Jest nowa lista najbogatszych ludzi świata. Twórca Paczkomatów na 2263 pozycji

Biznes Dołącz do dyskusji
Jest nowa lista najbogatszych ludzi świata. Twórca Paczkomatów na 2263 pozycji

Jeff Bezos znowu został uznany za najbogatszą osobę na świecie. Drugie miejsce Elona Muska też jakoś wielce nie zaskakuje. Są jednak ciekawe debiuty – pojawił się twórca naszych Paczkomatów oraz…. Kim Kardashian.

Rafał Brzoska na liście Forbesa! Prezes InPost i twórca Paczkomatów znalazł się na liście amerykańskiego magazynu na miejscu 2263.  z majątkiem szacowanym na ok. 1,3 mld zł.

Ten sukces nie byłby możliwy, gdyby nie niedawny debiut InPostu na giełdzie w Amsterdamie. Brzoska, który przeszedł w swojej karierze niejedno zawirowanie, najwyraźniej nie powiedział jednak jeszcze ostatniego słowa. Informacja o debiucie na liście zbiegła się z ogłoszeniem przejęcia przez InPost francuskiego operatora logistycznego Mondial Relay za ok. 2,6 mld zł.

Rafał Brzoska na liście Forbesa. I kto jeszcze?

Oczywiście Brzoska nie jest jedynym Polakiem w tym elitarnym klubie. „Wyjadacze” polskiego biznesu uplasowali się zresztą znacznie wyżej. Michał Sołowow, właściciel Cersanitu, uplasował się na pozycji 727 z majątkiem szacowanym na 4 mld dol. Dalej są: właściciel Polpharmy Jerzy Starak czy Zygmunt Solorz-Żak, którego nikomu chyba przedstawiać nie trzeba.

Ciekawostką jest jednak wysoka pozycja Tomasza Biernackiego – to nazwisko jeszcze tak dobrze znane nie jest, nawet w Polsce. Coraz lepiej radzi sobie jednak biznes Biernackiego, czyli sklepy Dino Polska. Na liście jest także Dominika Kulczyk czy Zbigniew Juroszek z Atal.

Ciekawym debiutem jest też Kim Kardashian-West, której majątek Forbes szacuje na ok. miliard dolarów. To zasługa w dużej mierze popularności jej najnowszych linii kosmetycznych. Celebrytka jest w trakcie rozwodu z Kanye Westem, który, co ciekawe, też jest dolarowym miliarderem. Na marginesie – Kim nie zadowala się swoim majątkiem i sławą i ciągle chce… zostać prawniczką.

Ogólnie miliarderzy i multimilionerzy radzą sobie w trudnych czasach bardzo dobrze. Na świecie mamy ich w tej chwili według Forbesa 2755 – a to o 660 więcej niż przed rokiem. Przez rok majątek wszystkich osób na liście powiększył się o astronomiczną kwotę 5 bilionów dolarów. Teraz najbogatsi mają łącznie 13,1 bln dol.

Poza Bezosem i Muskiem na szczycie listy znaleźli się: Bernard Arnauld (prezes koncernu LVMH) i Bill Gates. Każdy z najbogatszej czwórki ma majątek przekraczający 100 mld dol. Nieco poniżej tego progu są Mark Zuckerberg oraz Warren Buffett.

Fot. InPost/Materiały prasowe