Lewicowa wizja państwa, czyli jak z chuliganki zrobić bohaterkę

Gorące tematy Społeczeństwo dołącz do dyskusji (1911) 07.08.2020
Lewicowa wizja państwa, czyli jak z chuliganki zrobić bohaterkę

Patryk Słowik

Szanuję osoby LGBT, publicznie sprzeciwiałem się szczuciu na nie. Jestem przeciwny stosowaniu zbędnych aresztowań, które w praktyce zastępują karę. Gdy jednak ktoś mówi, że przemoc i chuliganeria to obrona wartości i przejaw niezależności, to – za przeproszeniem – szlag mnie trafia. 

„Dwa miesiące więzienia dla Margot. Za poglądy. Za własne zdanie. Za niezależność. Za prawo do bycia sobą. To może dotknąć Twoją córkę lub syna. Dlaczego to zrobiono? Za awans? Za podwyżkę? Za dobre słowo zwierzchnika? Posłanki Lewicy i inni uczciwi ludzie interweniują. Po to są”. Tak postanowienie Sądu Okręgowego w Warszawie w sprawie zastosowania tymczasowego aresztowania na dwa miesiące wobec nieheteronormatywnej aktywistki skomentował Włodzimierz Czarzasty, szef Lewicy oraz wicemarszałek Sejmu.

Patryk Słowik – dwukrotny laureat nagrody Grand Press, prawnik, dziennikarz Dziennika Gazety Prawnej, felietonista Bezprawnika

Nie mam stuprocentowego przekonania, że pana Włodzimierza interesuje prawda, natomiast warto liczne bzdury zawarte w jego wpisie sprostować.

Po pierwsze, Margo nie została (piszę „została”, gdyż tak sobie życzy sama opisywana; nie mi oceniać, czy istotniejsze jest męskie ciało, czy kobiecy mózg) aresztowana za poglądy, własne zdanie i niezależność. Zarzut prokuratury, który legł u podstaw zastosowania tymczasowego aresztowania, dotyczy zniszczenia furgonetki (przecięcie opon, pocięcie plandeki, urwanie lusterka, oderwanie tablicy rejestracyjnej, pobrudzenie auta farbą) oraz spowodowania obrażeń u kierowcy pojazdu. Tak, wiem, to furgonetka „antyaborcyjna”, czyli pojazd, z którego głośników puszczany jest straszny ściek, a auto jest obrzydliwie oklejone. Moim zdaniem – pisałem to już publicznie – nie powinno być na polskich ulicach miejsca na szczucie na osoby LGBT. Tyle że naprawdę rozwiązaniem nie jest zniszczenie furgonetki oraz pobicie kierowcy. Na pewno zaś nie warto bronić takiej chuligańskiej postawy twierdzeniami o „byciu sobą” oraz „własnym zdaniu”. Jeżeli ktoś, aby być sobą, musi niszczyć czyjąś własność oraz bić ludzi – może rzeczywiście lepiej, ażeby ograniczyć jego możliwość kontaktu z innymi ludźmi.

Po drugie, bynajmniej nie twierdzę, że w tej konkretnej sprawie Margo powinna być aresztowana. Areszt za wandalizm oraz poturbowanie drugiego człowieka to nadal wyjątek; nie zdarza się często. Przypuszczam, że w tej sprawie również można było tzw. sanek (od sankcji) uniknąć. Szkopuł w tym, że i ja, i pan Włodzimierz nie wiemy. Przestrzegam jednak przed bagatelizowaniem czynu. Warto, aby każdy, kto widzi niesłychany skandal w areszcie aktywistki, zastanowił się, czy byłby oburzony zaproszeniem przez prokuraturę i sąd na sanki jegomościa rozbijającego wieczorem samochody? Ot, na przykład takiego, który dla zabawy urywa lusterka w autach. Jeśli zaś ktoś oburza się na aresztowanie Margo, zaś nie oburzałby się z powodu aresztowania nocnego wandala – może warto zastanowić się nad tym, czy własne poglądy nie biorą góry nad logiką i prawem. Sprzeciw wobec pewnych poglądów, choćby nieakceptowalnych, nie uzasadnia niszczenia czyjegoś mienia oraz fizycznych ataków na drugiego człowieka.

Po trzecie, aby zastosować tymczasowe aresztowanie, muszą być spełnione odpowiednie przesłanki. Wiele osób myli areszt z karą pozbawienia wolności. Niestety prokuratorzy i sędziowie również często traktują to jako wstęp do kary. Jak było w przypadku Margo – znów – nie wiemy. Zastanawiające natomiast jest, że policja musiała ją zatrzymać w mieszkaniu, w którym przebywała w gościnie. Samo to jeszcze nie uzasadnia zastosowania sanek, ale w prawniku wzbudza już pewną wątpliwość. Zwiększa to bowiem ryzyko unikania wymiaru sprawiedliwości, gdy ten się po nas zgłosi. Argument o przesłankach jednak może działać również na korzyść aktywistki LGBT. W sankach nie chodzi bowiem o sam fakt, czy czyn uważamy za godny potępienia, czy nie. A zatem ci, którzy mówią, że tymczasowe aresztowanie jest świetnym rozwiązaniem, bo „za coś takiego powinna siedzieć” – mylą się jeszcze bardziej od szanownego pana Włodzimierza.

Po czwarte, dużo tu jest „nie wiem”, „nie wiem”. Oczywiście dobrze by było, gdyby wicemarszałek Sejmu i posłowie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej, gdy czegoś nie wiedzą, po prostu nieprawdziwie nie komentowali. Można by jednak oczekiwać od sądu, że w tak drażliwych społecznie sprawach tuż po wydaniu orzeczenia wyjdzie do dziennikarzy rzecznik prasowy sądu i wyjaśni, jakimi motywami się kierowano przy podejmowaniu decyzji. Zapewne nadal wiele osób przekręcałoby fakty, ale niektórzy być może po prostu przyjęliby wyjaśnienia do wiadomości.

Po piąte, w Polsce jest generalny kłopot z nadmiernym stosowaniem tymczasowego aresztowania. Warto pamiętać, że w aresztach siedzą niewinni ludzie. Bo osoba, której nie udowodniono winy i która nie została skazana przez sąd, jest niewinna. I wielu z tych trafiających do aresztów nigdy nie zostanie skazanych. System orzekania o sankach jest patologiczny. Prokuratura oczywiście wnioskuje o areszty w przypadkach bardzo wątpliwych. Bo po prostu podejrzany zamknięty za kratą to najlepsze co może się trafić prokuratorowi. Kto wie, może mu się areszt znudzi i się przyzna szybciej do winy? Z kolei sędziowie w ponad 9 na 10 spraw przychylają się do wniosków prokuratury. Kontrola sądowa nad prokuratorskimi wnioskami jest iluzoryczna. I o tym, że system jest beznadziejny, wiedzą wszyscy od dawna. Szkoda, że politycy swe oburzenie kanalizują poprzez wpisy w mediach społecznościowych, a nie przygotowanie projektu ustawy poprawiającej rzeczywistość tysięcy podejrzanych.

Po szóste, pan Włodzimierz sugeruje, że sędzia mógł podjąć decyzję z powodu awansu, podwyżki, dobrego słowa zwierzchnika. Czym w tym momencie różni się przewodniczący Lewicy od polityków Prawa i Sprawiedliwości, który od wielu lat odsądzają od czci i wiary sędziów po wydaniu przez nich niepodobających się politykom orzeczeń? Czy nie byłoby lepiej dla Polski, gdyby wicemarszałek Sejmu, bądź co bądź ważny krajowy polityk, stwierdził, że nie zgadza się z postanowieniem sądu, ale trzeba je zaakceptować?

Po siódme wreszcie, z Margo robiona jest bohaterka. Już wiele osób staje za nią murem, politycy przebijają się w tym, który bardziej ją nawychwala. Nie zapominajmy jednak, że mówimy o dziewczynie, która – jakkolwiek byśmy tego nie ubrali w słowa – zdemolowała samochód i poturbowała jego kierowcę. Nie wynośmy na piedestał chuliganów.

1 911 odpowiedzi na “Lewicowa wizja państwa, czyli jak z chuliganki zrobić bohaterkę”

 1. Brawo policja, tak się kreuje ludowych męczenników (oprócz głównego celu zatrzymanych zostało kilkanaście innych osób za utrudnianie interwencji). Chyba jeszcze nie dotarło do służb, że represje wobec fanatyków odnoszą skutek odwrotny do zamierzonego.

  • Daj spokój a co mają zrobić ? Darować napaść,zniszczenie mienia,kradzież tablic rejestracyjnych (w sumie art 306b nie wszedł ostatecznie do kodeksu a szkoda ! tablice w sumie powinno się traktować przynajmniej jak dokument i stosować choć sankcje z art 275 i 276 kk) A może resztę „demonstrantów” mieli puścić mimo że dopuszczali się napaści na policjantów i próby uszkodzenia radiowozu ? Na to wszystko są konkretne sankcje prawne i kary !

   • Mogła zaaresztować kiedy Margot sama podeszła do policjantów i dała ręce do skucia. Nie chcieli. Woleli zrobić zadymę z samochodem kilkadziesiąt minut później.

    • Wtedy się nie zdecydowali, bo „bali się prowokacji”. Taka to jest ta nasza milicja, odważna gdy daje mandat za brak maseczki, a w sytuacjach kryzysowych trzęsie portkami.

    • I rozumiem, że w Twoim wyobrażeniu Policja dokonuje zatrzymania osoby po prostu w oparciu o to , że ktoś podchodzi do nich i mówi aby go zatrzymać? Popatrz popatrz- mi się do tej pory wydawało że zatrzymuje się osobę po tym jak wpłynie dokumentacja z podstawą zatrzymania- chyba że osoba jest już uprzednio zatrzymana(jeśli mówimy o areszcie tymczasowym)…. .Ale co ja się tam znam … ja tylko zwykłym praktykiem jestem :)

     • Dokumentacja już była, tylko poszukiwany (a właściwie jego zwolennicy) utrudniał zatrzymanie.

     • Wytłumaczę Ci jeden fakt- Sam fakt, że media podały informację o zastosowaniu tymczasowego aresztowania wobec danej osoby nie spowoduje , ze Policja z automatu tą osobę zatrzyma- Media nie są źródłem procesowym. Czy nam się podoba, czy nie – żyjemy w państwie biurokracji, w której Policjant może zatrzymać osobę celem przekazania do AŚ po uzyskaniu podstawy- którą przesyła/bądź przekazuje Sąd do jednostki Policji. Skąd masz informacje odnośnie tego, że dokumentacja już znajdowała się na Policji(skąd wiesz, że jednostka prowadziła już odpowiednie czynności zmierzające do zatrzymania) ? Witamy w rzeczywistości.

     • Facet był już wcześniej zatrzymywany w związku z furgonetką, miał dozór i poręczenie majątkowe.

     • To że miał dozór niczego nie zmienia- obieg dokumentu jest taki sam…. . W dalszym ciągu ktoś z sądu musi przekazać to do jednostki Policji – tam ktoś musi to przeczytać- przeanalizować czego ten sąd chce – dopiero podejmować decyzje . Co innego gdyby był zatrzymany podczas posiedzenia aresztowego. Sytuacja jest prostsza. Ale posiedzenia aresztowe w sytuacji gdy podejrzany jest na wolności….. .

   • Dokładnie. Nie może być tak, że ktoś nieheteronormatywny będzie mógł bezkarnie dopuszczać się przestępstw, za które osoby hetero są normalnie karane, bo to już nie będzie państwo demokratyczne, a anarchia.
    Każdy będzie mógł założyć kobiecą perukę na głowę i spódnicę, a potem bezkarnie robić co mu się podoba.

