Dzieci urodzone 11 listopada 2018 otrzymują przesyłkę, która zawiera życzenia od prezydenta. To miły gest i niezwykła pamiątka

Dobre wiadomości Rodzina dołącz do dyskusji (51) 20.02.2019
Dzieci urodzone 11 listopada 2018 otrzymują przesyłkę, która zawiera życzenia od prezydenta. To miły gest i niezwykła pamiątka

Tomasz Laba

Prezydent Andrzej Duda skorzystał z przysługującego mu konstytucyjnego prawa do niespodzianki i postanowił zaskoczyć specjalnie wyselekcjonowaną grupę dzieci. Wszystkie dzieci urodzone 11 listopada 2018 roku otrzymały specjalne życzenia od prezydenta i jego małżonki. Trzeba przyznać, że to niezwykła pamiątka. 

Obchodzone niedawno 100-lecie odzyskania niepodległości, która przypadała na 11 listopada 2018 roku, była okazją do wielu wzniosłych i symbolicznych działań. Powoli jednak zapominamy o tym święcie i z pewnością niedługo będziemy ekscytować się na kolejną, już rocznicę numer 101. Jest jednak pewna, niewielka grupa osób, które ten dzień zapamiętają do końca życia. Mowa oczywiście o dzieciach, które miały szczęście przyjść na świat właśnie tego dnia. Trzy miesiące po tym dniu noworodki w całym kraju zaczęły otrzymywać niespodziewane przesyłki. Nadawcą listu jest nie kto inny jak Prezydent Andrzej Duda.

Wykopowicz felixd pochwalił się odebraniem jednej z takich przesyłek, która była zaadresowana do jego córki Zofii, która urodziła się właśnie 11 listopada 2018 roku. W środku znaleźli życzenia od pary prezydenckiej, pamiątkowy kalendarz niepodległości, a także portret przedstawiający Andrzeja Dudę oraz Agatę Kornhauser-Dudę. Za kilkanaście lat młoda Zofia będzie miała także powód do uśmiechu, ponieważ poza powyższymi przedmiotami, list zawierał również informację dotyczącą przetwarzania danych osobowych zawartych w korespondencji.

Życzenia od prezydenta dla dzieci urodzonych 11 listopada 2018

Droga Zofio, niech ta wyjątkowa data urodzin będzie zapowiedzią wspaniałych sukcesów w Twoim życiu, niech przypomina Ci zawsze, że warto mieć wielkie plany i warto być wytrwałym w ich realizowaniu. Życzymy Ci szczęścia, miłości, zdrowia, spełnienia wszelkich marzeń oraz jak najwięcej powodów do dumy i radości z bycia Polką.

Wyprawkę dla urodzonych 11 listopada 2018 przygotowało również PZU. Ubezpieczyciel zapraszał do udziału w akcji wszystkich rodziców dzieci urodzonych właśnie tego dnia. Do przesłania wyprawki dla dziecka było wymagane wcześniejsze zgłoszenie udokumentowane aktem urodzenia dziecka przesłanym na dedykowany adres e-mail. Dla spóźnialskich nie mamy niestety dobrych informacji. Czas na zgłaszanie się po wyprawkę minął 25 listopada.

Niezależnie od politycznych preferencji trzeba przyznać, że to niezwykła pamiątka na całe życie.

zdjęcie tytułowe: