Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Dudo, proszę się nie bać. Ma Pan moje pełne poparcie

Gorące tematy Państwo dołącz do dyskusji (1061) 21.07.2017
Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Dudo, proszę się nie bać. Ma Pan moje pełne poparcie

Jakub Kralka

Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Dudo,

możemy to jeszcze odkręcić.

Nie spodziewam się, by poniższy list dotarł do Pana bezpośrednio. Bezprawnik jest już wprawdzie bardzo dużym serwisem, ale nadal nie na tyle, by przejmowała się nim głowa jeszcze większego państwa. Ale mam nadzieję, że mój apel – a przynajmniej jego solidaryzującą esencję – powielą po nas wielkie portale. Zawsze tak robią, oby i tym razem nie zawiedli. Wyjątkowo, choć okradają nas w ten sposób z drogocennych odsłon, nawet nie będę im miał tego za złe. Bo uświadomiłem sobie, że my, przedstawiciele wszystkich niezależnych mediów w tym kraju, mamy na sumieniu jeden grzech – nigdy nawet nie próbowaliśmy dodać Panu otuchy.

Prawnicy różnych pokoleń rozmawiają ze sobą. Raz czy dwa zdarzyło mi się słyszeć anegdoty – nie jestem w stanie zweryfikować ich prawdziwości – na temat Pana studenckich czasów, a następnie pierwszych lat spędzonych w Warszawie. I wie Pan co? Uwielbiam je. Wszyscy moi znajomi także, bo dzielimy bardzo podobne historie, które pokazują, że Pan jest tak zwyczajnie normalny. Normalny. Że nie jest Pan jednym z tych bogojczyźnianych fanatyków kierujących się wyłącznie zemstą w mniej lub bardziej słusznym celu, którzy z racji podeszłego wieku i braku potomków mają komfort życia tak, jakby miało nie być jutra.

Panie Prezydencie Andrzeju Dudo, to Pan jest tu prawem

Czego Panu nie wmówili, czego Panu przez ostatnie miesiące nie sugerowali, jak bardzo nie próbowali Pana upokorzyć, Konstytucja RP nie pozostawia najmniejszych złudzeń w tej kwestii – jest Pan najważniejszą osobą w tym państwie. W wyborach dostał Pan 5 179 092 wyrazy zaufania i wsparcia, blisko 26 razy tyle, co kilka miesięcy później Jarosław Kaczyński. Nie głosowali na Pana tylko wyborcy PiS-u, głosowali moi koledzy i koleżanki: antysystemowcy, liberałowie, konserwatyści, a nawet „lewacy”, którzy mieli dość gnuśnej Platformy Obywatelskiej i trochę znudził im się już niegwarantujący emocji oraz hollywoodzkiego polotu Bronisław Komorowski. Dziś wszyscy tego żałują, ale możemy to jeszcze odkręcić.

Nie winię ich, razem z Marcinem Mellerem byłem w gronie tych kilku naiwniaków, którzy wierzyli, że nowy Prezydent jest „do dogadania”. Że może nie wygrał kandydat, na którego głosowaliśmy, ale… a co, jeśli to nawet lepiej? Jeśli taki normalny konserwatysta w końcu trochę załagodzi wojnę polsko-polską? Nawet u części spośród wyborców rywala miał Pan czystą kartę. Teraz trochę się już na niej nabrudziło: prawo łaski dla nawet nieskazanych, powołania sędziowskie dla bezprawnie wybranych sędziów, Julia Przyłębska na czele Trybunału (doprawdy…). Ale nadal możemy to jeszcze odkręcić.

Jeżeli wydaje się Panu, że namawiam Pana do wymówienia posłuszeństwa partii, to ma Pan rację

Ja nie muszę Pana wtajemniczać w sytuację z KRS, sądami i Sądem Najwyższym. Ze wspomnianych wcześniej anegdot wiem, że wbrew doświadczeniom ostatnich miesięcy, jest Pan dobrym prawnikiem. Zresztą, Pana wtorkowe wystąpienie wskazuje na to, że Pan doskonale wie co tam się dzieje. Wie Pan, że jest źle. I jak bardzo jest źle. I że nawet pomimo ostatnich, niezbyt fortunnych miesięcy, trudno się będzie pod tym podpisać.

Proszę nie podpisywać. O nic więcej Pana nie proszę. To będzie wymagało wielkiej odwagi z Pana strony. Zarzuca Pan jednemu ze swoich poprzedników, że podpisał. Proszę być od niego większym człowiekiem i większym Prezydentem.

W tej chwili połowa Polaków uważa Pana za doskonałego Prezydenta, a druga połowa Pana nie tyle Pana nienawidzi, bo to by było nawet dość nobilitujące. Jest gorzej, druga połowa Pana nie szanuje. Osoba o odpowiednio wyrobionym smaku, a nie wątpię, że Pan taki posiada, nie chce być gwiazdą muzyki disco polo. Zapewne Zenkowi Martyniukowi nie doskwiera, że po raz czternasty z rzędu został okrzyknięty największą gwiazdą dożynek w Bochni, choć nigdy nie wystąpi w Metropolitan Opera.

Widzi Pan, ja nie twierdzę, że dożynki są w czymkolwiek gorsze od najwybitniejszych scen z całego świata. Ale mam wrażenie, że Pan doskonale czuje, że jednak są. Dziś jest Pan Salierim. Ale nadal możemy to jeszcze odkręcić, przy wsparciu rodaków i odrobiny odwagi zrobimy z Pana Mozarta.

Dziś szanse na to, że przejdzie Pan do historii, oceniam na 66%

Oto trzy scenariusze tego, jak może zostać zapamiętana Pańska prezydentura. Wariant pierwszy – neutralny. Pan przyklepuje PiS-owi te ustawy, ale ostatecznie za 2 albo 6 lat poparcie PiS-u spada do tego stopnia, że w uczciwych wyborach przegrywa wybory, a Borys Budka staje na głowie, by następnie ten cały bałagan ponaprawiać. O ile będzie to Borys Budka, a nie ktoś, kto na bazie przyklepanych przez Pana ustaw zdecyduje się zgotować nam tu jeszcze większy Meksyk. Za sto lat na pytanie o Andrzeja Dudę, uczniowie liceów przypominają sobie, że faktycznie taki był, po Kaczniewskim albo po Komorowskim, jakoś tak.

Wariant drugi – pesymistyczny. Dyktatury trwają 10, 20, 50 lat. Ale raczej nie jest to stan permanentny. I tak to już jest, że podręczniki historyczne na lata piszą potem ci, którzy te dyktatury obalali. Czy na pewno chciałby się Pan zapisać jako człowiek, który jedną z takich dyktatur zaakceptował, uwiarygodnił, uwierzytelnił, potwierdził, firmował i podpisał? To Pana wybór, choć w mojej ocenie jest to prosta droga na śmietnik historii, obok Urbanów, Kiszczaków i Jaruzelskich. Ale możemy to jeszcze odkręcić.

Wariant trzeci – odważny

Ostateczna decyzja należy oczywiście do Pana, ale przecież Pan doskonale wie, że tak trzeba. Nie tylko, że warto być przyzwoitym, ale i że tak należy postąpić, jeśli tylko poważnie traktujemy kraj, jego historię czy wreszcie urząd głowy państwa, nie stając się równocześnie zakładnikiem zaledwie partii. Partia – paskudne słowo, prawda? Czasy się zmieniają, ale od partii zawsze warto trzymać się z daleka.

Zwłaszcza, że to już nie są standardowe przepychanki przy korycie i za chwilę podaruje Pan fanatykom coś, na co czekali przez całe swoje polityczne życie. Absolutne jednowładztwo, by można było wreszcie zostać emerytowanym zbawcą narodu. A wyznań jest wiele, czy chciałby Pan zostać zbawiony pod przymusem państwa przez boga innej religii? Czy to aby nie zbliża nas do szariatu, którego tak bardzo staramy się od wielu miesięcy unikać?

Uprzedzam, że wariant trzeci jest karkołomny. Wymaga wielkiej odwagi, chyba nie mieliśmy jeszcze polityka takiego formatu, który by się na to zdobył. To zabawa dla poważnych graczy, o jakiej się scenarzystom Netfliksa nie śniło. Gdyby jednak się Panu udało… wszedłby Pan do kanonu polskiej polityki, kmicicowski „Manewr Dudy” byłby wspominany przez lata. To nie pyskówki z Millerem, którymi do dziś tak bardzo obnosi się Aleksander Kwaśniewski. Ani jakieś wetowanie dla picu, jak miał w zwyczaju czynić Bronisław Komorowski. Stawiając się w sprawie fundamentalnej, lecz z pełną słusznością, stałby się Pan pierwszym prawdziwym Prezydentem Polski i Polaków, a nie kolejnej ze zmieniających się jak w kalejdoskopie partii.

Ja nie mówię, że będzie łatwo. Może postawią Pana przed Trybunałem Stanu. Może nazwą zdrajcą, Niemcem, zaczną doszukiwać się niewygodnych faktów z przeszłości. Na pewno oberwie się rodzinie, może nawet dziadkom. Oni już tak mają, robią tak odkąd pamiętam. Na tyle często, że nawet nie wywiera to na ludziach większego wrażenia. Nie wiem co oni wymyślą i jak bardzo źle się to dla Pana skończy. Nie mogę obiecać w imieniu Platformy i Nowoczesnej, że poprą Pana na drugą kadencję, choć ich jawną niechęć nadal możemy jeszcze odkręcić. A naród dobrych przywódców docenia, Aleksander Kwaśniewski nie potrzebował w 2000 roku SLD do wyborczego zwycięstwa ani trochę.

Wiem natomiast, że w moim otoczeniu będzie Pan bohaterem

Miał Pan przedsmak tego przed kilkoma dniami, gdy nieśmiało, badawczo i asekuracyjnie wystawił Pan but poza wytyczoną linię. Teraz musi Pan użyć prawego sierpowego.

Wiem, bo dużo o tym rozmawiam w ostatnim czasie. Będzie Pan bohaterem dla zaprzyjaźnionych wyborców PiS-u, którzy (być może z racji wykształcenia prawniczego) już widzą, co też najlepszego narobili i że PiS nie jest ich odpowiedzią na poszukiwanie na mapie politycznej sensownej prawicy. I z całą pewnością będzie Pan bohaterem dla zaprzyjaźnionych wyborców innych formacji politycznych. Bo jest Pan naszą ostatnią nadzieją, ja też piszę przecież do Pana wyłącznie z desperacji. Po tym jak Trybunał Konstytucyjny został sprowadzony do rangi bytu czysto teoretycznego, ma go Pan trochę na sumieniu, jak na ironię w Panu nasza jedyna nadzieja. Możemy to jeszcze odkręcić.

A Pan chyba troszkę boi się być najważniejszą osobą w państwie

Proszę się nie bać. To Pan jest tutaj dla nich, a nie odwrotnie. Odważne czyny zostaną zapamiętane i docenione. Nie zostanie Pan ze swoją słusznością sam.

Była taka literacka postać, rozpromowana na jeszcze szerszą skalę przez kinematografię: Gollum. Bohaterowie Władcy Pierścieni przez trzy tomy zastanawiali się czemu w ogóle pozwalają jej istnieć, a ona ostatecznie odegrała kluczową rolę w całej historii.

Pan, Panie Prezydencie, nie jest hobbitem na dwustuletnim narkotycznym głodzie biżuteryjnym, tylko najpotężniejszą osobą w państwie, a do tego – zupełnie normalny człowiekiem. To rozróżnienie jest dla mnie kluczowe w tej dyskusji. My mamy tego świadomość i Pan również powinien mieć, ponieważ pomimo dotychczasowych różnic, poprzemy i docenimy Pana decyzję o zawetowaniu ustaw zmieniających polskie sądownictwo w prywatny folwark Zbigniewa Ziobro. Z nami za swoimi plecami, to nie Pan musi się bać Jarosława Kaczyńskiego, ale Jarosław Kaczyński Pana. Tak też może Pana zapamiętać historia, proszę o tym pamiętać. Duda, nowy lider światłej prawicy, opartej na wartościach, a nie zabobonach i podjudzanych lękach, który raz na zawsze uwolnił Polskę od Kaczyńskiego.

Możemy to jeszcze odkręcić

Tolkienowski Gollum wpadł do Góry Przeznaczenia i tam też wpadnie Adrian, którym złośliwie określana jest Pańska bierność wobec kolejnych, bezprawnych poczynań większości sejmowej. Ale nie musi tak być. Tego dnia może narodzić się Prezydent Andrzej Duda, który zostanie z nami na jeszcze 8 lat cenionej przez Polaków i dobrze wspominanej po czasie prezydentury. Prezydentury normalnej, która odparła ślepą zemstę i fanatyzm, czyniąc zadość słowom wybitnych prawników, Jana Pawła II czy wreszcie – Pana mentora – samego Lecha Kaczyńskiego, który – gdyby dziś był Prezydentem – nigdy nie pozwoliłby na doprowadzenie do podobnej sytuacji.

