Niesamowite, są jeszcze ludzie, którzy biorą udział w loterii paragonowej

Gorące tematy Podatki Zakupy Dołącz do dyskusji (680)
Niesamowite, są jeszcze ludzie, którzy biorą udział w loterii paragonowej

Loteria paragonowa zapowiadała się jako bardzo fajna zabawa: przepisałam nawet dziesięć paragonów, ale potem mi się znudziło. A jak czytałam wieści ze świata to uznałam to nawet za słuszną decyzję.

Loteria paragonowa to dość szczytna idea loterii, w której losami nie są bezwartościowe kartki papieru, za które musimy zapłacić. Losami są paragony, a więc poza „szansą” na zwycięstwo, pieniądze wydajemy na przedmioty materialne lub ostatecznie usługi. Urząd Skarbowy chciał w ten sposób wyrobić w społeczeństwie nawyk zwracania uwagi na te zaśmiecające kieszenie świstki papieru, ale też – prawdopodobnie – uzyskać bazę informacji na temat tego, którzy przedsiębiorcy sumiennie wydają paragony, a którzy wydają ich podejrzanie mało.

Ale sam system nie był zbyt wygodnie zaprogramowany, uzupełnianie tych wszystkich pól danymi z paragonu to była tak zwana żmudna robota głupiego. I zapewne pluł sobie w brodę każdy, kto przepisywał po każdych zakupach cyferki, a następnie przeczytał, że laureatką już pierwszego losowania została… A zresztą, przeczytajcie jak streścił to Super Express:

Grażyna Kawecka-Karaś z Częstochowy to kolejna laureatka nagrody specjalnej w Loterii Paragonowej. Zwyciężczyni prywatnie jest dobrą znajomą Izabeli Leszczyny – byłej wiceminister finansów, która pracowała przy projekcie tej loterii.

Dowiedziałam się kilka dni temu. Niesamowity zbieg okoliczności – słowa Leszczyny przytaczał serwis wSumie.pl

Laureatka Opla Insignię otrzymała za paragon z branży „fryzjerstwo i pozostałe zabiegi kosmetyczne”.

Przypadki chodzą po ludziach, to zrozumiałe, ale jakoś podcięło mi to skrzydła całkowicie, w rezultacie czego postanowiłam wrzucić ideę loterii paragonowej w to samo miejsce, gdzie trzymam kasety zespołu Just 5 i ubrania z cekinami – na śmietnik historii.

Ale ludzie nadal grają w loterię paragonową, która potrwa przynajmniej do 2017 roku

Tymczasem Loteria Paragonowa została przedłużona o kolejne 6 miesięcy i potrwa do 31 marca 2017 r. Zdaniem organów skarbowych inicjatywa ma zbawienne skutki dla budowania świadomości fiskalnej Polaków. Jak się okazuje – nasi rodacy zarejestrowali już ponad 110 milionów paragonów i wedle badań społecznych również dostrzegają pozytywne skutki zabawy. W ostatnim kwartale 2016 roku branżą premiowaną, za którą przysługuje dodatkowa nagroda, będą przewozy taksówkarskie.