Modelka Lauren Wasser straciła nogę przez tampon i pozywa jego producenta

Zakupy dołącz do dyskusji 10.06.2015
Modelka Lauren Wasser straciła nogę przez tampon i pozywa jego producenta

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Lauren Wasser to modelka, która przez zakażenie gronkowcem złocistym straciła nogę. Twierdzi, że winny jest tampon, którego użyła podczas miesiączki.

Lauren Wasser jest modelką na tyle znaną w środowisku, że była na okładce włoskiej wersji magazynu Vogue. Jej przypadek wywołał spore zamieszanie w świecie modellingu, ale też wśród kobiet, które używają tamponów podczas miesiączki.

Pod koniec 2012 roku modelka poczuła się źle, tak reagowała na początek miesiączki. Postanowiła, jak zwykle użyć tamponów firmy Kotex. Udała się na spotkanie ze znajomymi, lecz czuła się na tyle kiepsko, że wróciła do domu. Po jakimś czasie obudzili ją policjanci walący w drzwi jej mieszkania. Zostali oni powiadomieni przez jej znajomych, gdyż przez dłuższy czas nie dawała znaków życia i przyjaciele się o nią martwili.

Jak podają media, straciła ona przytomność z powodu zawału serca, którego doznała. Po przewiezieniu do szpitala okazało się, że jej organizm zainfekowany jest gronkowcem złocistym. Doznała zespołu wstrząsu toksycznego, który w połowie przypadków dotyka kobiety podczas menstruacji. Lekarze podejrzewali, że mogło to zostać wywołane przez tampon, którego użyła modelka. Zakażenia mogą pojawiać się w przypadku, gdy tampony wymieniane są zbyt rzadko.

Lauren Wasser na skutek rozprzestrzenienia się zakażenia straciła nogę, gdyż wdała się gangerna. Modelka twierdzi, że stosowała tampony zgodnie z instrukcją producenta. Chce pozwać firmę produkującą użytkowane przez nią środki higieniczne, gdyż jak twierdzi, opis powikłań, jakie mogą spotkać kobietę używającą tego typu produktów, był lakoniczny i nie ostrzegał przed wszystkimi możliwymi konsekwencjami.

Historia modelki może być przestrogą dla wszystkich użytkowników różnego rodzaju produktów, które mogą mieć wpływ na nasze zdrowie lub życie. Wiele osób śmieje się, że nie czytają instrukcji obsługi, a także ulotek dołączanych do środków czystości, pokarmów, chemikaliów i innych substancji, gdyż nie mają na to czasu. Innym też nie przeszkadza brak instrukcji obsługi dołączanych do różnych produktów lub ich lakoniczność.

Masz problemy związane z narażeniem życia lub zdrowia przez źle opisane działanie produktów lub brak instrukcji obsługi i chciałbyś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com