradem lub w przypadku maszyn aby ta nie zostala wlaczona przypadkowo , jak naprawiasz gniazdko to tez zostawiasz bezpieczniki wlaczone? , BHP sie klania!

     • To prawda, wiem z praktyki elektronika ! Moi koledzy pracujący w nadajniku tv Jemiolów bardzo szybko umarli z powodu nowotworów ? Przypadek ,ze w tej grupie ludzi wystąpiły te schorzenia ? Nie sądzę !Mimo wszystkich ochron ołowiu i wyłączania nadajników niebezpieczeństwo jest ! Po co wiec je podwyższać stosując 5 G ! Można zastosować inne technologie bezpieczne ! Jest ich mnóstwo !

     • Nie potrzebuje NAUKOFCÓW bo mam swój rozum.

      Raczej masę rozumopodobną. Może zdradź nam jakie masz wykształcenie i z jakiej dziedziny?

    • Promieniowanie rentgenowskie uzyskuje sie w procesie oddzialywania czastki z
     polami elektrostatycznymi jader i elektronow w materii z której
     wykonana jest anoda , elektrony zderzajac sie z anoda sa
     hamowane co powoduje powstawanie promieniowania X a 99% energii
     elektronow jest zamienione na cieplo.

     Malo prawdopodobne abys spotkal taka sytuacje w codziennym zyciu.

     Promieniowanie gamma powstaje w wyniku przemian jądrowych i najczesciej powstaje w procesie rozpadu izotopu radioaktywnego no i tu tez watpie ze na codzien masz z tym doczynienia.

     UV , X i gamma sa rodzajami promieniowania jonizujacego i o ile mi wiadomo nie stosuje sie ich w telekomunikacji.

   • Zęby masz na wierzchu, są piezoelektryczne, nie wiem czy nadazasz
    Promieniowanie nie musi przenikac aby oddziaływać.
    Zęby przekażą drgania na cały organizm
    Pole Ebnera, hmm widzę że zbadałeś temat dogłębnie.
    Więc gwarantujesz że DNA się nie zmieni od wplywu szkodliwego promieniowania
    Widzisz słowo ewolucja =pole Ebnera.
    Więc Narazie to ty mi tu zapodajesz bełkot.

   • no takich bzdur o przenikalności to jeszcze nie słyszałem, czyli falami długimi wykonywane sa zdjęcie rentgenowskie takimi 2hz? cos kolo tego? glupi komentarz bo tak napisanej bzdury po prostu juz dawno nie czytalem.

   • Chodziło Ci o propagację a wiec rozchodzenie się w środowisku, tym samym jaki jest ich zasięg ? Każdy krótkofalowiec wie jakie łączności może odbywać na jakich częstotliwościach ? Ale to inny temat odbiegający od fal milimetrowych i mniejszych ! Jeżeli chodzi o szkodliwość fal używanych w technologi komórkowej to inna sprawa ! Moce nadajników muszą być inne aby zapewnić dobre pokrycie całego miasta odpowiednim poziomem przesyłu informacji Anteny 5 G jak to pisano wielokrotnie muszą być ustawione od 80 m do 120 m a wiec dość gęsto ! anteny są w stanie przenieść o wiele większą moc nadajników niż podają ! Jest wiele niejasności i powstają nowe pytania, nie bez znaczenia na organizmy żywe ! W tej technologi można ukryć o wiele większe zagrożenia niż nam się to wydaje ! Choćby technologia harp i inne !

  • A weź wypad z tymi „polami ebnera” dowalasz jako ignorant mało naukowe bzdury i potem tacy w rodzaju @disqus_wednmJNSEg:disqus z ewentualnego zagrożenia ze strony 5G teorię spiskową robią.

   Konkrety dotyczące 5G:
   -potrzebne jest więcej mocniejszych nadajników gęściej rozłożonych – większa irradiancja niż do tej pory
   -5G nadawać ma na częstotliwościach mikrofalowych.Mikrofale zaś oczywiście oddziałują na tkanki i to nie tylko gotując wodę (zresztą ciało ludzkie w sporej części z wody się właśnie składa).
   -Wbrew temu co opowiadają różni „eksperci” z branży komunikacyjnej naturalnym jest zaniżanie (w każdej branży – nie tylko telekomunikacyjnej) oddziaływania czynnika szkodliwego – bo kasa.
   – „eksperci” próbują uspokajać,że niegroźna dawka i rzekomo mała irradiancja – „zapominają” jednak o czasie ekspozycji.
   -Wpływu na zdrowie zwierząt (nie mówiąc u ludziach) tak naprawdę rzetelnie nie zbadano w przypadku technologii 5G. Już badania dotyczące klasycznych masztów są atakowane jako „sprzyjanie teoriom spiskowym” co stanowi niedopuszczalny wpływ sektora gospodarczego na rzetelną dyskusję naukową o zdrowiu publicznym. Czy używanie telefonów i maszty obecnej telefonii komórkowej mogą być elementem sprzyjającym kancerogenezie jest nadal przedmiotem analiz i dyskusji.
   – Technologia 5G tak naprawdę nie jest niezbędna dla konsumenta – jest korzystna za to w zakresie inwigilacji w ramach IoT oraz dla reklamodawców.

   @mateuszlaszczka:disqus : już gadaliśmy,ty na pewno w wojsku jesteś a nie w jakimś PR ? Bzdury opowiadasz z tym,że naukowcy całkiem wszystko zbadali.Oby tak dalej,w tej blogowej karuzeli sp…lenia brakuje jeszcze „fizyków” którzy będą pieprzyć że już niedługo będą mieli „teorię wszystkiego”… XD

   • Ehm, nie porównuj mikrofalówki z nadajnikiem, to jak byś porównał parowóz z domem mieszkalnym bo oba mają piec na węgiel. A badania były przeprowadzone, to że zaprzeczasz wynikom ich nie zmieni :). Nikt nie zapomina o czasie ekspozycji, dawka jest liczona też z uwzględnieniem go. A do śledzenia cie nie trzeba 5G, nie wiem skąd to wyczarowałeś, to wszystko o czym napisałeś już się dzieje xD

    • Poziom twojej inteligencji podobnie jak poziom twojego kolegi

     jest taki,że właściwie nie jesteście dla mnie partnerami do dłuższej dyskusji. Po prostu w piwnicy u mnie internetu nie ma,i nie mam jak zejść by zniżyć się do waszego poziomu

     A porównanie parowozów i pieców na węgiel ze względu na dymienie akurat JEST trafne XD

     Nikt nie zapomina o czasie ekspozycji, dawka jest liczona też z uwzględnieniem go

     Przez operatorów ? I oczywiście jak to troll/leming wierzysz im ?
     Gdyby uliczni sprzedawcy jedzenia sami się oceniali wpieprzał byś trutkę na szczury z uśmiechem na ustach.

     A do śledzenia cie nie trzeba 5G, nie wiem skąd to wyczarowałeś

     Jak chcesz z ludźmi dyskutować to naucz się czytać ich wypowiedzi. Pisałem.IoT. Bezpieczeństwo Internet of Things to kiepski żart.Z komórki możesz nie korzystać,nie zabrać,ale jak nawet twoje slipy będą się z czymś komunikować to będzie niewesoło.

     • Wiesz co? Tłumaczenie 3 osobie tego samego mnie nie pociąga, odpuszczę. Szczególnie że po raz kolejny trafiam na mur człowieka który nie wie o czym mówi i wierzy w istnienie wielkiego spisku.
      Smutne jest to że 50 lat temu nauka walczyła w wyścigu na księżyc a teraz walczyć musi z plaskoziemcami, antyszczepionkowcami i ludźmi którzy wierzą że 5G nas pozabija. Znak czasów myślę.

   • Zapomniałeś dodać że podawanie dzieciom szczepionek zwiększa ich podatność na promieniowanie 5G, co bezczelnie wykorzystują koncerny hodujące nowe pokolenie ubezwłasnowolnionych konsumentów.

  • zapoznać się z tematem pole Ebnera

   Zapoznałem się. Takie steku pseudonaukowych bzdur już dawno nie czytałem.