Panie Prezydencie, nie będzie lekko, my też się bardzo boimy i przeraza nas to, co widzimy w telewizji. Ale jesteśmy z Panem, proszę postąpić tak, jak trzeba.

Jan Paweł II o tym, dlaczego większość sejmowa nie ma prawa niszczyć polskiego sądownictwa

1 061 odpowiedzi na “Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Dudo, proszę się nie bać. Ma Pan moje pełne poparcie”

 1. Pierwszy, prawdziwym prezydent-mem. Człowiekiem, który budzi tak dobre skojarzenia w internecie, że podpisanie tej ustawy byłoby ogromnym zawodem dla fanów jego prezencji wśród pokolenia, które prawo wyborcze uzyska za około 2 do 4 lata.

   • No jeśli tak ma działać ta wasza demokracja.

    Mogę wam nawet dać nauczycieli – poczytajcie o psychiatrii represyjnej w ZSRR.

    Tam też leczono tych, którzy mieli niewłaściwe poglądy polityczne.

    • „Ta wasza demokracja” – nie mam słów. Nie odróżniasz chamstwa od wolności wypowiedzi. Przykre. Zauważ, że w tej”naszej demokracji” mimo to masz prawo głosu. To oburzające, czyż nie?

     • „Zauważ, że w tej”naszej demokracji” mimo to masz prawo głosu.”

      A kiedy wybory wygrał PiS – demokratycznie i realizuje program który wyborcom obiecał, to domagacie się zagranicznych interwencji (najlepiej wojskowych) ?

      Czy wy chcecie tu jakiegoś szacha Iranu (popieranego przez CIA), czy co ?

     • Słuchaj no, Jaśku… Wypraszam sobie wrzucanie mnie do jednego wora z tymi ludźmi.

     • Jak Pis będzie realizował swój program też demokratycznie i bez łamania konstytucji – to nie będzie mowy o szukaniu wsparcia za granicą. Bo na razie to Pis kroczy ścieżką wyznaczona przez NSDAP w 1933. :(

     • Ale realizuje demokratycznie. Może nie wiesz, ale większość obywateli jest przeciwko sędziom i ocenia sądownictwo źle lub bardzo źle.

      PiS wyraża demokratyczną wolę większości, tylko ty nie umiesz przyjąć tego do wiadomości.

      Czepiasz się szczegółów – reforma tak, ale w inny sposób, a jak by zrobili w inny sposób, to byś znowu mówił, że jest źle.
      I tak ogólnie to niech wszystko zostanie po staremu.

      JA NIE CHCĘ ŻEBY BYŁO PO STAREMU! PO STAREMU BYŁO PRZEZ OSTATNIE 27 LAT!
      CHCĘ ZMIAN, TAK JAK CHCE TEGO WIĘKSZOŚĆ OBYWATELI!

     • A ja chcę zmian (poprawy) bez upartyjniania, bez bubli i metodami szanującymi prawo. Każdy, kto gwałci prawo, zasługuje na piętno. Tak jak poprzednicy, tak i ci obecni. I chcę mieć możliwość wysłania obecnych w niebyt, jeśli zaczną działać np. na moją szkodę czy wlasnie „gwałcić” prawo (jak np. konstytucję). I o to jest krzyk, a nie w obronie interesow „kasty”. Pojmiesz to w końcu? To bardzo proste.

      Jeśli zaczniemy traktować prawo (i konstytucję) wybiórczo, to zostanie podwazone (społecznie, globalnie) znaczenie i wartość tych przepisów, a stąd łatwa droga do NARZUCENIA takich rozwiązań, że zapamiętamy to na wiele kolejnych lat. I to robi ten rząd i to jest straszne i niebezpieczne.

      Śmieszy mnie i jednocześnie smuci, że dopiero teraz prawnicy zaczynają dostrzegać to, jacy niedostępni, zadufani w sobie byli wobec zwykłych ludzi. Jednak pomyśl, na prawdę rusz głową, że brak zaufania to nie to samo co rzetelna ocena sprawności działania wymiaru sprawiedliwości. Tak samo jest to słabe, jak argument o frekwencji, stąd nie wyskakuj mi tu z brakiem zaufania (bo to tylko pewien fakt, ale nie argument per se).

      Z mojej strony EOT, bo wasza pisowska brać jest odporna na argumenty, dyskusje i opiera się o WIARĘ, a każdego kto śmie wątpić lub wyraża obawy – zaszczuwacie i obrażacie (zgodnie z linią partii).

     • „Każdy, kto gwałci prawo, zasługuje na piętno”

      Więc jesteś za tym żeby wziąć się za sędziów ? Cieszę się, że w reszcie się zgadzamy.

     • Od początku ci to mówiłem, aleś się zaparł w swoim szufladkowaniu i obrażaniu. @caydencailean:disqus napisał ci to samo poniżej i krótko. Chłopie, każdy rozsądny człowiek chce eliminować nieprawidłowości i ulepszać działanie, ale bez rozpier..lu.

     • „CHCĘ ZMIAN, TAK JAK CHCE TEGO WIĘKSZOŚĆ OBYWATELI!”

      To fajnie – ja też chcę zmian. Tylko poproszę żeby te zmiany były na lepsze i wprowadzane bez łamania prawa.
      Tyle i tylko tyle – jak Pis zacznie tak rządzić to i protestów nie będzie na ulicach.

 2. Pieszczoszki SLD, KLD, UW, PO- mieliście 27 lat na to, by zrobić porządek z tym postkomunistycznym tworem, teraz pozostało jeno wycie i kwik. Wszystkich WON

  • a ile ty masz lat żeby takie komentarze wstawiać? masz sam choć 25? wiesz jak tutaj było 27 lat temu? wiesz jak wyglądało życie 40 – 30 – 15 10 – 5 lat temu? zawsze znajdą się wilki i owce ale nigdy nie jest tak, że tylko 1 człowiek ze swoją bandą ma 100% racji i tylko jego trzeba słuchać. wcale nie zależy mi na wygranej Schetyny czy Petru – nawet bardzo bym tego nie chciał – ale żyję już prawie 50 lat i po tym co pis pokazał w 2005 (wtedy o zgrozo sam głosowałem na klakiera Lecha jako prezydenta) nigdy się nie zgodzę na ich pararządy – ale jak chce się swoje kłamstwa i grzechy wymazać z histotrii musi się zdobyć władzę absolutną i do tego to zmierza a ja w takim zniewoleniu nie chcę znowu żyć – zrozum – tu nie chodzi o platformę,, której przez tyle miesięcy nie znaleźli niczego – nie dowidzi to że nie ma niczego ale to nie jest żadnym celem tej partii – oni sami mają zabłocone łapska i chcą je sobie w nas wytrzeć… pożyjesz to zrozumiesz i obyś nie musiał tego doświadczać – zwłaszcza, że za Bugiem wcale nie mamy pewności że ktoś tym wszystkim nie steruje w wiadomym celu… wczoraj ktoś tam wypił drogiego szampana

   • Wczoraj ktoś na świecie dostał ataku sraczki – to jest pewne wg statystyki. I to też pewnie PiS-u wina?

    • statystycznie ktoś z nas jest idiotą – więc wiesz jak można statystykami się posługiwać ;) – miłego dnia życzę i wcale nie twierdzę że to ja jestem mądrzejszy z nas dwóch – tylko statystyka i historia są po to by udowodnić innym coś co się chce a nie koniecznie prawdę

  • Przecież ty komuch jesteś z krwi i kości tylko przywdziałeś dla niepoznaki skórę narodowca. Prawdziwy narodowiec nie posługuje się rusycyzmami bo mu od razu język kołkiem staje, a palce wykręcają się w stawach.

 3. Nie po to nielegalnie ulaskawił przestępcę Kamińskiego żeby teraz nie podpisać.
  Ruska agentura Macierewicza, kelnerów Kamińskiego trzyma za gardło chorego psychicznie Kaczyńskiego.
  Nie będzie ani kroku wstecz w niszczeniu polskiego państwa i jego umocowania w Europie.

    • Ja nie twierdzę, że Kamiński nie jest. Twierdzę, że Paweł jest przestępcą. W końcu znieważenie jest w kodeksie karnym.

     • A został za te znieważenie skazany prawomocnym wyrokiem sądu? Bo jeżeli nie to w czym problem? Mało tego, stosując taką retorykę sam znieważasz.

     • Wszystko zależy czyj sąd będzie za 3 tygodnie bo wtedy sąd najwyższy ma orzec o winie. Jeśli demokratyczny to się uprawomocni. Jeśli polityczny to sprawa będzie umorzona jak i wiele innych.

     • Problemem z łaską dla Kaminskiego jest nie to, czy tę łaskę otrzymał (i tak by otrzymał), ale czy Prezydent miał prawo ulaskawic w takim momencie. A jeśli nie miał prawa, to co z tego wynika i czy aby nie powinien ponieść z tego tytułu konsekwencji.

      Nie jestem prawnikiem, więc nie znam odpowiedzi. Ale jeśli sami prawnicy i prawne instytucje nic z tym nie mogą zrobić lub nie mogą jednoznacznie faktu zinterpretować, to tylko świadczy o naszym prawie i wymiarze sprawiedliwości. I to jest smutne.

     • Też tak to interpretuje. „Na chłopski rozum” to ułaskawienie było co najmniej głupie, jnadużyciem lub było bezprawne (tego nie oceniam). Uważam tak, ponieważ można byłoby ulaskawiać kogokolwiek „na zapas” niezależnie od popełnionego w przyszłości czynu. Ale co dalej?

      Ciekawe czy SN będzie miał okazję (w tym składzie) to zbadać. Niepomyślny wyrok mógłby nie tyle zaszkodzić Kaminskiemu, co Prezydentowi i rządowi. To może być powodem pośpiechu… A to byłoby przesłanką, że toczy się nieczysta gra, w której wycieraja sobie mordy sprawiedliwością, zwykłymi ludźmi i Bogiem.

     • Nie trzeba być prawnikiem żeby wiedzieć że prawo ŁASKI może być zastosowane do skazanego.

      Karmiński był skazany w pierwszej instancji (na karę bezwzględnego więzienia) ale się od tej kary odwołał.
      Postępowanie toczyło się więc w drugiej instancji i to postępowanie przerwał Du.a tzw. „ułaskawieniem”.

      Zrobił to tylko i wyłącznie po to, żeby Karmiński nie był karany – bo wtedy nie dostałby dostępu do informacji niejawnych.

      Aha. W pierwszej instancji Karmiński dostał 3 lata więzienia i 10-letni zakaz zajmowania stanowisk. Ot taki prawy.

     • jak prezydent ma prawo cię ułaskawić po wyroku sądu najwyższego to może też po wyroku I instancji, A fortiori się kłania

     • Jak ma prawo ułaskawić prawomocnie skazanego to ma takie samo prawo dla nieprawomocnego wyroku.

      To jest zwrot „z mocniejszego na słabsze”

    • „Afera gruntowa” była do tej pory pierwszym i ostatnim błędem PIS.
     Słusznie skazano Kamińskiego lecz nie takie wałki kręciło PO (Amberd Gold) i łeb szybciutko ukręcało przy samej d….

     • W SKOKI zamieszani byli po równo, PO i PIS i inni. Przypomnę tylko, że w 2010r., kiedy panowało PO, to ono właśnie stawiało SKOK Wołomin za wzór dobrego zarządzania. Wiemy dlaczego.

     • Ooo to ciekawe. I to pewnie dlatego politycy PiS są blisko powiązani ze SKOK Wołomin i dlatego Grzegorz Bierecki czyli senator PiS zarobił 5mln w rok na tym skoku w swoim mieście? ;-) Jak zwykle wina PO.

 4. Czy nadzwyczajna kasta protestowała w obronie ludzi jak platforma z Tuskiem wydłużyła im wiek emerytalny?czy nadzwyczajna kasta protestowała jak PO zamykała stocznie,kopalnie i niszczyla polski przemysł?…Prezydent nie moze ulec naciskom elimenciarzy i innym zdradzającym swoje żony na Maderach.Glosowalem na Prezydenta Dudę wlasnie po to aby teraz własnie podpisał.Panie Prezydencie proszę niech Pan podpisze.W moim otoczeniu będzie Pan bohaterem

   • Nie wprowadzaj ludzi w błąd.stocznia w gdyni zostala zamknięta w 2009 roku za rządu Tuska ktory rządził od 2007 roku

    • Zlikwidował najnowocześniejszą stocznie w calej Europie….a co do AWS,to glowne postacie tej partii to ludzie platformy…to oni pociągali za sznurki:Geremek,Mazowiecki,Lewandowski,Kuroń i inni

     • D. a nie najnowocześniejszą stocznię.
      Jej grabarzem i ostatnim prezesem był nie kto inny tylko Pan Jaworski.
      W tej chwili PiS „odbudowuje” przemysł stocznikowy w Szczecinie. Zaczął od postawienia stępki :-) pod prom.
      Problem polega na tym, że nie ma ani projektu tego promu ani zamówienia od armatora ani rejestracji :-)
      No ale jest stępka.

      W tej chwili w Gdańsku i Gdyni działa kilka bardzo nowoczesnych i sprawnie zarządzanych prywatnych stoczni, które co roku zwiększają produkcję i zatrudnienie.

      Je też PiS „upolonizuje” i będzie tak jak z tą co ją ratowali składkami Ojciec Dyrektor i zarządzaniem Poseł Jaworski.

     • Najnowocześniejsza to ona nie była, mylisz ze stocznią w Gdańsku lub stocznią remontową. A te mają wielkie zyski liczone w miliardach. Stocznia w Gdyni była restrukturyzowana przez każdy rząd i to były pieniądze wyrzucone w błoto. Tusk zamknął to bo stocznia miała gigantyczne długi i straty. To było zatopienie tonącego. Już wcześniej powinny to zrobić poprzednie rządy. Ważne, że inne stocznie mają przychody i są unowocześniane.

    • a jakoś dziwnie cały polski przemysł stoczniwy przez ostatnie lata KWITNIE… dobra zmian ago też zaorze – bądź spokojny

   • Sam strzelasz samobóje bo Kurski nie jest członkiem PiS. Ruszyłbyś d…pę człowieku i zanim cos napiszesz po za tym sąd nie orzekł alimentów na Kurskiego bo rozwód był z winy żony.

 5. jest oczywistym co zrobi. ale naród jest tak głęboko podzielony (jest zero-jedynkowy), że niezależnie od jego decyzji w oczach jednych zyska, w oczach innych straci szacunek. tak czy siak, jego kariera polityczna skończyła się po jego pierwszych decyzjach. czy on się tym przejmuje? nie, pensja dożywotnia już zapewniona ;)

 6. „Szanowny Panie Prezydencie Andrzeju Dudo, proszę się nie bać. Ma Pan moje pełne poparcie” – nom poparcie połowko-nowoczesnego „blogera” z którego wszyscy, którzy czytają jego teksty, szydzą – to wiele znaczy:)

   • przez najbardziej postpzprowską organizację? :D – napisałem poniżej komuś – tu nie chodzi o jakieś ceregiele patriotyczne – tutaj idzie o umycie zbłoconych złodziejskich łapsk – a dodatkowo wczoraj gdzieś w moskwie otwarto drogiego szampana

     • myślisz że nasz janosik ma czyste ręce?? – świat dzisiaj to nie państwa czy narody – dzisiaj liczą się grupy interesów i w takiej perspektywie popatrz na to co się dzieje. ja chcę być wolnym człowiekiem bo pamietam czasy komuny i naprawdę wiem ile krzywd normalnym ludziom wyrządziła – nie chodzi mi o jakieś zomo a o to jak wtedy żyliśmy – jak byłeś jakąś jednostką a nie człowiekiem – bez paszportu, bez telewizji i z ciągłym odczuciem, że ktoś jakoś stara się ciebie prowadzić po sznureczku byś sie nie wychylał zbyt mocno – ja tego życia nie chcę i na nie się nigdy nie zgodzę – zwłaszcza że ostatnie lata pokazały że można tutaj żyć inaczej..

     • Mówisz, że nie wyjedziesz za granicę, bo PIS nie da Ci paszportu? Mówisz, że nie będziesz mógł wyjść na ulicę i krzyczeć:”PIS ZŁODZIEJE”, bo PIS Cię skaże i zamknie na 20 lat? Co jeszcze mówisz?

     • żyłem w takich czasach i nie chcę by to wróciło – to piszę – a zobaczymy jak będziesz śpiewał jak wrócą granice, kontrole – np. by dostać się do Słowacji na spacer po Tatrach będzie trzeba organizować wyprawy a nie rano wsiąść do samochodu i tak spontanicznie się wybrać. Czy po proszek do prania wyskoczyć do Niemiec czy piwo tak samo już się nie uda. Zrozum mówię o codzienności – a PIS ZŁODZIEJE tak samo jest prawdą ja PO ZŁODZIEJE czy SLD ZŁODZIEJE – nikt nie jest czysty ale nikt jak PIS nie uważa że tylko oni mają rację a reszta jest złem i drugim sortem – nawet Jaruzelski nigdy mi tak nie naubliżał jako obywatelowi jak te karły moralne

     • Doskonale pamiętam lata 80 lecz coś Ci się pomerdało z przywróceniem kontroli na granicach, spacerami po Tatrach czy bezproblemowym zakupem proszku w Niemczech. Wiedz jedno: jeśli Niemcy (UE) tupią i coś im się nie podoba – to znaczy, że to coś jest dobre dla Polski i każdego Polaka. Jeśli hameryka coś tam burczy pod nosem to wiedz jedno: na pewno burczy na coś co jest dobre dla Polski a nie dla ich interesu. Tak było jest i będzie.

     • obyś miał rację z kontrolami – a co do drugiego wątku – świat już to nie są kraje a grupy interesów więc nie mów o Polsce a o grupie w której się znajdujemy – czy wybraliśmy właściwie czy nie – choć teraz to już nie wiem z kim nasza wspaniała władza robi te interesy

     • I tylko Rosja. Rosja nie tupie i nie mruczy.
      Jak zawsze wtedy gdy dzieje się coś dobrego dla Polski…

     • Człowieku cały system przetrwał jak i ludzie z tego systemu tylko w innym opakowaniu . W swoim kolorowym tv pokazali ci to co masz myśleć jak to się zmieniło na lepsze . Ludzie wyłączcie tv zacznijcie czytać i szukać prawdy i przede wszystkim myśleć samemu….

     • i Tobie to myślenie każe wierzyć Adrianowi z małym panem na drabince?…mnie właśnie to myślenie każe się ich bać i przed nimi bronić – a co do ludzi starego systemu – zawsze są wilki i owce – wszędzie – a Ty wyobrażasz sobie że wtedy należało wziąć wszystkich i zapuszkować albo do gazu? przypomnij sobie pierwsze Psy Pasikowskiego – tam najlepiej jak można pokazano naszą transformację – i o pisie – a raczej wtedy pc wiele prawdy też tam jest – oni również są brudni i walczą teraz o siebie – nie o nas – bo jesli by tak nie było nie byliby tacy zapiekli i bezkompromisowi – Ty i ja nic dla nich nie znaczymy – choć Ty ich bronisz a ja nietoleruję – co najwyżej jesteśmy im potrzebni jako narzędzia – i to pewnie Ty bardziej…ze mną nawet nie chcą rozmawiać

     • Mam nadzieję iż wiesz, że to nie jest łatwe? Jak mają to robić? Skąd mają wiedzieć co się dzieje w kraju? Mają chodzić codziennie do sejmu i czytać stenogramy? Skoro nie ufać TVP to komu ufać? Każdy tak gada na TVN to im ufać czy nie? No to może Polsat? Ale przecież Kaczyński chce zlikwidować i Polsat. Więc skąd te wiadomości, z HBO? To moze gazeta? No ale zaraz, przecież wyborcza jest taka zła… No to Rzeczpospolita? Cholera, zostaje FAKT. Myślenie samodzielne jest bardzo trudne w dzisiejszych czasach. Proponuję popatrzeć na komentarze w dowolnym artykule na niezależnej. Przecież to jest jak dyskusja w psychiatryku. A pewnie jakbyś znalazł jakiś lewicowy portal to byłoby podobnie chociać pewnie trudniej byłoby taki znaleźć.

     • Poprawka – żyjesz w niewiele lepszych czasach. Zobacz ilu ludzi bezprawnie w więzieniach siedziało po kilka/kilkanaście miesięcy. Zobacz kogo Wałęsa ułaskawił, zobacz co się działo przez 26 lat w sądach – wyroki, ściema, przeciąganie, itd. TO FAKTYCZNIE się działo, a wy tylko „może być” albo „grozi nam”… boszz jakie tępactwo. To, co było to nieważne, ale ważne, że „może nam coś tam prawdopodobnie grozić, a i tak nie wszystkim tylko złodziejom postczerwonym”? WOW…

     • zobacz co się działo

      Nie zobacz, tylko policz. Nie ma ludzi nieomylnych, więc błędy były, są i będą. Rzecz w tym, żeby ich liczba rażąco nie przekraczała tego, co prognozuje statystyka.

   • Owszem, rekami bylego prokuratora, przedstawiciela komunistycznego aparatu represji….
    Ale jest tez jasna strona tej sytuacji…. to dowod na to ze czas leczy rany i pozwala zapomniec o zlym

   • Według TVP (i PiSu) została rozmontowana postkomuna. Natomiast PiS stara się stworzyć nową komunę.

 7. Przerażajace. Prawdą jest to, że społeczeństwo jest podzielone, ale nie jak kiedyś. Ktoś głosował na partie 1, ktoś na partie 2 itd. Było dobrze. Teraz dzięki parti rządzącej wprowadzono retorykę agresji, coś dla mnie nie realnego. Uderzyli w podstawową emocje, złość (nienawiść), czemu? Bo Polacy są sflustrowanym narodem. Wszyscy to nakręciliśmy, w TV tylko negatywne wiadomości, pozytywne informacje pojawiają się tylko jak reprezentacja w piłkę awansuje w rankingu fifa. Dodatkowo, co widać nawet w memach, Polacy są zawistni, ktoś coś ma, a ja nie?! Złodziej! Dodatkowo przy retoryce nienawiści, dochodzimy do momentu, że logiczne argumenty nie maja znaczenia, liczą się emocje. To wszystko spowodowało podział zero – jedynkowy, albo popierasz PIS, albo jesteś gorszego sortu… smutne, wystarczyłoby włączyć logiczne myślenie i sprawy polityczne można by rozwiązać w kilka tygodni… Bez szkód dla kraju.

   • Dokładnie o tym pisze. Nie ważne, że wszyscy stosują ta sama politykę agresji, ważne, że TVN tak robi i jest zły. Potwierdza to tylko moją tezę.

    TVP, TVN i inne niczym się nie różnią, agresja, negatywne nastawienie i plucie jadem. Ale ktoś ogląda TVP to TVN jest zły, jak ktoś ogląda TVN to TVP jest złe…
    Nikt nie spojrzy na siebie, bo to boli, bo widzimy co zrobiliśmy i jak się zmieniliśmy. Łatwiej wyśmiać, obrazić i wskazywać rzeczy u innych.

    • No tak, lepszy strumień wody na głowę czy gilotyna TVP? ;-) Poza tym TVN manipuluje a TWP kłamie a to duża róznica.

    • Nie martw się.
     Polityka zainteresuje się Tobą.
     Wystarczy, że np. będziesz na miejscu tego chłopaka w którego wjechała kolumna BOR i trafisz pod „zreformowany” sąd.

  • Przecież to się zaczęło kiedy PiS wygrał wybory. Fala nienawiści od opozycji zalała kraj. Nie twierdzę, że PiS lepiej rządzi. Ale na pewno mają więcej klasy, bo jak przegrywali wybory to takiego rozpierdolu nie robili.

   • Myślisz się. Zaczęło się to dawno temu. Nie powiem kiedy, bo nie wiem… chodź mam warzenie, że zaczęło się w okolicach pierwszego podejścia PIS do władzy, ale mogę się mylić. Sama fala nienawiści tylko rośnie mniej więcej od tego czasu.

    Wystarczy przejrzeć starsze wypowiedzi czołowych polityków.

    • Tak rośnie ta nienawiść, że PIS ma 38%, PO 18% a Petru coś 8% chyba. Rzeczywiście fala nienawiści wzbiera… ale do spadkobierców PRL.

     • No tak. Ostatnie co mam do dodania to, proszę, spojżeć na „swoją” partie i kto forsuje ustawę o sądach…

      Po obu stronach są osoby o nieciekawej historii.

     • No tak. Widzę twardy elektorat.

      Poproszę udowodnij swoją tezę, że wszyscy z opozycji to ludzie PRL. Bo głośno krzyczeć to nawet małpa umie.

      PS.
      Nie sympatyzuje w tym momencie z rzadną partią, poprostu uważam, że jako naród stać nas na lepszy rząd. Może kiedyś na taki zapracujemy.

     • Jakich spadkobierców PRL? Nowoczesna, która ma większość swoich ludzi młodych, którzy nie pamiętają PRL, ta sama partia, która jest wśród sejmowych najbardziej antykomunistyczna?

    • Nienawiść wybuchła, gdy na horyzoncie pojawili się „mordujący przybysze” nie będący katolikami.

  • Tak sądy są często powolne, czasem się mylą.
   Po zredukowaniu liczby sędziów [wg projektu PIS] oraz po ich upartyjnieniu na pewno będą szybsze i bezstronne ;)
   To co proponuje PiS jest jeszcze gorsze niż to co jest do tej pory :(

   • „Tak sądy są często powolne, czasem się mylą.”

    A czasem dla usprawnienia procesu oddalają w pełni uzasadnione apelacje.
    Natomiast wyroki to czysta gra w kości. Nikt nie wie wg jakiego klucza one zapadają i piszą to nawet w Gazecie Prawnej.

    Tu nie ma co usprawniać. Mogliby to kasynem zastąpić – kto wygra ten wygrał, na jedno by wyszło.

     • Poczytaj np sprawę Biedrzyńskiego. Ta jest bardzo dobrze udokumentowana, nagrane rozprawy, itp.

      Biegły sądowy wycenił wartość jego domu na połowę rzeczywistej wartości (wg 11 niezależnych ocen) i wg tej wyceny dał mu połowę z połowy, a więc cwierć majątku z z żoną z która się rozwodził.
      Obie instancje sądowe to klepnęły. Sędziowie uparli się, że wiarygodna jest dla nic wycena akurat tego biegłego.

      Facet pisał do mediów, prezydenta, gdzie się tylko da, bo pozbawili go dorobku całego życia. Co to dało ? Zgadza się gó…no.

      Możesz sobie krzyczeć, wiesz, że cię okradli, masz na to dowody i nic im nie zrobisz.

      Wpisz sobie w google Afery Prawa (jest nawet taka strona). Zajrzyj czasem na mniejsze strony niż triada Onet/WP/Interia, a znajdziesz mnóstwo podobnych spraw.

      Ale…. wiem, że to dla ciebie informacje nieobiektywne, a przynajmniej nie tak obiektywne jak TVN czy bezprawnik. Pewnie jacyś sympatycy PiSu i inni szaleńcy.

     • Zgadza się, faceta oszukał biegły sądowy, a sąd nie potrafił ukarać tego. Nadal jednak nie rozumiem jak zmiana polegająca na upolitycznieniu sądów, zmniejszeniu liczby sędziów oraz wprowadzeniu układów korupcjogennych do sądów ma pomóc w rozwiązaniu takich spraw.
      PS. biegły Karpiński znowu został biegłym (rok temu) , minister Ziobro go zaakceptował ponownie…

     • ” Nadal jednak nie rozumiem jak zmiana polegająca na upolitycznieniu sądów”

      A no tak, że od 27 lat nikt nawet nie dotknął tego środowiska.
      Wybierali się sami, oceniali swoją pracę sami, pociągali się do odpowiedzialności sami, sami docydowali o swoich karierach, itp. Całkowita hermetyczność.
      Po cwierć wieku zrozumieli, że muszą ułożyć się tylko sami we własnym gronie i obywatel może im naskoczyć.

      PiS teraz ruszę tę kastę. Zrobi to pewnie źle – tu się zgadzam, ale zrobi burzę i zrobi czystkę. PiS się skończy i znowu będzie coś trzeba zrobić.
      W końcu ktoś zrobi taką reformę jak trzeba. Ale żeby coś naprawić, trzeba najpierw zacząć, a od 27 lat żaden parlament nie potrafił nawet zacząć.

     • To dlaczego Pis nie weźmie którejś z gotowych propozycji przedstawianych od lat? Iustitta, Zpp, stowarzyszenie adwokatów… kurde propozycji zmian USP ze strony prawników było w ciągu ostatnich 10 lat chyba też 10. Co roku jedna.
      Sędziowie sami widzieli że zmiany są potrzebne i chcieli zmian – ale kurde zmian – a nie rewolucji połączonej z eksterminacją. Wygląda jednak że żadna z propozycji nie była dobra dla Pisu bo wzmacniała sędziów, oraz zmniejszała prawdopodobieństwo ręcznego sterowania sprawą przez ministerstwo.
      No to mamy teraz takiego potworka prawnego.

      ps. a na pytanie czemu PO nie zmieniło sądów, to niech ci jakiś zwolennik PO czy N odpowie – to nie są ludzie z mojej bajki, ale popieram ich teraz w walce z Pisem.

     • „Sędziowie sami widzieli że zmiany są potrzebne i chcieli zmian”

      :))))))))))))) a adwokaci wiedzieli, że trzeba otworzyć dostęp do zawodu adwokata.
      Taxówkarze wiedzą, że trzeba poprawić jakość i cenę usług przewozu osób (ale oczywiście nie poprzez uber=hiv).

      Ty chyba jesteś chory. Oni pilnują swoich stołków i to wszystko. Ci którzy robili lody w starym systemie, teraz protestują i to wszystko.

      A usłużni idioci dają się wkręcić w obronę demokracji.
      Ja widziałem majątki niektórych komorników, prokuratorów i sędziów. Dosłownie szlachta 21 wieku.

      PS. Ja wiem, że ci propozycje PiSu się nie podobają, ale innych nie ma. A stowarzyszenia które podałeś muszą najpierw wygrać wybory.
      Bądź realistą.

  • Czy Ty nie rozumiesz co się dzieje ???

   Gdzie w przyjmowanych ustawach mowa o usprawnieniu działania sądu ?
   Przecież nikt się nie kryje z tym, że chodzi o to żeby podporządkować sobie Sąd Najwyższy, KRS i sądy powszechne.

   Tam nie ma kawałka „pomysłu” na to jak usprawnić pracę sądów.

   • SLD PO PSL mieli kilkanaście lat aby zmienić to po swojemu. jednak woleli nie ruszać, aby nie narażać się na oburzenie PRLowskiej kasty. A może tak jak pokazuje wiele przykładów, woleli mieć tam swoich skorumpowanych sędziów, co by przyspieszać dziką reprywatyzację itp…

    • Tu nie chodzi o robienie po swojemu tylko o robieniu w ogóle.
     Ustawy przegłosowywane przez PiS w tej chwili W OGÓLE nie reformują sądów.
     O jakiej reprywatyzacji piszesz ? O tej warszawskiej którą zaczął Lech Kaczyński ? O tej warszawskiej, która byłaby cywilizowana gdyby uchwalono ustawę reprywatyzacjną ?
     Wiesz że ustawę reprywatyzacyjną, która normowała kwestię zwrotu nieruchomości zawetował Kaczyński gdy był Prezydentem ?

     • „w tej chwili W OGÓLE nie reformują sądów”

      Oprócz tego, że po 27 latach ukracają totalną bezkarność jednej grupy społecznej.
      Pracowałem kiedyś w pizzerii – za manko 30 zł musiałem zapłacić. Z drugiej strony w naszej firmie sędzia zrobił nam manko na setki tysięcy (przez co ludzie nie dostali wypłat) i nikt nie musiał płacić.

      No ale przecież jako pizzer zarabiałem kokosy, to mogłem płacić, co nie ? A sędzie nie musi ponosić odpowiedzialności ?

      Jak fajnie.

     • O czym ty piszesz? Twój szef zatrudnił sędziego? Czy może chcesz karać sędziów za niekorzystne dla twojego szefa wyroki? To po WUJ nam sądy?!

     • Sędzia ma prawny obowiązek udzielenia zabezpieczenia wierzycielowi, gdy istnieje ryzyko wyprowadzania majątku przez dłużnika.

      U nas dłużnik sam się przyznał, ze likwiduje firmę i jej majątek, a sędzia nie chciał nam dać zabezpieczenia przed zakończeniem procesu „bo jeszcze na to za wcześnie” (tak stoi w uzasadnieniu).

      Resztę sobie sam dopowiedz odmóżdżony idioto z TVNu.

     • Ok, przedstaw się proszę. Dołóż jeszcze kilka gróźb karalnych. Sprawdzimy sądy, ok?

      Nigdzie cię nie obraziłem a jednostkowej sprawy twojego szefa nie znam. Jednocześnie nie wyklucza to możliwości, że doszło do jakichś zaniedbań, błędów etc (nie wiem też co z tym twój szef zrobił).

      Wskazuję jedynie, że generalizujesz oraz wyrazasz się nieprecyzyjnie („sędzia zrobił nam manko”), oraz że wyroki sądu musisz akceptować, bo to jest sąd Najjaśniejszej, do cholery, a do tego masz mechanizmy do obrony – apelacji, zaskarżen i hgw co jeszcze! A ty mnie od idiotów?! Rząd warty swojego elektoratu. Brawo wy!

     • ” Dołóż jeszcze kilka gróźb karalnych.”

      Ośle ty wiesz co to jest groźba karalna ? Coś czego nie można w zasadzie popełnić w internecie.

     • Nie sprowokujesz mnie – przedstaw się. Odwagi! Zbierzesz same pochwały, jako człowiek kulturalny i mądry. Imiennie i publicznie.

      Natomiast rozumiem twój ból. Wydymal cię szef-nieudacznik, który do tego potknął się o kogoś w sądzie. W efekcie szef wisi ci hajs (albo wziąłeś na siebie skutek jego ryzyka i darowales wierzytelność), ale mscisz się na wszystkich sądach, ustroju, poprzednikach, przeciwnikach ideologicznych oraz neutralnych rozmówcach, tylko nie na tym, kto bezpośrednio sprawił co ból zadka.

      Jesteś marnym trollem i małym człowiekiem. Po wykazaniu twojej indolencji umysłowej przystąpiłes do broni ostatecznej – wyzwisk.

      Śmiało! Podpisz się, panie Master Mind. Przekonamy się, kto ma rację w interpretacji litery prawa.

     • „Wydymal cię szef-nieudacznik”

      Przepraszam cię bardzo, ale ja jestem dziedzicem udziałów w spółce z o.o.
      Mamy rodziną firmę, nie mam szefa-nieudacznika.
      Ale jako że mamy firmę, to i mam doświadczenia z sądami. I opinie o nich mam jaką mam.

     • Miałbym ochotę pociągnąć wątek, tak jak wcześniej, ale poleciałes inwektywami, więc wybacz… Może jesteście rodzinną firmą zarządzaną przez chamów, z czego wynikają wasze problemy. Współczuję. Jednego i drugiego.

     • Masz możliwość jednego środka odwoławczego, który zawsze przyklepuje to co niższa instancja idioto.

      Najlepszy przykład z naszej firmy – sąd wydał postanowienie, zażalenie oddalone.
      Sąd zmienił postanowienie o zabezpieczeniu i te jest również dziś prawomocne.

      To sę te pierd….. apelacje. Wszystko klepną – nawet przeciwstawne postanowienia i wyroki w takiej samej sprawie.

   • A czy ty nie rozumiesz, że problemem sądownictwa są sami sędziowie i ich mentalność rodem PRL ? Co ty tu chcesz usprawniać ?
    Gdyby oni mogli się oczyścić, to już dawno by to zrobili poprzez własne organy, takie jak KRS.
    Ale nie mogą, bo kruk krukowi oka nie wykole.

    To tak jak policjant przekroczy prędkość a złapie go drugi policjant na fotoradar. Co się wtedy dzieje ? Nic się nie dzieje. Jedzie się dalej.

 8. Kralka pamiętaj Internet nie zapomina, właśnie się wpisałeś do historii jako persona otwarcie popierająca to post-prl-owskie szambo. Brawo dla kodomity. Korzenie nie można odciąć co?
  Proponuje emigrację.

 9. Najlepiej nie robić nic, przez 27 lat nic nie robiono z sądami i dzięki temu straciłem spore pieniądze.

  Przykład 1 – KRS jest całkowicie bezkarny i nie stosuje się do przepisów prawa. Musiałem zapłacić ponad 9 miesięcy ZUS bo KRS odwiesił spółkę jawną, żeby ją zamknąć, ale zamknął dopiero po 9 miesiącach. Nie widział w tym swojej winy.

  Przykład 2 – miałem zapisy umowne, które nie były respektowane i że uzyskać umowne odszkodowanie niestety musiałem iść do sądu. Prawnicy mi powiedzieli że taka sprawa trwa zwykle około 10 lat. Pomimo bardzo wysokiej wartości odszkodowania w umowie zrezygnowałem, bo 10 lat to wieczność, żeby się tyle stresować.

  Żyjemy w kraju, w którym sądy nie funkcjonują, a obywatele tracą przez to pieniądze i chęć życia w tym kraju.

  Jaką mamy alternatywę do względem tego co dzieje się obecnie? W praktyce zarządzania mówi się że gorsze od podjęcia złej decyzji jest nie podejmowanie żadnej.

  • Zgadzam się. Nie od dziś wiadomo, że mam najgorsze sądownictwo w całej Europie. Rankingi to potwierdzają. Dlatego tak bardzo nie rozumiem ludzi, którzy krzyczą, że będzie GORZEJ. Gorzej już nie będzie, bo jesteśmy na dnie a nad nami 5 metrów mułu. Może być tylko lepiej.

    • No to powiedz mi, jak można spaść w rankingu jeszcze niżej kiedy jest się na ostatnim miejscu? Chyba jednak nie dasz rady pisemisto.
     Kurtyna.

     • wystarczy wpisać w google „ranking sądów ue” czy cokolwiek w ten deseń.

     • I wg klucza jaki podałeś na prawicowej stronie RP PL jesteśmy w środku stawki a czasem nawet w czołówce, zależy co konkretnie dana rzecz bada. www więc bredzi.

     • Ciekawi mnie jak oni to oceniają, bo pewnie takie sprawy jak Krystiana Brolla (8 lat w psychiatryku) czy Jana Ptaszyńskiego i wiele, wiele innych, widnieją po stronie sukcesów.

     • Dane, poproszę jakieś dane. Rzucasz jakimiś hasłami, przywołujesz jakieś dane, tylko nie pokazujesz źródła na którym się opierasz. W 5 minut znalazłem rankingi które mówią co innego… więc proszę potwierdź swoje słowa. Obron swoją tezę, lub przestań rzucać wymyślone historie.

      Dodatkowo ministerstwo wycofało się z raportowania danych do EU, więc nie ma aktualnych danych… dziwny zbieg okoliczności.

     • Ty wciąż kłamco o tych rankingach? Polska bardzo dobrze wypada. Pod względem szybkości załatwiania spraw w 1 instancji jesteśmy na 5 miejscu w całej UE. W środku stawki jesteśmy jeśli chodzi o drugą instancję. na 17 miejscu jesteśmy jeśli chodzi o zawisłość sądów. I tą są dane z 2013r nie uwzględniające jeszcze reformy sadownictwa jaka nastąpiła w tamtym czasie. Do tego połowa Polaków uważa sądy za niezawisłe. I to nie są dane z Onetu tylko z prawicowego portalu RP PL!!! Przestań więc w końcu tu wyręczać Kaczyńskiego i przestań kłamać!.

     • Co z PRL?

      I pokażesz w końcu te rankingi swoje w których jesteśmy na ostatnim miejscu Czy standardowo prawica potrafi tylko kłamać i pomawiać bo nic innego im nie zostało? KONKRETY!

     • Oni za 100 lat będą jeszcze straszyć PRL, „układami” i postkomunistami. ;)
      A żeby było śmieszniej, to właśnie PIS jest postkomuną.
      Niech sprawdzą jak PIS (i wcześniejsza partia Kaczyńskich PC) zdobył majątek. ;)

     • Wszyscy wiem kim jest i co robił Piotrowicz. Jakoś na zwolennikach PiS to nie robi wrażenia. Wielu wie, że Ziobro przywłaszczył sobie z Unii 400 000zł za zorganizowanie nigdy nie zorganizowanej konferencji. Peszek chciał, że Unia nie ma organu ścigającego nikogo z tego tytułu więc przekazuje sprawę bezpośrednio w ręce ministra sprawiedliwości by to zbadał. I tu się pojawia uśmiech każdego czytającego ;-)

     • Piotrowicz jest jeden. Sędziów jest 10 tys – mają liczne rodziny i znajomych.
      I to jakiś rejonowy sędzia, a nie Piotrowicz będzie orzekał w twoich sprawach, tak jak i w sprawach twojej firmy.

     • Przerażające, że tak wiele osób wierzy, jest przekonanych, lub po prostu wie, jednocześnie nie majac lub nie przedstawiając żadnych faktów, i jak łatwo stosuje niecelną argumentację uciekając się do manipulacji. Pytanie kim manipulują i czy aby nie siebie… Zamiast refleksji jest refluks…

     • Żeby to były gimbazy to mniejsza o to. Poszczekają i tyle. Ale problem w tym, że to elektorat i będą głosować. Wiadomo na co. A jak będzie źle przez zmiany na które sami głosowali to wciąż będzie, że to wina Tuska a jak nie jego to komunistów. Sami ich zatrudniają a tych co walczyli z komunizmem nazywają zdrajcami lub ludźmi co nic nie robili a chwalą się, że coś znaczyli. Zawsze będzie wytłumaczenie.

     • „Żeby to były gimbazy to mniejsza o to. Poszczekają i tyle. Ale problem w tym, że to elektorat i będą głosować.”

      Jeszcze gorzej jak o sądach wypowiadają się ludzie, którzy w żadnym prawdziwym sądzie nigdy nie były.
      Takie powinny mieć zakaz wypowiadania się i głosowania w takich sprawach.
      Bo tymi to dopiero można manipulować.

     • Nie, po prostu w sądach zapada w tej chwili bodaj kilkanaście milionów wyroków rocznie.
      Sądy są niezreformowane, a sędziowie bezkarni od 27 lat. Jedyna reforma i wymiana kadr była w latach 90tych.

      Teraz to sobie pomnóż policz i pomyśl, ilu ludzi zna rzeczywistość sądową z autopsji. Nie z TVNu, nie z wyborczej, ale z własnego życia.
      A ci ludzie mają też znajomych i rodziny.

      Tym ludziom nie da się już dłużej robić wody z móżgu jak to mamy świetne, europejskie sądownictwo.

      Taką wodą z mózgu można robić tylko takim osobom jak ty, bo zakładam, że budynek sądu widziałeś tylko w Internecie na obrazku

     • Pewnie moje lewe wyroki też widnieją po stronie sukcesów w tych statystykach. Bo reczywiście… szybko mnie okradziono (w majestacie prawa).

      Niestety nie każdy żyje statystykami. Są jeszcze ludzie co byli w sądach i wiedzą jak jest naprawdę.

      Skończyło się więc ogłupianie większości.

      Sam TVN z resztą pokazuje sprawy pro-obywatelskie o uciskach sądowych, a chwilę potem wiadomości o tym jak to sędziowie są niby ostoją demokracji.
      Komedia dla totalnie odmóżdżonych ludzi.

    • A czego mam się zdziwić, jak moje zaufanie do sędziów jest dokładnie równe 0 (słownie zeru).

     I każdemu odradzam sądy. Z resztą nie dawno był wywiad z sędzią z Katowic w Wyborczej i nawet on odradzał. Z łatwością znajdziesz ten wywiad.

  • Mam wrażenie, że w 1 przykładzie pomyliłeś Krajowy Rejestr Sądowy z Krajową Radą Sądownictwa.

   • Pisałem o Krajowym Rejestrze Sądowym, Spółka Jawna posiada ułomną osobowość prawną, więc podlega pod powyższy rejestr, który jest prowadzony przez sądy.

  • Jak żyje, tak nie znam nikogo kto by miał więcej niż 2 sprawy i jeszcze pozytywnie oceniał sądownictwo.

   U nas np jest sprawa, która wymagała zabezpieczenia, bo dłużnik wyprowadzał majątek spółki. Sąd uznał, że jeszcze na to za wcześnie. A sprawa jest o 700 tys zł.

   Po 3 miesiącach szarpaniny sąd zmienił swoje postanowienie, ale co się złego przez ten czas stało, tego nam nikt nie odda.

 10. Czytając ten wpis z akapitu na akapit czułem coraz większe podekscytowanie bo zacząłem sobie wyobrażać, jakby to było, gdyby PAD Pana posłuchał, jakby nie bał się podjąć iście Netfliksowego, HouseOfCards’owego Ruchu Franka! W końcu byłby prezydentem polaków którzy na niego głosowali a nie jednego,niskiego, samotnego kociokochanka.

  • Człowieku ty nawet nie wiesz za co tak naprawdę nienawidzisz Kaczyńskiego. Zobaczysz co się stanie z Polską gdy go zabraknie. Hieny rozszarpią Polskę na kawałeczki ,posprzrdqja resztę co się da i nie będzie polski . A wszystko aby napchać kieszenie. Ludzie bez kszty patriotyzmu. Kłamią i okradają na porządku dziennym . Jarek nie jest ideałem ale to facet z wizją dla kraju i obywateli . On nie robi tego dla kasy .

   • Gdy go zabraknie? Będzie kolejny wolny dzień bo ogłoszą święto. Jakoś Kaczyńskiego nie było jak wchodziliśmy do UE a to najlepsze co spotkało Polskę po 89. I to jest obiektywna a nie subiektywna prawda. Wskazują na to wszelkie rankingi gospodarcze, średnia płaca, zadowolenia z życia itp.

    Tusk też nie robił tego dla kasy ale jego ludzie już tak. Podobnie z Kaczyńskim. To nie on zrobił SKOKi tylko jego ludzie i raczej nawet nie na jego zlecenie. Kwaśniewski też miał wizję i to najbardziej demokratyczną a jego ludzie też nakradli ogrom. Jeszcze wcześniej kościelny Krzaklewski też miał wizję a jego ludzie w imie prawa i Boga okradali Polskę. Po Kaczyńskim też przyjdzie ktoś z wizją i jego ludzie też będą okradali Polskę. NIC tu się nie zmieni. Oby się zmieniło okradanie demokracji bo póki co po 89 był tylko jeden taki. Jeden któremu nie udało się w 2005 bo za krótko rządzili. I jeszcze wtedy miał kaganiec w postaci sumienia czyli swojego brata który się teraz przewraca za to co Jarosław robi. Jest wiele wywiadów w których jasno pokazuje jaki jest jego stanowisko w sprawie sądów, konstytucji czy sądownictwa. I jasno wskazuje to na NIE bycie w jednej partii a konstytucja jest wg niego świętością której nie wolno ruszyć nawet o pół cm. Dziś przypominając te słowa Jarkowi widzisz jak zareagował w sejmie.

     • Jakie ma znaczenie kto? Najważniejsze że to najlepsze co spotkało Polskę po 89. Możesz mówić że tak nie jest ale ja znajdzie 50 dowodów na potwierdzenie tego o czym mówię a Ty co najwyżej 2-3. Bo minusy są tak marginalne w porównaniu do plusów że się nie liczą.

     • Ależ ja nie zaprzeczam:) Zauważ tylko że PO i Nowoczesna chętnie by sobie to przypisali, tak jak PiS obalenie komunizmu, a tymczasem za wszystko powinniśmy dziękować lewakom, którzy dali nam również najlepszego prezydenta jakiego mieliśmy.

   • To jest pewnie jedna z tych osób, która doradza polsce z za granicy, bo już wyemigrowała w okresie cieplarnianych rządów PO. Za chlebem!

 11. Jak Pan, panie Autorze, widzi po komentarzach, polski naród to już w dużej mierze ogłupieni propagandą zwolennicy PiSu. 500+ i mozolne pranie mózgów przez TVP Kurskiego zrobiły swoje.

  A co się tyczy Adriana, marne nadzieje na reedukację. To mały człowiek, w dodatku najwyraźniej przerażony tym, co liliputin z Żoliborza mógłby o nim ujawnić (niesławna sprawa ułaskawienia Dubienieckiego i jego kumpla gangstera przez L. Kaczyńskiego, po rekomendacji Dudy, sama w sobie cuchnąca, ma najpewniej jeszcze kolejne dna).

  • Ty jesteś oglupiony lewackim podejściem do życia . Sprzedać matkę córkę aby w dupie pełno było . Jestescie choroba cywilizacji

    • Prawicowcy są zwolnieni z myślenia. Wódz jest od tego a reszta od przekazywania słów. To trochę jak Kościół Katolicki w czasach średniowiecza. Księża po łacinie a gmin modli się nie wiedząc do czego nie rozumiejąc języka ale mają wierzyć bo gilotyna czeka.

     • Na lewicy jest dokładnie to samo. 99% protestujących przeciwko reformie sądownictwa, nawet nie wie o co chodzi.
      Wiedzą tylko, że „bronią demokracji”.

      Merytorycznej dyskusji nie ma. Jak mówię, że sam mam kilka lewych wyroków i mogę podesłać skany, to wszyscy mają to w dupie. Rozmowa jest tylko o tym, że Kaczor to dyktator.
      Ciemnota totalna. Ale psy szczekają, a karawana jedzie dalej. W reszcie.

     • Zatem nie będę z tobą dyskutował. Nie ma sensu. Nie odróżniasz swoich prywatnych spraw od ustrojowych. Obrażasz natomiast tych, którzy je dostrzegają, którzy są pełni obaw o przyszłość Polski, dla których są istotne mechanizmy systemowe wolnego kraju. Nie pieprz więc, że nie wiedzą po co prostują, bo dowodzisz wyłącznie swojej ignorancji (jeśli nie gorzej).

      Po tej nocy, choć wynik był przewidywalny, przyszedł czas, aby opowiedzieć się po którejś stronie. Koniec dialogu, jesteśmy już po przeciwnych stronach.

      Będę tylko tobie i tobie podobnym mógł „podziękować” za rozwalenie dobrze rokującego kraju, jeśli spełni się czarny scenariusz. Czy przyznasz wtedy uczciwie, gdzie stali „pożyteczni idioci”? Gdy będzie po twojemu, ja uderze się w pierś. Ale mało na to wskazuje, niestety.

      Powodzenia w twojej nowej Polsce. Obyśmy kiedyś mogliśmy się z tej dyskusji śmiać.

     • „Nie odróżniasz swoich prywatnych spraw od ustrojowych”

      Ja wiem. Całe sądownictwo działa sprawnie. Tylko ja trafiam na te czarne owce. W obu isntancjach. Cuda proszę Pana, cuda!

      Rozmawiałem z kolegą, który prowadzi własną firmę (czasem więc zdarzy się spór z kontrahentem) – taka sama opinia o sądach jak moja.

      Dno, dna!

     • Nigdzie nie napisałem, że sądy działają w 100% sprawnie. Nie manipuluj.

      To ty używasz kwantyfikatorow ogólnych. Już ci o tym wspominałem, zatem albo trollujesz albo zamknąłeś się w jakiejś bańce przekonań. Jakkolwiek by nie było dalsza dyskusja, jak już pisałem, nie jest możliwa.

     • Nie zawsze znają szczegóły. Nie są ekspertami ale wiedza po co przyszli i czemu prostestują. Ale to wciąż zwykli ludzie, lekarze, sklepikarze, nauczyciele, handlowcy, czy matki siedzące w domu.
      Poza tym nie wiem czeku mówisz o protestującej lewicy. Przecież ci przeciwko PiS-owi nie występie tylko lewica tylko właściwie każdy. A zwolennicy PO czy nowoczesnej to nie lewica. Poza tym tam są też ludzie którzy nie glosowali w ogóle lub glosowali za PiS żeby utrzeć nosa PO i teraz tego żałują. Więcej osób głosujących za PiS by wyszło na ulice jakby nie dali się omamić retoryce komunizmu i nienawiści. PrEciez w tej ustawie PiS szczuje przecie sędziom SN że są komunistami a wielu z nich walczyło z komunizmem jak pierwsza sędzia SN. Każdy nie lubi komunizmu. Dlatego tak ltwonsie tym straszy odchodząc od meritum. Przekonują ludzi że ich ustawa usprawni sady. Tylko poki co NIKT z nich nie powiedział jak to ma usprawnić. Bo rozmowa nie jest merytoryczna. Buduje nienawiść do tego co jest teraz a nie mówi co bezie potem. A polskie sądownictwo na tle UE wypada dość dobrze i co ciekawe na początku prezydentury Duda stwierdził to samo. A tu po cichu mamy zapewnione że PiS przegrywając kolejne wybory o tak je wygra. Mamy tez zapewnione że Minister Kamiński nie tylko zostanie ministrem ale także nie pójdzie do więzienia bo nowe sady go uniewinnią mimo konkretnych dowodów a za 3 tygodnie rozprawa w sądzie drugiej instancji która by przegrał jak w pierwszej.

     • „A polskie sądownictwo na tle UE wypada dość dobrze”

      Byłeś kiedyś w sądzie ?
      Nie ?
      To zamknij cię proszę jadaczkę i wsadź sobie statystyki.
      Pewnie ten wyrok SR w Częstochowie, w którym sędzia uwieżyła „na słowo”, że pozwana oddała mi pieniądze, również figuruje po stronie sukcesów.
      Tak się tworzą statystyki.

      Tyle, że jest więcej takich ludzi jak ja – oszukanych, skrzywdzonych, okradzionych i wiedzą jak w sądach jest naprawdę.

      To już nie te czasy. Wyroków zapadają miliony rocznie, a patola jest od 27 lat. Nie da się ludziom robić wody z mózgu, bo niejeden został albo sam skrzywdzony, albo zna kogoś kogo sądowa mafia ud…ła.

      Pranie mózgu przez media działa tylko na takich jak ty, który pewnie nie wiesz jak wygląda budynek sądu w twoim mieście.

     • „uwieżyła „na słowo”, że pozwana oddała mi pieniądze, również figuruje po stronie sukcesów.” Nie będę się w dawał w dyskusję, gdyż nie znam sprawy, ale mam jedną uwagę (poza „uwieżyła”). Ciężko jest czasami dowieść czegoś na co nie da się znaleźć dowodów. Dlatego tak ważne jest zabezpieczanie się przed tym. W każdym państwie gdzie są normalne sądy dobrzy adwokaci i bycie przekonującym ma znaczenie.

     • 1. Byłem w sądzie ale sprawa dotyczyła spadku, zachowku i kłótni o spadek. Sprawa ciągnęła się ponad 30 lat i była niezwykle skomplikowana (jeszcze rozchodziło się o zawłaszczenie ziemi przez Gierka). Ta skomplikowana sprawa zakończyła się tak jak powinna. Sąd opieszały ale wyrok sprawiedliwy.

      2. Sąd rozpatruje dowody a nie Twoje prywatne opinie. Skoro nie miałeś dowodów to przegrałeś. Tak bywa. Buc może miałeś racje, być może nie. Nie wypowiadam się tu bo nie znam sprawy. Ale skoro przegrałeś a uważasz że miałeś racje to albo jej nie miałeś albo Tobie dowody były za słabe o tyle w temacie.

      3. Twierdzisz że patola jest od 27 lat? To ciekawe bo to wciąż tylko Tobie zdanie. Prawicowe media jak rzeczpospolita pisały o tym, że sady św na tle EU w dobrej kondycji. A jak nie wierzysz w rankingi to to samo mówił Duda jak obiad prezydenturę a także główny zainteresowany czyli PRLowski Piotrowicz. Ponieważ często wypowiedzi z linkami nie są publikowane wiec napisze zaraz drugi post z samym linkiem i zobaczymy czy przejdzie. Skoro sam Piotrowicz w środku panowania PO podnieca się skutecznością i jakością sądów i potwierdzają to i rankingi i prawnicy to Twoje zdanie serio małe ma znaczenie.

      4. Obrażać możesz sobie ile wejdzie. Póki co to Ty jesteś anonimowym trolikiem piszącym bzdury nie wierzącym we wszechobecne dowody. A widząc co i jak piszesz to pewnie chciałeś w bambuko na się sroboc osobę która się była winna intyle w temacie.

   • Demokracja jest dobra, gdy ludzie się angażują, a przede wszystkim wtedy, gdy nie dąży do samounicestwienia. A że ludzie to niewyksztalcone lenie, to oprócz winy ich samych jest winą systemu edukacji. My jesteśmy za naprawą edukacji a nie ROZP…LEM kraju. Widzisz różnicę?

    Mamy scenę jak z Konopielki. Dostaliśmy elektryczność, ale nie potrafimy.. tfu! Wasze tatki i dziadki wywalczyli wam elektryczność, a wy nie potraficie tego ani docenić, ani skorzystać.

    • Czyli tak jak napisałem – trzeba być GODNYM prawa głosu.

     Jak jestem profesorem to mój głos liczy się za 3.
     A jak jestem biedakiem, to choćby nie wiem jak mnie skrzywdzili, nie mam praw, bo przecież się nie znam.

     • Pomijam to, że dorobiłeś sobie teorię, o której Grubas nic nie wspomniał wcześniej.
      Demokracja pomimo zalet, ma też wady. Jedną z najpoważniejszych jest ta, że głupi człowiek nieznający się na czymś ma takie samo prawo głosu jak ekspert w danej dziedzinie. Łączy się to z tym, że osób mających wiedzę na dany temat jest zwykle o wiele mniej, niż tych, którzy jej nie mają, więc głos takiej osoby w konsekwencji ma małe znaczenie. Jedyne co pozostaje to przekonywać tych nieznających się do swoich racji co nie zawsze skutkuje dobrą decyzją, bo do niektórych poglądów i teorii łatwiej jest przekonać, poza tym zbyt dużą wagę mają same manipulacje w takim przekonywaniu.

     • ” że głupi człowiek nieznający się na czymś ma takie samo prawo”

      Czyli Jan Ptaszyński który siedzi za darmo w więzieniu, pomimo nagłośnienia sprawy, nie ma prawa wypowiadać się w kwestii sądownictwa, bo przecież nie jest prawnikiem ?

      Skażę ciebie na karę śmierci. A na twój jazgot odpowiem, że nie znasz się, prawo jest skomplikowane, nie rozumiesz jego niuansów, to siedź cicho i pozwól działać mądrzejszym.

   • Ty masz jakiś kompleks osób wykształconych. Właśnie tak, rządzić powinni wykształceni ludzie zachowujący kulturę wypowiedzi, dyplomacji i dyskusji. W przeciwieństwie do ludzi zwyczajnie chamskich, którzy w oficjalnych sytuacjach nakazują „zamykać mordy”.
    Ja rozumiem, że propaganda PiS próbuje stworzyć nienawiść do ludzi przedsiębiorczych, kulturalnych, z wyższym wykształceniem, ale nie dajcie się ogłupić. To normalne, że lepiej, aby rządzili ludzie będący swego rodzaju elitą, a nie swojskie chłopy z pola, bo to właśnie ci reprezentujący inteligencję lepiej się do tego nadają.

 12. PAD to człowiek, który ułaskawia KRYMINALISTÓW pokroju Kamińskiego.
  Współpracuje z przestępcą Ziobro, którego miejsce jest więzieniu za to co robił podczas poprzedniej kadencji, a także w tej – fałszowanie podpisów, wymuszenia i łamanie prawa.
  Wszyscy oni będą osądzeni i skazani, ale Duda raczej nie zapisze się w historii jako bohater.

  BĘDZIE TCHÓRZEM! taki już jest.

  • Po ułaskawieniu proces Kamińskiego trwał dalej i ten proces wygrał. Oddalono wszystkie zarzuty.

  • Prawie każdy w tym kraju kto się dorobił milion i więcej, to w ciemno mogę ci powiedzieć, że jest krymynalistą.

   Są dwie metody do zarobienia dużych pieniędzy w takim kraju jak nasz – kradzież i spadek.

   • Jeszcze jest przedsiębiorczość. Powiedz mi, jak można tak uogólniać? Wiesz o przestępstwie? To masz OBOWIĄZEK złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. Nie siej demagogii.

    • „Jeszcze jest przedsiębiorczość. Powiedz mi, jak można tak uogólniać?
     Wiesz o przestępstwie? To masz OBOWIĄZEK złożyć zawiadomienie o
     podejrzeniu popełnienia przestępstwa”

     Na własnego ojca, który mi zostawił spadek też ?

     • „każdy, kto dorobił się miliona jest kryminalistą lub otrzymał spadek” – to twoje twierdzenie w skrócie. Skoro o tym wiesz i uznajesz to za prawdę, to znaczy że albo wiesz o przestępstwie, albo dokładnie wszyscy dostali hajs w spadku. Jeśli prawdą jest to drugie, to kłamiesz i siejesz demagogie, albo nie znasz logiki (to nie ocena twojej wiedzy ani umiejętności – żeby nie było). Sam się określ przed sobą – mnie to nie interesuje.

     • To moje twierdzenie, bo mam jakieś doświadczenie życiowe i nie znam jednej osoby, która dorobiła się „uczciwie”. Wliczając w to mojego ś.p. ojca, który zawsze mi powtarzał:
      „ukradnij 5 tys – nie darują ci,
      ukradnij 5 mln – będą cię bronić, sprawa będzie zawiła,
      ukradnij 5 mld – będą się przed tobą kłaniać”.

      Mówił, że na całym świecie tak jest. A nasza firma handluje na całym świecie (m. in. Chiny, Indir, Turjca, Niemcy, Ukraina).

      Ale żyj dalej złudzeniami, że ciężką pracą się w polsce dochodzi do
      pieniędzy. Ostrzegam – jak zderzysz marzenia z rzeczywistością, to
      będzie bolało.

 13. Człowiek pije sobie kawę, czyta całkiem udany tekst, który nie trąci patosem i prawniczym żargonem. Tekst, który nie skupia się na tym o czym trąbią media w sposób, który trzyma się jak najdalej od meritum problemu, skupiając się jedynie na cyrku jaki się wytworzył wokół tej ustawy. Nawet trudno mi powiedzieć, że przypomina to piaskownicę z rozgardiaszem dzieci, które nie potrafią dość do porozumienia kto gdzie ma piach przerzucać. Tutaj potrzebny jest rodzic. Ktoś kto zrobi z tym porządek.

  Mamy za głowę państwa osobę wykształconą, oczytaną i kulturalną. Osobę, która w przeciwieństwie do mnie, żyła w latach gdy nasz kraj był jedynie prowincją dla innego państwa po II WŚ. Nasz prezydent widział ile odwagi wymagało by Polska znowu była krajem Polaków.

  Ale jacy są teraz Polacy? W komentarzach skaczemy sobie do gardeł. Zwalamy winę na innych. Tłumaczymy, że teraz to się naprawia. Co się naprawia? Gdzie są te kluczowe zmiany? Kiedyś wszystko było kontrolowane przez jeden twór. Przez jeden typ ludzi. To nie są zmiany. To jedynie przekierowanie odgórnych decyzji i ustalonych schematów z jednego typu ludzi na drugi.

  Autorze, tekst jest wyśmienity i może nie trafi nigdy przed oczy prezydenta. Trafia przed oczy nas, Polaków, zwłaszcza tych młodych. A to na dłuższą metę może znaczyć więcej niż chwila przy kawie dla głowy państwa.

  • „Mamy za głowę państwa osobę wykształconą, oczytaną i kulturalną.”
   Słuchałeś choć jednego jego wystąpienia? Jak wręcz chamsko wydziera się i szczuje ludzi? Jak dzieli Polaków i sieje nienawiść?
   Polecam obejrzeć choć jedno wystąpienie PADA – wtedy zobaczysz tę jego „kulturę”, ale raczej kulturę inaczej.

   • Spokojnie, widziałem nie jedno. Granie pod partię występuje często ale to nie zmienia nic względem tego co napisałem. W wystąpieniach częściej nawołuje do jedności bez podziału światopoglądowego niż do szczucia i linczowania ‚starych ubeków’.

    Nie wiń go za granie pod pierwsze skrzypce partii, która go jednak wypchnęła na szczyt. Wiń prezydenta za to, że zbyt długo jest człowiekiem partii a nie głową narodu.

     • Niestety, im prezydent pozostaje bardziej ‚partyjny’ tym gorzej. To nie wszystko. Każdy prezydent powinien się otoczyć sztabem ludzi nie tylko kompetentnymi ale z zakresem wiedzy wykraczającym poza jego własny.

      Tak jak powiedziałeś, PAD ma ogromny potencjał. Człowiek młody i z doświadczeniem życiowym, który powinien wiedzieć czym się kończy uginanie pleców pod naciskiem. Jak pisał autor, jest jeszcze szansa to wszystko odkręcić.

 14. Kurcze człowiek boi się otworzyć lodówkę lub włączyć mikrofalówkę aby nie słuchać tej politycznej nawalanki a tu nawet na Spiderswebie go dopada. Wiem, wiem… w końcu polityka mnie dopadnie i da w mordę i tak nie ma się co kopać z koniem. Teraz rządzą jedni potem będą inni. Narażę się taką postawą wielu osobom ale życie mam jedno i szkoda mi nerwów i stresu aby przejmować się tym na co nie ma wpływu lub jedynie iluzoryczny – patrz wybory. Dlatego z premedytacją unikam tego obszaru życia i zamiast czytać newsy polityczne czytam o technologii ale nawet tu nie ma spokoju….

 15. Dno płatne czy dno głupie – z takim pytaniem autor pozostawia czytelników wywodzących się z dziwnego kraju, w którym po prlu systemowa mafia przez 25 lat sama nie chce się uzdrowić.

 16. Prosze postapic jak trzeba czyli podpisac i rozp.. kaste.
  Za afera reprywatyzacyjna stoja prawnicy i sady. Gdyby PIS nie doszedl do wladzy to trwaloby nadal!

 17. Bo się wkurzyłem, że od tego cholerstwa nie da się uciec. Ale spoko przestaje padać skończę robotę i na kilka godzin spadam pojeździć rowerem. Tam będę miał spokój, mam nadzieję.

 18. Piszesz, że byliście naiwni, bo głosowaliście na niego i na Kukiza. Ten tekst świadczy o tym, że jesteście jeszcze bardziej naiwni. Prezes nigdy nie wystawiłby nikogo, na kogo nie miałby 100% wpływu. Można jedynie podejrzewać jakie teczki ma w szafie pancernej.

  Adrian podpisze WSZYSTKO, w przerwie pomiędzy drinkiem, a nartami wodnymi na Helu.

  • No trudno że byłoby inaczej. Taka sama zależność Tusk – Komorwski. Ten drugi chodził z „niańką”.

   • brednie. Komorowski nie łamał konstytucji i nie podpisywał ustaw, które rozwalały państwo. znaj proporcje.

    • Oooo widzę, że utożsamiasz rozwalenie sądowniczej mafii w rozwalenień państwa.
     Więc mają rację ci co mówią, że sądownictwo to państwo w państwie.

     • za dużo propagandowych bredni się nasłuchałeś. ja wychowywałem się w PRL i jestem na to odporny, ale jak widać każde pokolenie musi przez to przejść samo. tylko Polski szkoda. no i niestety nie da się podzielić kraju na dwie części, każdy by sobie żył jak lubi. ty pod batem Ziobry, ja z wolnymi, niezależnymi sądami.

     • „ja wychowywałem się w PRL i jestem na to odporny,”

      Na logikę również.

      Jesteś jak moja mama – demokracji to ona nie rozumie, kapitalizmu też nie.
      Nieraz podpisuje jakieś głupie umowy i daje się naciąć, a ja to potem muszę jej pomagać odkręcać.

      Ale tak jak ty, pała nienawiścią do PRL, PiSu (który chce „zabrać nam wolność”), itp.

     • w którym miejscu wykryłeś brak logiki?
      nie pałam żadną nienawiścią, po prostu wiem, jak żyje się w kraju zamkniętym i rządzonym przez reżim.
      ja załapałem się na końcówkę, ale już moi rodzice mieli zmarnowane praktycznie całe dorosłe życie.

      to jest dla mnie smutne i szokujące, że tyle pokoleń Polaków walczyło o wolność, a młode pokolenie oddaje mój kraj bydlakom i zdrajcom na tacy.
      PIS nie chce zabrać ci wolności. oni już to zrobili. mam nadzieję, że nieźle oberwiesz po dupie. jak widać tylko to może słabiej rozgarniętych ludzi przekonać.

     • „po prostu wiem, jak żyje się w kraju zamkniętym i rządzonym przez reżim.”

      Mogę spytać skąd ta wiedza ? I na czym oparłeś te mądrości ?
      Bo o ile ja pamiętam, ale może nie jestem na bierząco, to mamy rząd wyłoniony w demokratycznych wyborach, który mam poparcie bezwzględnej większości w parlamencie.
      To jest dyktatura. No może w twoim rozumowaniu.

     • jeszcze dla twojej informacji. nie głosowałem na PO. uważam ich za nieudaczników i winnych wielu patologii.
      ale przez ostatnie 28 lat czułem się wolnym człowiekiem. teraz już nie.

     • „ale przez ostatnie 28 lat czułem się wolnym człowiekiem. teraz już nie.”

      A pomijajac twoje „uczucia” to co się zmieniło ? Wymień mi 5 rzeczy, które wcześniej mogłeś robić, a teraz już nie.

     • Logiką to ty sobie, za przeproszeniem, nie wycieraj. Trudno ci z tym tematem idzie lub starasz się nieudolnie trollowac.

 19. Jest jeszcze wariant czwarty. Podpisuje, nieistotne kto wygra następne wybory, sądy oczyszczają się z patologii, przetargi dziewięciocyfrowe wzwyż przestają być kontrolowane przez ludzi wsi, kontrwywiad inauguruje działalność kontrwywiadowczą, sprawiedliwość dosięga bandytów i zdrajców z górnej półki, a państwowość, gospodarka i życie zwykłych tubylców zaczynają się uzdrawiać.
  To nie jest lubienie pisu, tylko nadzieja. Nikt nie wie, jak rzeczywiście będzie, ale w coś trzeba wierzyć, i w tym momencie totalne kanalie nie dają innego wyboru.

 20. Szanowny Panie Jakubie Kralko!
  Ani pisanie wiernopoddańczych adresów, ani kadzenie nie zmienią faktów. Odwoływanie się do „Domu z kart” czy przywoływanie Golluma nie zmieni garderobianego w aktora. To nie jest dramat Rona Harwooda. Ten garderobiany nie potrafi nawet przypudrować nosa.

 21. Przed chwilą w Senacie PISowski wiceminister sprawiedliwości powiedział, że przyjęcie ustawy o Sądzie Najwyższym pociągnie za sobą zmianę członków Państwowej Komisji Wyborczej.

  Ktoś jeszcze wierzy, że w Polsce będą następne wolne wybory ?

  • A chcesz się założyć ? Mówię poważnie, możemy spisać umowę cywilno-prawną – zakład, że będą następne wolne wybory.
   Stawiam 20 tys zł, że będą. Podaj email to dogadamy szczegóły i umówimy się z prawnikiem.
   Jestem z okolic Katowic. Przekonamy się czy wierzysz w to co piszesz, czy tylko kozaczysz w Internecie.

   Jak przegrasz 20 tys zł (drogą nie chodzi), to może oduczysz się pisać pierdoły.

   • Oczywiście że będą wolne – Prezes już to zapowiedział. Po za tym nowa PKW potwierdzi to bez wahania ;)

    • W takim państwie jak nasze niemożłwe jest wprowadzenie dyktatury. Koniec tematu.

     To co robi Kaczyński to jest styl Orbana na węgrzech, tyle, że Orban posunął się dużo, dużo dalej.
     Mimo to Orban wciąż pozostaje demokratycznym politykiem, który ma rzeczywiste poparcie węgrów. Nie dlatego, że jest taki dobry, ale dlatego, że opozycja jest jeszcze gorsza.

 22. Zaraz, zaraz… ale chyba nie zgodzisz się, że nie ma co ruszać sądów, bo są „niezawisłe”, „niepartyjne”, itd.? To mało 26 lat dziadowskich wyroków, przedłużania, albo orzekania skandalicznych wyroków, wpieprzania się autami do tuneli, korupcji, dziadostwa? Chyba wszyscy się zgodzimy, że sądy aktualnie to postczerwone kurestvvo i trzeba to pozamiatać. Czy nie – że dobre są i wszystko jest cacy?

  • Piszesz o skandalicznych sytuacjach, nagłaśnianych przez media, co jest promilem życia sądów – w międzyczasie wydano setki tysięcy normalnych wyroków. dałeś się ogłupić propagandzie.
   i jeszcze te kretynizmy o „postkomunie”. Obecni sędziowie w czasach PRL w większości byli dziećmi albo nastolatkami. Może byli w PZPR w przedszkolu?
   Za to sprawdź kim jest twarz PIS – niejaki poseł Piotrowicz.

   • Skandalicznych sytuacjach które są promilem ? Odnoszę wrażenie ze osoby wypowiadające się o polskim systemie prawnym nigdy osobiście z nim nie miały do czynienia. Otóż w każdym mieście jest taki niezwykle skuteczny adwokat od trudnych spraw. I wszyscy wiedza który to. Niestety jego skuteczność sprowadza się do przekazania tzw wziątka. Wpierw idzie do Sędzie Przewodniczącego aby ustalić jak sędzia będzie prowadził sprawę. Później z sędzią prowadzącym jaki ma być werdykt. Koszty? 10% prowizji od kwoty sporu. I proszę nie pisać ze to nie prawda- w każdy sądzie działa „Spoldzielnia „

     • Czy zadał sobie trud aby przeczytać ustawę ? W SR Sędzia przewodniczący ma być nominowany przez ministra (identycznie jak np w Niemczech) natomiast dobór sędziego do sprawy ma być przypadkowy – losowanie komputerem. To teraz jakie ma zadanie ma Sędzia Przewodniczący : administracyjne. Tyle w temacie SR. Osobiście uważam iż powinien wrócić urząd ławnika który by w 100% wykluczył możliwość korupcji oraz wprowadziła tzw sprawiedliwość społeczną z czym większość sędziów ma problem.

     • fakty sa jednoznaczne. podeptano konstytucję. porównanie z Niemcami to brednie. mam nadzieję, że podpadniesz jakiemuś kacykowi z PIS i oberwiesz dobrze po dupie. bez odbioru.

      w sumie to przerażające, że można z wami zrobić wszystko i nadal ich popieracie. amerykańskie dowcipy o głupich Polakach nie były bezpodstawne.

     • Poziom dyskusji jest żenujący. Zwolennicy opozycji nie zadają sobie trudu czytania więc polecam lekturę Grudgesetz art 94 i 95 i porównanie do propozycji ustaw. To praktycznie kalka. A tak na marginesie : dzieci piszą, dzieci wybierają. Mnie to raczej nie dotyczy ponieważ od 35 lat jestem obywatelem innego kraju więc są to dywagacje z mojej strony czysto teoretyczne. Pozdrawiam

     • skoro jesteś obywatelem innego kraju, to nie wtrącaj się w nasze sprawy. nie masz pojęcia, czym jest PIS i co się u nas dzieje.

     • O ! I tu wyraził się właśnie, tak głęboko zakorzeniony, internacjonalizm i tolerancja. Zatem należy to samo powiedzieć Komisji Europejskiej : nie macie pojęcia. Więcej pokory !

     • Pomijasz najważniejsze. Nie ma znaczenia jakie sa nowe przepisy poza tym, że są one jednoznacznie sprzeczne z konstytucją. Tak nie można żyć. To jest anarchia i rozwalanie państwa. Nie może być tak, że większość sejmowa robi wszystko co chce i ma gdzieś podstawowe zasady prawa – jeżeli coś im sie nei podoba, to nie publikują orzeczeń sądów itd.

      Polska to teraz republika bananowa. Wszystko dlatego, że prezes żyje nienawiścią i chęcią zemsty.

     • Rozumiem emocje – nie rozumiem argumentacji. Jednak odnoszę wrażenie ze duża cześć społeczeństwa uległa socjotechnice wyborczej która sformułował Hitler „kłamstwo powtarzane odpowiednio często staje się prawdą”. Idę spać . Mimo wszystko życzę dobrej nocy

     • Po protestach w sprawie reformy sądownictwa sondaże rzeczywiście ruszyły – PiS w górę, PO w dół.
      We wszystkich mediach o tym piszą i to bynajmniej nie pro-PiSowskich.

     • Jeszcze dwa lata temu można było głosować na PIS czy Adriana na złość PO, czy po prostu, żeby ich sprawdzić. Każdy ma prawo do pomyłki.
      Jeżeli robisz to teraz, to nie znam wystarczająco obelżywych słów, zeby cię określić.

     • Ale większość ludzi nadal popiera PiS.

      Wg ostatnich sondaży – PiS 36%, PO 21%.

      I to są sondaże publikowane w lewicowych mediach.

      Ale możesz sobie obrażać większość społeczeństwa, tylko uważaj żeby ci żyła nie pękła ze złości.

     • „nie rozumiem argumentacji.”

      zgadza się. w ogóle nie rozumiesz sytuacji i problemu.
      niestety zabierasz głos.

     • Historia Niemiec jest inna od naszej. Po to wprowadziliśmy taki,
      a nie inny system wyboru sędziów w 1992, żeby uniezależnić go od polityków. Poza tym w każdym niemieckim landzie jest inaczej.

      a nawet gdyby była kalka, to tutaj jest Polska.

     • Zgadza się tutaj jest Polska – lecz skoro to jest kalka systemu niemieckiego, i nie tylko, to dlaczego ten krzyk o łamanie konstytucji – również za zachodniej granicy?

     • „to dlaczego ten krzyk o łamanie konstytucji ”

      bardzo dziwne pytanie. – no bo w Polsce mamy inną konstytucję niż w Niemczech i nowe wprowadzone wczoraj przepisy są z nią sprzeczne.

      czy ty w ogóle wiesz, o czym dyskutujemy i co jest problemem? widzę, że nie,

   • „Piszesz o skandalicznych sytuacjach, nagłaśnianych przez media, co jest promilem życia sądów”

    Nasza firma od końca lat 90tych, jak się zacząłem interesować ma styczność z sądami, bo tego nie da się uniknąć.
    I jakoś zawsze trafiamy na merytoryczne miernoty i głupawe uzasadnienia.

    Ojciec który był ławnikiem w PRL, mówił do końca życia, że od tamtego czasu nic się nie zmieniło. Dalej jest arogancja, buta, merytoryczna mierność i czasem znajomości.

    Więc albo to my mamy pecha i zawsze trafiamy na ten promil, albo ty jednak za przeproszeniem pied…..isz głupoty.

     • Tak niereprezentatywne, kłamiesz, wymyśliłeś sobie.

      Najlepsze są twoje statystyki rodem z PRL, gdzie byliśmy 10-tą potęgą gospodarczą świata.

      Fakty są takie, że nawet jak cię w sądzie legalnie okradną, to i tak dopiszą to sobie do listy sukcesów. I potem masz „statystyki”.

     • W latach 96/97 gdy ta konstytucja była przyjmowana, to tacy jak ty straszyli, że jak ona wejdzie to będzie dyktatura.
      Ja to pamiętam – histeria była wówczas ogromna.
      Dzisiaj retoryka jest na podobnym poziomie. Jak będzie reforma sądownictwa to będzie dyktatura.

   • Aha i problem w sądach jest taki, że większość skandalicznych sytuacji wcale nie jest nagłaśnianych przez media.

    Sprawa Krystiana Brolla została nagłośniona po 8 latach, a przeciez w tym czasie zapadło chyba tuzin idiotycznych wyroków i decyzji w jego sprawie.
    Co pół roku przedłużano mu pobyt w psychiatryku za zgodą sądu.
    I klepali to wszyscy – lekarze, prokuratura, sądy obu instancji (1 sędzia w I instancji, 3 sędziów w II).
    Facet okazał się zdrowy i niewinny.

    Wolność zawdzięcza tylko znienawidzonemu Urbanowi, bo to on nagłośnił jego sprawę (tygodnik NIE).

    Ale rozumiem, że nie widzisz problemów, kiedy 4 instytucje z rzędu regularnie dają dupy.

  • Chyba wszyscy się zgodzimy

   Zgodzimy się, że nie znasz się na statystyce i masz kłopoty ze stosowaniem kwantyfikatorów.

 23. Jak dla mnie najciekawiej byłoby, gdyby Duda odesłał ustawę do Trybunału Konstytucyjnego.
  Powiedziałby ludziom, że w związku z ich wątpliwościami wysyła ustawę do instytucji, która zajmuje się ich osądzaniem.
  Dałby pstryczek PiSowi, którego Trybunał albo by ustawę odrzucił, albo musiałby kombinować z jakimś skandalicznym wyrokiem. Jednocześnie nie pozostawiłby PiSowi pola manewru w sprawie braku poparcia dla niego w wyborach prezydenckich. Miałby na ręce wszystkie karty. PiS przecież nie powinien mieć wątpliwości w wysłaniu do Trybunału, skoro ustawa byłaby konstytucyjna.
  Skończyłoby się tak, że PiS by stracił, Duda zyskał.

 24. Jeśli prezydent się nie postawi teraz i podpisze tą pseudo ustawę, to tak naprawdę nie ma już dla tego bajzlu ratunku. Wtedy zostanie nam wołanie o pomoc za granicą.

  Ma władzę, z której boi się korzystać.

  • Przecież cała ta akcja opozycji to wołanie zagranicy o interwencję. Co im już się udało. Wiadomo, że prezydent podpisze ustawę.
   Nawet w trakcie obrad sejmowych i Komisji Sprawiedliwości robili wszystko, aby to uchwalanie ustawy było skandaliczne. Co im się znów udało. Szczególnie te słowa Kaczyńskiego. A robili tak, bo jak sami mówili zagranicą zwraca się uwagę na proces dotyczący ustawy.
   Jedno im się nie uda. Wygrać wyborów. PiS ma twardy elektorat. Szczególnie zaściankowych, biednych ludzi korzystających na programach socjalnych.

   • „Szczególnie zaściankowych, biednych ludzi korzystających na programach socjalnych.”

    Nie śmiej się z tych biednych ludzi. Sam mogłeś się urodzić po złej stronie torów.
    Niektóre dzieci są w Polsce karmione wudą, zmuszane do żebrania. Ale co ty możesz o tym wiedzieć. Dla ciebie istnieją tylko młodzi wykształceni z dużych miast.

    • Po prostu mówię co wynika z moich obserwacji i według nich wyborcy PiS to częściej są osoby gorzej wykształcone, pochodzące z mniejszych miejscowości, biedniejsze niż w przypadku np. PO.

     • Bo PO się wypięło na drobnych ludzików i nie jest to żadna tajemnica.

      Urban pisał o Tusku, że jest bezwzględny wobec ludzików, którzy nie mieli fartu. Pomylił się ?

     • „jest bezwzględny wobec ludzików, którzy nie mieli fartu” Co im zrobił?
      Ci ludzie popierają PiS, bo nie potrafią nic zrobić samemu i liczą na socjal, a grupa zaściankowa popiera ich też, bo sam PiS jest chamski i zaściankowy. Już nie mówię o słowach Kaczyńskiego, gdzie w każdym porządnym kraju zakończyłby swoją karierę polityczną po takich słowach, ale jakoś spoza obozu PiSu mało jest przezywania osób od SB i innych oraz nienawiść do osób innych jest znacznie mniejsza.

     • „Ci ludzie popierają PiS, bo nie potrafią nic zrobić samemu i liczą na socjal,”

      Nie wiem jakie masz doświadczenie życiowe, ale ja jakoś dziwnie zauważam, że ludzie z dobrym staretem odnoszą sukces, a ludzie ze złym dziedziczą biedę.
      Są wyjątki, ale reguła pozostaje.

     • A chamy dziedziczą chamstwo. No i? Co zrobiliście dla siebie, żeby to przerwać?

   • Pokora – słowo klucz. Gdyby tak się chciało kiedyś poznać tych „zaściankowych biednych ludzi” zwanych również patologią społeczną. Miałem zaszczyt współpracować z jedną z organizacji pozarządowych pomagających ludziom z tzw wykluczenia społecznego i nauczyło mnie to pokory. Której wszystkim tu życzę

    • Po prostu piszę kto ich popiera. Nie obchodzi mnie gdzie pracowałeś.
     PiS ma duże poparcie wśród tych, którzy są gorzej wykształceni, wśród ludzi niechętnych do nie swoich i wśród biednych ludzi.

     • „Nie obchodzi mnie gdzie pracowałeś” oczywiście – z tą różnica że Ty nie wiesz o czym piszesz ja natomiast z tej pracy mam doświadczenia. Proponuje prócz tego wybrać się na wieś lub do małego miasteczka, porozmawiać z tym ludźmi i ich spróbować zrozumieć. To też wyborcy ze swoimi problemami

     • Wyjedź sobie do kraju gdzie biedni ludzie nie mają prawa głosu, ani żadnych innych praw. Z łatwością taki znajdziesz.

  • „Wtedy zostanie nam wołanie o pomoc za granicą.”

   Już kiedyś byli tacy „patrioci”.
   Wołali o pomoc do miłościwie panującej nam Carycy Katarzyny, która rozumie Polskie problemy i wierzymy, że obroni nas przed królem-dyktatorem i jego dyktatorską konstytucją 3-maja.

   Caryca przyszła i pomogła, obroniła. Ale…. jakby to powiedzieć, „nie za darmo”.
   Skutki odczuwamy do dziś.

   Historia lubi się powtarzać. Mamy też następne pokolenie „patriotów”.

 25. Jako wyborca Prezydenta Andrzeja Dudy, domagam się w imieniu narodu, aby podpisał ustawę o sądzie najwyższym.

  • Jako Polak i obywatel Polski domagam się rzetelnego przygotowania tego typu zmian i procedowania z należytą starannością i bez pośpiechu. Ergo, żądam od Prezydenta mojego kraju weta w celu dopracowania ustaw wpływających na ustrój mojego kraju. KPW?

   • No to się nie zgadzamy, ale były wolne demokratyczne wybory i my (ja i inni podobie myślący) je wygraliśmy.

    PS. Z góry uprzedzam. Nie wyjeżdżaj mi z frekwencją. Nikt nikomu nie zabraniał głosować.
    Zagłosowali Ci co chcieli i wygrał PiS, a PiS od samego początku zapowiadał reformę sądownictwa.

     • Zawsze można tak powiedzieć.

      Z drugiej strony ja sobie nie życzę, żeby ktoś wprowadzał kosmetyczne zmiany na pokaz, jak to było robione przez ostatnie 27 lat.

      Na tym polega rządzenie, a nie bajdu bajdu „kampania wyborcza to tylko taki pic na widę”, a potem zapominamy co obiecaliśmy.

 26. Jest jeszcze czwarta opcja! I to pewnie najbardziej prawdopodobna :
  Prezydent majac „powazne” watpliwosci skieruje projekt do TK! Przeciez nie po to zrobili skok na TK by go teraz nie wykorzystac! :)
  Dalszy ciag chyba jest jasny.
  I kto teraz im cos zarzuci i podskoczy?

 27. Prawa podstawowe RFN

  Artykuł 94
  [Skład Federalnego Trybunału Konstytucyjnego]
  * (1)  Federalny Trybunał Konstytucyjny składa się z sędziów 
federalnych i innych członków. Członkowie Federalnego Trybunału Konstytucyjnego wybierani są po połowie przez Bundestag i Bundesrat. (….)
Artykuł 95 
[Sądy Najwyższe i Trybunały] 

  * (2)  Sędziów tych sądów powołują odnośni ministrowie resortowi wspólnie z Komisją Wyborczą Sędziów, składającą się z odnośnych ministrów resortowych rządów krajowych i tej samej liczby członków, wybranych przez Bundestag.

 28. Nazistów osądzono podczas procesu norymberskiego, tymczasem komunizm, najbardziej zbrodniczy system w historii ludzkości, wciąż pozostaje bezkarny. Kto ponosi za to winę? Sowieci? Amerykanie? A może zdominowane przez lewicowe myślenie zachodnie media i uniwersytety?

  Próby wprowadzania komunistycznej ideologii w czyn pociągnęły za sobą zagładę co najmniej 100 milionów ludzi. Dlaczego komunizm pozostał nie osądzony? Po pierwsze dlatego, że przyjęto wersję jakoby nie przegrał, ale sam łaskawie zgodził się podzielić odpowiedzialnością i władzą ze swoimi niewolnikami i zawarł porozumienie (kompromis) z Zachodem. Ta wersja odpowiadała interesom politycznym obrońców status quo – zarówno tym z Departamentu Stanu USA, jak i tym, których zaproszono do rozmaitych okrągłych stołów. Po drugie dlatego, że komunistyczna ideologia przeszła w ciągu ostatnich 90 lat ZWYCIĘSKI marsz przez instytucje medialne i edukacyjne Zachodu. Na uniwersytetach zachodniej Europy i Ameryki, podobnie jak w redakcjach najbardziej wpływowych mediów, dominuje kawiorowa lewica, odkurzająca stale popiersie starego Marksa.

  To może stąd nadal tak silne są praktycznie wszędzie, również tutaj, oddziaływania komuny ? W końcu przez 44 lata hodowano homosowietikus. Teraz mamy już 2 i 3 pokolenie potomków.

 29. Pod jakim kątem prawnym zostałeś, teraz tak mocno skrzywdziny misiu Stalina? Hmmmmm?.Być może pod tym kątem, że nie możecie wyciągnąć i uruchomić, zrabowanych pieniędzy społeczeństwu. Wierz mi bronię się przed tym, żeby nie kierować się nienawiścią w stosunku do tak podstępnych w swoich interesach bandziorów politycznych jak ty to piszący,aż kipi w społeczeństwie od waszej nietypowej formy postrzegania rzeczywistości realnej, więc nie trudź się, społeczeństwo wie co ma robić i na przestrzeni dziejów dobrze na tym wychodziło.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *