Wizja zostania milionerem, przekonuje do szczepienia

Dobre wiadomości Zagranica Dołącz do dyskusji (115)
Wizja zostania milionerem, przekonuje do szczepienia

USA mają ten sam problem, co Polska. Ci co chcieli albo już się zaszczepili, albo zaraz to zrobią, a opornych trudno przekonać do wizyty w punkcie szczepień. Prezydent Joe Biden chce, aby do 4 lipca czyli do bardzo ważnego dla Amerykanów święta, Dnia Niepodległości, 70 procent z nich przyjęło przynajmniej pierwszą dawkę. W kilku stanach ruszyły loterie z milionowymi nagrodami.

Wizja zostania milionerem, przekonuje do szczepienia

Pierwszy na pomysł szczepionkowej loterii wpadł gubernator Ohio, Mike DeWine. Niespełna dwa tygodnie temu, ogłosił, że ci mieszkańcy stanu, którzy przyjęli już przynajmniej pierwszą dawkę mogą wylosować jedną z pięciu nagród, a każda to milion dolarów. To zachęta dla dorosłych, ale Ohio pamiętało też o młodzieży. Dla nich nagrodą w loterii jest pięć pełnych stypendiów do college. Loteria wystartowała 13 maja i w pierwszy jej weekend w punktach szczepień pojawiło się o 28 procent więcej osób.

Dwa dni temu swoją swoją promocję szczepień „Vax & Scratch uruchomił stan Nowy Jork. Każdy kto pojawi się w punkcie szczepień od najbliższego poniedziałku do piątku dostanie wart 20 USD kupon na loterię Mega Multiplier Lottery. Można wygrać od 20 USD do 5 mln USD.

„Nie przegapcie szansy” apelował w CNN, Andrew Cuomo, gubernator stanu Nowy Jork, w którym zaszczepiło się już prawie 43 procent mieszkańców, ale w tej chwili obserwuje dramatyczny spadek zainteresowania szczepieniami. Cuomo podał, że szansa na wygraną w loterii wynosi jeden na dziewięć czyli jest bardzo wysoka.

Swoją loterię ma też Maryland. Tam, codziennie, od wtorku będzie się losować jedną osobę, która dostanie 40 tys. USD. Loterię zaplanowano do 4 lipca. Tego dnia padnie nagroda główna czyli 400 ty. USD. Warunek, ukończone 18 lat i zaszczepienie.

Na tym tle słabo wypada New Jersey. Tam, po pierwszej dawce, mieszkaniec, który skończył 21 lat dostanie od stanu … piwo.

W Polsce rząd zastanawia się, jak przekonać nieprzekonanych, zwłaszcza młodych ludzi, że powinni się zaszczepić. Może loteria z milionowymi nagrodami albo porządne stypendia część z nich skłoniłyby do zmiany zdania.