Zamiast na wybieg modelek trafiły do włoskich i greckich domów publicznych

Codzienne Zbrodnia i kara 14.04.2015
Zamiast na wybieg modelek trafiły do włoskich i greckich domów publicznych

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Pewna kobieta podawała się za pośrednika włoskiej agencji modelek, werbowała młode dziewczyny, które już we Włoszech trafiały w ręce gangsterów zmuszających je do pracy w domach publicznych.

W Katowicach zakończyło się śledztwo dotyczące handlu żywym towarem. Pewna kobieta w Zabrzu przez kilka lat zajmowała się werbunkiem młodych, atrakcyjnych dziewcząt, roztaczając przed nimi wizję pracy we włoskich agencjach modelek i hostess. Udało jej się namówić co najmniej kilkanaście kobiet.

Niestety los niedoszłych modelek nie był wcale tak różowy, jak przedstawiała to kobieta. Po przyjeździe do Włoch młode dziewczęta trafiały w łapy bezwzględnych mafiozów, którzy przymuszali je do pracy w domach publicznych.

Prokuratura udowodniła kobiecie co najmniej kilkanaście takich „transakcji” i oskarżyła o udział w grupie przestępczej i uzyskanie korzyści majątkowych ze sprzedaży ludzi.

Przed pochopnym podjęciem zobowiązań lub podpisaniem umów z ludźmi, których zna się tylko z ogłoszenia i nie sprawdzi ich wiarygodności, przestrzega od lat fundacja La Strada i jej pokrewne instytucje. Lepiej dziesięć razy się zastanowić, niż wylądować w łapach oprychów i obleśnych, napalonych mężczyzn. Włoski sen, może zamienić się we włoski, grecki, czy inny koszmar.

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Mając wątpliwości co do uczciwości naganiaczy lub gdy stałyście się ofiarami oszustów, to prócz zgłoszenia na policję najlepiej jest tego typu przypadki skonsultować także z naszymi prawnikami, którzy z chęcią doradzą lub pomogą przygotować stosowne pisma. Są oni stale dostępni pod adresem kontakt@bezprawnik.pl.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com

Reklama