Happy Hours w Lidlu: użytkownicy aplikacji mobilnej od 11:00 do 13:00 skorzystają z dodatkowych rabatów

Zakupy Dołącz do dyskusji
Happy Hours w Lidlu: użytkownicy aplikacji mobilnej od 11:00 do 13:00 skorzystają z dodatkowych rabatów

Lidl wprowadził właśnie nową stałą promocję, która wzbogaci działające już kampanie. Sieć oferuje nawet swoim klientom „megarabaty”. Happy Hours w Lidlu obowiązują od poniedziałku do piątku w godzinach od 11:00 do 13:00. Brzmi trochę jak covidowe godziny dla seniorów, ale ta konkretna promocja dotyczy wyłącznie użytkowników aplikacji mobilnej sieci.

Lidl zapowiada megarabaty dla użytkowników swojej aplikacji mobilnej

Nowa promocja popularnej sieci dyskontów to zawsze dobra wiadomość dla kupujących. Nie inaczej jest w przypadku nowej kampanii Happy Hours w Lidlu, która ma stanowić stały element tamtejszej oferty. Użytkownicy aplikacji mobilnej sieci skorzystają ze specjalnych obniżek w godzinach od 11:00 do 13:00 w dni powszednie.

Jak podaje portal money.pl, Happy Hours w Lidlu stanowią uzupełnienie istniejącej kampanii promocyjnej. Przedstawiciele sieci poinformowali o założeniach nowej promocji.

Nowa akcja promocyjna, realizowana w ramach „Lidlowego Programu Oszczędnościowego„, to nie tylko wyjście naprzeciw potrzebom klientów. Dzięki stałym godzinom odwiedzający sklepy Lidl będą mogli zaplanować zakupy i kupować produkty w niższych cenach.

Strona internetowa Lidla jest dość oszczędna, jeśli chodzi o szczegóły promocji. W oczy rzucają się przede wszystkim hasła „megarabaty” i „wielkie oszczędności”. Czy rzeczywiście Happy Hours w Lidlu są aż tak atrakcyjne? To będzie musiał rozstrzygnąć we własnym zakresie każdy z konsumentów. Jako przykład na razie otrzymaliśmy ofertę zakupu oleju Vita D’or.

Użytkownicy aplikacji, którzy zrobią zakupy we właściwych godzinach, przy zakupie dwóch litrowych butelek nie zapłacą 9,49 zł za opakowanie. Zapłacą 5 zł za jedno z nich. To popularna w ostatnim czasie sprzedaż pakietowa. Rzeczywisty rabat wynosi w tym konkretnym przypadku jakieś 23 proc. na cały pakiet.

Happy Hours w Lidlu to niejako powtórzenie i rozszerzenie kampanii dla seniorów z czasów restrykcji covidowych

Nie sposób także nie zadać sobie pytania o to, do kogo właściwie są skierowane Happy Hours w Lidlu. Oczywistą odpowiedź stanowią wszyscy użytkownicy aplikacji Lidl Plus. W praktyce jednak nie każdy z nich będzie miał możliwość skorzystania z promocji tak często, jak by tego chciał.

Powód jest bardzo prozaiczny. W dni powszednie w godzinach od 11:00 d0 13:00 ogromna grupa konsumentów jest po prostu w pracy. Do tego należałoby doliczyć młodzież, która teoretycznie powinna być w tym czasie w szkole. Któż więc nam zostaje? Wagarowicze, urlopowicze, osoby bardziej elastyczne pod względem godzin pracy, oraz emeryci. Można się nawet doszukać pewnego podobieństwa pomiędzy obecną promocją Lidla a covidowymi godzinami dla seniorów.

Porównanie to podnoszę nie tylko dlatego, że godziny się do pewnego stopnia pokrywają. Happy Hours w Lidlu rozpoczynają się raptem o godzinę później, również trwają przez trzy godziny. Warto w tym momencie przypomnieć historię aplikacji Lidl Plus. W momencie, gdy rządzący w 2020 r. wprowadzili godziny dla seniorów, Lidl zareagował skierowaniem atrakcyjnych rabatów i przecen do seniorów właśnie za pośrednictwem aplikacji. Aktualna promocja będzie działała w bardzo zbliżony sposób.