   • Sam jesteś pseudo.
    Możesz osobiście sprawdzić ten eksperyment, Bądź pseudonaukowcem, sprawdź sam dopiero pisz czy działa czy nie.
    W tej chwili to mnie tylko rozsmieszyłeś.. Tacy jak ty 200 lat temu chcieli zamknąć ośrodki patentowe gdyż stwierdzili że już wszystko zostało odkryte.
    Ciao

  • 1. „Postój”, postuj teoretycznie można by przepuścić jako neologizm ale o innym znaczeniu
   2. 24h na Słońcu będzie ciężko (wiesz, dzień, noc, ruch obrotowy Ziemi… no chyba że w płaską Ziemię też wierzysz…) nie mniej jednak z twej myśli wynika pewne ciekawe spostrzeżenie – DAWKA MA ZNACZENIE! Nawet woda jest śmiertelnie niebezpieczna w odpowiedniej DAWCE a jednak ludzie ją piją i… żyją! Dawki promieniowania słonecznego są tysiące razy większe, niż te, serwowane z nadajników, a mimo to, trzeba się postarać, by przyjąć dawkę niebezpieczną dla zdrowia. Owszem, jest to możliwe. Zaryzykuje stwierdzenie, że promieniowanie Słoneczne ma o 100% więcej ofiar śmiertelnych niż to, z nadajników telefonii komórkowej.

   3. Pole Ebnera i piezoelektryczne białka… ok, więc pierwsze wywalamy – jeśli wpisując coś do Googla pierwsza strona wyników to strony typu „odkrywamyzakryte” czy „killuminati” (swoją drogą, fajną nazwę sobie wymyślili, propsy :) ) to myślę, że wartość merytoryczna oscyluje wokół zera. Jakiś dorobek naukowy podrzuć. Jeśli jakiś naukowiec cokolwiek znaczył w nowożytnym świecie, cokolwiek osiągnął w życiu, to raczej nie powinno być z tym problemu. Gorzej, jeśli to tylko wymysły… Piezoelektryczne białka?… to też brzmi jak bełkot godny stron z „alternatywnymi faktami” ale nawet jeśli tak nie jest, związek tego z dawkami promieniowania elektromagnetycznego jest dla mnie niewidoczny.

   • Wikipedia – piezoelektryzm i czytać
    Tam masz jak wół że DNA, Kości i białka są piezoelektryczne.
    Brak Ci wyobraźni, wejdź do balonu i podążaj za słońcem.
    Daj spokój płaskiej ziemi nie prowokuj ludzi.
    Wstyd pisać o czymś o czym się niewie bo nawet nie chciało się sprawdzić.
    OK zostawmy temat Ebnera.
    Powiedz mi teraz czy niemam racji.
    Do niedawna na ziemię docierał tylko skromny wycinek Czestotliwisci
    Dopiero od niedawna żyjemy w smogu elektromagnetycznym
    Badań są setki, wyniki w zależności od tego kto bada.
    W naszym kraju mamy wielki postęp w tej dziedzinie i nagły wzrost zachorowań na raka
    Wszystko zgarnia się na „rozwój cywilizacyjny”
    A ja tu jednak dopatruje się jednak szkodliwości.
    Kolejna sprawa już pisałem
    Naukowcy do badań nad ludzkim DNA wykorzystują częstotliwość 528hz.
    Ot tak prawda bo im się chce.
    Nie niedlatego że im się chce tylko dlatego że wiedzą co robią.
    Gdy zagłebisz się w temacie częstotliwisci to zrozumiesz o co mi chodzi, magiczne słowo harmoniczne
    Więc ja chcę wiedzieć czy te częstotliwisci są dla mnie zdrowe

