Chcesz wysłać nietypową przesyłkę? Dzięki Clicktrans wycenisz automatycznie transport na trasach całej Europy

Biznes Codzienne Lokowanie produktu Dołącz do dyskusji (125)
Chcesz wysłać nietypową przesyłkę? Dzięki Clicktrans wycenisz automatycznie transport na trasach całej Europy

Clicktrans to internetowa giełda transportowa, która umożliwia łatwe łączenie przewoźników z osobami chcącymi przewieźć nawet nietypowy towar. Od samochodów, przez zwierzęta, aż po ciężki sprzęt — tanio i z opcją śledzenia przesyłki.

Clicktrans — co to jest i jak działa?

Konieczność jednorazowego przewiezienia rzeczy — na przykład w związku z przeprowadzką — nierzadko stanowi pewien problem. Zorganizowanie transportu może być kosztowne, szczególnie gdy mowa jest o odległości rzędu kilkuset, a nawet kilku tysięcy kilometrów. Z pomocą przychodzą takie rozwiązania, jak oferowane przez serwis Clicktrans — partnera tego wpisu.

Clicktrans jest giełdą transportową, która pozwala na łączenie osób chcących nadać przesyłkę z przewoźnikami, którzy i tak jadą daną trasą i — mając dodatkowe miejsce w przestrzeni ładunkowej — są w stanie zabrać dodatkowy towar w formie doładunku. Pozwala to na maksymalizację zysku po stronie przewoźnika, a jednocześnie na znaczną — bo nawet 60% – oszczędność na kosztach transportu po stronie osoby, która towar nadaje.

Serwis pozwala na dostęp do tysięcy zweryfikowanych przewoźników. Aby skorzystać z giełdy transportowej, należy najpierw założyć konto. Następnie (w wypadku, gdy użytkownik jest nadawcą) utworzyć darmowe zlecenie transportowe wybierając uprzednio rodzaj przewożonej rzeczy z poniższego katalogu.

  • meble i przeprowadzki
  • samochody, łodzie, motocykle i skutery
  • palety, ładunki (w tym kontenery), paczki
  • maszyny i sprzęt
  • inne pojazdy
  • zwierzęta i towary specjalnej ostrożności

Nie jest to oczywiście zamknięty katalog, bo w wypadku, gdy przewożonego towaru nie ma na liście, wybrać można opcję „inne przesyłki”.

System oparty o uczenie maszynowe automatycznie może wycenić transport, a także łączy zleceniodawców z przewoźnikami.

Ogromne ułatwienie, wraz z możliwością śledzenia

Automatyczna wycena transportu powiązana z łączeniem zleceniodawców z przewoźnikami działa obecnie jedynie w odniesieniu do zleceń nadania: paczek, palet, mebli, samochodów, motocykli i skuterów, a także maszyn i sprzętu. Co istotne, w ramach wszystkich tras w Europie.

Zlecający przesyłkę ma do wyboru: skorzystać z opcji czekania na oferty od przewoźników lub wybrać Szybkie Zlecenie, w której automatycznie wycenione zlecenie trafia do najbardziej dopasowanych przewoźników. Za dobór przewoźników odpowiada zaawansowany algorytm oparty na machine learning. Możne więc wybrać inną ofertę, choć dzięki machine learning oferta automatycznie dopasowana powinna być jak najkorzystniejsza.

Warto dodać, że przewoźnik, który korzysta z aplikacji „Clicktrans — dla przewoźników” dostępnej na system Android oraz iOS, może udostępnić zleceniodawcy funkcję trackingu, tj. Śledzenia Przesyłki. Jest ona dostępna dla dowolnych zleceń i aktywować ją można w dowolnym momencie. Zarówno na początku trasy, jak i w jej trakcie, a także wtedy, gdy przesyłka zbliża się do celu.

Clicktrans działa na rynkach: polskim, niemieckim, hiszpańskim, brytyjskim, a od niedawna — także włoskim. Obecnie w bazie użytkowników znajduje się ponad 700 tys. zleceniodawców i zweryfikowanych przewoźników. Moduł odpowiedzialny za wycenę jest jednocześnie współfinansowanym przez NCBiR projektem, którego celem jest stworzenie systemu automatycznej wyceny transportu ładunków i kojarzenia (łączenia) zleceniodawców z wykonawcami usług transportowych.

Projekt nr POIR.01.01.01-00-0218/18 pt. „System automatycznej wyceny transportu ładunków i kojarzenia zleceniodawców z wykonawcami usług transportowych dla giełdy Clicktrans z wykorzystaniem uczenia maszynowego, silnika ElasticSearch i geolokalizacji pojazdów” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Inteligentny Rozwój. Projekt realizowany w ramach konkursu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju: Szybka Ścieżka.

Wpis powstał we współpracy z Clicktrans