Kara więzienia dla kobiety za nachalne słuchanie piosenki „Shape of You” Eda Sheerana (to nie żart!)

Gorące tematy Codzienne Zagranica Zbrodnia i kara Dołącz do dyskusji (67)
Kara więzienia dla kobiety za nachalne słuchanie piosenki „Shape of You” Eda Sheerana (to nie żart!)

Głośne słuchanie muzyki a prawo. Ed Sheeran śpiewa swój przebój. I śpiewa. I śpiewa. I śpiewa. I powoli kończy się cierpliwość sąsiadów, więc w konsekwencji jego fankę skazano na więzienie za słuchanie w kółko Shape of You.

Lubicie słuchać muzyki? A są utwory, których słuchacie szczególnie często? A pewnie słuchając czasem radia macie lub mieliście w przeszłości dość utworów, które co kilkanaście minut z uporem maniaka powtarzali kolejni DJe w danej stacji. A co byście zrobili, gdyby sąsiadka puszczała głośno swoją ulubioną piosenkę, którą wykonuje Ed Sheeran?

The Independent i Mirror poinformowały o pewnej Brytyjce puszczającej głośno przez wiele godzin piosenkę „Shape of You”, którą śpiewa Ed Sheeran! Sąsiedzi nie zdzierżyli i zgłosili sprawę na policję, która nakazała jej ściszenie muzyki. Niestety wszystko się wielokrotnie powtarzało.

I’m in love with your body
Oh I Oh I Oh I Oh I x3
I’m in love with your body
Oh I Oh I Oh I Oh I
I’m in love with your body
Oh I Oh I Oh I Oh I
I’m in love with your body
Every day discovering somethin’ brand new
I’m in love with the shape of you

I ponoć w istocie tak było: every day.

Głośne słuchanie muzyki a prawo

36-letnia Sonia Bryce, matka trójki dzieci, została aresztowana i na wniosek firmy Walsall Housing Group, która wynajmowała jej mieszkanie, trafiła przed sąd Walsall County Court. Sąd nakazał jej zachowywanie się zgodnie z zasadami współżycia społecznego. Złamała ten nakaz, sąd ponownie rozpatrzył sprawę i skazał ją na karę sześciu tygodni więzienia.

Tuż po wyjściu z więzienia ponownie zaczęła zakłócać spokój sąsiadów, odtwarzając po godzinie 21, czasem aż do niemal 5 rano, piosenkę „Shape of You”, którą śpiewa Ed Sheeran. Dodatkowo dopuszczała się palenia marihuany. Sąd skazał ją na 8 tygodni więzienia, podkreślając, że najprawdopodobniej nie obchodzą jej sąsiedzi i ich spokój, mimo iż każdemu przysługuje prawo do mieszkania w spokoju, szczególnie w godzinach wieczornych i nocnych. Dodał, że Sonia nie zachowuje się jak cywilizowana osoba.

A Wy jak zachowalibyście się, gdyby sąsiad często, albo co dzień, katował Was rozkręconą na max wieżą, z której dochodziłyby dźwięki przeboju?