    • Jak się ma piezoelektryczność do tematu. Wyjaśnij mi to proszę.
     „Brak Ci wyobraźni, wejdź do balonu i podążaj za słońcem.” Nie skomentuję tego.
     „Do niedawna na ziemię docierał tylko skromny wycinek Czestotliwisci” Na Ziemię dociera bardzo szerokie spektrum częstotliwości. Oczywiście, nie są to zapewne wszystkie jakie istnieją, ale „skromny wycinek” to duże nadużycie.
     „Dopiero od niedawna żyjemy w smogu elektromagnetycznym…” Od tego fragmentu w zasadzie do końca odpisałem w poprzednim komentarzu (może moderator go przepuści… może nie :) ). Generalnie brzmisz jak zacięta płyta. Rzucasz słowami kluczami (bardzo typowe dla wszelkiego rodzaju „spiskowców”, od płaskiej ziemi po chemtrails i wierzących w reptilian), które brzmią mądrze i skomplikowanie. Liczysz, że zamaskujesz tym to, że nie masz kompletnie pojęcia o czym mówisz a całą wiedzę wyciągnąłeś ze źródeł o zerowej wartości merytorycznej. Wydaje Ci się (a smutne jest to, że przynajmniej częściowo masz rację) że przekonasz ludzi do swoich tez nie mając na nie żadnych dowodów naukowych. To TY powinieneś zgłębić temat ale unikając „wiedzy alternatywnej”. Opieraj się na pracach naukowych, książkach naukowców, sprawdzaj źródła. Możesz mi nie wierzyć, ale to co pleciesz to wierutne bzdury, generowane w facebookowych banieczkach informacyjnych. Nazwanie czegoś „faktem” nie czyni tego faktem. Niepodważalny dowód na coś, czyni to faktem.

     • To żeś się rozpędził, hamuj piętą.
      Wiesz co to sarkazm, nie komentuj.
      Na nic ten twój elokwentny elaborat,
      Nie udowadniasz że 5G jest nie szkodliwa tylko oceniasz moją osobę.
      Kompletnie nie naukowe podejście do tematu.
      Już nie wspomnę o promieniowaniu kosmicznym.
      Bo nasze słońce ma dość wąski wachlarz promieniowania w porównaniu z pełnym zakresem.
      Dziękuję za dyskusję o wszech wiedzący.
      Co ma piezoelektryzm pisałem temat Cymatyka, harmoniczne. Częstotliwość.
      Pozdrawiam

     • Znowu wyliczanka pierdół i zero argumentów. Szczególnie rozbawił mnie fragment „Kompletnie nie naukowe podejście do tematu.” …
      Masz rację, skończmy tę „dyskusję” bo szkoda mojej klawiatury, żeby odpisywać na Twoje jałowe gadanie. Siedź sobie dalej w swoim alternatywnym świecie. Na szczęście to, że nie akceptujesz rzeczywistości w żaden sposób na nią nie wpływa.

  • Jak się pojawiała pierwsza generacja nadajników komórkowych też się znaleźli protestujący, dziwi mnie tylko to, że czas idzie do przodu, a ludzie się nic, a nic nie zmieniają.

  • Tak sie sklada ze 5g bedzie dzialalo na juz instniejacych czestotliwosciach zaczynajac od starego 700MHz , sa to fale dlugie bardzo latwo przenikajace solidne obiekty , pozniej 5g przejdzie na 6GHz i wyzej gdzie zaczynaja sie fale milimetrowe ktore nie przenikaja przez ciala stale , ludzka skora jest bariera nie do przebica dla nadajnika w komorce a to wlasnie komorka jest najmocniejszym zrodlem promieniowania elektromagnetycznego w twojej okolicy a nie BTS na maszcie nadajnika.
   Dla takich czestotliwosci przeszkada sa drzewa , deszcz czy nawet powietrze , wymagaja budowy w zasiegu wzroku bez przeszkod po drodze , dlatego wymagaga sie aby nadajniki 5g byly mniejsze ale za to gesciej rozmieszczone.
   Siec 5g dziala na zasadzie agregacji pasm czyli laczy kilka czestotliwosci razem dajac wieksza przepustowosc , korzysta tez z systemu wieloantenowego o duzo mniejszej mocy ale dzieki temu mozna formowac wiazke sygnalu dzieki uzyciu kilku czestotliwosci ktore interferujac ze soba wzmacniaja i sabilizuja wiazke dzieki czemu wystarczy mniej energi aby utrzymac polaczenie.

