Nie zdążyłeś złożyć deklaracji podatkowej? Rozlicz się online. E-pity 2017 krok po kroku

Lokowanie produktu Podatki Dołącz do dyskusji (242)
Nie zdążyłeś złożyć deklaracji podatkowej? Rozlicz się online. E-pity 2017 krok po kroku

To już ostatni tydzień składania rocznych zeznań podatkowych za rok 2017. Kary za nieterminowe rozliczenie deklaracji podatkowej wynoszą w tym roku od 210 do 4200 zł. Dla wszystkich, którzy nie zdążyli dotąd wypełnić swojego zeznania PIT, mamy dobrą wiadomość – z Programem e-pity 2017 zrobicie to szybko, bezbłędnie bez wychodzenia z domu. 

Co to są e-deklaracje?

E-deklaracje to nic innego jak odpowiednik papierowego zeznania podatkowego, składanego tradycyjnie w urzędzie skarbowym. Wygoda rozwiązania polega na tym, że złożenie e-deklaracji nie wymaga ani umiejętności wypełniania zeznań podatkowych, ani nawet wychodzenia z domu. Kreator zeznania podatkowego e-pity  przeprowadzi nas krok po kroku przez – jak się dotąd wydawało – zawiłe procedury podatkowe. Szybko i bezboleśnie.

Dlaczego warto skorzystać z Programu e-pity 2017?

W tej chwili jest to najlepiej dopracowany, darmowy program do składania deklaracji podatkowych przez Internet. Jego obsługa jest intuicyjna i bez trudu poradzą sobie z nią nawet osoby, które nigdy wcześniej nie wypełniały zeznania podatkowego. Brzmi niewiarygodnie? Program e-pity 2017 stworzono również z myślą o podatnikach, którzy do tej pory powierzali swoje zeznania podatkowe księgowym i płacili za to niemałe pieniądze. Program e-pity całkowicie odczarowuje coroczny obowiązek składania deklaracji podatkowych.

Program e-pity 2017 to jedyny kreator zeznań podatkowych, który umożliwia wypełnienie i złożenie ponad 30 deklaracji. Poza najpopularniejszymi PIT-36, PIT-37, PIT-36L, PIT-38, PIT-39 czy PIT-28 oraz wszystkich załączników do tych deklaracji, Program e-pity 2017 udostępnia także zeznania dla wąskich grup podatników, jak PIT-16, PIT-16A i 16Z, PIT-19A, PIT-3, PIT-6, PIT-14 czy formularze PIT-CFC, UPL-1, UPL-1P, OPL-1, OPL-1P, CFR-1, SSE-R. Ponadto, z pomocą programu bez trudu wypełnimy gotowe wzory pism do urzędu skarbowego. Szybko, wygodnie i bez ryzyka popełnienia błędów. Co ciekawe, użytkownicy e-pitów 2017 sugerują, że jest to narzędzie znacznie łatwiejsze w obsłudze niż to udostępnione dla podatników na stronie urzędu skarbowego.

Jak wypełnić zeznanie podatkowe z Programem e-pity 2017?

Wbrew pozorom, poprawne wypełnienie deklaracji podatkowej w Programie e-pity nie jest skomplikowane. Wszystko za sprawą intuicyjnego kreatora, który w oparciu o dostępne informacje, sugeruje, podpowiada i automatycznie wypełnia niektóre pola. Dzięki weryfikatorowi poprawności nie sposób popełnić błędu. Poprawne wypełnienie danych osobowych spowoduje, że program wczyta nasz wstępnie wypełniony PIT ze strony Ministerstwa (PFR). Niemal każde okienko, którego wypełnienie może nastręczyć wątpliwości, opatrzone jest pytajnikiem. Po najechaniu na niego kursorem otrzymujemy dodatkowe wskazówki: czego dana część dotyczy lub gdzie szukać wymaganego parametru. Pytania pomocnicze umożliwiają poprawne wypełnienie odpowiedniej deklaracji. Na podstawie podanych informacji, program wskazuje jakie zeznanie podatkowe należy wypełnić, a następnie przeprowadza przez nie podatnika krok po kroku. Z kreatorem e-pity 2017 trudno wypełnić PIT niepoprawnie, jednak w przypadku popełnienia jakiegokolwiek błędu, mamy możliwość sporządzenia korekty złożonego zeznania.

Jak złożyć PIT online do urzędu skarbowego?

Wyjątkowość  Programu e-pity polega na tym, że do ich złożenia nie potrzeba więcej niż pół minuty, bowiem tyle średnio finalizuje się składanie deklaracji podatkowej online. Wypełnione zeznanie możemy wysłać elektronicznie za pośrednictwem programu do swojego urzędu i otrzymać  UPO (Urzędowe Poświadczenie Odbioru), które jest potwierdzeniem złożenia zeznania podatkowego.

Możemy je również zapisać na dysku, wydrukować i zanieść osobiście do urzędu skarbowego. Program e-pity 2017 udostępnia również możliwość przechowywania i archiwizacji zeznań podatkowych w chmurze na Dysku e-pity podatnikom, którzy tego sobie życzą. Jest to funkcja o tyle przydatna, że w przypadku utraty danych na komputerze, posiadamy stały dostęp do wszystkich złożonych dotychczas deklaracji.

Co z ochroną danych osobowych?

Program e-pity 2017 gwarantuje pełne bezpieczeństwo danych osobowych. Są one zapisywane wyłącznie na urządzeniu, z którego korzystamy przy wypełnianiu deklaracji. Dane te nie są przechowywane na serwerach, a ich transmisja odbywa się za pomocą protokołów, z których korzystają również banki. Gwarantem bezpieczeństwa jest 128-bitowy klucz protokołu SSL GeoTrust.

Usługa Dysk e-pity ze względu na zachowanie najwyższego poziomu bezpieczeństwa wykonana została w technologii Microsoft Azure. Korzysta z niej m.in Ministerstwo Finansów. To najbardziej bezpieczne i wszechstronne rozwiązanie chmurowe na rynku, którego niezawodność została potwierdzona licznymi certyfikatami (m.in. CSA, ITAR, CJIS, HIPAA czy IRS 1075) – w tym atestem poziomu 5 („Level 5”) Departamentu Obrony USA. Microsoft Azure stosuje międzynarodowe normy zarządzania bezpieczeństwem informacji (ISO 27018), zapewniając najwyższy poziom bezpieczeństwa danych w myśl wchodzącego w życie RODO (Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych). Microsoft Azure jako pierwsza platforma na świecie wdrożyła standard kontroli danych – międzynarodową normę poufności danych w chmurze ISO/IEC 27018! Spełnia ona surowe normy polityki dostępu, zapewniając wieloskładnikowe uwierzytelnianie, wielopoziomowe szyfrowanie i replikację danych.

Najlepszy na rynku

Program e-pity został wyróżniony certyfikatem „Najlepsze w Polsce”. Za zgodność z obowiązującymi przepisami Program e-pity 2017 otrzymał potwierdzenie najstarszej i największej organizacji księgowych – Biura Usług Informatycznych Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Jest to alternatywa nie tylko dla osób, które dotąd obawiały się wypełnić własny PIT, ale również dla tych, które zwyczajnie nie mają czasu na stanie w kolejkach urzędów skarbowych.

Na wypełnienie deklaracji podatkowej za rok 2017 pozostał niespełna tydzień.

Warto wiedzieć, że Program e-pity 2017 dostępny jest całkowicie bezpłatnie nie tylko na komputer, ale również na smartfon i tablet dla użytkowników Windowsa, Mac OS, Linux czy Android. Deklarację można też wypełnić przez Internet.

Na uniknięcie kilku tysięcy kary lub – ewentualnie – składania czynnego żalu, wciąż mamy kilka dni. Warto pobrać Program e-pity 2017 i błyskawicznie rozprawić z zeznaniem podatkowym już teraz, by smaku tegorocznej majówki nie zepsuły podatki.