Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił, że będzie sprzedawać samochody odholowane przez służby miejskie, po które nie zgłosił się właściciel. Każde z aut można nabyć już ja parę tysięcy złotych. Wystarczy zgłosić chęć udziału w przetargu i zaoferować konkretną kwotę. Jest jednak haczyk: Kraków rozdaje samochody o bliżej nieznanym stanie technicznym.
Z odholowanymi porzuconymi pojazdami trzeba było w końcu coś zrobić
Samochody samochodów powoli się stabilizują, jednak do niskich nie należą. A gdyby tak można było kupić auto już za parę tysięcy złotych? To jak najbardziej możliwe. Kraków rozdaje samochody praktycznie za bezcen. Tamtejszy Zarząd Dróg Miasta postanowił sprzedać odholowane auta, których nie odebrali ich właściciele. Ogłosił więc przetarg pozwalający każdemu kupić sobie samochód za ułamek jego wartości. Jak podaje Interia, w ofercie znajdziemy szesnaście pojazdów.
- Audi A3 – 4900 zł
- Cadillac De Ville – 3400 zł
- Citroen C4 Picasso – 3400 zł
- Fiat 126p – 1900 zł
- Fiat Ducato – 2200 zł
- Mazda 6 – 1800 zł
- Mercedes A 200 CDI – 1500 zł
- Mercedes C 220 CDI – 2200 zł
- Mercedes Sprinter – 1600 zł
- Nissan Primera – 2900 zł
- Opel Zafira – 1500 zł
- Opel Zafira – 5800 zł
- Plymouth Voyager – 5100 zł
- Skoda Fabia – 4900 zł
- Smart – 1800 zł
- Volkswagen Passat – 5400 zł
Dla fanów motoryzacji i amatorów tanich zakupów to prawdziwa gratka. Popularny „Maluch” to już właściwie zabytek, którego wartość teoretycznie może sięgać nawet 10 tysięcy złotych. Interia wartość rynową Cadillaca De Ville szacuje na nawet 17 900 zł. Oferty sprzedaży Mercedesów C 220 CDI zwykle krążą koło 18 tysięcy złotych. Teoretycznie kupując auta w przetargu Zarządu Dróg Miasta Krakowa, można zaoszczędzić całkiem sporo pieniędzy.
Kraków rozdaje samochody-niespodzianki. Nie ma żadnych gwarancji co do ich stanu technicznego
Nie da się jednak nie zauważyć, że jest w tym wszystkim pewien haczyk. Kraków oddaje samochody za bezcen, ale nie jest w stanie zagwarantować ich dobrego stanu technicznego. Wręcz przeciwnie: istnieje spore ryzyko, że auta mogą pod tym względem niedomagać.
Jakby nie patrzeć, Zarząd Dróg Miasta Krakowa odholowywał pojazdy dlatego, że zostały po prostu porzucone. Oznacza to wystawienie przez dłuższy czas na działanie wszelkiej maści czynników zewnętrznych. Niektóre samochody znoszą to lepiej, inne gorzej. Teoretycznie może się nam więc trafić szrot, w którego naprawę włożymy dużo więcej, niż za niego zapłacimy. Równie dobrze możemy jednak kupić w pełni sprawne auto.
Ryzyko można jednak ograniczyć. Samochody można obejrzeć na strzeżonym parkingu przy ul. Józefa Rzebika 6 w Krakowie. Zarząd Dróg Miasta Krakowa wyznaczył dzień oględzin na poniedziałek 19 grudnia. Odbędą się w godzinach od 11:00 do 14:00. Termin może jednak ulec zmianie, jeśli warunki atmosferyczne będą tego dnia niekorzystne.
Jeżeli ktoś jest zainteresowany ofertą Zarządu Dróg Miasta Krakowa, to powinien wypełnić specjalny formularz, który można pobrać na stronie internetowej instytucji. Następnie należy przesłać go tradycyjną pocztą lub złożyć go na dzienniku podawczym. Oferenci mają czas do 5 stycznia do godziny 15:00. Warto przy tym wspomnieć, że minimalna wysokość ofert wynosi 3/4 wskazanej wyżej zaproponowanej kwoty.