 2. Oglądaj – „ Captain Marvel ” – pełen napisów !!
  wszystko kompletne tutaj: BOXSERIES11.BLOGSPOT.COM

 3. Wprowadzenie nowych technologii zazwyczaj wiąże się z zastrzeżeniami, co samo w sobie jest czymś dobrym. Taką przezorność porównałbym do oszczędzania na czarną godzinę lub ubezpieczenia wypadkowego. W przypadku sprzeciwu wobec 5g warto przywołać chociażby szkodliwy wpływ promieniowania radioaktywnego, o którym w przeszłości nie wiedziano. Nad miastami USA detonowano nawet bomby atomowe, a w Chinach odbywały się pokazowe detonacje dla oficjeli. Skończyło się to oczywiście fatalnie. I wiem, że promieniowanie radioaktywne to nie fale 5g, ale przywołane w artykule promieniowanie UV to też nie fale 5g. Sam felieton jest zbyt krótki, by wyjaśnić mechanizm działania nowej technologi, ale mógłby, a nawet może powinien zawierać odesłania do różnych badań. W przeciwnym wypadku zamiast logiką, czytelnicy mogą kierować się emocjami. Nauka to nie polityka i należy tutaj unikać takich zachowań.

  • Ależ jest wręcz przeciwnie.Nauka to co prawda niby nie polityka ale gospodarka to element mniej polityczny – a równie ważny – życia społecznego. Co za tym idzie podobnie jak w polityce – życie gospodarcze (w tym nauka) pada ofiarą ideologii i propagandy.Z tym,że zamiast słów „propaganda” używa się słowa PR/reklama.

   A że 5G należy sprzedać – podobnie jak GMO,szczepionki a nawet podatek klimatyczny/pojazdy elektryczne (ładowane generatorem diesla lub prądem z elektrowni węglowej) to tworzy się odpowiedni dyskurs sprowadzający w ramach propagandy przeciwników produktu który chce się sprzedać do roli szaleńców.Proste ? Diabelnie proste. Że nie jest to rzetelna dyskusja ? A kogo to obchodzi skoro pieniądze idą „do tej kieszeni co trzeba” ? A blog też trzeba utrzymać tak swoją drogą czy gazetę,co z tego że mogą to być „brudne” pieniądze służące propagandzie dla mało etycznych celów ? Zresztą często copywriterzy mają „błogosławiony” umysł (bo zbyt mały by wątpić).

   Świat nie jest lepszy niż jest… Niestety.

   Co do radioaktywności – z 5g może być podobnie,ale niestety osoby przezorne zostaną zakrzyczane.Na początku wieku produkowano wręcz pomadki i czekoladki z pierwiastkami radioaktywnymi.Rzekomo miały być korzystne zdrowotnie… Nie.To nie są fantazje rodem z Fallouta typu „Nuka Cola” to jest rzeczywistość. Podobnie miała się sprawa z Azbestem, którego szkodliwości zaprzeczano przez lata.

   Wypaczanie rzetelnej dyskusji naukowej z powodów politycznych (rasy czy orientacje seksualne to w dużej części temat tabu) czy gospodarczych jest zbrodnią na rzetelności naukowej i wobec całego społeczeństwa. Nie zmienia to faktu,że zbrodnią intensywnie i ekstensywnie czynioną.

   Zamiast wyrafinowanych pomysłów na apokalipsę to przypuszczam,że kiedyś wyginiemy bo jakiś debil postanowi sprzedawać np nanotechnologiczna „szarą maź” („grey goo – sprawdź sobie o co mi chodzi w wikipedii) jako uniwersalny środek sprzątający.

   https://uploads.disquscdn.com/images/a54c362e3213ac0c32474c7124e0996144261fcdbabd5ad4cfe105c584d1b03f.jpg

   • Ciekawą wizję apokalipsy przedstawiono w filmie Idiokracja. Fabuła filmu przedstawia przyszłość, w której ogłupionym ludziom brakuje pożywienia, ponieważ pewna korporacja przekonała ich, że rośliny należy podlewać produkowanym przez nią napojem energetycznym zamiast wodą. To nie działało.

    Film w prostszy sposób przedstawia to, o czym tutaj napisałeś.

 4. Fale falom nierówne. Artykuł sponsorowany przez Hua*** ;-)

  Próba dyskredytacji w tym artykule jest na poziomie onetu który pisał że żadnego zdjęcia czarnej dziury nie było – bo nie da się sfotografować czarnej dziury.

