Internauci chcą pozywać UPC czy Cyfrowy Polsat, bo w telewizji są czarne ekrany protestujących mediów. Oczywiście – nie mają racji

Gorące tematy Technologie dołącz do dyskusji (252) 10.02.2021
Internauci chcą pozywać UPC czy Cyfrowy Polsat, bo w telewizji są czarne ekrany protestujących mediów. Oczywiście – nie mają racji

Jakub Kralka

Internauci podzielili się na co najmniej dwie grupy. Część rozumie dlaczego media strajkuje, a część gotowa jest walczyć o dobre imię partii-matki nawet gdyby ta wprowadzała właśnie ustawę nakazującą skakanie na prawej nodze przez przynajmniej 8 godzin dziennie. 

Ponieważ jednak zwykły szary człowiek nie może wiele zrobić z tym, że TVN24, Polsat czy nawet Polo TV zamiast swojej tradycyjnej ramówki emituje czarne plansze z krótkimi komunikatami, pojawiły się dziś w sieci głosy, że winne jest UPC albo Cyfrowy Polsat. Bo przecież oburzeni internauci nie umawiali się na takie warunki gry. Oni chcieli oglądać Trudne Sprawy, a tutaj jakiś TVN wypłakuje jak im ciężko.

Twitter zalał się pretensjami pod adresem UPC i Cyfrowego Polsatu

Pani Regina napisała na Twitterze:

Wykupiłam usługi w UPC i nie interesuje mnie STRAJK. Dostawca usługi ma obowiązek obniżyć mi rachunek! W umowie nie ma info że na czas strajku usługi nie dostanę. Tak więc niech dostawcy usługi wyciągną konsekwencje z tego co dzisiaj się dzieje i obciążą strajkujące media!

Wtóruje jej pan Mateusz:

Przepraszam czy „wolne” media zwrócą mi pieniądze za dzień bez programów TV? Halo @Cyfrowy_Polsat w umowie informacji o proteście nie zauważyłem!

A panu Mateuszowi bardzo szybko Patryk Wachowiec z Forum Obywatelskiego Rozwoju udowadnia, że po prostu jest mało spostrzegawczy, gdyż Cyfrowy Polsat w swoim regulaminie mówi bardzo wyraźnie regulamin świadczenia usług cyfrowych przez firmę:

Cyfrowy Polsat nie ponosi odpowiedzialności za treść i formę programów dostępnych w ramach świadczonych Usług, w tym Pakietów Programów, jak również za treść, formę i dostępność ogólnodostępnych programów radiowych i telewizyjnych nadawanych satelitarnie. 8. Cyfrowy Polsat nie ponosi odpowiedzialności za niezawinioną przez niego niedostępność świadczonych Usług wynikającą z nieosiągnięcia przez nadawcę programu parametrów technicznych umożliwiających prawidłowy odbiór Usług lub za działania albo zaniechania Abonenta/Użytkownika.

Należy przy tym podkreślić, że wszystkie stacje telewizyjne dziś generalnie działają, bardzo płynnie. One po prostu podjęły świadomą decyzję o takim, a nie innym doborze ramówki, który sprowadza się do może monotonnej, ale jakże ważnej społecznie informacji o tym, że kolejna grupa przedsiębiorców ma być w formalny sposób okradana przez Państwo.

W konsekwencji pretensje względem operatorów platform dostarczających telewizję są kompletnie pozbawione podstawy prawnej i sensu.

252 odpowiedzi na “Internauci chcą pozywać UPC czy Cyfrowy Polsat, bo w telewizji są czarne ekrany protestujących mediów. Oczywiście – nie mają racji”

 1. Coz ciemny lud oburzony ze nie obejzy glupiego serialu. Wolnosc w 89 dostalisny przypadkiem cale lata 70 i 80 byly jednym wielkim kryzysem dla bloku komunistycznego to partia nie mogla ciemnemh ludowi sypnac jak zawsze socjalem i ruszyly protesty.

  • A dla wiadomość pro niemieckiemu rządowi są tam takie socjale że przybysze nie muszą pracować, waląc dzieciakami z kobiet jak z kulomiotu

  • i te ich- cebulaków argumenty. On zaplacil parę cebulionów i go nie obchodzi, on chce mieć. I co UPC ma zrobic? Moze ma zrobic swoja Ukryta Pawde i puscic w zastepstwie. Coraz więcej głupoty w około

   • Ty jesteś cebulak. Umowa obowiązuje 2 strony. Ty jak się spóźnisz z zapłatą to płacisz karne odsetki. Czytałeś kiedyś umowę, pewnie nie bo masz za mały mózg. Płacę więc wymagam.

 2. Szok, jakie życie jest przewrotne. Najpierw świętoszki i moralizatorzy z mediów okazali się kompletnymi moralnymi gołodupcami kiedy przyszło do wyskoczenia z „trochę” kasy, pod równie wiarygodnym pretekstem jak ten którym gnębi się przedsiębiorców. A teraz gorzkie żale artykułuje „śmietanka i elita” pisowskiego elektoratu, zdolna do każdych poświęceń, tylko nie swoimi rękami, pozbawiona i tu uwaga nie możliwości zarabiania miesiące tylko … telewizji i to na kilka godzin.

 3. Protestu się zachciało kochane UPC?? Za dzisiejszy brak internetu i niedziałającą infolinię żegnam się z Wami po blisko 20 latach bye bye…..

 4. Kilka uwag dla mediów. Ten strajk nic nie da. Po pierwsze TV i radio to dziś raczej nisza niż najważniejsze medium informacyjne. Dla milionów ludzi oglądających TVP nic sie nie zmieniło. Dalej dostają swoją papkę zamulająca mózg. Media prywatne, chciałby działać tak jak działały przed 2015 rokiem. Ale czasy się zmieniły. Wielu twierdzi, że nie mają one wyboru. Otóż mają. Albo zamkną interes, albo zaczną działać tylko na korzyść rządu, pod jego komendę. Tak jak na Węgrzech. O pręgierzu dla mediów pisano już od 3 lat. I to był tylko wyrok odroczony. Co myślały media, że rząd robi z nich balona? Oni dawno chcieli ich uwalic. Gdyby nie COVID19 byłoby to już w 2020 roku. Ale sprawa się przesunęła. I teraz się rozwiązuje. A PIS musi się śpieszyć. Mają raptem 3 lata by całkowicie zawładnąć krajem i tak by obywatele już nie mogli nawet drgnąć bez wiedzy naczelnika i jego podnóżków. Czy ktoś jeszcze się łudzi, że w 2023 roku będą wolne wybory parlamentarne? O naiwności. A kto to ma ocenić. Przejęty SN? Może podwładna PKW, albo prokuratura Ziobry? Proszę Was. Nie bądźcie jak małe dzieci. Oddaliście władze faszysto. To teraz módlcie by Was tylko opodatkowali, a nie tak jak biznes, czy Panią Lempart, co lądują w aresztach i więzieniach.

  • No niekoniecznie. TV odgrywa cały czas ogromną rolę i cały czas jest ważnym medium informacyjnym, zwłaszcza na wsi i wśród osób starszych, choć i tak tam ciężko coś znaleźć coś oprócz TVPiS. Tak samo radio jest ważne chociażby dla kierowców, którzy z oczywistych przyczyn nie będą oglądać TV czy o zgrozo przeglądać internet w czasie jazdy.

   • O ile zgodzę się co do radia. Sam przez wiele lat byłem słuchaczem Trójki, az do feralnego maja 2020 roku, to TV w zasadzie mogłaby nie istnieć. Dla mnie ten protest, choc nie ganię go i rozumiem, był niezauważalny. W zasadzie nie oglądam TV. Czasami w weekend oglądnę jakiś film dokumentalny BBC, ale to rzadko. A jako człowiek dobrze po 40 nie muszę już definiować swoich poglądów i raczej w polityce mało co mnie zaskakuje. Toteż dla mnie TV w obecnej formie jednostronnego monologu już nie jest akceptowalna.

     • .. natomiast wolności mediów od zakłamania władzy i próby uwalenia jej trzeba zdecydowanie powiedzieć NIE. Władza ma już pod swoją kontrolą 3 elementy władzy państwowej. Przejmując 4 stajemy się dyktatura jednego człowieka. A na to zgody być nie może.

  • Przecież wprowadzenie podatku od reklam to jest niszczenie tv niezależne .Po prostu chcą podporządkowac sobie telewizję komercyjną i żeby mówili to co im rząd każe Tak jak dziś w wiadomosciach na jedynce pokazali ile tvn i Polsat mają zaległości w podatku, że nie płacą od kilku lat. I to jest bzdura. Zaraz by mieli ustawę na głowie i musieli by płacić z odsetkami zaległości a oprócz tego wysoką karę.I tu widać jak tvp kłamie, Bo im władza Tak kazała mówić. I tak samo chcą zrobić z komercyjną

   • Wszyscy kłamią TVP TVN Polsat i inne każdy pod siebie gra i w dupie mają szarego człowieka, aby mu zrobić wodę z mózgu.

    • Symetryzm. A to nieprawda. Niezależność oznacza, że są jakieś bezpieczniki, które mogą kontrolować władze. Po jej zdjęciu władza będzie bez żadnej kontroli. Media prywatne jednak w przeciwieństwie do publicznych nie sa opłacane z budżetu, a ich mnogość powoduje ,ze każdy znajdzie coś dla siebie. Po ich urąbaniu, nie będzie tego. A władza przejdzie w tryb totalitaryzmu.

   • I ja to w pełni rozumiem. Chodzi mi o skalę protestu i jej skutek Czy ludzie raczej nie odwrócą się w milczeniu i powiedzą: „Jakoś to będzie”. albo „Ja sobie zawsze poradzę”. Do wyborów bardzo daleko. Teraz przez niemal 3 lata władza może „hasać” po państwie ile chce. Nikt jej nie przeszkadza. MA pełną swobodę. Ktoś jej tę swobodę dał. To 20 mln wyborców, którzy poparli PAD w ostatnich wyborach. Trzeba sobie zdawać sprawę, że obecna władza jest bezkompromisowa i nie zważa na nic. Prze do przodu mimo słów krytyki, a każda próba zablokowania traktowana jest nieomal jako zamach stanu. Sadzę, ze w obecnej sytuacji po przejęciu SN, PKW czy prokuratura o wolne i niezależne wybory będzie ciężko. A to pierwszy poważny krok transformacji w dyktaturę.

 5. Ciekawe co ma do powiedzenia, bo jakoś nabrał wody w usta, czołowy PolsatNjusowy świętoszek, Redaktor Grzegorz Jankowski, piszący o buncie przedsiębiorców słowami „myślenie życzeniowe”, wszem i wobec chwalący politykę rządu wobec covid. Ile wytrzyma na zamknięciu. Tak Panie Redaktorze, okazało się, że wybieranie kasztanów z ognia cudzymi rękami zawsze jest łatwe, kiedy przychodzi do poświęcenia czegoś więcej niż czcze gadanie z wygodnego fotela to szybciutko się okazuje, że prawdziwe życie to jednak nie moralizowanie z ciepłego studia. Byłoby znakomicie jakby PiS poszedł na zwarcie z mediami, chętnie bym zobaczył media po 30, 60 dniach zamknięcia i to co pisaliby na Twitterze dziennikarze.

 6. Jakub Kralka ty jesteś jakiś polityczny platfusowy oszołom. A jaka jest twoja partia-matka ty bezmózgu ? Nie pisz nic pod tagiem technologia

  Co za polityczny ściek na tej gównianej stronie. Nie dziwie się ludziom, ze nie popierają protestu mediów skoro takie oszołomy jak Jakub Kralka w nich pracują.

 7. To świadczy jak źle była przygotowana ta akcja. Trzeba było najpierw ugruntować w odbiorcach świadomość czy przekonanie, ze tak będą wyglądać media po wprowadzeniu nowego podatku i że winne jest PiS, a nie UPC.

   • Cały dzień na tych kanałach powinno lecieć info, że kaczor to paruwa, z najgorszymi życzeniami.

   • I to prawda, za komuny nikt się nie bał, nie patrzyli się, że z roboty wyleci a albo pojdżie siedzieć.Bo gdyby każdy się bał to nie obalono by komuny. A teraz tylko gadać potrafią.A może by tak zrobić jak za komuny obalić ten rząd, i wybrać całkiem nowy. Nie patrzeć, że się obydwie.Ja właśnie za komuny tak robiłem i zrobiłbym znów ale niestety za stary jestem na to.Ale młodzi którym nie podoba się ten rząd niech skrzynia się i obala ten rząd A wystarczy tylko zablokować drogi wjazdowe do miast i zablokować kolej

    • Za komuny ludzie nie protestowali przeciw ograniczeniu praw. No dobra były jedne takie protesty w 68 stłumione przez zidiociały lud. ciemne masy protestowały dopiero gdy żarcia brakowało

  • Akcja obrazowa i uciążliwa, a przez to zwracająca uwagę, tylko niektórzy nie umieją czytać ze zrozumieniem. Większym problemem jest to że do zatwardziałych zwolenników PiS nie dotrze, a większości z tych którzy to zauważa nie trzeba uświadamiać.

   • Uciążliwa dla niektórych. TV nie oglądam więc o proteście dowiedziałem się od innych. Interie/onety/wp odwiedzam sporadycznie i mogło się zdarzyć, że gdyby nie znajomi protest nawet nie dotarłby do mnie, bo większość dnia byłem w pracy.

 8. Ponieważ rząd chce przejąć telewizję i chcę rząd nadawać to co oni a nie to co ludzie chcą oglądać zgadzam się z mediami że protestują

 9. A chwuj mnie to obchodzi kurła Polsat, dlaczego ja za darmo muszę okładać reklamy z filmów puszczanych modnych w latach kurła 80,90,może by za te reklamy nowości puścili, 30 kurła minut reklam po 4 razy w filmie, niech spierdalają

  • Ile płacą na farmie trolli PIS ? 20 gr od posta czy więcej? Widzę by trolle się nie nudziły rzucono je na czynne jeszcze media.

 10. Pro niemiecka tv się burzy, zdrajcy narodu, berzowym u siebie w Niemczech puszczajcie po 30 minut reklam 5 razy w filmie z lat 80, bo nic nowego nie dajecie złodzieje

 11. Jak ja za darmo mogę oglądać tyle reklam to oni bogaci mogą płacić na te szpitale, nie zbiednieją, nie ma to że pieniędzy nie ma i nie będzie złodzieje, płacić a jak nie to won do Niemiec zdrajcy

 12. Po co te kłótnie i swary głupie? Wnet i tak zginiemy w zupie… głupoty.. zresztą to już trwa . ..Jestem za tym protestem. Płacą ciężką kasę, podatki, licencje, kichany i złodziejski ZAiKS. Narzekanie że abonament co miesiąc a tu im źle. Przecież te koszty to zapłata za wszystkie stacje które dana platforma cyfrowa nadaje. A że reklam dużo. No cóż, nie są TVP lub trwam by dostawać kasę od rządu tylko sami muszą zarobić. Mnie tam grzeje że na Polsacie tyle reklam. Mogę iść do łazienki, zrobić kawę czy iść na fajka. A tu im teraz każą się dzielić ty co sami zarabiają, prócz obowiązkowych opłat. Za chwilę nam zwykłym ludziom przywalą podatek od niby covida i wtedy będzie narzekanie. Nie podoba się? To wymów umowę i oglądaj TvPiS.

 13. Staram się zawsze patrzeć na problem nie tylko przez pryzmat jednej strony i nie do końca podzielam wywody autora tekstu. Brzmi to trochę jak właśnie PiS, wyrwany z kontekstu kawałek pasujący mniej więcej do przekazu i naprzód… Osoba zawierająca umowę o świadczenie usługi, oczekuje jej realizacji zgodnie z tą umową. Ten wpis z regulaminu dotyczy sytuacji w której dostawcy usług za pośrednictwem platformy Polsatu zawiodą. Tak obrazowo – Polsat nie ponosi odpowiedzialność jak reżimowa nadawana na jego platformie ubije sygnał. Tylko ograniczony człowiek widzi jedną, słuszną stronę i do tego tylko taką, która zgadza się z jego poglądami. Może tutaj wystarczy rozsądek ? Może ktoś mimo wszystko ma w tyłku PiS i jednocześnie protest mediów ?zapłacił abonament i po dniu w pracy zamiast masakrować głowę kolejnymi politycznymi przepychankami, chce bez wysiłku intelektualnego, obejrzeć te swoje „trudne sprawy”. A chcieć to móc… Myślę że byłoby lepiej gdyby np. dodatkowo w komunikacie znalazła się informacja powiedzmy w ten deseń ” drodzy widzowie, dotyka nas problem któremu się przeciwstawiany, nie możemy wyjść na ulicę, w ten sposób okazujemy swoje niezadowolenie, rozumiemy jednak że część z Was płaci za dostęp do usług i chciałby z nich korzystać. Dzisiaj jest to niemożliwe jednak, w ramach rekompensaty, za ten dzień nie pobierzemy opłaty”. I tak nadawcy zarobiliby 1/30 mniej (obrazowo dla abonamentu za 30 zł obniżka 1 zł). Stary śmieszne w skali całego problemu, wizerunkowo wychodzą z tworzą twarzą, nikt by nie marudził bo satysfakcja, że za ten dzień nie płacą. No ale najlepiej powiedzieć „nie zgadzasz się z protestem ? O Ty pisiorze, iż oglądaj tvpis”. Trochę częściej spoglądają na problemy z dystansu, starając się rozumieć obie strony, nie tylko ta z którą się zgadzamy. Pozdrawiam.

 14. Nie dość że ciemny lud, to jeszcze bez honoru, upominać się o 2 zł z groszami, bo tyle na dzień wychodzi tl trzeba nie mieć honoru

 15. Wszytko ok tylko czemu w tym wszystkim TVP i inne media związane z Orlenem są z tego podatku zwolnione. Myślę że nie było by o tym tak głośno gdyby solidarnie obciążał on wszystkich. Jednak wymyślenie podatku pod pretekstem walki z covid jest słabe. Zaraz pod tą walkę będą podpinać inne dziwne rzeczy. Najlepsze że przepychali ustawę o braku odpowiedzialności za finanse przy walce z pandemia. Dlatego nie liczcie na zwrot tej kasy za respiratory itp. Hulaj dusza piekła nie ma w takim razie i kraść można na potęgę ale tam u góry.

 16. Przecież masz dostęp do programów ze nadają ciemny ekran cóż nie wina dostawcy. No ale ciemny zidiociały suweren nie potrafiący przeczytać umowy którą podpisuje i płaczący bo przez 1 dzień nie obejrzał trudnych spraw na pewno wie lepiej. Miałeś swoje ukochane TV PIS

  • Przeczytaj pomyśl a później pisz. Czy czarny ekran jest jest programem telewizyjnym. Ciemnym prostackim idiotą z klapkami na oczach w dodatku bez mózgu ty jesteś. W salonie ci sprzedadzą auto z klimą która nie działa to według ciebie dobrze, bo przecież klimatyzacja jest jak umowie i nie ważne że nie działa. Prostak który nie zna swoich praw. Żenujący tok ewolucyjny przebyłeś.

  • Ale zawierasz umowę z operatorem telewizyjnym a nie z każdą stacją którą mają w ofercie wiec operator pośredniczy w umowie. Operator natomiast płaci stacjom telewizyjnym za prawo do dostarczania ich sygnału swoim klientom. Stronami w sprawie nie są abonenci i poszczególne stacje ale operator który pośredniczy w tym. Abonenta nie obchodzi to jak się potem operator ze stacjami rozliczą to jest ich sprawa.

   • Operator ma ci dostarczyć sygnał a co jest nadawane nie jest już po jego stronie. Inaczej ciemne masy co chwilę by składały pozwy ze odcinek serialu im się nie podobał.

 17. Widać po proteście mediów farmy trolli z nowogrodzkiej oddelegowały przydział z forów niedziałających gazet na front reszty mediów.

 18. w 2019 TVN zarobił 1 miliard złotych , a podatku zapłacili tylko 70 tysięcy zł. ja za robiłem 300 tysięcy i musiałem zapłacić 54tysiące podatku , jest różnica????????????

 19. Nie zgadzam się z tą opinią prawną. Jako abonent płacę za dostęp do treści. Stacje telewizyjne w sposób celowy zrezygnowały z nadawania programów zastępując je czarną planszą z jakimiś odezwami politycznymi. EPG nadal pokazuje co powinno być nadawane w tym momencie. W związku z tym za każdy dzień braku treści za które abonenci płacą powinny im się należeć zwroty kosztów. Gdyby ten protest trwał załóżmy 3 miesiące a ktoś był związany umową z operatorem i płacił ciężkie pieniądze a zamiast tego 95% stacji komercyjnych było praktycznie zamkniętych bo automat im gra w kółko zapętlony obraz odezwy, czy wy uważacie, że to jest OK w stosunku do kogoś kto płaci ciężkie pieniądze za dostęp do płatnych kanałów? Moim zdaniem reakcja mediów jest zbyt polityczna i tylko próbuje swoją nieudolnością obarczyć rząd.

  Na miejscu rządu wziąłbym ich na przeczekanie – ciekawe jakie straty będą mieli przez brak emitowania reklam przez takie 2 tygodnie? Prawda jest taka że w mediach komercyjnych bogaci się na potęgę garstka ludzi pozostali tyrają za grosze.

  A tak jakbym miał powiedzieć obiektywnie totalnie bez poglądów na ten temat – to myślę, że sporo przeciwników TVP wczoraj chcąc cokolwiek obejrzeć w telewizji zajrzała na TVP gdzie leciały skoki, na tvp sport coś jeszcze leciało ciekawego, a na Info była dyskusja na temat tej „odezwy”. Tak naprawdę po części te stacje które dały czarną planszę zakneblowały się a TVP zaczęła to wykorzystywać rzucając swoją narrację i interpretację. Jestem ciekaw co z tego wyjdzie.

 20. Jak polki wychodziły na ulicę walcząc o swoje prawa, to media milczały albo podawały fałszywe dane. A teraz nagle oczekują zrozumienia? Taa, jasne. Po prostu myślą jedynie o swoich tyłkach.

  • Ale oni mają za zadanie nadawać coś, zapętlona czarna plansza z białymi napisami pod to nie podpada. Poza tym EPG mówi co innego.

 21. Wczoraj był tenis i puchar Polski. Wielu ludzi zapłaciło za platformę cyfrowego Polsatu by oglądać te wydarzenia. Więc tak, należy pozwać cyfrowy Polsat. Joko właściciela kanału

  • Biedaku, najważniejsze dla Ciebie jest pogapić się w TV. To gap się, póki masz na co. Żebyś tylko zauważył jak Ci rząd fotel spod zadka ukradnie.

 22. No cóż .niech strajkuja. Niema kanalow to dobrze .mnie to nie przskadza.nawet lepiej .wylaczylem telewizor calkiem. Zaoszczedze zdrowia.

 23. To pospólstwo nie rozumie, ze ten strajky jest również w ich interesie. Chyba, że chcą płacić jeszcze więcej za abonament

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *