Na złość PiS-owi odmrozić sobie uszy

Gorące tematy Państwo dołącz do dyskusji (71) 13.02.2018
Na złość PiS-owi odmrozić sobie uszy

Udostępnij

Jakub Kralka

Koleżance kończyło się paliwo w samochodzie, ale nie zjechała na stację benzynową, bo to Orlen, a ona nie będzie wspierać PiS-u. 

Utożsamianie Polski z PiS-em jest dopuszczalne w grze politycznej na przykład w korytarzach Parlamentu Europejskiego, jednak zupełnie nie rozumiem czemu tej tendencji poddają się też obywatele. Wybieranie amerykańskiej stacji benzynowej zamiast rodzimego Orlenu tylko ze względów politycznych, sprawia, że w ostatecznym rozrachunku krzywdzimy samych siebie.

Niestety, ta tendencja daje się we znaki już od kilkunastu miesięcy i nie chodzi wyłącznie o tankowanie.

Duża grupa przeciwników obozu władzy (w mojej ocenie słusznie) z tygodnia na tydzień zamienia się w przeciwników Polski (w mojej ocenie niesłusznie). Są to środowiska polityczne, ale też środowiska medialne, coraz bardziej niechętnie nastawione do rodzimych wartości, instytucji, a nawet interesów.

Stały czytelnik Bezprawnika zna moje zdanie w tej sprawie. Niestałemu wyjaśniam. Rządy PiS są absolutnie katastrofalne w niemalże każdym aspekcie ich sprawowania: ośmieszono ustrój państwa, który obronił się po przerażającej katastrofie, w której zginął sam Prezydent, a nie potrafił się obronić przed Stanisławem Piotrowiczem i Julią Przyłębską. Zrujnowano naszą politykę międzynarodową i to zrujnowano ideowo, nawet nie w celu uzyskania konkretnych korzyści. Media publiczne zamieniono w przemysł niskojakościowej propagandy rodem z magazynów, które kioskarze wstydzą się trzymać na wystawie. Macierewicz. Szyszko. Legislatywa upokarzająca swoją naiwnością i bezsensownością. Mógłbym tak, niestety, długo. I to skupiając się na kwestiach wyłącznie obiektywnych, łaskawie milcząc jak, jako liberał, cierpię widząc etatystyczną koncepcję państwa PiS-u.

Na złość PiS-owi odmrozić sobie uszy

Skoro już ustaliliśmy, że PiS nie ma mojego poparcia ideowego, praktycznego oraz nawet czysto ludzkiego, chciałbym jednak z głębokim niepokojem wyrazić sprzeciw przeciwko postawie podejmowania antypaństwowych inicjatyw przez zwolenników opozycji. Nawet chemioterapia ma swoje granice i nie powinna prowadzić do obcinania kończyn.

Prawdopodobnie, gdyby nie klasyczna pisowska partanina na etapie legislacyjnym oraz rujnowanie polskiej polityki zagranicznej przez Witolda Waszczykowskiego, cała sytuacja nie miałaby miejsca. Doszło jednak do otwartego konfliktu dyplomatycznego z Izraelem, którego sam fakt prowadzenia nie leży w interesie Polaków. Już od jakiegoś czasu w opinii publicznej zaczyna pojawiać się niebezpieczny trend, by zinstytucjonalizowany i głęboko zideologizowany niemiecki system mordowania Żydów w czasie II Wojny Światowej, wrzucać do jednego worka z grupką kryminalistów, również polskiego pochodzenia, którzy byli ścigani nawet przez polskie prawo.

To, co w ostatnich dniach działo się w mediach oraz dyplomacji, bacznie obserwowane na arenie międzynarodowej, mogło i nadal może mieć o wiele poważniejsze konsekwencje, niż wielu osobom się wydaje. Możemy być świadkami swoistej redefinicji historii, a w nowej wersji Polaków obarczy się winą za II Wojnę Światową oraz za holocaust. Polska władza, polska opozycja, polskie media, a nawet polska opinia publiczna swoimi reakcjami na zaistniałą sytuację i skutecznością podejmowanych działań odpowiadają przed historią i przed naszymi potomkami, którym pewnego dnia ktoś wprost może przypisywać odpowiedzialność, również finansową, za czyny, których nie tylko oni się nie dopuszczali, ale też nie dopuszczali się – przynajmniej masowo – ich przodkowie.

A tymczasem przeglądam wypowiedzi polityków i dziennikarzy z mediów jawnie opozycyjnych i ja tam momentami widzę żal. Autentyczne rozżalenie, że Polacy tych Żydów to tak za specjalnie nie mordowali, a jak mordowali, to że były tylko incydenty. Że tak nie bardzo za co jest posypać głowę popiołem, jest trochę kwestionowanej literatury Grossa i kilka sloganów. A przecież, gdyby tylko się dało, to tak pięknie zabolałoby to polityków i wyborców PiS-u. Dumnych, płaczących przy hymnie. Niezdrowo zakochanych w ojczyźnie. O jak fajnie byłoby im zrobić na złość i udowodnić, że Polacy nie tacy fajni. Nic to, że jest to kompletnie sprzeczne z tzw. racją stanu.

Przecież to są poważne rzeczy. Działy marketingu dużych firm byłyby gotowe zapłacić wielką kasę za rzeczy, które robicie za darmo. I to tylko na złość PiS-owi.

Gdyby rząd był sprawny, cała sytuacja pewnie by się nie wydarzyła. Nawet gdyby Platforma Obywatelska jakimś cudem przygotowała ustawowego bubla podobnego pokroju, to Izrael nie miałby odwagi wdawać się w spór z silnym liderem swojego regionu, cenionym w Unii Europejskiej. Obecnie Polska jest słaba i samotna na arenie międzynarodowej, a sytuacja sprzed kilku dni pokazuje, że taka słabość ma swoją cenę. Inne państwa starają się tę słabość wykorzystywać do rozgrywania swoich interesów i narzucania swojej wizji świata. Tak jak już wielokrotnie przestrzegałem, płacimy właśnie cenę za nieporadnego pana od San Escobar oraz całe jego środowisko.

PiS przeminie. Nie wiem czy w najbliższych wyborach, następnych, w drodze rewolucji hipsterów z Placu Zbawiciela czy w drodze powstania ludzi zniecierpliwionych bylejakością władzy. I wtedy nagle może się okazać, że zostaniemy z bardzo słabą Polską, którą przez ostatnie lata rujnowała nie tylko władza, ale nawet my sami – na złość husarii z internetu i  „Kaczorowi”.

71 odpowiedzi na “Na złość PiS-owi odmrozić sobie uszy”

 1. Mnie trochę bawi jak ten rząd zdołał podzielić obywateli na dobrych i złych, na prawo i lewoskrętnych, na patriotów i zdrajców. Najgorsze w tym wszystkim że ludzie zamiast pomyśleć to ochoczo rzucili się na siebie. I po co to wszystko?

  • Realizacja zadań z Moskwy.
   Żadne społeczeństwo głęboko niepodzielone nie będzie łatwym łupem propagandy Kremla.
   Po coś Antek wojskiem zarządzał.

  • A opozycja to niby nie destabilizuje i nie dzieli ludzi? Czy nie wzywali do ignorowania zarządzeń „pisowskiej” władzy? Nie wołali do wyjścia na ulice przeciw legalnemu rządowi? Nie nazywają czasem swoich wyborców „ciemnogrodem” ? Jak to nie jest niszczenie podstaw państwa ,to co to jest?

   • Hur dur. Rozstrzelać.

    A tak serio to dobrze, rząd i opozycja. Ja nie widzę w ich zachowaniu jakiejkolwiek różnicy.

 2. Obie skrajności są złe – zarówno antypaństwowość, jak i propaństwowość. Obiektywnie rzecz ująwszy, państwa powstały, by bronić interesów obywateli i samych obywateli przez bezprawiem i terrorem tłumu. Pod tymi aspektami ocenia się to państwo i tak naprawdę nieważne, jak się nazywa i co ma za historię i czy np. tam jajka się malowało na Wielkanoc, czy przekładało przez nogawki na weselach. Wszystko inne (narodowe wartości, przywiązanie do większego lub mniejszego społeczeństwa/kawałka ziemi) to zbędna wydmuszka, tak naprawdę niemal identyczna w każdym państwie.
  Dobre państwo to takie, które skutecznie egzekwuje prawo, jednocześnie chroniąc wolność osobistą obywateli. To funkcjonowanie państwa i spełnianie przez nie swoich zadań powinno podlegać krytyce oraz być kontrolowane przez społeczeństwo. Tymczasem to jakoś umyka w publicznym dyskursie i w tym wszystkim wychodzi na to, że to obywatel jest dla państwa, a nie odwrotnie. A stąd już niedaleko od głupawych przepychanek, kto „nasz”, kto „nienasz”, gdzie nikt nie zauważa, co się z gospodarką i finansami obywateli odwala.

 3. Pogrobowce komunizmu są w stanie pisać kosmiczne ilości bzdur czego dowodem jest
  powyższy artykuł jak Ci tak żle to się przenieś i nie mieszaj ludziom w głowie, a jest ich 50 %
  i tych niezdecydowanych ok.20% to razem 70%.

 4. a ja dalej uparcie twierdzę że śmieszno-straszny PiS jest jedynie marionetką KGB, Putina, czy jakkolwiek tę wschodnią mafię nazywać.

  • I wciąż twoim jedynym argumentem na to jest to, iż wolałem szwabski rząd robiący minety swojej Pani w berlinie:)
   Nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego, jak łatwo Cię zmanipulowano, ale cóż… lud prosty, nikczemnego stanu:D

   • To inna skala polityki, obliczona na dziesięciolecia. Jeśli znasz angielski – poszukaj na YT dawnych wywiadów byłego agenta KGB Yuri Bezmenov’a, a szczególnie tego w którym mówi o metodach przejmowania kontroli nad innymi państwami.

   • Dowodem są bezpośrednie powiązania Ministra Obrony Narodowej – Macierewicza – z członkami KGB.
    Dowodem są działania rządu destabilizujące i oddalające Polskę od UE.
    Dowodem jest łamanie prawa przez PiS (wybory sędziów TK na już wybrane stanowiska, łamanie Konstytucji, niepublikowanie wyroków TK) w celu obniżenia rangi prawodawstwa i prawa w Państwie.

    • Kto te powiązania rzetelnie udowodnił? Przykład z Trybunałem jest wątpliwy ,bo to PO-PSL najpierw wybrało tam sędziów wbrew prawu ,żeby mieć większość. Jeśli chodzi o oddalenie się od Europy ,to nie jest mi szkoda. Dzięki temu nie mamy tu zamachów ,płonących samochodów i zamieszek na ulicach (a PO chciało tych imigrantów przyjmować).

 5. „Koleżance kończyło się paliwo w samochodzie, ale nie zjechała na stację benzynową, bo to Orlen, a ona nie będzie wspierać PiS-u.”- i dobrze, nikt plakac po idiotach nie bedzie.

 6. Wszystko jest polityką. Zgodzenie sie w czymkolwiek z PiS oznacza ze jesteś ich agentem. To jest chore, i dlatego PiS niestety ma szanse „zabawiać” się kolejną kadencję. W całym tym szambie na arenie międzynarodowej nie ma żadnych korzyści. Jedyne jakie są to w polityce krajowej, bo obywatele widzą jak opozycja rzuca sie o to że Rząd chce walczyć z pojęciem „Polskie Obozy Koncentracyjne”. Nie wskazują na fakt żę ustawa jest kulawa, koślawa i nic nie warta, gadają o tym zę PiS chce karać za mówienie o holokauście. Mamy gównianą opozycję, i tak długo jak na jej czele będą ludzie którzy winą za przegrane wybory obarczają polaków, nazywając ich głupimi i niewykształconymi, mówiąc o wyborcach pis jak o społeczeństwie które powinno mieć ograniczone prawa obywatelskie, bo nie słuchają „mądrzejszych”. Opozycja do tej pory nie zaprezentowała projektów ustaw o SN, o KRS, o TK, nie pokazali swoich pomysłów jak naprawić państwo po rządach PiS (choć nie wiem czy bez zmiany konstytucji da rady już je naprawić), brak pomysłów na Służbę Zdrowia, na MON. Opozycja żyje jednym: Kaczyńskim. To co powie opozycja zależy tylko od tego co zrobi PiS. Jan Kowalski, pracownik budowy dostający na rękę najniższą krajową, plus drugie tyle pod stołem, dostając 500+ nie zagłosuje na ludzi którzy mówią o nim jak o współwinnym holokaustu, nie zagłosują na ludzi którzy zapowiadają odebranie 500+.

 7. Cenię autora wpisu za szczerość – jawnie określa się ze swoimi poglądami, a nie próbuje narzucić narracji negatywnej, katastrofizmów i straszeniem i ogólną wizją zagłady.

    • Jaka katastrofa? Ktoś nam wojnę wypowiedział? Zabrał pieniądze? Pozwał? No to sprawa zaraz ucichnie.

    • Jaka katastrofa? Ktoś nam wojnę wypowiedział? Pozwał? Może zażądał pieniędzy? Nic się nie stało i cała sprawa zaraz się rozwieje. Tyle to warte co ta ustawa.

     • Jak nadejdzie koniec ,to przyznam ci rację. Miał nadejść przy konflikcie z UE, miał nadejść przy sporze o Trybunał, miał nawet nadejść zaraz po tym jak PiS wygra wybory. I co? Nic.

     • Przecież my nie mamy połowy ambasadorów obsadzonych !!!
      Polska delegacja przegrała głosowanie w RE 27:1.
      Polska jest skłócona ze wszystkimi sąsiadami (prócz Rosji).

 8. PiS u mnie też nie ma poparcia. Ale z mediami autor artykułu niestety bredzi. Za czasów osmioletnich rządów postpolaków było znacznie gorzej.

 9. Za szczerość poglądów szacunek. A i teza celna. Tylko dlaczego dopiero teraz? Opozycja miała tendencję do mobilizacji zagranicznych ataków na Polskę dużo wcześniej. Proszą o kontrolę praworządności , głosują za sankcjami ,a dziennikarze mediów opozycyjnych wypowiadają się wrogo wobec Polski w zagranicznych mediach. Ich obecne zachowanie jest tylko najbardziej spektakularnym tego przykladem. Spektakularnym i samobójczym. Kto pójdzie głosować na ludzi ,którzy szkodzą własnemu krajowi w imię odzyskania władzy?

  • A czy Pan Frasyniuk, Kuroń, Borusewicz, Wałęsa, Mazowiecki itd. itp. swoimi działaniami nie szkodzili własnemu krajowi?
   Zawsze punkt widzenia zależy od punktu siedzenia…

   • Ano szkodzili. I PiS też szkodzi. Robili trochę rzeczy dobrych. I PiS też robi. Zależy od proporcji. Czego najlepszym przykładem jest „Bolek” Wałęsa.

  • KŁAMIESZ !!!
   O kontrolę zgodności zmian w Trybunale Konstytucyjnym poprosił Minister PiS Waszczykowski zapraszając do Polski Komisję Wenecką.

   • Okej ,ale mnie nie chodzi o Komisję Wenecką tylko o procedurę kontroli ,ktora może się kończyc sankcjami. Że to Waszczu zaprosił KW to wiem. I m. in. dlatego uważam ,że musiał odejść. Przepraszam za nieprecyzyjne wyrażanie myśli.

 10. „Wybieranie amerykańskiej stacji benzynowej zamiast rodzimego Orlenu tylko ze względów politycznych, sprawia, że w ostatecznym rozrachunku krzywdzimy samych siebie.”

  Bzdura.
  Póki co BP nie jest zmuszone do płacenia na przeróżne Fundacje Narodowe, które wieszają plakaty PiSu oczerniające sędziów.

  • Orlen płaci tu podatki. A BP wyprowadza pieniądze na zewnątrz. Z tych pieniędzy Orlenu płacone jest dofinansowanie szpitali i lekarstw ,darmowe szkoły podstawowe i średnie ,armia, administracja i wiele innych rzeczy. Bzdurne billboardy też ale to naprawdę margines.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *