Prokuratura u Zięby, to może być koniec Ukrytych Terapii i cios w serce alt-medu

Gorące tematy Społeczeństwo Zdrowie dołącz do dyskusji (1123) 29.04.2019
Prokuratura u Zięby, to może być koniec Ukrytych Terapii i cios w serce alt-medu

Udostępnij

Emilia Wyciślak

Prokuratura u Zięby: czyżby oznaczało to koniec jego działalności? W całej tej sytuacji nie sposób oprzeć się wrażeniu, że Jerzy Zięba zagalopował się, opowiadając o działaniach prokuratury i pokazuje ludziom wprost, o co mu chodzi.

Jerzy Zięba opublikował na swoim fanpage filmik, w którym twierdzi, że prokuratura weszła do pomieszczeń, w którym przechowywane są jego „leki”, a tak naprawdę produkty lecznicze (takiego nazewnictwa używa prokuratura). Zięba opowiada o tym, że w związku z tym zaplombowane zostaną wszystkie pomieszczenia. Zabezpieczone zostaną też rzeczy, którymi handluje. Jerzy Zięba twierdzi, że takie działanie prokuratury i policji to niszczenie jego działalności gospodarczej. Produkty przygotowane do wysyłki również zostały zabezpieczone, toteż osoby, które kupiły coś u Jerzego Zięby, będą musiały poczekać.

Zięba twierdzi, że prokurator powiedział mu, że jego produkty lecznicze nie są zarejestrowane jako leki. Przez jakiś czas Zięba opowiada jeszcze o niekompetencji policji i prokuratury, ale nie to jest najciekawszym elementem filmiku. Jego fani nie zauważają nawet, że on niemal wprost mówi o tym, jaka jest jego intencja.

Prokuratura u Zięby

Przynajmniej trzykrotnie Jerzy Zięba w filmiku powtarza, że utrudnia się mu działalność gospodarczą. Co prawda nasze państwo mogłoby być bardziej przychylne przedsiębiorcom, ale człowiek, który zbił absolutną fortunę na wciskaniu ludziom placebo, nagle mówi wprost: chodzi o jego firmę. Ani razu nie wspomina o tym, że ludzie potrzebujący leków mogą ich nie dostać, że jego produkty naprawdę leczą. Zięba jest wzburzony faktem, że prokuratura psuje mu biznes.

To, co się stanie z firmą Zięby, może być teraz przedmiotem rozważań. Na pewno przez jakiś czas nie dostaniemy strukturyzatorów, a część osób zamiast oglądać filmiki w Internecie będzie musiała pójść do lekarza. Ważne jest jednak to, że pokazuje to tylko, że państwo wyraźnie traci cierpliwość do „medycyny alternatywnej”. Prokuratura z kolei powoli bierze się za tych, którzy próbują leczyć w sposób niesprawdzony naukowo. Zresztą, Ministerstwo Zdrowia wyraźnie nam napisało, że leczenie jest świadczeniem, a Zięba nie ma uprawnień do tego świadczenia. Cóż, może znajdzie sobie inną branżę.

1 123 odpowiedzi na “Prokuratura u Zięby, to może być koniec Ukrytych Terapii i cios w serce alt-medu”

 1. To tylko pokazuje ilu w naszym kraju jest debili, którym można wcisnąć lewoskrętną witaminę C i wmowic, ze jak to kupią za 95 PLN to wyleczą tym każda chorobe……

  • Często nawet to osoby po „studiach” zwykle madki które po urodzeniu dziecka nagle że strachu o nie dostały zidiocenia trwałego i dają sobie zamówić wszystko

  • Z tymi posądzeniami o debilizm i/lub idiotyzm warto przystopować. W ogóle (my, ludzie) zachowujemy się nieracjonalnie, mamy nieracjonalne, niekoherentne poglądy na różne sprawy. Ktoś, kto racjonalnie zachowuje się w kwestii szczepień i jest słusznie sceptyczny co do skuteczności medycyny alternatywnej, może utrzymywać jakiś nieracjonalny pogląd w innej kwestii, np. zamachu w Smoleńsku.

  • Jkabyś miał olej w głowie, to byś wiedział że lewoskrętną witaminę C wciskały koncerny farmaceutyczne a nie Zięba. Zięba od początku mówił o bzdurze co do lewoskrętnej, jako chyba pierwszy, kiedy wszystkie apteki sprzedawały je od przeróżnych firm farmaceutycznych.

 2. Nastepny „medyk” wieszczący spisek koncernów farmaceutycznych (w tym sypadku po zupełnie niemedycznej AGH ???).
  Aż się cisną na klawiaturę słowa Lema: „Dopóki nie skorzys­tałem z In­terne­tu, nie wie­działem, że na świecie jest ty­lu idiotów”…

  • Idiotów ? Nieee.Facet z pewnością NIE JEST idiotą. Jak to mówili w Misiu Barei: Prawdziwe pieniądze zarabia się na drogich słomianych inwestycjach.Jak widać nie powiedzenie nie jest trafne jedynie jeśli chodzi o urzędników,ale i o sektor prywatny.

   Kaszubskiego też Bogu dzięki zamknęli za podobne machloje (różnica była taka,że on nie bawił się w „alternatywną medycynę”,dobrze będzie jak i szura Ziębę posadzą.

   Skoro ludzie naprawdę dzwonią do różnych wróżbitów Maciejów i innych takich,chodzą do „wróżki” (bynajmniej nie zębuszki) itd to jak widać jest popyt – jest i podaż.

 3. Dla Zięby to sytuacja win-win, jeśli mu nie postawią zarzutów, będzie twierdzić, że jest czysty, a jeśli postawią, to zrobi się na męczennika. Nic tak nie podnosi gorliwości wyznawców jak – słuszne czy nie – prześladowanie lidera kultu.

  • A może dla odmiany za „proszczepionkowców” ? Bo jak zlikwiduje się Ziębę i innych znachorów sprzedających np. tzw.”leki homeopatyczne” za bynajmniej nie homeopatyczne kwoty,to można by się wziąć i za totalniaków,co za wszelką cenę chcą wymuszać kupowanie szczepionek – ich biznes jest też moim zdaniem nie tak czysty i mam wątpliwości co do jego rzeczywistej naukowości.

 4. Abstrahując już słuszności działalności p. Zięmby, ciekawe czy jeśli wam prokuratura bezpodstawnie by rekwirowała biznes to czy przejmowalibyście się klientami, którym akurat nie dostarczyliście towarów lub usług. Trochę więcej empatii…

  • Spółka miała 23 mln zysku w ubiegłym roku, więc chyba stać ich na paru pracowników, którzy to obsłużą.

  • Empatia? Owszem brakuje mi empatii dla kolesia, który postanowił sobie zrobić łatwe źródło dochodu na idiotach. A ci klienci od tego nie umrą, bo te specyfiki i tak nic nie dają. Załatwić im zwrot kasy i tyle.

 5. Jestem zszokowany poziomem komentarzy. Nazywanie ludzi idiotami, którzy szukają lekarstwa dla swojego bliskiego, który jest śmiertelnie chory na raka jest obrazą tych nieszczęśników. Oczywiście jestem za karaniem wszelkiej maści cwaniaków, oszustów, hochsztaplerów, którzy wykorzystują rozpacz bliskich chorego i oferują mu „cudowną kurację” Nikomu z Was nie zyczę tego, co rodzina chorego na nowotwór musi przezywać kazdego dnia. Niestety dla mnie to chleb powszedni- jedna najbliższych mi osób w rodzinie choruje na bardzo rzadki nowotwór złośliwy. Niewypowiedziany stres, towarzyszący każdym wynikom badań, bezsilność wobec polskiego systemu zdrowia, obserwowanie kogoś, jak dosłownie ginie w oczach- to dla mnie codzienność. Mimo iż sam jestem raczej osobą racjonalną z pewną wiedzą medyczną, to doskonale wiem, ze medycyna z takim przeciwnikiem jak nowotwór złośliwy jest ciągle jeszcze na pozycji straconej. Oczywiście, wczesny etap nowotworu złośliwego daje największe szanse na całkowite leczenie, kiedy to jeszcze nie doszło do rozplemu komórek nowotworowych w całym organizmie, w zaawansowanych stadiach jedynie do głosu najczęściej dochodzi do głosu leczenie paliatywne. Ktoś, co ma jakiekolwiek pojęcie o onkologii, to doskonale wie, ze nowotwór rozwija się podstępnie, zazwyczaj nie daje na początku zadnych objawów, czy jak powiedział mój znajomy lekarz- „rak nie boli”, więc nie dziwmy się, ze pacjent nawet nie ma świadomości , ze ta wredna choroba u niego rozwija się. Gdy dochodzi do diagnozy, to choroba jest na tyle już zaawansowana, ze rokowania są niekorzystne. Ktoś tutaj napisze: Od czego są badania profilaktyczne, przesiewowe. Zapytam się, czy będąc zdrowi poza badaniem krwi, badaniem kału i moczu, wizytą u ginekologa, mammografią rtg płuc itp. wykonujecie co rok tomografię komputerową, rezonans magnetyczny, nie mówiąc już badaniach endoskopowych, np. gastroskopii i kolonoskopii itp.? . Domyślam się, ze nikt tutaj taki nie znajdzie się. I tutaj właśnie jest pies pogrzebany. Mamy niby medyczną gwarancję, ze kolonoskopia daje na około 10 lat „świętego spokoju”, a tymczasem dla przekory rak jelita grubego rozwija się skrycie już 2-3 lata po badaniu. O co tam, ze pojawiają się od czasu do czasu bóle podbrzusza, wzdęcia, zaparcia niewyjaśniona przyczyna nagłego schudnięcia – większość z nas podchodzi do takich rzeczy z rezerwą, wszak prawie każdy z nas miał kiedyś takie objawy, a tymczasem organizm może nas informować, ze pojawił się u nas nowotwór. Czujności nigdy nie jest za dużo!!!

  • Nie chcę zostać źle zrozumiany- stanowczo nie popieram stosowania wśród pacjentów leków o wątpliwym efekcie terapeutycznym, ale z drugiej strony należy postawić się w położeniu osób o niekorzystnych rokowaniach. Jak inaczej ktoś może zachowywać się skoro, medycy powiedzieli mu, ze wykorzystano wszystkie znane metody lecznicze i tak naprawdę zostało mu jedynie leczenie paliatywne, a mówiąc wprost -czekanie na śmierć. Oczywiście nigdy nie należy korzystać z kuracji o niesprawdzonej reputacji, bo w najlepszym przypadku ona nie zaszkodzi, ale w wielu przypadkach odsuwa pacjenta od leczenia konwencjonalnego. Choć klasyczna medycyna jest bezsilne wobec wielu chorób, w tym szczególności nowotworów, to jednak jest w stanie zaproponować fachową opiekę pacjentom w stanie terminalnym i pozwala im odejść do wieczności w miarę godnych warunkach. Bez potwornego bólu i cierpienia. Witamina C „lewoskrętna” na pewno tego nie uczyni, bo to kolejny wredny i trick marketingowy, służący do zbijania kasy przez pewną grupę cwaniaczków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *