Jest jedno państwo, któremu kłaniają się prawie wszyscy i które skazuje na śmierć za czary

Zagranica dołącz do dyskusji (37) 16.06.2019
Jest jedno państwo, któremu kłaniają się prawie wszyscy i które skazuje na śmierć za czary

Udostępnij

Emilia Wyciślak

Kara śmierci za czary? Zdarza się, aczkolwiek tylko w jednym kraju tępi się „uprawianie magii” tak intensywnie, że można powiedzieć, iż oni chyba naprawdę wierzą w listy z Hogwartu.

Jest jeden kraj na ziemi, który przeraża w równym stopniu co Korea Północna. Niby każdy może tutaj zarobić na własne utrzymanie i w teorii nic ci się nie stanie, jeśli trzymasz się zasad, aczkolwiek te zasady potrafią być naprawdę przerażające.

Weźmy cudzołóstwo: jeśli zbierze się czterech pobożnych mężów i oskarży cię o sypianie z kimś innym niż twój małżonek lub małżonka, zostajesz ukamienowany. Co prawda sąd może zadać pytanie tym czterem osobom, czemu cię podglądały, ale w praktyce to i tak niewiele zmienia.

Jeśli jednak zabijesz kogoś, a potem zapłacisz jego rodzinie, ona zaś przyjmie owe krwawe pieniądze (mające stanowić zabezpieczenie przyszłości krewnych zamordowanego, w szczególności dzieci), nie zostaniesz skazany na śmierć. Z kolei, jeśli jesteś homoseksualistą, lepiej uciekaj. Ateista też nie będzie miał lekko.

Najgorzej jest jednak wtedy, kiedy będziesz miał przy sobie kilka wisiorków, a ktoś uzna, że to magiczne talizmany i skaże cię na śmierć. Albo po prostu „zaczniesz uprawiać czary” i też zostaniesz wysłany przed sąd, który odbierze ci życie.

Kara śmierci za czary

Arabia Saudyjska w pewien sposób pokazuje, że pieniądze mogą kupić absolutnie wszystko. Można być bowiem – jeśli chodzi o karę śmierci – wyjątkowo bezwzględnym, fanatycznym, dorzucać się do ISIS, wspierać niewolnictwo, traktować kobiety gorzej niż zwierzęta, a i tak wszyscy będą cię kochać, bo masz petrodolary.

Taka konstatacja może być dla nas lekko przerażająca, biorąc pod uwagę, ile razy widzimy kanclerz Niemiec czy prezydenta USA w towarzystwie tego czy tamtego książątka. To samo książątko pozwala na to, by w jego kraju panowała mentalność średniowieczna. Ba, ochoczo tę mentalność wspiera.

Najgorsze jest to, że w dłuższej perspektywie nic z tym nie zrobimy, bo praktycznie każdy chce dobrze żyć z Arabią Saudyjską, wyjąwszy może mniejsze partie polityczne. Być może jednak zmiana powinna tam przyjść z dołu, a powolne reformy odmienić kraj. Na razie grzmi głównie Amnesty International.

37 odpowiedzi na “Jest jedno państwo, któremu kłaniają się prawie wszyscy i które skazuje na śmierć za czary”

 1. Pani Emilio – pisze Pani rzeczy słuszne które zauważyłem już dawno – a przy tym politycznie niepopularne a nawet niebezpieczne.

  Główne macki Arabskiego terroryzmu rozchodzą się stamtąd, finansowanie stamtąd, to kraj którego obywatelem był Osama bin Laden i spora część zamachowców którzy dokonali ataku 11 września 2001 na Stany Zjednoczone. Kraj który wobec „fali uchodźców” (za którą prawdopodobnie może stać) proponuje,że sfinansuje… BUDOWĘ MECZETÓW. Jeszcze 100 lat temu tą falę „uchodźców” muzułmańskich nazwano by INWAZJĄ,a taka propozycja była by tego koronnym dowodem.No ale w dzisiejszych tolerancyjnych czasach gdy Rzym pada… kogo interesuje co wyprawiają nowi barbarzyńcy ?

  Odłam islamu który tam panuje to Wahabizm,proszę sobie poczytać co to jest.To NIE JEST taki sobie islam.To jest islam FANATYCZNY,radykalny jak najbardziej radykalne odłamy protestantyzmu wysadzające kliniki aborcyjne czy jak moherowe berety Rydzyka.Albo bardziej.

