Nie dbała o dom i zbyt rzadko gotowała – grozi jej nawet 6 lat więzienia

Gorące tematy Na wesoło Rodzina Dołącz do dyskusji (4)
Nie dbała o dom i zbyt rzadko gotowała – grozi jej nawet 6 lat więzienia

Co zrobić ze złą żoną? Oskarżonej o zbyt rzadkie sprzątanie i gotowanie Włoszce grozi więzienie. Kobieta może dostać nawet 6 lat!

W ilu małżeństwach pojawiają się kłótnie o sprzątanie mieszkania, pranie, gotowanie, etc.? W ilu przypadkach mężczyźni zarzucają partnerkom lub żonom mierne zaangażowanie w prace domowe, a w ilu jest na odwrót? Pewien Włoch zarzuca swojej żonie, że zbyt rzadko sprzątała i gotowała. Postanowił dochodzić swoich praw w sądzie i pozwał 40-letnią kobietę. Grozi jej kara więzienia – 6 lat pozbawienia wolności.

Co zrobić ze złą żoną?

Sprawa może wydawać się kuriozalna, wręcz śmieszna, lecz jest jak najbardziej realna. Opisał ją między innymi portal independent. Mężczyzna pochodzi z niewielkiej miejscowości Sonino w okręgu Lacjum we Włoszech. Zarzuca żonie, że ta nie dbała wystarczająco o ich dom, a także zbyt rzadko gotowała. Twierdzi on także, że robiła to specjalnie i zmuszał go do życia w takich warunkach od dwóch lat, a to uwłacza jego godności.

Włoski sąd przyjął pozew, a prokurator Gregorio Capasso rozpoczął procedury. Proces ruszy w październiku. Jeśli okaże się, że kobieta faktycznie jest winna zarzucanych jej czynów i sąd ją skaże, to grozi jej od 2 do 6 lat pozbawienia wolności. Nie znamy szczegółów dotyczących tego pozwu, dlatego z oceną postępowania męża warto poczekać do czasu, gdy dowiemy się o tym czegoś więcej.

Co zrobić ze złą żoną w Polsce? Cóż, przyjmijmy, że próba wysłania jej do więzienia na sześć lat to ostateczność! Nie warto też iść tropem pewnego Niemca, który zdecydowanie zbyt dosłownie potraktował kwestię podziału majątku przy rozwodzie. W razie wątpliwości polecamy jednak przejrzenie bazy naszych artykułów, z których dowiecie się wszystkiego (lub prawie wszystkiego) o rozwodach w Polsce.

W każdej sprawie, dotyczącej problemów prawnych z wszelkiego typu problemami z domownikami, przemocą domową, molestowaniem i wszelkich innych, w których chciał(a)byś uzyskać poradę prawnika, możesz skontaktować się z redakcją Bezprawnik.pl. Współpracuje z nią zespół osób specjalizujących się w poszczególnych dziedzinach, który solidnie, szybko i tanio pomoże rozwiązać Twój problem. Opisz go pod adresem e-mailowym kontakt@bezprawnik.pl, a otrzymasz bezpłatną wycenę rozwiązania sprawy.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com