Na zakupach w polskiej sieci chce zarobić azjatycka firma Shopee

ecommerce Zagranica Zakupy dołącz do dyskusji (17) 12.09.2021
Na zakupach w polskiej sieci chce zarobić azjatycka firma Shopee

Jolanta Szymczyk-Przewoźna

Shopee, azjatycka platforma sprzedażowa, chce rozpocząć działalność w Polsce – podał portal wiadomości handlowe.pl. Przez pierwszych sześć miesięcy mają nie pobierać od klientów prowizji ani opłaty abonamentowej. Oferują też dostęp do narzędzi, które mają ułatwić sprzedaż w sieci. Shopee wchodzi do Polski przygotowana do walki o klienta.

Shopee wchodzi do Polski

Azjatycki potentat planując wejście na polski rynek przygotowuje też zachęty dla kupujących. Platforma prawdopodobnie zaoferuje darmową dostawę bez minimalnej wartości zamówienia. Jej koszt weźmie na siebie Shoppe. Bez względu na kwotę zakupów oraz sposób dostawy (kurier lub paczkomat). Wiadomości handlowe ustaliły, że Shopee przygotował też dla polskich sprzedawców wsparcie w postaci 250 zł na kupony zniżkowe dla klientów. Taki bonus dostaną ci, którzy wystawią co najmniej 30 ofert, z czego przynajmniej 5 procent będzie miało minimum 10 procentowy rabat.

Po Azji i Ameryce, Europa

Platforma chce wystartować jesienią. Zatrudniła już telemarketerów, których zadaniem jest obdzwonienie firm i nakłonienie do rozpoczęcia współpracy. Równolegle Shopee rekrutuje do swojego zespołu ludzi, którzy zajmą się obsługą posprzedażową polskich klientów.  Partnerami logistycznymi singapurskiej firmy mają być DPD i InPost.

Shopee powstała w 2015 roku.  Od dwóch lat jest na liście 10 największych witryn e-commerce na świecie.  Pod względem liczby odwiedzin miesięcznie wyprzedza Allegro.. Shopee poza Singapurem działa w Indonezji, Tajwanie, Filipinach, Wietnamie, Tajlandii i Malezji. Weszła też na rynki Ameryki Południowej. Za jej pośrednictwem sprzedają i kupują towary w Brazylii, Kolumbii, Chile i Meksyku. Teraz firma postanowiła zdobyć nowe rynki. Jej ostatnim celem jest Europa. Wykupiła polską domenę shopee.pl.

Jeśli nowemu graczowi uda się z sukcesem wejść na polski rynek, to Allegro i Amazon będą musiały podzielić się z nim miejscem. Gdy na początku roku do Polski wszedł Amazon spodziewano się, że zdominuje i zrewolucjonizuje rynek. Nic takiego się nie wydarzyło. Allegro przetrwało wejście smoka. Shopee to na pewno poważny konkurent. Wyceniany na 190 mld USD. Jego pojawienie się w Polsce potwierdza tylko, jak dynamicznie rozwija się u nas e-commerce. Pandemia trwale zmieniła zwyczaje zakupowe części Polaków. Choć tradycyjny handel się odbudowuje, to chyba nic już nie zatrzyma rozwoju handlu w sieci. Idealnie dziś mieć oba kanały sprzedaży.