Każdy, kto wykupi wycieczkę ma prawo uzyskać pełne odszkodowanie w przypadku bankructwa przewoźnika lub organizatora wyjazdu.

W ostatnich latach upadło wiele biur podróży. Skarb Państwa płacił za powroty turystów z wielu miejsc na świecie, gdyż taki ciąży na nim obowiązek. Wiele osób na wakacje nigdy nie wyjechało. Niestety osoby te, mimo że domagały się odszkodowań i zwrotu wpłaconych pieniędzy, były odsyłane z kwitkiem.

W takich przypadkach powinno zadziałać zabezpieczenie finansowe biur podróży, z którego poszkodowani powinni otrzymać odszkodowania. Niektórym się udało i otrzymali zwrot niewielkich kwot, ale wielu usiłowało walczyć o zwrot całości poniesionych kosztów.

Niedawno zakończył się proces, w którym pewien radca prawny złożył pozew o zwrot pełnego wkładu za wyjazd, który został odwołany z powodu bankructwa firmy turystycznej. Zwrócił on uwagę na fakt niepoprawnej interpretacji przepisów unijnych, a konkretniej artykułu 7 dyrektywy 90/314 w sprawie zorganizowanych podróży, wakacji i wycieczek. Dzięki temu sąd przychylił się do jego wniosku i nakazał wypłatę pełnego odszkodowania, które ma dokonać na korzyść poszkodowanego Skarb Państwa.

Potrzebujesz pomocy? Zadaj pytanie...

Pomoc prawna w najtrudniejszej sytuacji już od 49 złotych!

Jest to wyrok, który może otworzyć furtkę wszystkim tym osobom, które zostały poszkodowane przez bankructwa wielu operatorów turystycznych do uzyskania odszkodowań i odzyskania swoich pieniędzy. Aby skutecznie walczyć o swoje prawa, warto skorzystać z pomocy naszych prawników, którzy doradzą postępowanie lub pomogą przygotować stosowne pisma. Są oni stale dostępni pod adresem kontakt@bezprawnik.pl. Zawsze chętnie pomogą.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com