Zabierz psa do pracy! W Bydgoszczy rusza akcja „Pies w biurze”

Gorące tematy Codzienne Praca Dołącz do dyskusji (3295)
Zabierz psa do pracy! W Bydgoszczy rusza akcja „Pies w biurze”

Pies w biurze to idea, która ma zachęcić przedsiębiorców do udziału w akcji promującej przyprowadzanie pupili do pracy. Pomysłodawczyni podkreśla, że to doskonały pomysł nie tylko na  budowanie pozytywnego wizerunku firmy, ale również sprawdzony sposób na poprawę efektywności pracowników.

Pies w biurze – inicjatywa bydgoskiego schroniska dla zwierząt

Izabella Szolginia, dyrektor bydgoskiego schroniska dla zwierząt, wymyśliła akcję Pies w biurze, bo – jak twierdzi – nie ma powodów, by dobrze ułożony pies spędzał sam całe dnie w domu. Obecność pupila podnosi u pracowników produktywność, a krótkie spacery w czasie pracy pozwalają oderwać głowę od obowiązków i zregenerować umysł. Co ciekawe, w bydgoskich firmach pomysł zaczął się sprawdzać. Pracownicy, którzy przychodzą do pracy z psem, nie martwią się o pupili i chętniej zostają po godzinach. Jak przekonuje Izabella Szolginia:

„Badania jednoznacznie pokazują, że towarzystwo zwierząt w pracy przekłada się na ogólny wzrost produktywności i zadowolenia pracowników. Przecież wszyscy doskonale wiemy, że zwierzęta czynią nasze życie lepszym! Zabierając psa do biura: zwiększamy naszą aktywność fizyczną, redukujemy stres, poprawiamy równowagę między pracą a życiem prywatnym, podnosimy morale, poprawiamy nastrój, okazujemy zwierzętom szacunek, pozwalając im spędzać więcej czasu z właścicielami, nie wywołujemy w sobie poczucia winy związanego z pozostawieniem zwierzęcia samego w domu. Na biurku wystarczy ustawić dobrze widoczną z daleka informację: „Jestem dziś ze swoim psem w pracy”.

Pies w biurze – wizytówka firmy

Pomysłodawcy akcji zachęcają przedsiębiorców do adopcji psów, które mogą stać się idealną wizytówką firmy, być w towarzystwie ludzi cały dzień, mieć opiekę, uwagę i doskonałe warunki. To szczególnie ważne dla starszych psów, które mają niewielką szansę na adopcję. Piotr Kurek, reprezentant jednej z bydgoskich spółek miejskich, przekonuje, że adopcja Odessy, suczki, która dołączyła do „załogi” firmy, była doskonałym pomysłem. „Uważam, że dla przedsiębiorcy to nie jest problem, żeby zaadoptować psa, szczególnie starszego i większego, który ma mniejszą szansę, by znaleźć dom, a potem zainwestować w budę i kojec” – twierdzi Kurek.

Kto może wziąć udział w akcji Pies w biurze?

W akcji może wziąć udział każdy przedsiębiorca, pod warunkiem, że podpisze odpowiednią umowę. Określa ona, że pies w pracy musi być zdrowy, czysty i zadbany. Pies musi mieć aktualną książeczkę zdrowia oraz estetyczne i czyste posłanie do dyspozycji. Jak twierdzi Izabella Szolginia „Badania naukowe potwierdzają, że pies redukuje stres w pracy, a pracownicy lepiej się dogadują”.

Wzór porozumienia pomiędzy pracodawcą a pracownikiem w ramach akcji „Pies w biurze” znajduje się na facebookowej stronie wydarzenia:

Strona wydarzenia na FB

Uroczysta inauguracja wydarzenia odbędzie się 12 maja w bydgoskim schronisku. Akcji patronuje prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.