    „Przecież jak się tego LGBT i reszty agresywnych i łamiących prawo lewaków nie weźmie za pysk to w końcu spalą jakiś kościół z ludźmi w środku albo inną rzecz odwalą tak,że będą ofiary w ludziach. A jak nie oni,to druga strona uznając,że policja ich chroni zrobi to z nimi (już było dwoje „mądrych” co na kontrmanifestację przeciw LGBT miało granat-samoróbkę).
    I wtedy będzie dopiero…”

    Choć wiesz co? Może powinno się im na to pozwolić – niech to zrobią, niech będą ofiary w ludziach. To będzie ich koniec wtedy. Na fali społecznego oburzenia zrobi się to, na co Trump mimo zapowiedzi nie miał jaj – uzna się wszelkie organizacje lewicowe za organizacje terrorystyczne i zdelegalizuje.

    • Miałem spać bo pisałem dzisiaj pod wpływem ale jeszcze ci odpowiem – gorzej jak to komuś po prawej stronie odwali najpierw. Poza tym jednak życie ludzkie to trochę za duży koszt rozwiązania tego problemu.

    • Może powinno się im na to pozwolić – niech to zrobią, niech będą ofiary w ludziach. To będzie ich koniec wtedy. Poparcie poza nimi samymi – zero, a na fali społecznego oburzenia zrobi się to, na co Trump mimo zapowiedzi nie miał jaj – uzna się wszelkie organizacje lewicowe za organizacje terrorystyczne i zdelegalizuje.

     – niestety obawiam się, że nawet w przypadku gdyby strona „tęczowych aktywistów i bojówkarzy” odstawiała największego kalibru akcje, to sprawę będą tuszowały media a lewicowi politycy będą ją tak przedstawiały opinii publicznej, jakby to była wina oponentów – tak jak sprawa bojówkarzy BLM i Antify w USA jest prezentowana.

  • Po pierwsze : Policja nie jest od kreowania wizerunku Państwowego- jest od pilnowania porządku.
   Jeśli ktoś utrudnia interwencje- stosować środki przewidziane prawem.

  • Te kulsony boja sie dupe ruszyc ba marsze nazistów w Warszawie czy na zwyklych kiboli. Kibole zrobili ustawkę trwająca pol godziny na A1 i zaden kulson sie niebpojawil

   • Nie boją się – po prostu ty nie wiesz nic o tym jak się zatrzymuje kiboli/nazioli. Bo ci raczej nie biegną potem z płaczem do mediów…

 2. Jakiej chuliganki ? To chuligan. Uważa się za kobietę czy za transseksualistę ? To może najpierw niech sobie obetnie jajka i resztę i zażywa te hormony.

  Na zachodzie to tacy wchodzą do damskiej toalety podglądać a jak ktoś im zwraca uwagę to p…lą że czują się kobietą. A nawet lesbijki molestują i jak lesbijka ma pretensje że przecież typ ma wacka i całą resztę to oni ją „transofobią”. No proszę ja was,muszę pisać niestety takie rzeczy,bo to są jaja kompletne.

  To jest facet Michał Sz., ma podobno dziewczynę,podaje się za kobietę ale nawet spódnicy nie nosi. No weźcie…

   • Pod względem prawnym z tego co wiem zmiana dokumentów itd jest dopuszczalna. A dopóki Michał Sz. przestępstw nie popełniał to mógł wyrobić paszport i droga do Tajlandii czy tam gdzie to tam robią takie zabiegi wolna.Oczywiście nie robią ich za darmo,ale trzeba było ciężko pracować i sobie zarobić zamiast siedzieć w tej anarchistycznej melinie.

    Akurat zapewnienie dostępności a może wręcz refundacji tego rodzaju zabiegów dla osób takich jak Michał Sz. w Polsce to by było kuriozum zważywszy na stan Polskiej służby zdrowia która nie potrafi zapewnić ludziom nawet terapii ratujących życie.

    • Zmiana dokumentów w Polsce polega na procesie, w którym pozywasz swoich rodziców. To nie jest chwila i załatwione, takie procesy potrafią trwać nawet latami. Oczywiście, po rozpoczęciu tranzycji i chociażby przyjmowaniu hormonów.

     Zabiegi są opcją.

     • No co… „Wolne sądy”. Tak wolne jak to w Polsce – wolniejsze od żółwia ! Zdradzę ci pewien „sekret”: nie tylko w tym przypadku procesy potrafią trwać latami. Sobie sprawdź ile lat trwał proces w sprawie Ambergold. Ile trwają zwykłe procesy o spadek,rozwodowe.Itd itp.

     • Zdradzę ciekawostkę – w sejmie była już ustawa upraszczająca uzgodnienie płci u osób jak ta aktywistka – ale przepadła. Długotrwały proces sądowy w tych sprawach nie służy nikomu – i samym zainteresowanym, i państwu (bo to koszty materialne, koszty psychiczne dla wszystkich uczestników).

      Aktywistka na zdjęciach wygląda na bardzo młodą. Mogła po prostu nie mieć szansy zdążyć przejść tej całej drogi i o niczym to nie świadczy.

     • Zdradzę ci pewien sekret: za obowiązujące procedury sądowe i ich zbiurokratyzowanie odpowiada ustawodawca.

  • Spódnica definiuje płeć? Hm, awansowałam na mężczyznę. Ciekawe też, co mówią Szkoci.

   Trazycja płciowa to proces, nie ‚dziś jestem mężczyzną, jutro jestem kobietą’. ‚Obcięcie jajek i reszty’ nie jest obowiązkowe (i z różnych powodów nie wszyscy się decydują), efektów hormonów też nie widać dnia następnego.

   • i z różnych powodów nie wszyscy się godzą

    Jak się nie godzą znaczy że pewnie nie są tak naprawdę żadnymi transseksualistami tylko zboczeńcami chcącymi korzystać ze statusu kobiety. Podobno „biedni transseksualiści” nie akceptują swojego ciała itd itp i tak bardzo potrzebują tego zabiegu – a tu się nie godzą ?

    • To naprawdę nie jest takie proste.

     Po pierwsze – koszty. Wszystkie operacje kosztują naprawdę dużo, młoda aktywistka nie jest w stanie ot tak wyciągnąć kilkudziesięciu – kilkuset tysięcy złotych z kieszeni. Potrzeba czasu.

     Po drugie – są mocno obciążające dla organizmu. To nie jest przeziębienie, wychodzisz i po sprawie.

     Po trzecie – ich rezultaty są często niesatysfakcjonujące.

     Po czwarte – seksualność to nie jest ‚czarne’ i ‚białe’. Niektórym osobom wystarczy nawet sama terapia hormonalna, która z czasem mocno zmienia ciało.

     To są bardzo trudne tematy i spłycanie wszystkiego do ‚zboczeńcy’ kompletnie nie ma sensu.

     • młoda aktywistka nie jest w stanie ot tak wyciągnąć kilkudziesięciu – kilkuset tysięcy złotych z kieszeni.

      To niech ten aktywista czy jak to nazywasz „aktywistka” pójdzie wreszcie do uczciwej pracy ! Najlepiej niech wyjedzie do pracy za granicą,bo u nas to wiadomo,że pewnie trzeba by kredyt na to brać :P (U nas to jak nie masz firmy albo jak nie jesteś mitycznym informatykiem 15k to bez kredytu się niemal nic w życiu nie da :( )

      Po drugie – są mocno obciążające dla organizmu. To nie jest przeziębienie, wychodzisz i po sprawie.

      Chce albo nie. Czuje się źle we własnym ciele albo nie. Rak albo chora nerka to też obciążenie dla organizmu i jakoś prawie nikt nie rezygnuje z tego powodu z terapii.

      Po czwarte – seksualność to nie jest ‚czarne’ i ‚białe’ […] To są bardzo trudne tematy

      PS: a tak przy okazji:

      Hm, awansowałam na mężczyznę

      W dzisiejszych czasach to tylko lewacy i jakiś archeo-odpad społeczny czy jacyś dzicy muzułmanie uważają,że kobieta to coś gorszego.

      Taaa wiem,nie wiem,nie znam się itd. Zajebista logika,tak zajebista że odpuszczę sobie dyskutowanie z nią bo to bezcelowe. Wiesz swoja prawdę objawioną i już.

     • Eh.

      Naprawdę uważasz, że jeśli 20 kilkuletnia osoba pójdzie do ‚uczciwej pracy’ to w rok zdobędzie kilkaset tysięcy złotych? Ciekawa ta praca, przyznam. Zebranie takich pieniędzy TRWA. Często nawet latami. Ta dziewczyna może mieć normalną pracę, zarabiać uczciwie pieniądze na umowie, może być także w trakcie leczenia hormonalnego. Nie wiemy tego. To są jej prywatne sprawy i zakładanie ‚hehe, bo nie pracuje i nawet hormonów nie bierze’ jest wróżeniem z fusów.

      To naprawdę tak nie działa. Nawet w przypadku niektórych nowotworów rezygnuje się z leczenia, bo jest zbyt obciążające dla organizmu (zwłaszcza w przypadku mniej agresywnych nowotworów w podeszłym wieku). Jak napisałam – u niektórych sam fakt stosowania hormonów wystarczy by ‚czuć się dobrze we własnym ciele’ bo zmienia się ono diametralnie. Lecz znowu – potrzeba na to czasu.

      Powrócę też do problemu efektów – nie potrafimy jeszcze sztucznie stworzyć organów rozrodczych.

      Jaka znowu logika? Seksualność i kwestie płciowe to nie ‚czarny i biały’ a spektrum. To nie jest tak, że musisz być ‚100% kobietą, która cały czas biega w spódnicach’ albo ‚100% mężczyzną który spełnia wszystkie wymogi kulturalne’. Ba, jako ciskobieta sama tych wymagań nie spełniam.

     • Za granicą w kilka-kilkanaście lat się da. Jak chce szybciej to kredyt.Takie jest życie…

      Ta dziewczyna może mieć normalną pracę, zarabiać uczciwie pieniądze na umowie

      Pomijając to,że nie zgadzam się tu z określeniem dziewczyna – kto uczciwie zarabiając siedzi na anarchistycznej melinie i wdaje się w akty chuligaństwa które mogą skończyć się tylko więzieniem/grzywną/utratą pracy ? To naprawdę tak nie działa i tyle. Over.Pas.

     • Czyli każda osoba transpłciowa powinna wyjechać albo będzie kwestionowana jej transpłciowość? Nie przesadzajmy. Kredytu hipotecznego nie można ot tak dostać, kredyt na operacje dostosowujące płeć są jeszcze trudniejsze do uzyskania. Lecz jak sam napisałeś – potrzeba kilka – kilkanaście lat. Na oko dziewczyna jest niewiele po 20. Sama terapia hormonalna potrzebuje lat, by ciało się zmieniło.

      To siedziba organizacji, nic mi niewiadomo, by była ‚anarchistyczną meliną’. Zresztą, samo przebywanie tam nie świadczy, że dany człowiek nie ma pracy.

      Akty chuligańskie krytykuję i krytykowałam już przed zniszczeniem tej furgonetki. Jednak jestem w stanie zrozumieć, że zaszczuta i ciągle obrażana osoba może w końcu spróbować zareagować zwłaszcza, gdy państwo jest całkowicie bezczynne.

     • Akurat zmiany fizyczne przy terapii hormonalnej to zachodzą dość szybko, ale taką terapię stosujesz całe życie.
      Jeśli ona nie ma pracy – a pewnie nie ma – to skąd ma brać na psychiatrę, leki?

     • Logika wskazuje, ze jesli mamy do czynienia z osoba chora na terminalna lemingoze, to taka osobe nalezy leczyc, a nie rearanzowac caly swiat wokol niej aby utwierdzic ja w przekonaniu, ze jest zdrowa a to swiat zwariowal.

     • to jest bardzo proste. dysforia płciowa to zaburzenie psychiczne ktore nalezy leczyc u psychologa i psychiatry.

  • Ja jestem ciekaw, na jakim oddziale go umieszczą w areszcie i jak zostanie potraktowany w celi. No i czy cała sprawa skończy się w Strasburgu, bo skoro „mężczyzną i kobietą stworzył ich”, to logiczne że nie może być jakiś ekstra udogodnień dla osób deklarujących się jako trans.

   • No jak nie dostanie izolatki to będzie jak to mówi grypsera czy inni recydywiści: „cwel na tronie audiencję daje” Albo mogą go i jak się schyli po mydełko… A że typ nie uważa się za geja tylko za kobietę-lesbijkę to raczej przyjemności z tego mieć nie będzie.

  • Jego dziewczyna Zuzanna (jeżeli mnie nie myli) to lesbijka, ale jakoś na prącie poleciała :) Widać że alternatory to jednak dziwnie myślą.

 3. Taki bezprawnik z was, to może o prawie?
  Nie ma żadnej prawnej przesłanki dla tego środka zapobiegawczego.
  Są duże wątpliwości co do czynu zabronionego, nie zastniało ciężkie przestępstwo.
  Bezpodstawna decyzja Sądu w składzie jednoosobowym.
  Państwo pisowskie.

  • Nie ma żadnej prawnej przesłanki dla tego środka zapobiegawczego.

   Jest. Jak najbardziej jest.

   Środki zapobiegawcze to środki przymusu, stosowane w celu zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, a wyjątkowo w celu zapobiegnięcia popełnieniu przez oskarżonego nowego ciężkiego przestępstwa. Mają one przede wszystkim przeciwdziałać takiemu zachowaniu oskarżonego, które utrudni prawidłowy przebieg procesu karnego, a także wyjątkowo zapobiegać kontynuacji działalności przestępczej. Mają one charakter zapobiegawczy; wynika to z realizacji dwóch wskazanych wyżej celów.

   Są duże wątpliwości co do czynu zabronionego

   Ten dzban sam udokumentował to,że ukradł tablice rejestracyjne (samo to nie jest niestety przestępstwem a tylko wykroczeniem bo art 306b niestety nie wszedł do kodeksu),poza tym pobicie i zniszczenie mienia też jest udokumentowane materiałem wideo.Sorry.

    • Niektórych wręcz wypuszczają, jak skazanego księdza który zgwałcił dziewczynki, który czeka na apelację ;)

     • W Polsce nie mamy prawa funkcjonującego na zasadzie precedensu,tego księdza oczywiście też puszczać pewnie nie powinni.

    • hmmmmmm. Wygląda na to Zacny Łosiu iż nie przyjąłeś do głowy faktu, iż postanowienie o tymczasowym aresztowaniu nie wydaje się „za coś” ale aby „zapobiec…”. art. 258kpk powinien rozwiać Twoje wątpliwości.
     I owszem w podobnych sprawach są orzekane areszty – w zależności od okoliczności sprawy.

    • -Speaker stadionowy Legii siedział w areszcie przeszło rok bez wyroku, oficjalnie z powodu donosu świadka koronnego (zwykłego bandyty). Nieoficjalnie angażował się przeciwko PO. Nigdy nic mu nie udowodniono, świadek koronny konfabulował.
     -Twórca strony „antykomor” został spacyfikowany we własnym mieszkaniu o 6 rano, potem areszt i finalnie rok w zawieszeniu i kilkadziesiąt tysięcy grzywny. Za stronę z grą.
     -Kelnerzy, którzy nagrywali polityków u Sowy też spędzili miesiące w areszcie przed wyrokiem.

   • Jak już cytujesz przesłanki do zastosowania aresztu tymczasowego to cytuj wszystkie. Zacytowana przez ciebie mogłaby służyć do aresztowania każdego oskarżonego o jakiekolwiek przestępstwo. Są jeszcze inne, które nie występują, zagrożenie wysoką karą, możliwość utrudniania postępowania. Wbrew pogłoskom Margot nie została oskarżona o pobicie.
    Sąd nie jest od zastraszania, a od oceny czynów. Poczekajmy na rozpatrzenie zażalenia.

    • ano poczekamy. Tym niemniej co do cytowania wszystkich przesłanek – wystarczy spełnienie jednej. Autor wyjaśnia ci to pośrednio powyżej.Witamy w Polsce.

     Przecież w tym kraju lider prorosyjskiej partii „Zmiana” 3 lata siedział w areszcie wydobywczym pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Rosji którego jak dotąd nijak mu raczej nie udowodnili przez 3 lata (proces niby obecnie jest i się nie skończył,ale…)
     i wreszcie rodzina zapłaciła państwu okup kaucję – 200 tysięcy żeby mógł wyjść. No ale nawet po zapłaceniu dostał dozór policyjny,zakaz opuszczania kraju i oczywiście zakaz rozmowy ze „świadkami” (działaczami „Zmiany”) których przez lata po jego aresztowaniu nikt podobno nie przesłuchiwał.

 4. Nie chodzi o konsekwencje, tylko o zasadność aresztowania, stosowania takich represji i w konsekwencji nieprzemyślanych działań wszczynania rozróby na całe miasto.

  • Przykład zrobiony z gościa? Zrobiony, więc o co jęczeć. To dla waszego bezpieczeństwa. Jeżeli próbować będziecie robić takie same zadymy jak w USA czy na zachodzie i jakaś stara babuszka poskarży się wnuczkowi, że się was boi i ją atakujecie (jak na zachodzie), to jej wnuk i jego koledzy będą was szukać w każdej melinie, w której się bunkrujecie i was dojadą tak, że będziecie błagać o areszt następnym razem.
   Nie próbujcie tych metod tutaj, bo będziecie skasowani ekspresowo.

   • Dla naszego bezpieczeństwa? Policja broni nas przed chuliganem, który zniszczył jedną furgonetkę która od dawna bezkarnie jeździ po kraju, zakłócając spokój, obrażając naprawdę dużą grupę społeczną oraz przekazującą nieprawdziwe informacje?

    • Nie, nie jesteście dużą grupą społeczną, tylko non stop drzecie ryja i jak ktoś nie jest w temacie, to może uwierzy, że jest was dużo.

     • Jeśli chodziło o furgonetkę pro-life to powinna ona obrażać każdego myślącego człowieka. Bo takie przeinaczanie faktów i naginanie (wręcz łamanie ich) do własnej tezy jest wręcz obraźliwe – dla zdrowego rozsądku.

      Jeśli chodzi o furgonetkę LGBT – to jest to dość spora grupa, nie 5 osób z Warszawy. Oni plus osoby heteronormatywne, które czasem z przerażeniem patrzą na to, co się dzieje.

     • Nazywanie wyborców Bosaka faszystami, to takie samo przeinaczanie faktów i naginanie ich do własnej tezy.
      To cię nie boli już?

     • Jakby po większych miastach w Polsce jeździły furgonetki z megafonem krzyczące ‚Bosak faszystą!’ to tak, bolałoby mnie to. Bądź z napisem ‚każdy ksiądz gwałci małe dzieci’ (bo to bardziej pokazuje skalę).

     • Na zachodzie można trafić do aresztu, jeżeli powie się do typa udającego babę, że jest typem. Do tego cenzuruje się konserwatywne treści. Do tego usuwa się z pracy osoby, które się LGBT sprzeciwiają. Jeżeli to nie jest faszyzm, to w takim razie definicja faszyzmu zmieniła się całkowicie na potrzeby polityczne. Tutaj po prostu to nie przejdzie, bo znamy wasze metody.

     • Jakie znowu ‚nasze metody’? Zresztą, jaką ‚jesteście grupą społeczną’? Nie jestem LGBT. Nie jestem aktywistką. Jestem zwykłym, szarym Kowalskim (sorry, Kowalską) która stara się douczyć, rozmawiać, czytać.

     • Żeby tylko nazywali faszystami. Nie pamiętasz jak jego auto wyborcze podczas kampanii „tolerancyjni” lewicowcy oporządzili ?

      Akurat w podobnym stylu co zrobiono z tym prolajfowozem ale może inna grupa podobnie przeszkolona,cholera ich tam wie tą całą lewiznę.

      Dla naszego bezpieczeństwa? Policja broni nas przed chuliganem, który
      zniszczył jedną furgonetkę która od dawna bezkarnie jeździ po kraju,
      zakłócając spokój

      Słuchaj no sympatyczko lewicy, raz już było że na paradę przyszli wam z improwizowanym granatem na kontrdemonstrację jacyś Sebix i Karyna. Fakt faktem to,że PiSowska prokuratura ich potraktowała tak lajtowo to skandal,bo to co kombinowali był już terroryzm.Podgrzewanie atmosfery skończy się tak,że albo wy kogoś wreszcie zabijecie albo was ktoś pozabija do k…y nędzy ! To dla mnie oczywiste jak jasna ch0lera. Najpewniej kto by nie narozrabiał na koniec wam się dostanie bo obecnie jesteście workiem treningowym i dyżurnym chłopcem do bicia dla PiSu. Nie lubię was,ale nie chcę trupów na ulicach i terroryzmu w Polsce.

     • Powtórzę – jakby jakaś organizacja jeździła regularnie furgonetkami w miastach w Polsce z megafonami krzycząc ‚każdy ksiądz gwałci małe dzieci’ to też byłabym przeciw mimo, że KK nie lubię.

      Oczywiście, że podgrzewanie sytuacji skończy się źle. Jednak nie można kazać osobom LGBT siedzieć cicho, gdy się ich obraża czy stosuje bardzo nieadekwatne środki zapobiegawcze. I szczerze – sama nie chciałabym dzisiaj mieć problemów z policją tylko dlatego, że mam coś z tęczą (bo np. była ładna) a takie głosy są już w sieci. Aktywistka złamała prawo i powinna odpowiedzieć jak każdy inny obywatel – przed sądem.

      „Jesteście” – powtórzę – jestem heteroseksualną ciskobietą, nie jestem LGBT.

     • No i odpowie. A banda lewicowych przygłupów która demonstrowała przeciw temu,robiła aferę i próbowała robić rozróbę odpowie za to chyba też.I słusznie.

     • Tylko po co ten środek zapobiegawczy?

      Co do ‚lewicowych przygłupów’ – relacje medialne brzmią źle. Nie w sensie ‚idioci zrobili awanturę’ a policja zachowywała się średnio adekwatnie. Mamy relacje dziennikarza, mamy relację Kowalskich, którzy po prostu tam się znaleźli. Jeśli prawdą jest zatrzymywanie ludzi w okolicy ‚za tęczę’ to coś bardzo jest nie tak.

     • Jednak nie można kazać osobom LGBT siedzieć cicho, gdy się ich obraża czy stosuje bardzo nieadekwatne środki zapobiegawcze

      To osoby LGBT powinny iść do Polskiego sądu a jak nic to nie da to odwoływać się do Strasburga. Samosądy i przemoc to bardzo kiepskie rozwiązanie. Zwłaszcza gdy dopuszcza się ich mniejszość.Przecież wiadomo jak się to skończy,przecież wiadomo że PiS ich prowokuje.A oni co ? oni tacy sami i mamy „nigga moment”.

     • Nie można kazać siedzieć cicho tak – ale też środowiska LGBT powinny mieć jakiś szacunek zarówno dla prawa jak i jakby nie było uczuć religijnych większości obywateli, bo tym co oni odwalają to tylko sami sobie zamiast pomagać – szkodzą. Jeśli ktoś taki, jak ja, do tej pory absolutnie mający gdzieś, kto z kim sypia, mający nawet 2 znajome lesbijki i jak się niedawno dowiedziałem również biseksualnego kolegę zaczął czuć mocną niechęć do całej tej bandy LGBT, którą widać na ulicach przez te ich akcje, to co dopiero osoby, które już wcześniej były do nich uprzedzone?
      Ba, nawet wspomniane koleżanki mimo swojej nieheteronormatywności szybko odcięły się od tej bandy po jednym zeszłorocznym gdańskim marszu i mają o tej bandzie jak najgorsze zdanie.

     • Mają siekę w głowie. Szczyle nie zdają sobie sprawy z tego, jaki zamęt sieje komunizm i socjalizm i dlatego promują to gówno. Ta ich płciowość durna to tylko przykrywka pod wprowadzanie socjalizmu i komunizmu. A tam już się kończy demokracja i jest tylko jedna słuszna partia władzy.
      Sami nie wiedzą, że sprowadzają na siebie zagładę i dlatego tak nienawidzą Bosaka. Po prostu mają wpajane w te małe głowy, że Bosak to faszysta. To celowy zabieg, żeby gościa nie słuchać, bo jako jedyny polityk gada z sensem.

     • Rozumiem, że zakładasz, że albo zgadzam się z Bosakiem albo jestem zmanipulowanym człowiekiem? Nawet czytałam jego postulaty i ‚nowy porządek’.

     • Tak, ogólnie uważam, że jak ktoś nie traktuje poważnie Konfederacji to jest zmanipulowany. Poprzez poważne traktowanie nie mam na myśli popierania Konfederacji, tylko żądanie aby ich partia (np lewicowa) też była taka merytoryczna i aby też odwoływała się do faktów.
      Przede wszystkim faktów gospodarczych, bo możemy być w 100% społeczeństwem popierającym LGBT ale z ich polityką gospodarczą, będziemy społeczeństwem w 100% tolerancyjnym (nie wobec chrześcijan oczywiście) i w 99% społeczeństwem głodującym. Bo ten 1% przy władzy zawsze się wyżywi naszą pracą.

     • Muszę przyznać, że w oglądanym przeze mnie wywiadzie (Imponderabilia) Bosak zaprezentował się bardzo dobrze, nawet lepiej od przedstawiciela Lewicy – Biedronia. Jednak znam jego program, przeczytałam jego nowy porządek i nie byłoby miejsca dla osób jak ja w ‚jego’ kraju (co ciekawe, przyznał to kiedyś w rozmowie ze mną działacz Konfederacji).

      I tak, przykre jest, że tylko skrajna Lewica w Polsce traktuje osoby LGBT jak ludzi, którym należą się normalne prawa.

     • Dla osób jak ty, czyli?
      Z tego co mi wiadomo, to prawica oferuje zakłady pracy, niskie podatki, mniejszą biurokrację, prostsze prawo i przepisy i ogólny porządek społeczny i sprawiedliwość. Kogo więc wyklucza prawica?

     • To temat na zupełnie inną i bardzo długą dyskusję.

      Owszem, coś takiego proponuje – wraz z ceną takich rozwiązań (zwykle ‚radź sobie sam’) oraz ze wszystkimi kwestiami światopoglądowymi. Kraj Konfederacji to miejsce dla młodych, zdrowych i ‚pasujących’ osób.

     • Bo takie powinno być nasze społeczeństwo. Są kraje, które nawet sobie radzą z lewicowym podejściem gospodarczym ale my nie okradliśmy żadnego kraju z ich złota i dzieł sztuki, maszyn budowlanych i produkcyjnych podczas drugiej wojny światowej. Nie zbombardowaliśmy też kluczowych miast, w tym stolicy w tych krajach. Do tego, nie wykupiliśmy ich przedsiębiorstw gdy ci zmienili ustrój z komunistycznego, na kapitalistyczny. Nie jesteśmy na dopingu, jak oni. Nie mamy też gigantycznych złóż ropy jak Norwegia, dlatego musimy pracować na swoje bogactwo, a nie wspierać rencistów, osoby niepełnosprawne i każdego, kto jest wykluczony. Nie stać nas na to. Gdybyśmy to zrobili, to czeka nas scenariusz Grecji, która też nie zaczynała na dopingu, ma niekorzystne gospodarczo położenie i topografię kraju, ale przyjęła rozwiązania lewicowe. Tym samym stała się bankrutem, który sprzedaje obecnie swoje jedyne dobro narodowe, jakim są porty – Chińczykom. Suwerenność narodowa jest kluczowa, inaczej będziemy robić to, co każą nam robić ci, którzy nas kupili.

     • Wskaż mi które prawo osób popierające ideologię LGBT jest w tym kraju naruszane. Nie wiem – są przesuwani na koniec kolejki w sklepie? Płacą wyższe podatki za fakt LGBT? Gdzie tu jest dyskryminacja?

     • Socjalizmu? A jak nazwiesz to co mamy teraz za Pisu jak nie narodowy socjalizm?

  • iirc areszt jest uzasadniony brakiem stałego meldunku/zamieszkania i możliwymi ucieczkami od odpowiedzialności, szczególnie że biało na czarnym na nagraniach widać że jest winny. A teraz jeszcze jaką kaskę zainkasuje z zbiórki, to ustawiony bachor na najbliższe x lat do momentu jak nie przesadzi z używkami, bo napewno w tym squocie ostro jadą.

 5. Porównywanie tej sytuacji do zwykłego czynu chuligańskiego naprawdę jest trochę nie na miejscu. Aktywistka nie zniszczyła pierwszych lepszych samochodów, bo tak (alkohol, kaprys), zniszczyła furgonetkę (pytanie którą, bo jeżdżą dwie) które bezkarnie jeżdżą po miastach zakłócając spokój megafonami, przekazując nieprawdziwe informacje oraz obrażające naprawdę dużą grupę obywateli.

  Zresztą, dwumiesięczny areszt za czyn zniszczenie jednego samochodu? W dodatku przez osobę, która się jakoś specjalnie z tym nie kryje? Nawet jakby dotyczyło to ‚drugiej strony’ to tak mocny środek zapobiegawczy jest dyskusyjny.

  Warto też wspomnieć o dość niepokojących głosach dochodzących z protestu – chociażby relacji reportera radia ZET który został powalony przez policję. Do tego coraz głośniej o zatrzymywaniu losowych osób, które przypadkiem znalazły się w złym miejscu czy posiadały coś z tęczą.

  • Do tego coraz głośniej o zatrzymywaniu losowych osób, które przypadkiem znalazły się w złym miejscu czy posiadały coś z tęczą.

   …I zapewne atakowały Policję albo robiły inną rozróbę.Wierz anarchistom i lewicy na słowo… Równie dobrze można wierzyć kibolom że oni są grzeczni,fajni,patriotyczni i nie robią ustawek,nie mają kijów bejsbolowych i maczet oraz nigdy nie handlują prochami na stadionach.

   • Oglądałam nawet kawałek relacji z tego protestu – przebiegał bardzo spokojnie. Okrzyki, wiadomo, lecz żadnej agresji wobec policji. Po prostu stali.

    Podobny przekaz płynie od dziennikarza, który był na miejscu i innych osób. Nie, nie anarchistów, co najwyżej sympatyków lewicy.

  • Takie jednostki jak ty i ten homoterrorysta sa prawdziwym zagrozeniem dla tego kraju, nie policja i wladza. Stawiacie sie w roli sedziego i egzekutora, decydujac co jest sluszne, a co nei jest i natychmiast przechodzicie do wykonania wlasnego wyroku. Uwazacie, ze do wykonania wlasnych wyrokow macie prawo uzywania wszelkich dostepnych srodkow. Ustawiliscie sie w roli moralnej wyroczni i najwyzszego trybunalu. Terror jest dla was akceptowalnym srodkiem do osiagniecia celow, a probyt przeciwdzialania terrorowi nazywacie przesladowaniami. Kazdego zdrowego czlowieka, dla ktorego homolewackie kocupaly to brednie na kolkach chcecie karac z pelna moca dostepnych srodkow, naciskacie na dysproporcjonalne kary dla swoich wrogow, natomiast w sobie nie widzicie jakiejkolwiek winy, umniejszacie przestepczy charakter waszych dzialan i go usprawiedliwiacie dzialaniem w slusznym celu. Panstwa zachodnie ugiely sie przed homoterrorem i dzis to homoterrorysci i lewaccy faszysci nadaja ton, przesladujac wszystkich, ktorzy sa postrzegani jako wrogowie. W Polsce to sie nie udaje i wyjecie z zawodu, ze wasze prawa sa tlamszone – poniewaz uwazacie, ze waszym nieodzownym prawem jest, aby wasza ideologia stala sie filarem kultury i prawa. Ta mentalnosc jest dobrze znana na przestrzeni wiekow. Jestescie zwyklymi faszystami. Brunatne mundurki zamieniliscie na teczowe, ale mentalnosc zostala ta sama. Tacy jak ty musza byc osaczeni i stlamszeni, bo jestescie zagrozeniem dla ladu demokratycznego oraz dla dzieci. Wasza ideologia jest nakierowana glownie na indoktrynacje dzieci i robienie z nich homosiow. Jestescie pedofilami i propagatorami pedofilii. Walka z wami musi przybrac adekwatna sile, bo zagrazacie temu, co w kraju jest najcenniejsze.

   • Spokojnie spokojnie,może bez „adekwatnej walki” bo zaczniesz odwalać jeszcze podobną manianę jak oni albo gorzej. Jeśli by doszło do najgorszego i zaczęli by mordować i palić kościoły bez reakcji policji to wtedy ewentualnie można coś z nimi robić na własny rachunek, na razie radzę posłuchać ich byłego guru Lenina i uczyć się po pierwsze,po drugie i po trzecie. Zwłaszcza że survival,gromadzenie fajnych rzeczy i trochę wiedzy nigdy nie zaszkodzą – również gdyby ruscy przyszli czy turbany okupować. Oczywiście znaj umiar i do WOTu się nie zapisuj – byłbyś w bazach danych które są już w Waszyngtonie,Moskwie itd. , szkolenie raczej marne, a beryla do domu nie dają.

    Najgłupsze co można zrobić to dać im nowego Brevika czy choćby odwalić to co ten sebix i karyna co zrobili improwizowany granat i poszli na kontrdemonstrację.

    • ty chcesz to stoj, obserwuj, monitoruj i analizuj sytuacje w czasie kiedy homoterrorysci prowadza swoja ofensywe. ja jestem za dzialaniem. kazde proby powstrzymania nieuniknionego beda dzialaniem na korzysc wroga, czyli zdrada. nie mowie tu o dzialaniach w stylu breivika ale o systemowych rozwiazanich. stworzeniu aparatu i mechanizmow walki z teczowo-kakaowym faszyzmem oraz propagatorami homoidei. szczegolnie wazna jest walka z homogowniarzami, ktorzy sa jednoczesnie ofiarami i sprawcami homozbrodni. sa niczym homozombie – raz zarazeni zarazaja dalej. musimy, jako spoleczenstwo, znalezc w sobie zelazna wole wyeliminowania tych homozombie. bedzie placz, zgrzyt zebow i krzyk ale nie mozemy sie nad gowniarzami zlitowac i pozwalac im zarazac, musimy dzialac. inaczej wszystko bedzie stracone.

     • stworzeniu aparatu i mechanizmow walki z teczowo-kakaowym faszyzmem oraz propagatorami homoidei.

      Chyba zadanie państwa lub samorządów. Niestety raczej nie ma się co spodziewać,że zrobią z tym cokolwiek więcej chyba żeby wybory wygrała za 3 lata konfederacja.

      walka z homogowniarzami, ktorzy sa jednoczesnie ofiarami i sprawcami homozbrodni.

      Znów – kwestia działań policyjnych lub wychowawczych ze strony rodziców bądź nauczycieli.Równie wątpliwa masowa realizacja przez te grupy jak powyżej ale oczywiście próbować trzeba tej pracy u podstaw.

      Demonstracje przeciw lewicy czy walki uliczne z nimi ? Pfff… Jak się komuś młodemu chce to proszę,ale skuteczność wyniesie dokładnie ZERO, a dodatkowo oni dostają argument o prześladowaniach których potrzebują by rozwijać swoją epidemię sp…lenia. Dodatkowo jako przeciwnikowi LGBT przyprawią ci gębę taką samą jak ich – chuligana itd.

      Hyena,hyena,hyena – to się rozumie samo przez się,że coś trzeba ale na zdrowy rozum bez aktywnej współpracy kluczowych grup społecznych i społeczeństwa mówimy o działaniach opóźniających a nie o zwycięskiej rozstrzygającej bitwie. To że jacyś radykałowie z ich strony coś w końcu odwalą i trzeba będzie ten bałagan posprzątać – ideologia lgbt dąży do wywołania rewolucji i zniszczenia obecnego społeczeństwa – więc nie mam wątpliwości.Nie mam wątpliwości,że prędzej czy później będą ofiary a lewicowo-lgbtowscy radykałowie zechcą pójść drogą Amerykańską… Ale po tamtej stronie też są ludzie mający choć resztki rozumu którzy się pogubili i zasługują na ostrzeżenie i szansę ogarnięcia,że nie chcą w czymś takim uczestniczyć zanim to szambo wybuchnie i g.wno uderzy w wentylator… Poza tym im mniej takich co zdecydują się na zamieszki tym mniej ofiar wśród postronnych ludzi.

     • stworzeniu aparatu i mechanizmow walki z teczowo-kakaowym faszyzmem oraz propagatorami homoidei.

      Chyba zadanie państwa lub samorządów. Niestety raczej nie ma się co spodziewać,że zrobią z tym cokolwiek więcej chyba żeby wybory wygrała za 3 lata konfederacja.

      walka z homogowniarzami, ktorzy sa jednoczesnie ofiarami i sprawcami homozbrodni.

      Znów – kwestia działań policyjnych lub wychowawczych ze strony rodziców bądź nauczycieli.Równie wątpliwa masowa realizacja przez te grupy jak powyżej ale oczywiście próbować trzeba tej pracy u podstaw.

      Demonstracje przeciw lewicy czy walki uliczne z nimi ? Pfff… Jak się komuś młodemu chce to proszę,ale skuteczność wyniesie dokładnie ZERO, a dodatkowo oni dostają argument o prześladowaniach których potrzebują by rozwijać swoją epidemię sp…lenia. Dodatkowo jako przeciwnikowi LGBT przyprawią ci gębę taką samą jak ich – chuligana itd.

      —-

      Hyena,hyena,hyena – to się rozumie samo przez się,że coś trzeba ale na zdrowy rozum bez aktywnej współpracy kluczowych grup społecznych i społeczeństwa mówimy o działaniach opóźniających a nie o zwycięskiej rozstrzygającej bitwie.
      Oczywiście ponieważ większość z nich to bananowa młodzież,to warto by się też skupić na odcięciu im finansowania od rodzinki,ze zrzut i innych serwisów, przelewów obcych wywiadów itd – ale to też będzie działanie opóźniające.

      To że jacyś radykałowie z ich strony coś wielkiego w końcu odwalą i trzeba będzie ten bałagan posprzątać – ideologia lgbt i lewica dążą do wywołania rewolucji i zniszczenia obecnego społeczeństwa – zatem nie mam wątpliwości. Nie mam wątpliwości,że prędzej czy później będą ofiary a lewicowo-lgbtowscy radykałowie zechcą pójść drogą Amerykańską albo gorzej… Ale po tamtej stronie też są ludzie mający choć resztki rozumu którzy się pogubili i zasługują na ostrzeżenie i szansę ogarnięcia,że nie chcą w czymś takim uczestniczyć zanim to szambo wybuchnie i g.wno uderzy w wentylator.Sam kiedyś jako dzieciak choć nie popierałem nigdy lgbtu miałem odchyły na lewo – przeszło z wiekiem i odrobiną wiedzy… Poza tym, im mniej takich co zdecydują się na zamieszki tym mniej ofiar wśród postronnych ludzi.

      To że prędzej czy później szambo eksploduje i g.wno uderzy w wentylator to w obecnej sytuacji jest raczej nie do uniknięcia.Większość społeczeństwa nie widzi zagrożenia wyraźnie i obudzą się dopiero jak im się zacznie palić pod d.pą…
      Dlatego proponuję survival i uczenie się,bo idą ciężkie czasy tak czy siak… :(

     • rzeczywiscie konfrontacja jest na horyzoncie . homoterrorysci maja widoki na wygrana. w moim odczuciu nastapi to wtedy, gdy wladze w usa wezmie lewactwo i wysla do Polski propozycje w stylu ojca chrzestnego – alebo na legislacji znajdzie sie wasz podpis, albo… wtedy macierewicz duda i reszta beda sie przescigac by umilowac kakaowa zbrodnie. natomiast dzis lewactwo chce w sposob nienaturalny przyspieszyc te mozliwe zdarzenia i dlatego napotyka opor. w konfederacji tez bym nie pokladal nadziei bo jak ostatnie wybory pokazaly, jest gotowa oddac Polske w lapy lewactwa i homosiow w imie wzrostu znaczenia swojej partyjki kosztem PiS. Jedno na co chcialem zwrocic uwage to aby nie poddawac sie narracji lewactwa, prezentowanej nawet na tym forum przez internacjonalnego moraliste jak go ktos ladnie nazwal – ze nie mozna podejmowac dzialan przeciwko homoterrorystom poniewaz tworzy sie homomeczennikow i robi zly PR. Homolewactwo probuje ludzi zdrowych zapedzic w kozi rog bezczynnosci – w czasie gdy oni prowadza zbrojna ofensywe, stosuja przemoc, zakladaja sobie kapturowe trybunaly i na miejscu wydaja wyroki i je egzekwuja przeciwko nielewomyslnym, my nie mamy prawa sie przeciwstawic, bo zrobimy sobie zly PR i sie beda na nas krzywo patrzec w Brukseli. Nigdy zadne ramy dzialania czy rozumowania ktore probuje narzucac lewactwo nie powinny byc akceptowane. Nigdy nie mozna sie zgodzic aby to oni decydowali, co jest akceptowalne, a co nie. Dlatego trzeba przeprowadzic kontrofensywe – zlikwidowac w prawie tzw przestepstwa z nienawisci, zlikwidowac penalizacje tzw rasizmu itp.

     • homoterrorysci maja widoki na wygrana

      W najgorszym razie tak,ale będzie to wygrana w stylu Pyrrusa z Epiru.

      Ofensywę to prowadzą,ale jeszcze nie zbrojną. I my jako „korniłowszczyzna drugiego rzutu” mamy obowiązek się przygotowywać do wypełnienia kontrrewolucyjnego obowiązku by tym razem ci bolszewiccy dranie nie zrobili ludziom Wandei czy Biało-mor kanału. Politycznie może i na razie wygrywają,ale to nic nie znaczy w ostatecznym rozrachunku.

     • Ostatnie zdarzenia, jak i sytuacja z furgonetka pokazuja, ze homosie czuja sie wystarczajaco pewnie, zeby prowadzic walke zbrojna. szczegolnie, ze uskrzydla ich zagranica. To juz nie czas na analizowanie sytuacji. Kazdy musi znalezc sobie pole do dzialania aby materia fekalna, ktora tak homosie uwielbiaja, nie zalala Polski

     • sytuacja z furgonetka pokazuja, ze homosie czuja sie wystarczajaco pewnie, zeby prowadzic walke zbrojna.

      Poprawka – oni to uważają za walkę zbrojną. A fakty są takie,że Policja ich wyłapuje bez problemu,wszystko jest póki co pod kontrolą.Jak Policja przestanie sobie radzić albo weźmie ich stronę to wtedy co innego… Akurat do „prowadzenia pokojowych nacisków” itd to osobiście kwalifikacji nie mam,a obecna sytuacja nie wymaga czegoś innego.Na te muchy to wystarczy packa.

      Owszem,niedługo mogą zacząć coś na serio,dlatego na ewentualność tej walki zbrojnej to trzeba być w przyszłości odpowiednio gotowym.Jesteś ? Nie tylko z ich strony ale i z innych ? Może nie odpowiadaj zważywszy,że jest ich tu pełno…

     • walka nie odbedzie sie na ulicach, gdzie dwie grupy stana przeciw sobie. presja z zagranicy bedzie rosnac. kiedy wszystkie puzzle beda na swoim miejscu zostanie zrealizowany scenariusz irlandzki. krajowe homosie dzialali na wlasna reke i nie sa czescia tego planu. natomiast pytanie jest co sie stanie, kiedy zacznie byc realizowany prawdziwy scenariusz. kto zacznie sie lamac. na pewno na nasza niekorzysc dziala rowniez sytuacja w szkolach gdzie szerzy sie homosiostwo. ogolnie to homosie maja dzis problem a lewactwo biadoli, ze sa przesladowania ale zboczki maja wspaniale perspektywy i coraz wiecej rekrutow. jesli Polacy przyjda do mnie z prosba „ratuj” to nie odmowie. Kaze sie im odwrocic aby nie patrzyli co sie bedzie dzialo i udawali ze o niczym nie wiedza, a ja sie wszystkim zajme. Ale to nie tak sie odbedzie.

   • Hahahahahaha, standardowe argumenty: zachód upadł, chrońmy dzieci :) Fajnie by było przeczytać coś rzeczowego, a nie pierdoly niczym z podręcznika do propagandy dla klas 1-3 :)

    • Pocieszny jestes lewaczku. Glowne argumenty sie od lat nie zmieniaja i nie ma potrzeby wymyslac ciagle nowych tylko dlatego, ze nie jestescie w stanie zaakceptowac nazywania dewiacji dewiacja.

     • Oho, zaczynaja się delikatne inwektywy. Dla was każdy, kto nie jest radykałem to lewak. Mówiłem, ze jesteście powtarzalni haha… Relax snowflake, nie ma nad czym płakać, to tylko wymiana opinii. Zaparz sobie melisy, albo coś :)

      No a argumenty się nie zmieniają się od lat, w 1830 tez zachód już upadał :) Lot nad kukułczym gniazdem.

     • Pocieszny jestes lewaczku. Nie za bardzo tez jestes zorientowany w temacie. Myla ci sie slowa i pojecia. „Snowflake” to jedno z zachodnich okreslen nadwrazliwych lewaczkow. No ale nie spodziewam sie po tobie ani prawdomownosci ani trzymania sie faktow. Jak typowy lewaczek lubisz klamac i obrazac bo argumentow brak.

     • Hahahah ;) Człowieku, wyjmij sobie parasol z tyłka. W tym całym waszym napięciu i fochu na cały świat, to właśnie ludzie tacy jak Ty są największymi snowflake’ami świata. To was przeraża inna orientacja, rasa, kolor skory i poglądy. To Wy wszędzie widzicie upadek cywilizacji, zapewne nawet we własnej lodowce. Wiec tak bubiku, jesteś snowflakiem, tylko jeszcze sie tego nie domyśliłeś :) No tak, mi argumentów brak hehe… za to Ty powtarzasz nie swoje (i w dodatku te same od lat) :)

     • Relax snowflake, zaparz sobie melisy. To tylko wymiana opinii. I uwaga, bo będzie szokująca informacja, wbrew obiegowej wśród was opinii, nie każdy kto się z wami nie zgadza jest lewakiem :)

      To, ze wasze główne argumenty się nie zmieniają, nie oznacza, ze maja cokolwiek wspólnego z rzeczywistością :)

  • Ale to nie jest żadna aktywistka tylko zwykła chuliganka – jak niszczysz czyjąś rzecz to naprawdę nikogo nie obchodzi czyje to jest. Dopuszczasz się aktu wandalizmu i już.
   Tak samo jeśli bijesz kogoś na ulicy – nieistotne kto to jest, jak zaczynasz bójkę to ty jesteś sprawcą a tamten jest poszkodowanym.
   Ona już wcześniej miał to i owo na koncie, więc w tym momencie sąd miał pełne prawo uznać że areszt jest lepszy od kolejnego dozoru – bo ten jak widać nie działa. A że no w dokumentach ma że jest facetem – no sorry, ale tak to już bywa w życiu, że jak się nie myśli to się ma potem problemy.

   Zatrzymywanie losowych osób – to głupota i to można krytykować.

   A i – ja jestem lesbijką. I nie życzę sobie żeby moje interesy próbował reprezentować ktoś taki jak Margot.

 6. Musisz kolego rozróżnić protest o wybryku chuligańskiego. Motywy czynu naprawde są istotne. Gdyby funkcjonariusze Państwa robili co do nich nalezy, nie byłoby żadnej dewastacji płodowozu.

 7. Nie popisałeś się w tym wpisie.
  Po pierwsze, z zamieszczonego przez samych prolifowców wideo wynika, że aresztowany wcale nie poturbował kierowcy o tak sobie tylko wystąpił w obronie mienia (smartfonu) jednej z aktywistek, prawdopodobnie przywłaszczonego przez kierowcę w drodze rozboju. I jeżeli ktoś powinien trafić do aresztu to ten kierowca.
  Po drugie ten areszt nie tylko jest skandalem, ale dobitnym sygnałem puszczonym przez Ziobrę, że czas demokracji się skończył: „Mamy swoich prokuratorów i swoich sędziów i każdego z Was dopadniemy jeżeli tylko zechcemy.”

  I na koniec – aresztowanie niewinnej osoby (lub nie zasługującej na pozbawienie wolności) jest jednym z większych s……. polskiego systemu.

  • Tak oczywiście telefon zatrzymany aktywistce w wyniku rozboju… Może zmień nick na „brat Grimm” XD Gdyby tak było wystarczyło by zatrzymać i zadzwonić na policję. Co następne,że auto tak jakoś samo się zdewastowało ?

   • Cóż – może źle interpretuję to co widzę na filmie.
    Mówię tylko jak ta scena dla mnie wygląda, szczególnie, że wycięto początek zdarzenia.
    Ciekawe dlaczego.
    Oczywiście masz rację – wystarczyło zadzwonić na policję.
    Ale zaraz, którą policję? Tą naszą dzisiejszą?

 8. Szanowny Panie Redaktorze, Szanowni czytelnicy,
  Zgadzam się z Panem Redaktorem, że nie należy wynosić na piedestał chuliganów. Od początku wczorajszych doniesień medialnych, coś mi nie grało, obrazki mówiły, że „Margo, została aresztowana na 2 miesiące”, w domyśle, za wieszanie tęczowych flag na pomnikach. Taka była moja pierwsza myśl, w tle tęczowe flagi i policha wyciągająca ludzi protestujących z tłumu. Czułem, żę jest drugie dno i nie trzeba było dużego wysiłku, żeby przekonać się, że areszt dotyczy innej sprawy. Wyrok to wyrok, sąd skazał, policja musi wykonać i doprowadzić Margot do aresztu – to rozumiem, nie neguję. Tak musi być.

  Narracja polityków, w pewnym sensie wprowadzanie opinii publicznej w błąd, to kolejna część z którą się z Panem Redaktorem zgadzam, każdy próbuje przedstawić sytuację pod siebie i coś na tym ugrać, co potępiam, bo uważam, że jest to granie na emocjach i jeszcze bardziej nastawianie ludzi przeciwko, w tym przypadku osobom LGBT i jeszcze bardziej rozpalania atmosfery.

  Jednak mam też pewno „ale”, również poruszone przez Pana Redaktora.
  Sposób i miejsce aresztowania – znów bazuje na doniesieniach medialnych, ale nie rozumiem, dlaczego Margot nie została doprowadzona/aresztowana z domu? Jakby w normalnym trybie? Czy nie jest przypadkiem tak, że osoba z wyrokiem sama powinna się stawić na posterunku? Czy faktycznie policja w dużej ilości po taką osobę się zjawia? Coś mi tu nie gra. Ale może były ku temu przesłanki.

  Inną sprawą moim zdaniem jest sam protest. Wydaje mi się, że każdy może wyrażać swoje zdanie w tym również protestować przeciwko temu co mu się wydaje niesłuszne.
  Pomijając kwestie kary – słusznie lub też nie zasądzonej i stosowanego wymiaru kary, ludzie moim zdaniem mogli wyjść na ulicę i protestować.
  Protestować przeciwko czymś, co im zdaniem jest niesłuszne – w tym przypadku np aresztowi.
  Nie rozumiem dlaczego Policja reagował a jak reagowała – wyciągając ludzi, zakładając kajdanki na ręce protestujących, zostawiając ich na chodniku skutych. Część siłą wywożąc. Były wśród tłumu krzykacze, owszem ludzie blokowali przejazd samochodów – pytanie czy nie lepiej było po prostu zabezpieczyć teren, niż moim zdaniem nadgorliwie wykonywać obowiązki powodując jeszcze większy szum i dolewać oliwy. Nie chce powiedzieć, że jest tu tylko wina Policji. Ale ciężko mi zrozumieć i znaleźć powody do takich działań. Nawet przyjmując argument o nielegalnym zgromadzeniu – czymże jest środek wyciągania pojedynczych przypadkowych ludzi z tłumu – co to jest za metoda? Łapanka tych słabszych i medialne, bardzo, moim zdaniem, żałosne, rozwiązywanei sprawy.

  Dla mnei to jest przykre.

  pozdrawiam,
  Michał E.

  • Jestes mi winny 30 sekund. Stracilem je na czytanie twojego dlugiego komentarza zakladajac, ze masz cos do powiedzenia, a okazalo sie, ze jestes zwyklym grafomanem

  • Sposób i miejsce aresztowania – znów bazuje na doniesieniach medialnych,
   ale nie rozumiem, dlaczego Margot nie została doprowadzona/aresztowana z
   domu?

   Ponieważ wbicie przez kilku bagieciarzy do anarchistycznej meliny bez wsparcia skończyło by się być może w tej sytuacji solidnym oklepem albo czymś gorszym.I to nie dla anarchistów.
   Prawdopodobnie uważali,że to może być zasadzka.Pewnie była znając ciąg dalszy.

   Nie rozumiem dlaczego Policja reagował a jak reagowała – wyciągając
   ludzi, zakładając kajdanki na ręce protestujących, zostawiając ich na
   chodniku skutych. Część siłą wywożąc. Były wśród tłumu krzykacze, owszem
   ludzie blokowali przejazd samochodów – pytanie czy nie lepiej było po
   prostu zabezpieczyć teren, niż moim zdaniem nadgorliwie wykonywać
   obowiązki powodując jeszcze większy szum i dolewać oliwy

   Napaść na policjanta i zniszczenie mienia to napaść na policjanta i zniszczenie mienia. Poza tym areszt dla zadymiarza Michała Sz. pseudonim „Margot” ma oczywiście takie podstawy,że służy próbie spacyfikowania lewicowo-anarchistycznych radykałów i zadymiarzy czujących się bezkarnie. Podstawa wątła ale do tego jest – najpierw samochód,teraz prowokacja pod pomnikiem (nie było paragrafu ale to nie było bezpieczne itd) cholera wie co dalej odpieprzy Michaś aka Margot więc lepiej areszt zapobiegawczy żeby nic więcej nie robił.Proste.

   Ja wiem,że ciężko ci może zrozumieć,ale pozwalanie by aktywiści poczynali sobie coraz brutalniej i radykalniej to się skończy albo tym,że ktoś z prawicy pozabija ich albo tym,że oni zabiją kogoś. Z Michałem Nowickim (synkiem posłanki Nowickiej) lata temu wychowawcza pogadanka z Policją w sprawie propagowania komunizmu,czynów chuligańskich i gloryfikowania terroryzmu lata temu zadziałała, a jak by nie to – to cholera wie czy nie było by do tej pory Polskiego Bader-Meinhoff…

   • „Może”, „gdyby”, „prawdopodobnie”. „A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców, a tego domu wczoraj by jeszcze nie było, a dzisiaj już by był, to wy byście staruszkę przejechali, tak? A to być może wasza matka!” Chyba nie muszę dodawać skąd cytat.

    • Prawdopodobnie uważali,że to może być zasadzka

     Nie siedzę w głowach Policjantów i nie znam całości przebiegu aresztowania aż tak dokładnie

     • Oczywiście sensu cytatu nie zrozumiałeś. Sądząc po innych twoich wypowiedziach w tym wątku, trudno sie było jednak spodziewać czegoś innego…

 9. Oczywiście zniszczenie mienia jest przestępstwem. Ale nie tylko liczy się prawo, ale jego duch. Pozwala się na ekstremizm polityczny, rządzący oficjalnie lub nie zachęcają do działań anty LGBT, stref wolnych, to rozsierdziło tych ludzi. Przecież oni nie protestowali wcześniej. Znaleziono sobie wroga wyimaginowanego, stworzono go, a kiedy pojawił się w realu wielkie zaskoczenie i protest. Panie redaktorze: „kto sieje wiatr, ten zbiera burzę”. Politycy obecnego układu władzy zrobili wszystko by tych ludzi doprowadzić na skraj nerwów. Zaczęły się rozróby. Uważam, że obecna sytuacja jest stworzona sztucznie przez władze i aparat represji. Najpierw ostry atak na LGBT, a gdy druga strona nie wytrzymuje i się odwija, to władza krzyczy, że złamane zostało prawo i należy z całą surowością tych ludzi traktować. A jak było przy protestach w maju? Ludzi trzymających dystans ściskało się w małe grupki, a potem oskarżało za brak dystansu i aresztowało. Działania są doprawy niesamowite. Mistrz obecnej władzy tow. Putin musi być dumny z nich.
  Warto też zwrócić uwagę, że to jest jedna z grup. A kto wie, które będa kolejne. Prezes zapowiedział, że Polska będzie tylko tam gdzie stoi on. Albo ktoś idzie z nim, albo zostanie utylizowany. OI 10,5 mln ludzi tego chce. By ta reszta, która się nie zgadza, została utylizowana. zaczyna się od LGBT, tak jak jedne włodarz na zachód od naszych granic zaczaił ze swoimi wrogami politycznymi, potem byli geje, żydzi, niepełnosprawni, chorzy, a potem Słowianianie, . Ile milionów zostało zamordowanych bo jedne Pan też uważał, że albo ktoś jest z nim, albo przeciw niemu. A tego tolerować nie można. I zamordował 10 mln ludzi. Czyli tyle ile chce zutylizować obecna władza. B o nie sadzę by ta reszta chciała się dostosować. Pan prezes zapomniał ze w Polakach jest krew szlachty, która była zawsze antysystemowa. Będzie musiał zatem mordować. Innej drogi, niestety, nie ma. Dyskurs publiczny nie jest już na obecnym etapie możliwy. Napijecie będzie rosło, a krew poleje się szybciej niż się Panu redaktorowi wydaje.

 10. Liberalna wizja państwa, czyli jak zrównać każdą przemoc i grać obiektywnego obserwatora. Naprawdę uważasz, że aresztowanie Margot nie było motywowane polityczne i można o nim myśleć w oderwaniu od systemowej dyskryminacji osób LGBT, która nasiliła się w ostatnich miesiącach? Art. 259. § 1. Jeżeli szczególne względy nie stoją temu na przeszkodzie, należy
  odstąpić od tymczasowego aresztowania, zwłaszcza gdy pozbawienie oskarżonego
  wolności:
  1) spowodowałoby dla jego życia lub zdrowia poważne niebezpieczeństwo;
  2) pociągałoby wyjątkowo ciężkie skutki dla oskarżonego lub jego najbliższej
  rodziny. Jeśli zamknięcie transpłciowej osoby podejrzanej o wandalizm i poturbowanie kierowcy w zakładzie dla mężczyzn nie pociąga za sobą „wyjątkowo ciężkich skutków” to ja nie wiem po co powstał ten artykuł. Sędzia, który wydał nakaz aresztowania jest zwykłym śmieciem i nie sposób wyrazić jaką pogardę czuję do niego w tej sytuacji. Aresztowania nie było konieczne w tej sytuacji. To było działanie motywowane politycznie, jak możecie w to wątpić? Za Waszym „nie wiem” kryje się „przyzwalam”.

  • Czyli osoby transpłciowe mogą się czuć bezkarne, bo w aresztach (i oczywiście ZK też) nie ma cel specjalnie dla nich, ergo nie można ich posadzić?

   • Wręcz odwrotnie, transpłciowi aktywiści w tym momencie są wsadzani do aresztu w celu zastraszenia. Nie chodzi mi o specjalne traktowanie, ale sędzia na pewno wiedział o tym co robi i zrobił to z premedytacją – żeby bardzo zabolało.

    • Oczywiście. Ale czy to przyniesie zamierzony skutek? Opozycjoniści w PRL siedzieli o wiele dłużej i pozostali wierni ideałom. Im silniejsze represje, tym większa determinacja represjonowanych.

     • No mam nadzieję, że nastąpi mobilizacja przeciw represjom. Niemniej jednak władza się skompromitowała i ukazała swoją bezduszność.

 11. Dlaczego w ogóle z LGBT zrobiono główny problem na skalę całego świata? Co jest w tym tak istotnego, że osobiste, intymne problemy garstki osób wlewają się do życia wszystkich ludzi? Masa zmarnowanej energii, którą można zużyć dla dobra wszystkich a nie jakiegoś promila nieszczęśników. I to wszystko dzieje się na najniższym poziomie, czysto zwierzęcym, dotyczącym seksualności i płciowości. Zamiast odchodzić od prymitywnych form zachowania i przejść na wyższy poziom kultury robimy z siebie żałosne małpy.

  • Dlaczego w ogóle z LGBT zrobiono główny problem na skalę całego świata?
   Co jest w tym tak istotnego, że osobiste, intymne problemy garstki osób
   wlewają się do życia wszystkich ludzi?

   Istotne są tu:
   1.Uderzenie w tradycyjny model rodziny składającej się z kobiety i mężczyzny
   2.Atak na chrześcijaństwo jako złe,okrutne,prześladujące „niewinnych”
   3.Promowanie rozwiązłości i hedonizmu

   W skrócie te wszystkie rzeczy służą osłabieniu społeczeństw,rozbiciu podstawowej komórki społecznej jaką jest rodzina,osłabienie społeczeństwa i demoralizacja ludzi.

   Nie będę zgadywał: żydzi,korporacje,komuniści czy jeszcze kto inny.Aż takiego znaczenia to nie ma kto ma na tym skorzystać by się o to spierać.

   Celem jest jednak budowa systemu totalitarnego w którym człowiek pozbawiony nawet więzi rodzinnej będzie mógł liczyć tylko na siebie,nie będzie mógł zaufać nikomu, system w którym wykorzenione zostanie współczucie wobec słabszych i bezinteresowna pomoc innym a kwitnąć będzie hedonizm i konsumpcjonizm ludzi sprowadzonych do roli zwierząt hodowlanych lub wręcz rzeźnych.

   Taaak wiem,to co piszę to jest „teoria spiskowa” tak że obywatelu zignoruj to i zapomnij.

    • Chorobą psychiczną to można by raczej nazwać LGBT. Gdyby nie to,że wasi bojówkarze wywalczyli wykreślenie z rejestru chorób psychicznych w USA zastraszając psychiatrów.

     • Piszesz do mnie w liczbie mnogiej („wy”), a ja jestem jeden. W dodatku sugerujesz, że mam jakichś „bojówkarzy”, i to tak potężnych, że potrafili zastraszyć psychiatrów w USA. No chyba naprawdę choroba psychiczna jak nic ;).
      Gdybym faktycznie miał jakichs bojówkarzy, to chyba przede wszystkim wysyłałbym ich, zeby odcinali Internet wariatom, bo potem nieswiadomi ludzie czytając takie wypociny mogą to brac za dobrą monetę… ;)

 12. Margot został postawiony zarzut za wandalizm na samochodzie który wg wyroku sądowego nie powinien poruszać się po drogach po 2 sąd aresztował ją na 2 miesiące mimo że za ów czyn grozi jedynie kara pieniężna. Areszt można orzec tylko gdy osoba mataczy w sprawie a Margot przyznała się do winy

 13. Nie znam akt sprawy, więc odniosę się tylko do niekonsekwencji artykułu. Najpierw autor pisze, że dopóki Sąd nie uzna winy i nie skaże osoby prawomocnym wyrokiem mamy do czynienia z osobą niewinną, aby na końcu artykułu napisać cyt: „zdemolowała samochód i poturbowała jego kierowcę. Nie wynośmy na piedestał chuliganów” – to w końcu zdemolowała i jest chuliganką ? Czy w tej sprawie też nie warto poczekać na wyrok sądu? Na razie mamy sytuację, że zastosowano 2 miesięczny areszt wobec osoby podejrzanej o popełnienie ww. czynów. Na rozstrzygnięcie tej sprawy będziemy czekać latami i pewnie skończy się albo w Trybunale Praw Człowieka albo w TSUE- obstawiam końcowy wyrok. „Przekroczenie środków w celu zapobieżenia popełnianiu wykroczenia przez pokrzywdzonego polegającego na znieważaniu mniejszości seksualnych- umorzenie z uwagi na niską szkodliwość społeczną” Więc tak naprawdę jedyną karą będzie to tymczasowe aresztowanie, za które pewnie my jako podatnicy zabulimy jeszcze odkodowanie.

 14. Jak odwrócić uwagę od rzeczywistych problemów – wygenerować tematy zastępcze. I jak widać PIS to opanował doskonale i dziś zamiast zajmować się faktycznymi zagrożeniami pandemią i dramatem systemu ochrony zdrowia albo kryzysem wielu zajmuje się bzdetem – flagami na pomnikach czy zamykaniem w areszcie dziewczyny co się przyznała do winy i nie będzie mataczyć.

 15. Moga sobie gadac co chca ale i tak widac ze sa to metody opresyjne. Tak samo milicja dziala przeciwko wszystkim ktorzy sa przeciwni polityce panstwa.

  • A jakie mają być ? Co wszędzie na świecie robi policja – PiS czy nie PiS ? W tym przypadku zresztą artykuł sobie przeczytaj – akurat z tym aktywistą (czy tam jak niektórzy piszą „aktywistką”) sprawa jest jasna – chuligaństwo i bandytyzm muszą być ukarane. A że recydywa i w planach kolejne „akcje” to i posadzili typa na dłużej.

 16. „Warto, aby każdy, kto widzi niesłychany skandal w areszcie aktywistki, zastanowił się, czy byłby oburzony zaproszeniem przez prokuraturę i sąd na sanki jegomościa rozbijającego wieczorem samochody?”

  Jestem oburzona tym, że tacy ludzie NIE są aresztowani. Jak wszyscy to wszyscy, a nie tylko osoby, które nie są wyborcami partii rządzącej.

  • To nie jest żadna kobieta tylko mężczyzna. A teraz zapłacz się na śmierć,bo nazywać to będę zgodnie ze stanem faktycznym a nie waszą lewacką NOWOMOWĄ :P

  • Założę się, że PESEL ma z nieparzystą końcówką – dopiero po poświadczonej przez lekarza zmianie płci można nadać nowy. Więc organy ścigania i inne instytucje państwowe nie mają żadnych podstaw, aby traktować go inaczej niż wynika z dokumentów. Może to brutalne, ale to są służby i tam nie ma miejsca na cackanie się z uczuciami podejrzanego.

 17. Generalnie dyskutowanie na temat zasadności tymczasowego aresztowania bez zapoznania się z materiałami sprawy to zwykłe gdybanie godne co najwyżej brukowca…. .

 18. Pomniejsza, bardzo popularna turystycznie miejscowość, przedwczoraj wieczór. Idę z psem, spotykam dwóch znajomków, siedzą sobie na posesji przed domem, relaksowo rozpijają dwie Małpki, luźna rozmowa, fajna atmosfera – jeden z nich jest gejem, drugi nie. Serdecznie się witamy, bawię się z jego psem, totalny luz.
  On nie pajacuje, nie manifestuje, stroni od nikogo innego nie interesującej ostentacji, nie gada bzdur o żadnych „aktywistach”. Robi swoje, jest zamożny, pracowity, uprzejmy, po prostu w porządku.
  Tak, dokładnie tak było.
  Szkoda, że dla niektórych to niedosiężne, a kiedy wpadają do piekła konsekwencji swoich czynów winią wszystkich na około i niczego nie rozumieją.

  • Ale co Tobie przeszkadza, że jakaś grupa sobie demonstruje? Wiem, że trudno jest żyć w kraju w którym zarówno prawica jak lewica ma prawo głosić swoje hasła na ulicach miast. Lepiej aby ci, którzy nam nie pasują siedzieli w domu. Ale to nie jest wtedy demokracja.

 19. Zastanawia mnie jak miło przyjęty byłby samochodzik głoszący, że wszyscy księża to pedofile… bo zniszczony samochód wyrykiwał hasła zrównujące homoseksualizm i edukację seksualną z pedofilią i mimo blokowania przez zwykłych ludzi, zgłaszania na policję, pisana petycji o usunięcie tego szamba z ulic polskich miast – nietykalny sekciarski samochodzik ryczał sobie dalej po osiedlach, ulicach głosząc że LGBT to to samo co pedofilia. Święty by się wkur… czy to wandalizm? Może… gdy inne legalne metody zawiodły.

  • Tak, wandalizm.
   Ale faktem jest, że ten samochód powinien być zatrzymany przez Policję bo nie tylko głosi rasistowskie ohydne hasła, ale tez zakłóca spokój ględzeniem przez głośniki.

   Ale cóż, żyjemy w kraju z władza jaka sobie wybraliśmy.

   • rasistowskie ohydne hasła

    TomaszL, rozumiem że jesteś lewakiem,ale wyglądałeś dotąd na rozsądniejszego z nich.
    Do jakiej k… rasy należeć ma to całe LGBT ?

    https://uploads.disquscdn.com/images/6743cdad7fb2e8b852df175e060c9baa6d10155e0951440a3852eba2bcbf904b.jpg

    Ale pocieszę cię – nie jesteś pierwszym lewakiem który używa słów których nie rozumie i robi to źle.Np homofobia – serio ? Ktoś wierzy,że ktoś z prawicy bałby się jakiegoś pe..a homosia ?

    • „Ktoś wierzy,że ktoś z prawicy bałby się jakiegoś pe..a homosia ?”

     Raczej wielu boi się o swoją tożsamość płciową Bo ci co nie maja z tym problemu nie mają tez problemu gdy spotykają osoby homoseksualne choć sami są (i to w pełni przekonanymi) hetero.

   • Ale faktem jest, że ten samochód powinien być zatrzymany przez Policję bo nie tylko głosi rasistowskie ohydne hasła, ale tez zakłóca spokój ględzeniem przez głośniki.

    pozwól, że w tym miejscu posłużę się twoim innym wpisem

    Ale co Tobie przeszkadza, że jakaś grupa sobie demonstruje? Wiem, że trudno jest żyć w kraju w którym zarówno prawica jak lewica ma prawo głosić swoje hasła na ulicach miast.

    A druga sprawa, to gdzie ty tam widzisz rasizm – na czym on polega w tym przypadku?

    • Szkoda jedynie ze wycinasz te wypowiedzi z kontekstu powodując swoista manipulacje. Ale ok, skoro zamyka się za obrazę uczuć religijnych pomników to te hasła z samochodu obrażają uczucia osób choćby homoseksualnych.
     Pomijając, ze obrażają też rozum, ale na to u nas nie ma paragrafu.

     Albo pozwalamy wszystkim na demonstrowanie swoich poglądów, nawet tych co obrażają uczucia innych, albo wszystkim w takim samym stopniu ograniczamy wolność.

     A rasizm bo homofobia jest identycznym jak rasizm lękiem przed drugim człowiekiem.

     • Ale wyjaśnij mi, gdzie tutaj widzisz manipulację.
      Czy faktycznie kogoś zamknięto za, jak to opisałeś „obrazę uczuć religijnych pomników”?

      […] to te hasła z samochodu obrażają uczucia osób choćby homoseksualnych.

      – a hasła na opakowaniach papierosów obrażają producentów wyrobów tytoniowych i być może palaczy – czy więc powinno się zakazać ostrzegania przed skutkami palenia.

      Pomijając, ze obrażają też rozum

      – i w jaki sposób obrażają rozum?

      A rasizm bo homofobia jest identycznym jak rasizm lękiem przed drugim człowiekiem.

      – dosyć mam już tej nowomowy i rozmywania wszystkich pojęć. W taki sposób człowieka można jakimkolwiek absurdalnym zarzutem zaatakować – jak w wypadku gdy na faceta, który podaje się za kobietę w niektórych krajach określisz męskim zaimkiem czy imieniem to zamykają ciebie za „mowę nienawiści” lub gdy wykrzykniesz hasło „all lives matter”.

     • Za co ścigano ludzi wieszających na pomnikach jakieś flagi? I czy za każdą szmatę powieszona na pomniku w Polsce się ściga?

      I wybacz, ale prawo osób do samostanowienia dotyczy także ich płci. I o ile dyskusja o statusie prawnym danej osoby ma sens o tyle jak ktoś uważa siebie za kobietę to trzeba to zaakceptować. Bo skąd wiesz, ze dana osoba np. nie jest w trakcie procesu zmiany płci?
      Wiem, to trudne,m bo dla wielu osób niewyobrażalny jest rozdźwięk pomiędzy cechami fizycznymi a uznaniem własnej płci. Jest to zjawisko opisane, naukowo zbadane i prawnie akceptowane nawet w Polsce.

     • Za co ścigano ludzi wieszających na pomnikach jakieś flagi? I czy za każdą szmatę powieszona na pomniku w Polsce się ściga?

      a faktycznie za wieszanie flag kogoś ścigano, czy za ataki na policję?

      I wybacz, ale prawo osób do samostanowienia dotyczy także ich płci.

      co w takim wypadku z tymi, którzy się uważają za Napoleona czy Elvisa – czy ich można dyskryminować? Czy można ich umieszczać w szpitalach psychiatrycznych? Czy oni nie mają prawa do samostanowienia?

  • I z tymi „prawicowymi” anarchistami też. Zamknąć i jednych i drugich i to w jednym wydzielonym więzieniu.

 20. Rozumiem że jakby towarzyszowi Czarzastemu aktywista lgbt ukradł samochód to dałby złodziejowi jeszcze pieniądze na benzynę . Towarzysz Czarzasty ma już zaniki logicznego myślenia .

  • Rozumiem, że jak pod Twoimi oknami będzie jeździł samochód i z hasłami z którymi się nie zgadzasz i które Ciebie wprost obrażają to nie będzie to Ci to przeszkadzać.

   • Nie chodzi o to czy będzie przeszkadzać, czy nie, tylko o to czy z tego powodu można kogoś atakować i niszczyć cudze mienie. Przeszkadzać też może komuś pod oknami, kiedy przechodzi np. „marsz równości” ze swoimi hasłami – czy można zatem ich atakować?

    • Pytanie czy można atakować legalne demonstracje?
     Albo czy można demonstrować niszcząc mienie publiczne?

     Pewnie zależ od tego kto przeciw komu/czemu demonstruje i jaka władza jest w danej chwili.
     Natomiast w mojej ocenie niszczenie samochodu nie jest dopuszczalne tak samo jak darcie się przez megafony. Ze dwa razy tych homofobów słyszałem i ewidentnie zakłócali porządek w ruchu drogowym.

     • Pytanie czy można atakować legalne demonstracje?

      – nie, nie można.
      A czy można nielegalne demonstracje atakować? A czy demonstranci mogą atakować?

      Albo czy można demonstrować niszcząc mienie publiczne?

      Pewnie zależ od tego kto przeciw komu/czemu demonstruje i jaka władza jest w danej chwili.

      – czyli usprawiedliwiasz ataki i niszczenie mienia publicznego podczas demonstracji, bo władza nie odpowiada?

      Natomiast w mojej ocenie niszczenie samochodu nie jest dopuszczalne tak samo jak darcie się przez megafony.

      – ale co prawo nie dopuszcza posługiwania się megafonami? A druga rzecz – czy ktoś się przez te megafony darł?

      Ze dwa razy tych homofobów słyszałem i ewidentnie zakłócali porządek w ruchu drogowym.

      – uzasadnij, dlaczego uważasz ich za homofobów.

 21. Ja tylko powiem – efekt jednorodności grupy obcej. Wiesz, że wśród osób LGBT są także osoby wierzące? Tak samo z katolikami – nie każdy jest święty, ale nie każdy jest zły. Obie grupy są zróżnicowane a najgłośniej zawsze krzyczą najwięksi radykałowie. Warto o tym pamiętać.

   • Błąd polegający na wyłączeniu osób homoseksualnych z grona osób LGBT, a jest odwrotnie. Zbiór osób LBGT zawiera w sobie zbiór osób homoseksualnych, ale nie tylko.

    Zresztą zerknij sobie na fundację Wiara i Tęcza. Tam są nie tylko geje i lesbijki.

 22. Tak sobie czytam te komentarze i myślę sobie że sąsiedzi ze wschodu i zachodu tylko zacierają ręce i czekają na odpowiedni moment żeby doprowadzić do ostatecznego rozbioru Polski. Święte słowa „Zgoda buduje, niezgoda rujnuje ” zdecydowanie idzie ku temu drugiemu !

 23. Jeżeli Sąd uzna że ma prawo zmienić płeć i będzie mieć PESEL i dowód osobisty potwierdzający płeć żeńską to uznasz to za fakt, czy też dla Ciebie będzie to jakiś problem?

 24. To w końcu Margo czy MargoT się ten Pokemon wabi? :/ Panie laurecie dwukrotny – sprawdź Pan coś Pan wypocił przed wysłaniem tego w Net….

 25. Autor powinien sobie zdać sprawę, że to nie jest „czysta” sprawa prawna. To jest ewidentna sprawa polityczna i zarówno prokuratura, jak i policja działały tu na wyraźne polityczne zlecenie.
  W związku z tym komentowanie tej sprawy z abstrakcyjnego w tej sytuacji legalistycznego punktu widzenia nie ma sensu.

 26. Ale się wszyscy dali wkręcić! Mamy wreszcie swojego męczennika.
  Tak, to jest George Floyd na miarę naszych możliwości! Wszystkie inne tematy zeszły w niebyt. Już nic nie jest ważne, tylko aresztowanie faceta twierdzącego że jest kobietą. A Że został zatrzymany za używanie przemocy? A kogo to obchodzi, ważne że jest powód do nawalanki i możliwość ogłaszania całemu światu jak to nas prześladują. Władza też się cieszy, bo ma ulubiony temat zastępczy. Opozycja może gromko potępić. Wszyscy zadowoleni.
  Tylko normalni ludzie patrzą na to i zastanawiają się, co tu się od*******a?!

 27. Moim zdaniem – pisałem to już publicznie – nie powinno być na polskich
  ulicach miejsca na szczucie na osoby LGBT. Tyle że naprawdę rozwiązaniem
  nie jest zniszczenie furgonetki oraz pobicie kierowcy.

  A co jest rozwiązaniem? Żałośni jesteście wszelcy obrońcy porządku i dobrych obyczajów pierdoląc takie farmazony, podczas gdy nikt, kto ma legitymację, by coś z tym zrobić – nic z tym robić nie chce.

 28. Niby prawnik a nagina rzeczywistość, kogo obchodzi życzenie tego Pana zeby zwracać sie do niego jak do kobiety tu kultura nie ma nic do rzeczy stan faktyczny jest jaki jest. W Polsce można zmienić płeć w dokumnetach.

 29. Nie ma to jak bronić typa z organizacji której zwolennicy namawiają między innymi do „strzelania do straży miejskiej” czy do „celowego przewrócenia się, rozbicia sobie głowy i wymuszenia odszkodowania”

 30. Jeszcze troche bardziej poszczuj bo TVP sie nie wyrabia. Jak mi drechy po pijaku rozwalily samochod to przez rok zadnego sie nie dalo znalezc mimo ze powiedzialem kto. Myslisz ze ich aresztowali? Dostali maly wyrok w zawiasach i mi sie smiali w twarz. Wiec nie udawaj greka.

 31. Chuligan czy nie, to jest więzień polityczny. I bardziej skandaliczne jest to, że dyktatura PiS więzi tą osobę.

  • Więźniem Politycznym to może był Mateusz Piskorski z partii „Zmiana” z którego przez 3 lata nie zdołali zrobić Ruskiego agenta i puścili go dopiero pod koniec zeszłego roku po opłaceniu przez rodzinę okupu 200k zł – a ten cały Michał Sz. to jest zwykły chuligan na którego winę są dowody.

   • I każdy tego typu chuligan zostaje ukarany? A w sieci są uszkodzenia tej ciężarówki i poza zerwaną plandeką nic nie ma. Ale dyktatura PiS znajdzie na każdego paragraf.

 32. Ta afera to Polska w pigułce: rozhisteryzowane (umysłowe) „nastolatki” vs. (umysłowe) „nastolatki” z bronią w ręku.
  Pobiła się Polska A z Polską B.

  A „Margot” jak piszą mniej przychylni (a pośrednio potwierdza Stop Bzdurom) to chłopak, który zakochał się w les i został chłopaką.

  To też zakręcone. Facet jak się czuje kobietą to się tak ubiera, zachowuje a i zwykle przechodzi terapię hormonalną. Nie wskakuje na radiowozy, nie tnie nic nożem.

  Faceta z furgonetką pomijam: powinien dostać wyrok w zawieszeniu za podżeganie do nienawiści, grzywnę za zgorszenie publiczne a „Margot” z „kolegażankami” powinni od niego wyrwać kasę w procesie cywilnym.
  Taka sama furka z napisem Kościół Katolicki to siedlisko rozpusty i pedofilii (co jak wiemy mija się z prawdą i jest nadużyciem bo nikt żadnego księdza za pedofilię nie złapał, nie skazał, nie ukrył w innej parafii itp) zostałaby natychmiast zatrzymana przez Milicję a sąd wydałby dokładnie takie wyroki, jak piszę. A jakby jakiś obrońca Watykanu tego Żuka z Plandeką Obrażającą Kościół Niepedofilski spalił, posłowie i posłanki „nie poparliby ale zrozumieli” a Policja „nie znalazłaby sprawców”.

 33. Ja będąc LGBT akurat nie mam nic przeciwko aresztowaniu Margot – bo sobie nie życzę żeby taka osoba niby to walczyła o moje prawa. Akurat moi znajomi też tak uważają.
  Nie wiem – może niech ktoś zrobi ankietę krajową i spyta czy LGBT w tym kraju naprawdę lubią jak jakaś grupka zadymiarzy „walczy” o nasze prawa… no mam wrażenie że nie specjalnie.

  • Zachowania Margot w środowisku nikt chyba raczej nie popiera, ale areszt na dwa miesiące jest niewspółmierny. Za dużo większe rozróby się ludzi tak nie traktuje. Ale tu też nie chodzi o same rozróby tylko o te tęczowe flagi na figurach. Capnęli ją przecież dzień czy dwa po ich wywieszeniu.

 34. Ja właśnie przygotowuję ciężarówkę pro-life z wizerunkami księży i tego dziada z Wadowic co dostał stołek w Watykanie. Oczywiście z hasełkami typu „stop pedofilom” „bezkarni pedofile Ziobry”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *