Prezydent Duda gratuluje medalu Jolancie Ogar. Ale olimpijka nazywa się Ogar-Hill, po żonie

Społeczeństwo Dołącz do dyskusji (425)
Prezydent Duda gratuluje medalu Jolancie Ogar. Ale olimpijka nazywa się Ogar-Hill, po żonie

Prezydent Andrzej Duda zaliczył kolejnego intelektualnego fikołka na Twitterze – nowe, nie znałem. PAD przyzwyczaił nas już do publikowania oraz udostępniania postów, które na profilu prezydenta niemalże 40-milionowego kraju nigdy nie powinny się znaleźć. Tym razem nie wiedział komu złożyć gratulacje za olimpijski medal.

Sam może o tym nie pamiętać, jest przecież niezależnym politykiem stojącym na straży najważniejszych fundamentów demokracji. Całymi dniami dzielnie broni konstytucji, zarówno przed partią rządzącą, jak i obłudną opozycją. Jest Prezydentem naszych pragnień. Osobiście najbardziej przypomina mi prezydenta Stanów Zjednoczonych, którego w filmie „Air Force One” wcielał się Harrison Ford. Jestem przekonany, że w razie porwania prezydenckiego samolotu zachowywałby się dokładnie tak, jak prezydent James Marshall. Taki właśnie jest Pan Prezydent.

Pan Prezydent Andrzej Duda gratuluje

Tak, Andrzej Duda niewątpliwie jest bardzo zajętym człowiekiem. Ciągle musi robić coś, co ktoś mu powie, czy tam każe zrobić. Tego to do końca sami nie wiemy. Możliwe, że odbywa się to w luźnej atmosferze, a tak naprawdę wszyscy panowie są ze sobą na „ty” – Andrzeju…, – Jarku…, – Mateuszu… – dosłownie jak w tej reklamie niekoniecznie smacznego piwa.

W każdym razie, bez wątpienia wiele osób czegoś od Pana Prezydenta chce lub oczekuje. Prezydent musi być tak zajęty, że nawet nie ma czasu pomyśleć, że trochę wstyd być Prezydentem i udostępniać takie tweety:

Ale to nie wszystko. Prezydent Andrzej Duda był na tyle zajęty, że nie zdążył sprawdzić komu ma złożyć gratulacje za olimpijskie srebro. W środę 4 sierpnia 2021 roku Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar-Hill zdobyły srebro w żeglarskiej klasie 470. O czym więc zapomniał Pan Prezydent? O tym, że tak jak Pani Agata Kornhauser-Duda, Pani Jolanta Ogar-Hill posiada drugi człon nazwiska. Tak, w naszym kraju, może nie jakoś specjalnie często, ale spotykamy się z osobami, które mają dwuczłonowe nazwiska. Pan Prezydent powinien o tym pamiętać, a szczególnie w takim momencie, składając medalistce gratulacje w imieniu całego narodu. Cóż, ktoś mógłby powiedzieć, że to oczywisty lapsus, a Andrzej Duda po prostu się pomylił. Wyżyny intelektualne, na które niejednokrotnie wspinał się Pan Prezydent mogłyby sugerować, że prawdopodobnie nie wie, że można nosić dwuczłonowe nazwisko. Ta koncepcja mogłaby wydawać się nawet prawdopodobna, gdyby nie fakt, że istnieje ktoś taki jak Pani Agata Kornhauser-Duda. Zaryzykuję stwierdzeniem, że przez 27-lat małżeństwa zapewne mógł oswoić się na spokojnie z faktem, że można mieć dwuczłonowe nazwisko. Zatem źródła problemu należy szukać gdzieś indziej.

https://twitter.com/AndrzejDuda/status/1422874659914190848

Jolanta Ogar-Hill

Otóż Pani Jolanta Ogar Hill swoje drugie nazwisko zawdzięcza swojej małżonce, Esperenzie Hill. Poza byciem utalentowaną żeglarką Pani Ogar-Hill jest również jedną z twarzy akcji #SportPrzeciwHomofobii. Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Kampania Przeciw Homofobii, organizacja pozarządowa walcząca z dyskryminacją ze względu na płeć.

Wydaje mi się, że nie przesadzę, ale do spisu tych wszystkich osad i prowincji szczycących się mianem „STREFA WOLNA OD LGBT” należałoby dodać prezydenckiego Twittera. To już drugi raz w ciągu trwających w Tokio Igrzysk gdy Prezydent nie potrafi się właściwie zachować w stosunku do homoseksualnych sportowców.