Lidl wybuduje nowe mieszkania. Lokatorzy będą mieli dyskont pod nosem

Nieruchomości Zakupy Dołącz do dyskusji
Lidl wybuduje nowe mieszkania. Lokatorzy będą mieli dyskont pod nosem

Kilka lat temu głośno było o pomyśle wybudowania mieszkań przez właściciela sieci Lidl. Sieć faktycznie zbudowała jeden kompleks i rozpoczęła budowę drugiego. Teraz okazuje się, że na horyzoncie jest już nowa inwestycja – Lidl wybuduje kolejne mieszkania. 

Lidl wybuduje nowe mieszkania

Lidl buduje tanie mieszkania – pisałam na łamach Bezprawnika w połowie 2019 r. Budynki miały stanąć początkowo w Berlinie i Poczdamie. Od początku właścicielowi sieci sklepów chodziło jednak nie tyle o wejście w deweloperkę, ile o obejście prawa budowlanego – właśnie poprzez budowanie mieszkań „połączonych” ze sklepami. Mieszkania budowane przez sieć miały trafić na wynajem. Ostatecznie mały kompleks handlowo-mieszkalny stanął we Frankfurcie. Co więcej, w styczniu 2020 r. sieć rozpoczęła budowę dwupiętrowego budynku o podobnym charakterze – ale tym razem w Londynie.

Jak informują wiadomoscihandlowe.pl, Lidl najwyraźniej postanowił kontynuować działania i wybuduje nowe mieszkania. Niemiecki oddział sieci poinformował o wmurowaniu kamienia węglowego na budowie obiektu w miejscowości Sindelfingen. W ramach oddziału Metropol (tak nazywa się inwestycja) mają powstać 82 lokale mieszkalne. Na całą inwestycję będzie składać się kilka budynków. Nikogo raczej nie zaskoczy to, że w kompleksie – oprócz wspomnianych mieszkań – będzie również mieścić się Lidl.

Powstanie więcej budynków wielofunkcyjnych

Dyskont, który powstanie w ramach nowej inwestycji, będzie jednak różnić się od sklepów Lidla, do których chodzimy na co dzień. Po pierwsze – będzie dwupoziomowy. Na pierwszym poziomie znajdzie się parking naziemny, na piętrze – sklep, do którego będzie wchodzić się z dwupiętrowego hallu.

Budowa obiekty wielofunkcyjnych, z którymi niemiecka sieć coraz odważniej eksperymentuje, jest konsultowana z lokalnymi samorządami. Dzięki temu Lidl jest w stanie dotrzeć do mniejszych, bardziej ekskluzywnych dzielnic mieszkalnych, gdzie wybudowanie samego sklepu mogłoby by być po prostu niemożliwe.

Nie ma zresztą wątpliwości, że sieci handlowe nadal będą szukać sposobów na znalezienie nowych klientów i zwiększenie atrakcyjności własnej oferty – choćby ze względu na intensywny rozwój zakupów internetowych.

Biedronka za to nie buduje mieszkań, ale je rozdaje

Jeśli chodzi o nieruchomości, warto odnotować, że inna sieć sklepów – Biedronka – wprawdzie nie buduje mieszkań, ale zamierza je rozdawać (a dokładniej: środki na ich zakup) w ramach specjalnej loterii. Nie ma się jednak co łudzić – szansa na wygraną  mieszkania z Biedronki jest wręcz iluzoryczna.