ecommerce Zakupy

Ceneo i PayU zbawcami sektora ecommerce i polskiej gospodarki. Sami zaoferują raty 0 proc. niezależnie od sklepu

Mariusz Lewandowski
01.03.2024
Ceneo i PayU zbawcami sektora ecommerce i polskiej gospodarki. Sami zaoferują raty 0 proc. niezależnie od sklepu

Ceneo i PayU wprowadzają innowacyjne rozwiązanie, które ma szansę zwiększyć konsumpcję na rynku ecommerce. Więcej takich ofert mili państwo, to recesja nam nie straszna.

Raty 0 proc. to świetny sposób na odraczanie płatności w czasie, a tym samym wygrywanie z inflacją. Lub po prostu zatrzymywanie przy sobie pieniędzy na jakiś czas. Jednak takich ofert jest na rynku bardzo niewiele. Okazjonalnie rzucą je klientom markety z elektroniką, takie jak Media Expert czy RTV Euro AGD. Niestety, większości zakupów nie da się kupić w ten sposób, a z kolei kupowanie ich na wysokooprocentowany kredyt mija się z celem i nie jest żadną oszczędnością.

Ceneo i PayU mają dobrą ofertę, chociaż nie wybitną. Ale 5 rat, to zawsze coś

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom konsumentów, partnerzy ci oferują raty 0%, dostępne dla każdego, bez względu na sklep. Taka oferta rat 0 proc. jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na elastyczne rozwiązania płatnicze. Statystyki jasno pokazują, że coraz więcej użytkowników internetu poszukuje możliwości odroczenia płatności, a oferta 5×0% od PayU to bezpośrednie udogodnienie wpisujące się w tę tendencję. Dzięki automatycznemu rozłożeniu płatności na pięć równych rat w przypadku transakcji o wartości od 100 do 1500 złotych, klienci mają szansę na realizację większych zakupów bez dodatkowych kosztów.

Raty 0% to zjawisko korzystne zarówno dla konsumentów, jak i sprzedawców. Dla klienta jest to możliwość lepszego zarządzania budżetem domowym oraz szansa na zakup wysokiej jakości produktów bez konieczności obciążania swoich finansów jednorazową, wysoką płatnością. Z kolei dla sprzedawców to szansa na zwiększenie sprzedaży i przyciągnięcie nowych klientów, którzy być może bez takiej opcji nie zdecydowaliby się na zakup.

Mechanizm oferty rat 0% od Ceneo.pl i PayU jest prosty i intuicyjny. Klient, dokonując zakupu za pośrednictwem usługi Kup Teraz, może wybrać opcję rat 0% i automatycznie rozłożyć płatność na pięć części. Proces jest w pełni zautomatyzowany i nie wymaga dodatkowych formalności – wystarczy jedynie akceptacja regulaminu i zatwierdzenie transakcji, co jest wygodne i oszczędza czas.

Buy Now Pay Later na raty

Tomasz Żołnierz z PayU, zauważa, że nowa usługa 5×0% to kolejny krok w kierunku dostosowania oferty do rosnących potrzeb konsumentów cyfrowych. Jest to odpowiedź na popularność płatności odroczonych BNPL, które już zdobyły uznanie wśród internautów. Z badania Ceneo.pl wynika, że dla wielu e-konsumentów decydującym czynnikiem przy zakupie jest cena. Raty 0% umożliwiają dokonanie bardziej przemyślanej decyzji zakupowej, pozwalając na wybór produktów o wyższej jakości bez obciążania domowego budżetu. Kamil Mońko z Ceneo.pl, podkreśla, że proces zaciągania rat jest prosty i nie wymaga wychodzenia z domu – wniosek kredytowy można złożyć online, a umowę potwierdzić kodem z SMS-a, co jest wygodne i dostosowane do oczekiwań nowoczesnych użytkowników.

Oprócz opcji 5×0%, PayU oferuje na Ceneo.pl także raty z oprocentowaniem dla tych, którzy chcieliby skorzystać z rat na wyższą kwotę lub potrzebują rozłożyć płatność na więcej niż pięć rat. Ale jako świadomi konsumenci wiemy, że takie oferty to tylko w ostateczności i jak już naprawdę musimy.