Samochód na abonament wkracza do Polski. Czy oznacza to rewolucję w sposobie nabywania pojazdów?

Firma Moto dołącz do dyskusji (41) 21.02.2019
Samochód na abonament wkracza do Polski. Czy oznacza to rewolucję w sposobie nabywania pojazdów?

Paweł Mering

Subskrypcje otaczają nas z każdej strony, zupełnie wywracając stosunek człowieka do własności. Coraz więcej usług i możliwości dostępnych jest w formie abonamentów. Sam łapię się na tym, że nie potrzebuję już książek, filmów, czy muzyki na własność. Być może niedługo tak stanie się z samochodami. Do Polski weszła rewolucyjna usługa — samochód na abonament.

Samochód na abonament

Firma Qarson, która specjalizuje się w oferowaniu samochodów na abonament, właśnie weszła do Polski — donosi bankier.pl. Co ciekawe, francuskie przedsiębiorstwo założył Polak. Takie usługi od dłuższego czasu oferuje się na świecie, ale działalność firmy Qarson charakteryzuje się tym (oprócz bycia pierwszą w Polsce), że punkty, w których zawierane są umowy z użytkownikami, mieszczą się wyłącznie w galeriach handlowych.

Właśnie w takich miejscach również w Polsce będzie można skorzystać z usługi. O samej zasadności oferowania takiego rozwiązania w naszym kraju mówi sam założyciel firmy Qalson, Damian Ciesielczyk.

Model subskrypcji, który jeszcze kilka lat temu kojarzył się wyłącznie z rynkiem telekomunikacyjnym, na stałe zagościł już w umysłach konsumentów. Abonament płacimy za serwisy streamingowe lub siłownię, jednak do tej pory ten trend omijał rynek motoryzacyjny. W naszym kraju nowy samochód cały czas traktowany jest jak dobro luksusowe, zwłaszcza przez klientów indywidualnych, którzy są naszą główną grupą docelową. We Francji, gdzie jesteśmy liderem w segmencie aut na abonament, udało nam się już przekonać kierowców, że jest to stereotyp.W 2018 roku we Francji sprzedaliśmy ponad 7000 samochodów, z czego ponad połowa to auta na abonament.  Jesteśmy przekonani, że podobny efekt uda nam się osiągnąć w Polsce

Takie słowa padły podczas konferencji w Warszawie, podczas której zapowiedziano start usługi w Polsce.

Mieć, czy być?

Strona internetowa firmy Qarson już działa, więc można samemu przyjrzeć się ofercie. Okazuje się, że samochód na abonament może nawet okazać się korzystnym wyborem. W najtańszej opcji abonament wynosi 499 zł/mies., a w cenie są dodatkowo opłaty serwisowe, urzędowe, ubezpieczenie, a także opony letnie.

Firma może odnieść pewien sukces, bo nawet w tak konserwatywnym kraju, jak Polska, zmienia się podejście do pojmowania prawa własności. Własność, a nawet samo posiadanie, nie są już aż tak pożądanymi wartościami. Coraz popularniejsza filozofia minimalizmu, a także fakt, że abonamenty otaczają nas dookoła, mogą poskutkować tym, że samochód na abonament za parę lat okaże się całkiem powszechnym wyborem.

41 odpowiedzi na “Samochód na abonament wkracza do Polski. Czy oznacza to rewolucję w sposobie nabywania pojazdów?”

   • No proszę, a takiego biznesmena burku nie tak dawno zgrywałeś ha ha ha!
    A tu proszę, nie dość że Fabia, to jeszcze używana, kupiona na raty
    po dziadku :-)))
    Niżej już chyba upaść się nie da, więc pewnie stąd ta frustracja i odreagowywanie trollowaniem po forach internetowych :D
    Wisz co niedojdo życiowa ? Wcale mi ciebie nie żal. Masz taki los, na jaki zasłużyłeś.

 1. Brak adnotacji o artykule sponsorowanym?
  Tak by the way – Master1, Leasetake – te dwie firmy już działają od lat na rynku polskim…

 2. Pamietajcie im mniej macie tym bardziej zalezycie od innych. Abonament to obecnie taki „trynd” by ludzie stali sie zależni. Jak mówil klasyk „zmień pracę i weż kredyt”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *