Pewien Niemiec zbyt dosłownie potraktował podział majątku przy rozwodzie…

Gorące tematy Codzienne Rodzina Dołącz do dyskusji (4)
Pewien Niemiec zbyt dosłownie potraktował podział majątku przy rozwodzie…

Pewien mężczyzna rozwiódł się z żoną i zgodził się na podział majątku. Takiego obrotu sprawy na pewno się nie spodziewała.

W Niemczech, pewien mężczyzna rozwiódł się ze swoją żoną, która oczekiwała równego podziału majątku, na co ten się zgodził. Niestety żona nie spodziewała się chyba takiego finału całej sprawy, jaki zafundował jej były mąż.

Mężczyzna wziął dosłownie postanowienie ugody rozwodowej. Przesłał jej liścik:

Dziękuję za 12 „pięknych” lat Lauro! Naprawdę zasłużyłaś na połowę.

A dodatkowo połowę wszystkich posiadanych przedmiotów, w tym samochodu, które pociął za pomocą elektronarzędzi. Pozostałe połówki wystawił na aukcji na eBay’u. Film z operacji dzielenia majątku możecie zobaczyć poniżej.

Nie wiadomo, czy sprawa nie zakończy się w sądzie, gdyż w świetle prawa dzieląc przedmioty na pół, sprawił, że nie da się ich już używać, a także znacząco obniżył ich rynkową wartość, co przekłada się na zbyt niską kwotę, jaką była żona mogła uzyskać.

Masz problemy związane z rozwodem lub podziałem majątku i chciałbyś uzyskać poradę prawnika? Z redakcją Bezprawnik.pl współpracuje zespół prawników specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z aukcji bohatera wpisu na eBayu