Prezydent nominował premiera w rapowej zabawie, w której zbierają pieniądze na szpitale niedofinansowane przez państwo, którym rządzą

Na wesoło Zdrowie Dołącz do dyskusji (319)
Prezydent nominował premiera w rapowej zabawie, w której zbierają pieniądze na szpitale niedofinansowane przez państwo, którym rządzą

Prezydent Andrzej Duda nominował Premiera Mateusza Morawieckiego w rapowym wyzwaniu, w którym zbierają pieniądze na niewydolną i niedofinansowaną służbę zdrowia w kraju, którym sami zarządzają. 

Akcja Hot16Challenge2 została zapoczątkowana przez raperów. Polega ona na stworzeniu i wykonaniu krótkiego rapowanego utworu składającego się z 16 wersów. Twórcy nominują kolejne osoby, które mogą przyjąć wyzwanie w ciągu 72 godzin. Celem akcji jest promowanie zbiórki pieniędzy na rzecz walki z koronawirusem. Pomysłodawcy zebrali już prawie 1,4 mln zł w internetowej skarbonce. Akcja szybko opuściła hip hopowe kręgi i udział w niej biorą artyści reprezentujący wszystkie gatunki. Był już Dawid Podsiadło, był duet Taconafidae, był Norbi. Talent raperski ujawnił Tata Maty (Profesor Matczak), Adam Bodnar oraz Janusz Korwin Mikke. Ten ostatni niestety nie potrafił oprzeć się pokusie i musiał dać znać, co sądzi o socjalistach. Do akcji włączył się również Prezydent Andrzej Duda za sprawą nominacji rapera Zeusa.

Walczą z ostrym cieniem mgły. Andrzej Duda #hot16challenge2

Nie podejmę się oceny artystycznej powyższego wykonania. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że politycy, biorąc udział w takich akcjach, w zdecydowanej większości nie robią tego z pobudek artystycznych, a wizerunkowych. Chcą pokazać luz, nawiązać kontakt z młodszymi wyborcami. Chcą udowodnić, że piastując najwyższe stanowiska w państwie, potrafią żartować, podchodzić do rzeczywistości z humorem. Andrzej Duda w przeszłości wiele razy udowadniał, że jest człowiekiem z dużym dystansem do siebie, zabawnym i dobrze poruszającym się w internecie i mediach społecznościowych. Nie zapominajmy również o tym, że jest to akcja charytatywna i udział w niej po prostu nie może być źle odebrany.

W tym konkretnym wypadku nie byłbym jednak całkowicie przekonany co do tego ostatniego. Doceniam humor i dystans prezydenta. Niemniej jednak czuję zgrzyt, wiedząc, że celem zbiórki jest pomoc służbie zdrowia. Nie potrafię rozdzielić tego, że prezydent nominował premiera do udziału w rapowej zabawie, której celem jest zbiórka pieniędzy na rzecz służby zdrowia. Służby zdrowia w państwie, którym obaj zarządzają. Zdecydowanie wolałbym, aby w ramach akcji hot16challenge nominował premiera do napisania ustawy składającej się z 16 artykułów, a której celem byłoby ułatwienie służbie zdrowia pracy w walce z epidemią.