55 milionów osób nielegalnie obejrzało pierwszy odcinek ósmego sezonu „Gry o Tron”

Społeczeństwo dołącz do dyskusji (34) 19.04.2019
55 milionów osób nielegalnie obejrzało pierwszy odcinek ósmego sezonu „Gry o Tron”

Emilia Wyciślak

„Gra o tron” sprawia, że piraci zaciągają flagę na maszt. Pierwszy odcinek ósmego sezonu szybko znalazł się w sieci, a spiraciło go około 55 milionów osób. Ogromna liczba, biorąc pod uwagę, że oglądających legalnie jest tylko 17,4 miliona.

Popularność „Gry o tron” nikogo raczej nie powinna dziwić. Serial ten opowiada przecież fascynującą historię, a do tego ma wiele zwrotów akcji, które fascynują ludzi na całym świecie. Każdy ma swoich ulubieńców i trzyma za nich kciuki. Nic więc dziwnego, że każdy chciał też zobaczyć pierwszy odcinek – ósmego i ostatniego – sezonu. Ale niekoniecznie, jak się okazuje, na HBO Go czy na samej stacji. Okazuje się, że serial ten spiracono 55 milionów razy. Analizę przeprowadziła firma MUSO. O sprawie informuje WinterIsComing.Net.

Według MUSO, większość (76,6%) osób oglądało odcinek na różnych platformach streamingowych. 12,2% osób ściągnęło odcinek z jakiegoś bliżej nieokreślonego źródła w sieci (typu chmura, albo czyjś serwer), 10,8% ściągnęło je z publicznych torrentów, zaś z prywatnych – 0,5%.

Legalnie serial obejrzało 17,4 miliona osób. Te liczby wzrosną z czasem, bo serial zbliża się do końca. Będzie więcej widzów, którzy płacą abonament i więcej osób, które ściągają serial. Można spodziewać się, że ostatnie odcinki pobiją rekordy oglądalności… i piractwa.

Gra o tron piraci

Takie liczby nie są zaskakujące, jako, że „Gra o tron” jest najchętniej piraconym serialem na świecie. Historia, która przykuwa miliony widzów przed telewizorami, miała swój początek w książce, która na początku nie cieszyła się wcale tak ogromną popularnością, z czasem stała się jednak częścią klasyki fantastycznej. Teraz znają ją miliony osób, a George R. R. Martin musiał wyłączyć wysyłanie mu wiadomości na LiveJournalu, bo fani zapychali mu skrzynkę. Wiem, bo sama prowadziłam z nim korespondencję jeszcze za czasów, kiedy serialu jeszcze nie było.

HBO zrobiło fantastyczny biznes na gadżetach z serialu, nie zmienia to jednak faktu, że gdyby chociaż połowa oglądających wykupiła abonament, moglibyśmy faktycznie doczekać się w tym sezonie słoni, a gaże aktorów byłyby znacznie wyższe. Ale to przecież ich życiowe role i każdy będzie chciał mieć w swoim filmie aktora z „Gry o tron” – o czym świadczy chociażby fakt, że widzimy ich w coraz to nowszych produkcjach, w tym w klasykach.

I tak, jest już na CDA, które tak bardzo twierdzi, że odchodzi od piractwa.

34 odpowiedzi na “55 milionów osób nielegalnie obejrzało pierwszy odcinek ósmego sezonu „Gry o Tron””

 1. My ze znajomym mamy wykupione HBO Go, ale i tak musimy ściągać pirata żeby obejrzeć odcinek z dźwiękiem 5.1. Taki niestety absurd, że piraci mają lepszą jakość niż płacący…

  No ale cóż, HBO Polska od lat unika odpowiedzi na pytanie kiedy zamierzają wprowadzić dźwięk przestrzenny do swojej usługi.

  • co do 5.1 to wystarczy sprawdzić support:

   Does HBO GO support Dolby Digital surround sound?
   You can watch HBO GO with Dolby Digital Plus audio on the following devices:

   Amazon Fire TV
   Android TV
   Apple TV
   Google Chromecast Ultra
   Roku (with Roku software version 7.0 or later)
   Samsung TV (models that support Dolby Digital Plus)
   TiVo
   Xbox One
   In order to get Dolby Digital Plus audio, you need to have a receiver that supports Dolby Digital Plus. Dolby Digital Plus is an audio technology based on Dolby Digital 5.1, the established standard for home theater surround sound.

   No sound or no Dolby Digital audio
   If you’re not getting Dolby Digital Plus audio in HBO GO, try the following:

   Make sure your speakers are connected to your Dolby Digital Plus receiver.
   Make sure your HDMI/Optical connectors are plugged in.
   Make sure the audio setting on your device is set to Dolby Digital Plus.
   Reverse the ends of the cable or trying using another cable.
   Apple TV: See Dolby audio on Apple TV
   Roku: See No sound or low audio on Roku
   Xbox One: See Dolby audio on Xbox One

   If you’re still experiencing issues, try switching the audio setting on your device to stereo sound.

 2. Jakby całe HBO, za które płace miesięcznie, w poniedziałek się nie posypało to chętnie obejrzałbym legalnie a takto pozostała zatoka piratów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *