Jakie marki samochodów przedstawiciele wolnych zawodów kupią z rabatem? Zniżka na samochody dla prawników

Moto dołącz do dyskusji (16) 01.11.2018
Jakie marki samochodów przedstawiciele wolnych zawodów kupią z rabatem? Zniżka na samochody dla prawników

Justyna Bieniek

Zniżki przy zakupie auta za sam fakt bycia adwokatem lub radcą prawnym? Wiele marek samochodów oferuje specjalne rabaty dla przedstawicieli wolnych zawodów. Znane marki dbają o swoich klientów, dlatego obok lekarza, księdza również adwokat, czy radca prawny kupi auto w specjalnej cenie. Sprawdzamy jakie marki oferują rabaty dla prawników.

Zniżka na samochody dla prawników

Nie powinno budzić zaskoczenia, że przedstawiciele pewnych grup zawodowych są dla producentów samochodów łakomym kąskiem. Do tego stopnia, że kuszą ich specjalnymi rabatami. Specjalne zniżki ma w swojej ofercie każda marka. Wśród nich znajdziemy zarówno te z wyższej półki cenowej, jak i średniej. Przed zakupem warto zapoznać się z ich ofertą oraz proponowanym poziomem rabatowania.

Chociaż na stronach większości dealerów nie znajdziemy szczegółowych informacji na ten temat, a sami sprzedawcy bronią się przed jasnym określeniem wysokości przysługującej zniżki, oscylują one najczęściej w okolicach około kilku, kilkunastu procent odejmowanych od ceny katalogowej. Najbardziej odczuwalne są oczywiście w przypadku aut klasy premium. Ale i tak ich wysokość w największej mierze zależy od kwoty, jaką chcemy przeznaczyć na zakup. Wśród marek, które dość precyzyjnie określają wysokość zniżek, są: Kia – 6 proc. i Hyundai – 13 proc.

Jak najtaniej kupić nowy samochód?

Najczęstszym dowodem pozwalającym na uzyskanie rabatu, jest przedstawienie wydruk z CEiDG o prowadzeniu działalności prawniczej lub legitymacji radcowskiej/adwokackiej, niektóre firmy, np. Volkswagen wymagają dyplomu ukończenia studiów prawniczych.

Marki samochodów oferujące rabat

Wśród najbardziej znanych i najczęściej kupowanych marek samochodów, u których prawnicy mogą liczyć na rabat, znajdziemy marki takiej jak: Volvo, Kia Motors, Ford, Mercedes-Benz, BMW, Skoda, Toyota, Volkswagen, Opel, Jaguar, Land Rover, Fiat, Chevrolet, Hyundai, Audi. Okresowo akcje rabatowe dla określonych grup zawodowych organizowały też w przeszłości Peugeot i Renault.

Zdarza się, że niektóre firmy przewidują zniżki również dla aplikantów. Młodzi adepci mogą liczyć na nie przy zakupie samochodu marki Volkswagen (wystarczy dyplom ukończenia studiów) i Ford.

Rabaty w większości przypadków nie są sprecyzowane na stronach producentów. Po szczegółowe informacje odsyłają oni do dealerów samochodów, z którymi indywidualnie możemy negocjować lub ustalać możliwość jego uzyskania. Bardzo często jest on zależny od modelu, jaki wybieramy oraz jego wyposażenia, jak np. w przypadku samochodów marki Volvo, Mercedes. W innych przypadkach jest to zależne od aktualnej promocji. Zdarza się, że rabaty łączą się z innymi, ale tak jak w poprzednim przypadku jest to zależne od aktualnej oferty.

Z całą pewnością rabaty dla wolnych zawodów trzeba mieć w pamięci, jeżeli akurat planujemy zakup nowego samochodu.

16 odpowiedzi na “Jakie marki samochodów przedstawiciele wolnych zawodów kupią z rabatem? Zniżka na samochody dla prawników”

  1. a ja dostałem zniżkę na ssanga bo posiadam kartę dużej rodziny. kolega mi o tym powiedział nie wiedziałam że tak nagradzają liczne rodziny :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *