Afera z serwisem Ashley Madison dotknęła także wielu Polaków

Gorące tematy Technologie dołącz do dyskusji (8) 26.08.2015
Afera z serwisem Ashley Madison dotknęła także wielu Polaków

Maciej Lewczuk

Afera z serwisem Ashley Madison, z którego korzystało wielu Polaków ma już swój tragiczny skutek.

Afera z serwisem Ashley Madison dotyczy działalności portalu, który pozwalał ludziom, w tym także niewiernym małżonkom na nawiązanie romansów. Portal pobierał za to odpowiednie opłaty, oferując pełną „anonimowość”.

Pewna grupa hakerów, której nie podobały się działania portalu kryjące zdradzających swoje żony, mężów i rodziny, postanowiło wykraść dane klientów i je upublicznić. Dane 32 000 000 użytkowników tego portalu znalazło się w sieci! W materiałach dostępnych w sieci można przeczytać, kto zdradzał, gdzie mieszkał, etc.

Na wielu ludzi padł blady strach, bo najprawdopodobniej nagle pojawi się sporo pozwów o rozwód lub odszkodowania od portalu, gdyż nie zabezpieczył on należycie danych o klientach. Ciekawostką jest to, że w Polsce było około 47 000 użytkowników serwisu. Część pochodziła z małych miejscowości, gdzie nietrudno będzie odgadnąć, o kogo chodzi. Jak donoszą media, dwie osoby popełniły w związku z wyciekiem danych samobójstwo.

Ciekawie wykorzystali dane pozyskane z materiałów portalu Ashley Madison Hiszpanie, którzy stworzyli mapę zdrad. Nanieśli na interaktywną mapę świata wszystkie adresy, dzięki czemu można szybko zorientować się, które nacje i mieszkańcy których miast zdradzali najczęściej.

Masz problemy lub wątpliwości związane z ujawnieniem Twoich danych lub zdradą partnera lub małżonka i chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu tecnilogica.cartodb.com