Alior Bank dołącza do PKO, Santandera czy ING – teraz kredyt bez zaświadczenia o dochodach

Finanse Dołącz do dyskusji (38)
Alior Bank dołącza do PKO, Santandera czy ING – teraz kredyt bez zaświadczenia o dochodach

Kredyt w Alior Bank bez zaświadczenia o dochodach stał się możliwy dla klientów innych banków. Wszystko dzięki dyrektywie PSD2.

Jak poinformował Wiceprezes Zarządu Alior Bank – Mateusz Poznański – od teraz posiadacze rachunków w PKO BP, Pekao S.A., Santander oraz ING Banku Śląskim mogą ubiegać się o kredyt gotówkowy bez dokumentu potwierdzającego wysokość uzyskiwanych dochodów. Nie trzeba będzie o zamiarze wzięcia kredytu informować księgowości w firmie, w której pracujemy. Nie będzie potrzeby dzwonienia do pracodawcy, w celu potwierdzenia danych z zaświadczenia o zarobkach. Wymienione banki obsługują 26 milionów rachunków indywidualnych. Wystarczy, że przy wnioskowaniu o kredyt w Alior Bank, udzielą zgody na dostęp do informacji o rachunku w banku, na który wpływa wynagrodzenie.

Jak ubiegać się o kredyt w Alior Bank bez zaświadczenia o dochodach?

Klient ubiegający się o kredyt w Alior Bank wypełnia formularz kredytowy. Następnie na wskazany przez niego numer telefonu otrzyma SMS z linkiem. Po kliknięciu klient zostanie poproszony o zapoznanie się z regulaminem, a następnie na wyrażenie zgody na udzielenie dostępu do informacji o rachunku. Następnie wnioskujący zostanie przekierowany do strony swojego banku macierzystego. Tam będzie musiał się zalogować. Logowanie do banku odbywa się za pomocą silnego uwierzytelnienia. Musimy się tylko upewnić, czy widzimy kłódkę na pasku przeglądarki. Następnie będzie musiał wybrać zakres informacji o rachunku płatniczym, do których dostęp uzyska Alior Bank.  Pobierze on historię rachunku, która wykorzysta do oceny zdolności kredytowej wnioskującego. Dzięki temu rozwiązaniu informacje o dochodach wnioskodawcy są potwierdzane w ciągu kilku minut.

Możliwość pobrania historii rachunku wynika z Dyrektywy PSD2

Dyrektywa ta daje możliwość dostępu do danych z konta bankowego licencjonowanym podmiotom, tzw. TPP. Jak informowaliśmy miała pozwolić na skończenie z monopolem banków. Tymczasem same banki starały się o zostanie licencjonowanym podmiotem. Jednym z  pierwszych banków, które osiągnęły ten cel jest właśnie Alior Bank. Dzięki temu uzyskanie kredytu w Alior Bank bez zaświadczenia o dochodach stało się o wiele prostsze dla klienta.
Jak informuje Alior Bank, rozwiązanie jest dostępne obecnie w wybranych punktach sprzedaży oraz w contact-center. Do końca stycznia przyszłego roku uzyskanie kredytu w Alior Bank bez zaświadczenia o dochodach ma być dostępne w całej sieci sprzedaży, a także na stronie internetowej.