  • Bo nieda się sfotografować czegoś co pochłania to coś co chcesz uwiecznić na zdjęciu.
   Można zrobić zdjęcie Horyzontu zdarzeń, co sama nazwa teleskopu które zrobił to zdjęcie już sugeruje „Event Horizon”

 5. Nikt świadomy nie neguje szkodliwości fal radiowych o wysokim natężeniu – głowica mikrofali generuje częstotliwość ok. 2,45 GHz w postaci silnie skoncentrowanego stożka w kierunku żarcia w metalowej obudowie – wnika toto w wodę w żarciu na 2-3 cm powodując giga efekt cieplny i grzanie. Obudowa chroni przed „wylataniem” mikrofal z kuchenki i tyle podobieństw – natężenie mikrofal w stożku głowicy w odległości 10 metrów jest kilkaset razy większe niż 1 m od tego co generuje antena 5G. Gdyby przyjąć, że obecne nadajniki obsadzamy antenami 5G to co najwyżej należałoby wytłumić kierunek w dół gdzie mogą mieszkać ludzie – rozmieszczenie obecnych anten na budynkach z ludźmi należałoby więc przebadać pod tym względem i tyle.
  Dorabianie teorii spiskowych jakoby fale radiowe służyły terrorystom i służbom obcych państw to trzebienia Polaków odbieram jak komisję smoleńska która wydaje giga kasę swoim ekspertom i obiecuje od 3 lat i zwrot samolotu i rozwiązanie problemu katastrofy z winy rosyjskich służb czyli jako pitolenie chorych o najeźdźcach z Marsa.
  Krótko mówiąc – kolejna banda psycholi usiłujących nawracać kijem Wisłę – a ubliżanie to bym od razu do niesienie pisał niech dziady stare maja sprawę …

 6. a byłem pewien że badania statystyczne , prowadzone od kilkudziesięciu lat , nie wskazały na zwiększoną liczbę guzów mózgu i innych takich schorzeń

  I o ile sie nie mylę odkryto szczątki człowieka sprzed ponad 100 000 lat który miały ślady raka żuchwy… czyli co .. wtedy było też sporo nadajników 5g i fabryk trujących środowisko ?:P

  mam nieodparte wrażenie że wszystko co nowe wzbudza strach…parowozy miały powodować poronienia a samochody pomór krów .. czy tez odwrotnie:P…

  Przypominam że my , ludzkość nie mamy wyboru, od początku rewolucji przemysłowej wiemy że jako gatunek , złapaliśmy tygrysa za ogon i jak spróbujemy zejść z szybkiej ścieżki postępu i rozwoju to tygrys nas zje:P

  • Nie zapominaj że aparaty kradną duszę, a przy pierwszym pokazie filmu ludzie uciekali bo pociąg miał ich… Rozjechać…

 7. Precz z 5G, inne miasta i kraje na świecie blokują 5G ze wzgledu na możliwa szkodliwość, dbając o zdrowie mieszkańców.

 8. Panie redaktorze, gdzie jest granica dopuszczalności pewnych przekazów do przestrzeni publicznej? I kto ma te granice wyznaczyć dla bezprawnika? PiS? PO? SLD? A może PZPR? Komisja Europejska? Wielkie Bóstwo Latającego Makarona (jak zwał tak zwał)?
  Wolność jest tylko jedna, i każda próba jej ograniczenia zbliża nas do obozu koncentracyjnego.
  Proszę o wybranie innego kierunku.

  • Komentarze na stronie internetowej to nie „przestrzeń publiczna”. To prywatne miejsce, gdzie gospodarz może moderować komentarze według swojej woli. Cenzura (bo do tego zapewne pijesz) jest organizowana przez rządy i ma miejsce gdzie indziej.

 9. Aple od wielu tak prezentuje wam kolo co rok na nowo wynalezione a wy to przyjmujecie i podniecacie jakie to kolo jest zajebiste, aple robi najlepsze kola. tak dokładnie sie zachowujecie. ale kto ktoś inny robi to samo ale w innym temacie juz sie z niego nabijacie? Trosze może warto pomyśleć i zastanowić sie nad soba zanim sie zachowa jak hipokryta.
  Co do technologii 5G to jedno jest pewne wszystkich operatorow w Polsce czeka modernicacja nie tylko przekaźników anten itp. ale bram do Internetu, juz aktualnie przy 4g operatorzy wykorzystują blisko 100 procent bram do Internetu. Tym samym 5G przynajmniej w Polsce będzie bardzo opóźniane celowo przynajmniej przy transmisji IP do Internetu. Im fala ma mniejsza długość tym bardziej szkodliwa dla człowieka to normalne, na razie przy 4g nic sie nie dzieje wiec przy 5g tez nic sie nie zadzieje, efekty co najwyżej zobaczą kolejne kopolenia może 3 może 4 a może wcześniej.

 10. 5G używa mikrofali tak samo jak mikrofalówkaz tego wynika, że wielkie koncerny chcą nas upiec jak popcorn w mikrofali… Kolejny dowód na to, że JESTEŚMY OSZUKIWANI PRZEZ ORGANIZACJE RZĄDOWE I POZARZĄDOWE POD PRZEWODNICTWEM ILUMINATÓW!!!
  Oni non-stop nas okłamują twierdząc, że ziemia jest okrągła i że wylądowali na księżycu (lądowanie nakręcił w Hollywood, a wszelkie zdjęcia Ziemi z kosmosu to PHOTOSHOP), Ziemia jest płaska przejrzyjcie na oczy, my ludzie sukcesu, osoby oświecone przejrzeliśmy na oczy (osoby którym ta rządowa propaganda wyprała mózg nazywają nas płaskoziemcami, a to ich powinno się nazywać okrągłoziemcami) dołącz do nas mamy swoich zwolenników DO OKOŁA ŚWIATA, zostań jednym z nas!

 11. ta technologia ma być w Polsce najpierw w Łodzi, nie w Warszawce, skoro to takie fajne i zupełnie nieszkodliwe to ciekawe dlaczego testowane na mieście które od dawna jest traktowane przez władze po macoszemu

 12. A dla mnie zarówno autor tekstu, panowie z kamerą jak i ta pseudo grupka – wszyscy jesteście żałośni. Zacznę od protestujących – bez względu czy mają rację czy nie, operator pokazał naprawdę skrajne niepotrzebne emocje i kilku oderwanych od rzeczywistości ludzi. Panowie poszli z kamerami aby się z nich ponaśmiewać (i nie ma co się dziwić). Autor przytaknął panom z kamerą. Pasowałoby podyskutować o faktach. Jeśli SW/bezprawnik chce utrzymać pewien poziom – jaki to problem zebrać kilku ekspertów którzy coś mają sensownego do powiedzenia i zorganizować debatę / dyskusję? Wiem, że to nie realne bo SW jest wspierane przez firmy telekomunikacyjne a jeszcze przy okazji wyszłoby że jednak to 5G nie jest takie ekologiczne i wspaniałe jak się tu uważa :)

  • Chyba oglądaliśmy różne materiały (no chyba że przeszkadza Ci to, że pokazano jakim tępym chamem jest wpierający to towarzycho poseł, a także to, że nie wszyscy członkowie tego kultu zachowują się jak na kulturalnego człowieka przystało). A co do debaty – była taka, w sejmie, trochę ponad tydzień temu. No i byli tam „eksperci” ze strony przeciwników. Wiesz ile dowodów na szkodliwość „5G” przedstawili? Zero.

   „Pasowałoby podyskutować o faktach.” No właśnie, gdyby ci ludzie chcieli rozmawiać o faktach a nie tym, co wydaje im się, że faktami jest, to ta dyskusja dawno temu by się skończyła.

   „Wiem, że to nie realne bo SW jest wspierane przez firmy
   telekomunikacyjne a jeszcze przy okazji wyszłoby że jednak to 5G nie
   jest takie ekologiczne i wspaniałe jak się tu uważa :)” … maska ci się zsunęła, „Michale”.

    • Lincz? Nikt tu nikogo nie linczuje. Nie nasza wina, że do „przeciwników” nie dociera w jak straszne bzdury wierzą no i że nie przyjmują żadnej krytyki.

 13. Cieszy mnie, że pan Paweł Mering ma wiedzę, czy fale wykorzystywane w 5g są szkodliwe. Ale panie Pawle przeciętny człowiek nie wie i boi sięi. Pragnę przypomnieć jedynie, że kiedyś masowo używaliśmy azbestu, bo to trwałe i tanie pokrycie dachowe. tarcze zegarków malowane radem, bo świeci w nocy. Można jeszcze wspomnieć o sporej ilości leków które zabijały. Skutki tego co dzisiaj robimy wyjdą za kilkanaście lub kilkadziesiąt lat. I nie jesteśmy w stanie racjonalnie określić jakie to będą skutki.

 14. Wyginiemy. Nie trzeba nam już strzelać w tył głowy. Izrael z kolei przetrwa – tam jest zakaz montowania anten 5G.

  Używanie fal o częstotliwości mikrofalówki, nawet przy mniejszym natężeniu z pewnością nam nie zaszkodzi, tak samo jak szczepionki z domieszką rtęci i aluminium – po prostu samo zdrowie! A to że komórki szkodzą i mówi się o tym od lat, to zapewne jakiś kretyn wymyślił… ?

 15. NA CAŁYM ŚWIECIE TRWA WOJNA KARTELI TELEKOMUNIKACYJNYCH Z LUDŹMI. KORPORACJE DYSPONUJĄC OGROMNYMI ŚRODKAMI ZMUSZAJĄ OBYWATELI DO KUPOWANIA ŚMIERCIONOŚNEJ TECHNOLOGII. 5G STAŁO SIĘ OPIUM XXI WIEKU, WYWOŁUJĄCYM NOWOTWORY I UZALEŻNIENIA.
  JAK SIĘ BRONIĆ PRZED BANDYTAMI TELEKOMUNIKACYJNYMI KTÓRZY, ZAMIAST DOSTARCZAĆ NAM BEZEMISYJNY I NOWOCZESNY ŚWIATŁOWÓD, ZMUSZAJĄ NAS DO KUPOWANIA PRZESTARZAŁEJ i SZKODLIWEJ TECHNOLOGII PROMIENNIKOWEJ?
  Telekomy mają salony, które generują koszty. Kupują telefony, które muszą jakoś sprzedać. Przechodźmy do sieci które zyski wysyłają za granicę. Ja przeszedłem do Lycamobile. Nie kupujmy nowych telefonów. Kupujmy je tylko na rynku wtórnym, bądź za granicą.
  Telekomy nie działają na rzecz konsumentów, tylko na rzecz sprzedawców chłamu. Nie kupujmy ich produktów !!! Niech firmy telekomunikacyjne zaczną ponosić straty. ZERO MASZTÓW W POLSCE !!!

 16. Tutaj mamy właśnie przykład od autora kim jest pożyteczny idiota. Ci co prą na 5G chociaż za to hajs mają, a ten tutaj oszołom myśli, że wszystkie rozumy pozjadał i nic to, że jest PEŁNO badań mówiących o szkodliwości 5G, autor wie lepiej i już. Nawiasem mówiąc są nawet badania mówiące, że 5G na częstotliwości 60 GHZ blokuje absorbcję tlenu do komórek (ludzkich…). Ot taka ciekawostka w związku z krytycznymi objawami tego niby wirusa co to każdy z nim teraz walczy. Kolejna ciekawostka, że najwięcej ciężkich przypadków to tam, gdzie wdrożono 5G. Ale co tam, autor artykułu wie lepiej. Klapki na oczach, szybszy net waśniejszy

 17. A gdzie tam jakaś praca naukowa? Widzę tylko randomowe nazwiska – 86 letni chemik, fizyk-miłośnik dużego suma oraz pani adiunkt z wydziału architektury. No super. A to tylko reprezentacja polski!
  Pobieżna analiza innych krajów dostarcza tylko więcej śmiechu – odpadłem jak znalazłem zoologa z Indii.
  Żarty na bok – ta strona zrzesza ludzi którzy twierdzą że 5G szkodzi i spoko, ale nie traktuj jej jako argument w dyskusji bo żaden z nich nic nie dowiódł, a ich prywatne przypuszczenia są nic nie warte.
  Bardziej zastanawia mnie jak bardzo zdeterminowany ty jesteś żeby znaleźć mój komentarz po roku i wrzucić jakieś źródło które źródłem nie jest. Ja tu trafiłem z powiadomień, ale ty musiałeś kopać. Nieźle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *