Oszuści na OLX wyrastają jak grzyby po deszczu. Uwaga na nowe oszustwo na OLX

Zakupy Dołącz do dyskusji (72)
Oszuści na OLX wyrastają jak grzyby po deszczu. Uwaga na nowe oszustwo na OLX

Jeśli Allegro to stolica drobnych handlarzy, to OLX powoli staje się skupiskiem oszustów. Nowe oszustwo na OLX, tym razem na rzeczy dla niemowlaków, nagłośniła jedna z użytkowniczek Wykopu. Oszustwa na największym portalu ogłoszeniowym w Polsce pojawiają się coraz częściej i trudno z nimi walczyć.

Nowe oszustwo na OLX

Koszty zakupu wyprawki dla noworodków potrafią wyczyścić kieszenie. Ogłoszenia na portalach internetowych pełne są okazji, które mają odciążyć choć trochę portfele świeżo upieczonych rodziców. Niestety oszuści żerują nawet na tego typu wydarzeniach.

Użytkowniczka Wykopu, ku przestrodze podzieliła się historią poszukiwania wózka dla dziecka i kolejnym sposobem oszukiwania nieświadomych rodziców.

Ogłoszenie dotyczyło nowego wózka spacerowego dla dzieci oraz łóżeczka. Oba wystawione przez tego samego użytkownika, o dość krótkim – bo jedynie miesięcznym – stażu na portalu. Oczywiście cena w obu przypadkach była wyjątkowo atrakcyjna, a sprzedawca nie wysyłał za pobraniem. Niestety nie był również skory do wystawienia rzeczy na Allegro, a oferowany odbiór osobisty odbywał się jedynie w miejscowości tuż przy wschodniej granicy. Jak nietrudno się domyślić, zależało mu na jak najszybszej wpłacie na konto i nie odpisywał nawet zainteresowanym inną formą odbioru rzeczy. Do oferowanych przedmiotów była dopisana również dość przekonująca historia – bobasek wyrósł albo potrzebny jest inny kolor, bo urodził się chłopiec zamiast dziewczynki.

Oszuści na OLX

Jak nietrudno przewidzieć zapłata najprawdopodobniej nie wiązałaby się z otrzymaniem pieniędzy. Przykład jest kolejną po oddam za darmo na Olx, próbą wyłudzenia pieniędzy. Dziwnym zbiegiem okoliczności największy ogłoszeniowy portal w Polsce powoli zamienia się w platformę, z której chętnie korzystają cwaniacy i miłośnicy drobnych przekrętów. Nie dotyczy to jedynie ofert sprzedaży, ale nawet ogłoszeń o prace – opiekunka do dziecka na Olx – to popis wyzysku i chamstwa. Być może nieciekawą sytuację, jaka powoli zaczyna się tworzyć na portalu, ukrócą trochę opłaty na OLX sukcesywnie od dłuższego czasu wprowadzane w wybranych kategoriach. Bez względu na to, przed każdymi zakupami należy się bardzo dobrze przyjrzeć sprzedawcy, w szczególności jeżeli kupujemy rzeczy o wyższej wartości.