Revolut znowu rozdaje pieniądze. Teraz nawet 15 euro, czyli około 70 złotych

Edukacja Finanse Dołącz do dyskusji
Revolut znowu rozdaje pieniądze. Teraz nawet 15 euro, czyli około 70 złotych

Revolut znowu rozdaje pieniądze. Po ukończeniu kursu przyznawane są darmowe kryptowaluty, które można sprzedać, wymieniając na dowolną z dostępnych na platformie walut. Takim sposobem zyskać można już około 70 złotych.

Revolut znowu rozdaje pieniądze

Revolut informuje w komunikacie, że na platformie pojawił się nowy kurs edukacji finansowej w ramach programu Learn & Earn, dzięki któremu poprzez edukację można natychmiastowo otrzymać kryptowaluty wymienialne na tradycyjną walutę. Partnerem tego kursu jest Avalanche. Kurs dotyczy tzw. inteligentnych kontraktów (smart contracts).

Avalanche jest jedną z platform inteligentych kontraktów, która pozwala na błyskawiczne finalizowanie transakcji (w czasie mniejszym, niż jedna sekunda). Z Avalanche wiąże się token AVAX, który trafił do puli ponad 100 innych tokenów, którymi można handlować w Revolucie.

Sam program Learn & Earn pomaga z kolei poszerzać wiedzę na temat kryptowalut i technologii blockchain. Jak się dowiadujemy, w 2022 roku lekcje i testy (po ukończeniu których otrzymujemy nagrody) okazały się bardzo popularne, zwłaszcza wśród millennialsów i pokolenia Z.

Lekcje pomagają zrozumieć branżowy i niezrozumiały dla osób „z zewnątrz” rynek kryptowalut w sposób przystępny dla każdego użytkownika. Rynek kryptowalut, choć ciągle ewoluuje, przestaje być jedynie ciekawostką dla spekulantów, a środkiem wymiany dóbr, ale także ciągle rozwijającą się alternatywą dla tradycyjnego pieniądza. Zastosowanie kryptowalut wykracza ponadto poza ich pierwotne przeznaczenie.

Kursów jest coraz więcej

W Revolut dostępne są cztery inne kursy, które zawitały na platformie jakiś czas temu. Chodzi o takie lekcje, jak:

  • podstawy wiedzy o kryptografii i kryptowalutach
  • internet oparty na blockchainie na przykładzie Polkadot
  • staking tokenów na przykładzie Polkadot
  • zdecentralizowane giełdy na przykłądzie 1Inch

Rozwiązując wszystkie, otrzymać można w sumie około 70 złotych. Jak tłumaczy Mazen Eljundi, Global Business Head of Crypto w Revolut

Cieszymy się, że możemy kontynuować naszą misję, aby złożony świat blockchain uczynić bardziej dostępnym dla wszystkich. W ostatnich tygodniach powitaliśmy setki tysięcy nowych użytkowników w naszym programie edukacji finansowej Learn & Earn. Apetyt na wiedzę o kryptowalutach i web3 nie słabnie. To już piąty kurs, który oddajemy klientom. W ciągu najbliższych miesięcy planujemy udostępnić kolejne. Mamy satysfakcję, widząc wpływ naszych kursów na lepsze zrozumienie poszczególnych aspektów nowych technologii

Revolut przedstawia się jako pierwsza prawdziwie globalna aplikacja do szeroko pojętych finansów, pełniąca funkcje nie tylko rachunku bankowego i platformy do uzyskiwania np. kredytów, ale i wirtualnego kantoru, planowania wydatków, zakupu akcji, kryptowalut, uzyskiwania zniżek, ale także np. ubezpieczeń czy wyszukiwania noclegów. Z usług Revolut korzysta dziś już ponad 29 milionów klientów na całym świecie. Avalanche to z kolei platforma inteligentych kontraktów, która powstała celem skalowania i finalizowania transakcji w bardzo krótkim czasie. Platforma oparta jest o specjalną, energooszczędną infrastrukturę i narzędzia Hyper SDL.