Mówią, że profesorowie prawa są sztywni. Tata Maty (profesor Matczak) nagrał #hot16challenge i zrobił to lepiej niż raperzy

Gorące tematy Na wesoło dołącz do dyskusji (1097) 08.05.2020
Mówią, że profesorowie prawa są sztywni. Tata Maty (profesor Matczak) nagrał #hot16challenge i zrobił to lepiej niż raperzy

Tomasz Laba

Tata Maty, czyli profesor Marcin Matczak udowodnił, że profesor prawa nie musi być sztywny. Odpowiedział na wyzwanie rapera Borixona i nagrał swój rapowany kawałek w wyzwaniu #Hot16Challenge2. Akcja zachęca do wpłacania na zbiórkę na rzecz walki z epidemią koronawirusa.

Media społecznościowe regularnie zalewają przeróżne czelendże. Najczęściej to niegroźne zjawiska, w których youtuberzy i wszelkiej maści influencerzy nominują siebie nawzajem do wykonania zabawnych czynności. Największe zasięgi osiągają czelendże, które służą do rozpropagowania akcji charytatywnej. Tak było z najpopularniejszym do tej pory Ice Bucket Challenge, który promował świadomość stwardnienia zanikowego bocznego i zachęcał do dokonywania darowizn na badania nad chorobą. W czasach epidemii popularność zyskało wyzwanie hot16challenge2. Polega na stworzeniu rapowego utworu składającego się z 16 wersów. Twórcy nominują kolejne osoby do wyzwania, którzy mają 72 godziny na nagranie swojego wideo. Przy okazji zachęcają do dokonywania wpłat na zbiórkę środków na rzecz  walki z koronawirusem.

Akcja #Hot16Challenge2 zatacza coraz szersze kręgi. Wzięli w niej udział artyści reprezentujący niemal wszystkie style muzyczne. Był Dawid Podsiadło, był duet Taconafidae, był Norbi. Za sprawą Jakuba Żulczyka nominowani do wyzwania są również pisarze. Najwyższy czas przyszedł na dziennikarzy, polityków i komentatorów. Raper Borixon, zakładam że żartobliwie, do wyzwania nominował Tatę Maty. Mata jest młodym raperem, który w ubiegłym roku zasłynął utworem „Patointeligencja„, który był szeroko komentowany we wszystkich mediach. Tak się akurat składa, że Mata jest synem znanego profesora prawa Marcina Matczaka. Profesor Matczak jest jednym z najbardziej zagorzałych krytyków Prawa i Sprawiedliwości i częstym gościem mediów, gdzie komentuje prawne absurdy obecnej rzeczywistości.

Tata Maty #hot16challenge

Tata Maty wyzwanie przyjął i brawurowo zarapował swoje 16 wersów. Udowodnił tym samym, że profesor prawa na szanowanej uczelni nie musi być nudziarzem, jak stereotypowo są postrzegani wykładowcy tej dziedziny.

Chcę unieść tych sumień strumień w czasy przyszłe, gdzie konstytucję szanuje mi Jarek ze Zbyszkiem. (…) Szacunek KOD za publikowanie wyroków. Stawiasz się mi? Na wykład przyjdź i pogadamy do zmroku.

Tata Maty do wyzwania nominował Tomasza Lisa, Liroya, Zbigniewa Hołdysa, Andrzeja Seweryna oraz „człowieka o sercu rapera i umyśle profesora Adama ar pi oł Bodnara”. Poza ujawnieniem talentu do rapowania profesor Matczak zasilił konto zbiórki pokaźną sumą. Do tej pory uzbierano już ponad 850 tysięcy złotych, a kwota w wirtualnej skarbonce wciąż rośnie.