Revolut wprowadza Trading Pro dla grających na giełdzie. Jak to z Revolutem, tanio nie jest

Finanse Technologie Dołącz do dyskusji
Revolut wprowadza Trading Pro dla grających na giełdzie. Jak to z Revolutem, tanio nie jest

Revolut wprowadza nową usługę skierowaną do zaawansowanych inwestorów – Trading Pro. Jest to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie klientów na narzędzia umożliwiające bardziej skomplikowane operacje inwestycyjne.

Usługa Trading Pro oferowana jest w ramach płatnej subskrypcji przez Revolut Securities Europe UAB, z opcją darmowego testowania przez pierwszy miesiąc. Kosztuje ona 15 euro miesięcznie i jest dostępna dla klientów w krajach Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG). Posiadacze już aktywnych kont inwestycyjnych w Revolucie mają możliwość ich uaktualnienia do wersji Pro.

Revolut obniża prowizje dla traderów

Trading Pro wprowadza szereg udogodnień dla doświadczonych inwestorów. Znajduje się wśród nich obniżka prowizji za transakcje do 0,12% z 0,25%, co jest istotne przy wykonywaniu większej liczby operacji. Usługa wprowadza także wyższe limity zleceń dla akcji amerykańskich i europejskich oraz funduszy ETF – od 10 tys. $ do 1,5 mln $ za pojedyncze zlecenie, co jest znaczącym wzrostem w stosunku do poprzednich limitów.

Klienci Trading Pro otrzymują dostęp do Terminalu – desktopowej wersji narzędzi analitycznych, które umożliwiają zaawansowaną analizę portfela. Dostarcza on wskaźników i wykresów pomagających w ocenie efektywności inwestycji, zrealizowanych zysków i strat, czy alokacji portfela.

Wprowadzono również wydłużone godziny handlu amerykańskimi akcjami, umożliwiając klientom Revolut dokonywanie transakcji przez 16 godzin dziennie – od 10:00 rano do 2:00 rano czasu środkowoeuropejskiego (CET). Należy jednak pamiętać, że handel poza regularnymi godzinami sesji giełdowej wiąże się z dodatkowym ryzykiem, co zostało zaznaczone w dokumentach dostępnych na stronie Revolut.

Tanio nie jest

Rolandas Juteika, Head of Wealth and Trading w Revolut, podkreśla, że Trading Pro powstało w odpowiedzi na potrzeby klientów, którzy wykonywali coraz większe transakcje i potrzebowali bardziej zaawansowanych narzędzi analitycznych oraz desktopowej platformy tradingowej. Revolut, obserwując rosnące zainteresowanie swoimi usługami inwestycyjnymi, planuje również wprowadzenie nowych produktów, takich jak robo-doradztwo czy obligacje skarbowe.

Ponadto, Revolut zwiększył liczbę dostępnych na swojej platformie amerykańskich spółek do 2200, a także wprowadził możliwość handlu akcjami ponad 70 spółek notowanych w Europie oraz ofertę 150 funduszy indeksowych ETF. Jest to część szerszej strategii, mającej na celu dostarczenie użytkownikom kompleksowych narzędzi do zarządzania finansami, co zostało dodatkowo podkreślone w najnowszej aktualizacji aplikacji – Revolut 10.

Usługa Trading Pro wydaje się być odpowiedzią Revoluta na zapotrzebowanie bardziej zaawansowanych inwestorów, poszukujących głębszej analizy rynku i większej elastyczności w dokonywaniu transakcji. Czas pokaże, jak nowe narzędzia wpłyną na rynek inwestycyjny w Polsce i czy spełnią oczekiwania swoich użytkowników.