Bank Pekao daje od lipca 7 proc. na lokacie. Ale, no właśnie, nie obeszło się bez dodatkowego warunku

Dobre wiadomości Finanse Dołącz do dyskusji
Bank Pekao daje od lipca 7 proc. na lokacie. Ale, no właśnie, nie obeszło się bez dodatkowego warunku

Chyba mamy już mały wyścig między bankami, kto za ulokowanie pieniędzy da więcej. Do grona tych najlepiej płacących dołącza Pekao. Płacą coraz lepiej za lokaty i konta. Jeśli zdecydujecie się na wariant z funduszem, bank Pekao daje 7 proc. na lokacie.

Bank Pekao daje 7 proc. na lokacie

Po Alior Banku i Nest Banku, drugi co wielkości polski bank Pekao ogłosił, że zwiększa oprocentowanie depozytów dla klientów indywidualnych. Od 1 lipca  na lokacie z funduszem można zyskać nawet 7 proc. w skali roku. Na „zwykłej” lokacie dla nowych środków bank proponuje 6 proc. w skali roku. Na nowej promocyjnej 3 miesięcznej lokacie do 30 tys. zł w aplikacji PeoPay klienci skasują 5 proc. w skali roku. Bank poinformował też, że dwukrotnie wzrośnie oprocentowanie standardowe na kontach oszczędnościowych. Od 1 lipca, niezależnie od salda, oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym będzie wynosiło 2 proc. w skali roku. Na Koncie Oszczędnościowym Premium: 2,5 proc. w skali roku, a jak niedawno pisaliśmy bank Pekao daje teraz konto oszczędnościowe lepiej oprocentowane od wielu lokat.

Nowe stawki oprocentowania dostępne są dla nowych, ale też obecnych klientów.  Od 1 lipca w oddziałach banku, ale także online dostępne będzie wyższe oprocentowanie lokat nabywanych łącznie z funduszem inwestycyjnym. Bank przygotował trzy warianty tego produktu. Pierwszy to 7 proc. w skali roku na 12 miesięcy. Drugi 6,5 proc w skali roku na 6 miesięcy i trzeci 6 proc. w skali roku na 3 miesiące.

Warunkiem skorzystania z tej oferty jest zakup funduszy inwestycyjnych Pekao TFI za połowę lokowanej kwoty. Zalety to brak limitu lokowanej kwoty i kilka terminów, na które można założyć lokatę, choć kosztem wysokości oprocentowania. Minusem, przynajmniej dla części klientów, będzie pewnie wymóg zainwestowania w fundusze. Łatwiej chyba „przełknąć” konieczność otwarcia konta czy też zobowiązanie do przelewania określonej kwoty. Jednak bank Pekao stara się konsekwentnie zachęcać klientów do zarządzanych przez siebie funduszy, łącząc tę opcję z najwyżej oprocentowanym depozytem.

Bank do oszczędzania

„Konsekwentnie co miesiąc podnosimy oprocentowanie depozytów do najwyższych poziomów rynkowych. Nasza oferta oszczędnościowa jest bardzo atrakcyjna i bardzo szeroka. Naszym flagowym produktem jest konto oszczędnościowe, które daje nowym klientom aż 5 proc. w skali roku na 6 miesięcy nawet do 400 tys. zł. Tak samo dbamy o naszych obecnych klientów, którym oferujemy lokaty na poziomie nawet 6 proc. a od 1 lipca aż 7 proc. dostępne przy jednoczesnym zakupie funduszy inwestycyjnych. Jestem przekonany, że obecnie jesteśmy najlepszym bankiem do oszczędzania” powiedział Remigiusz Hołdys, dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.

Klientom, którzy przeniosą swoje oszczędności z innych banków, Pekao oferuje 6 proc. na lokacie ze stałym oprocentowaniem.  Czas trwania lokaty to 12 miesięcy. Można ją założyć wyłącznie w placówkach banku.

Kalkulator lokat