  Obok „bractwa Muzułmańskiego” i „Salafitów” (które na szczęście po Arabskiej Wiośnie w Egipcie w dużej części wybiła armia z „nowym wojskowym dyktatorem”) to główna baza terrorystów. W redakcji też możecie sprawdzić jak macie wolny czas.Włosy się wam zjeżą jeśli wejdziecie w temat będziecie chcieli wręcz napisać,krzyczeć „przecież to terroryści”. No właśnie… No właśnie… Pieniądze tymczasem robią swoje. Napisanie tego publicznie jest już potencjalnie niebezpieczne. Przy zarabianiu z reklam i w blogosferze może się to naprawdę źle skończyć. Nie tylko dlatego,że krytykowanie takiego np. meczetu na Warszawskiej Ochocie i sprowadzania z krajów Arabskich immamów było by „mową nienawiści” (choć jak widać coś w tej „mowie nienawiści” jest prawdy,skoro Mammed Ch. słynny fighter z „biednej poszkodowanej Czeczeni” którą Rosjanie „spacyfikowali tak bez powodu ze względu na dążenia niepodległościowe” dostał wreszcie zarzuty), nie tylko dlatego,że Dżamala Chaszodżdżiego zabili w ambasadzie i pokroili a USA nie widzi problemu. Arabia Saudyjska ma naprawdę macki również u nas,również u nas szkoli się pilotów którzy walczą z proirańską partyzantką
  (i prawdopodobnie wspierają też islamistycznych rebeliantów) w Jemenie. Wg. rządu Saudowie i arabowie mają być przeciwwagą dla Rosji.Jak dla mnie to zastępowanie diabła Belzebubem.

 2. Zostawmy ich samych sobie, świata nie zmienimy, a oni mają prawo rozwijać się na swój sposób, nawet jeżeli ich zasady są głupie i dalekie od „jaśnie oświeconego liberalnego Zachodu”. Arabia Saudyjska to nie jest państwo narodowe, a ród Saudów nie ma tradycji dynastycznych do władzy nad Arabią, stąd ich legitymizacja opiera się wyłącznie na islamie wahabickim oraz „ochronie” Mekki i Medyny. Saudowie nie są głupi i dlatego NIGDY nie będą się liberalizować na fulla i „dopasowywać do świata”, byłoby to dla nich polityczne samobójstwo, a próżnię po nich i tak wypełnić mogą tylko bardziej radykalne siły polityczne. Dlatego zostawmy ich samych sobie, lepsza jest Arabia Saudyjska dopuszczająca kobiety do prowadzenia samochodu u progu drugiej dekady XXI, niż drugie Państwo Islamskie.

  • Dokładnie. Większość obecnych problemów bliskiego wschodu i wynikły z tego fanatyzm jest dzieckiem zachodniego „szerzenia demokracji” za pomocą zrzucania bomb. Najlepiej to widać w relacjach osób które odwiedzały np Irak przed „interwencją” kraj prężnie rozwijający sie, w burce można było spotkać tylko jakąś babulinkę na zapadłej wsi. Nigdy demokracji nie da się narzucić odgórnie musi ona powstać oddolnie w danym narodzie.

   • Ogólnie zgoda, chociaż parę uwag – „burka” występuje w Afganistanie (to ten ubiór typu „błękitny wór na śmieci”) i Arabki go nie noszą, a słynny strój typu „ninja” to nikab :)
    Prężny rozwój Iraku zakończył się nie przed wojnami z koalicją Zachodnią, a podczas wojny z Iranem która był dla Iraku tym, czym dla Nas wojny światowe. Wojna ta wyczerpała Irak i iracką gospodarkę, a do tego Bagdadowi narosły długi u „ziomków” z Zatoki.
    Natomiast islamizacja społeczeństw to szerszy temat, zapewne i tak w końcu dotknęła by ona Irak bez wojen i (być może) bez Saddama. Nawet Jordanii, która poza epizodycznymi awanturami z Izraelem i Palestyńczykami dotrwała do naszych czasów bez burzliwych przejść, nie ominęła moda na większą religijność (chociaż już w odniesieniu do jednostki różnie to wygląda).

    • Dokładnie temat bardzo rozległy. Odnośnie ostatniego twojego zdania, to .OZE nie moda na większą religijność, a może raczej jej skrajne agresywne odmiany która nawet w Polsce widać się pojawia w rodzimym katolicyźmie.

 3. O czym właściwie jest ta notatka (bo artykułem tego nie nazwę)? Losowe informacje bez żadnej ich analizy, jakieś Amnesty, jakieś petrodolary, wszystko sklecone na kolanie bez ładu i składu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *