Zakupy

Zmiany w regulaminie Allegro. Platforma zmusza klientów do założenia konta

Zmiany w regulaminie Allegro. Platforma zmusza klientów do założenia konta
Zmiany w regulaminie Allegro. Platforma zmusza klientów do założenia konta
 

Nadchodzą istotne zmiany w regulaminie Allegro. Pojawi się opłata w wypadku płatności przy odbiorze w ramach Allegro Smart!, a także niemożliwe będą zakupy na Allegro bez rejestracji. Kiedy zmiany wejdą w życie?

Zakupy na Allegro bez rejestracji

Allegro poinformowało na swojej stronie internetowej o nadchodzących zmianach w regulaminie. Dotkną one kilku płaszczyzn i odnoszą się zarówno do sprzedających, jak i kupujących. Na przykład od 18 lutego obniżona zostanie minimalna wartość zamówienia z dostawą z kurierem w ramach Allegro Smart! – do 80 zł.

Od 8 marca wprowadzona zostanie natomiast opłata za opcję płatności przy odbiorze przy Allegro Smart! w wysokości 3,99 zł. Zmieni się także minimalna kwota, którą można ustawić dla metod dostawy z płatnością przy odbiorze. Także od 8 marca usunięty zostanie Menedżer Sprzedaży czy opcja kuriera UPS z listy metod dostawy w ramach Allegro Smart!.

Od 8 marca zaktualizowany zostanie regulamin Allegro Ads, a modyfikacje dotyczyć będą wprowadzenia możliwości wykorzystywania logotypu w kategoriach ogłoszeniowych. Ponadto zmienione zostaną ceny niektórych metod dostawy, a także wprowadzone będą niewielkie zmiany porządkowe. Od 22 marca nastąpi zmiana opłat za sprzedaż w ramach działów: Elektronika, Dom i ogród, Supermarket, Dziecko, Uroda, Kolekcje i sztuka oraz Firma i usługi.

Zmiany zakładają także, że w wypadku sporów pomiędzy przedsiębiorcami w ramach Allegro mediacją zajmować się będzie Europejski Instytut Mediacji.

Zmiany dla kupujących

Od 19 kwietnia nie będą już możliwe zakupy na Allegro bez rejestracji. Taką zmianę Allegro motywuje koniecznością zapewnienia odpowiedniego wsparcia po zakupach. Od 8 marca wprowadzona zostanie – testowo i w ograniczonym zakresie – możliwość rejestracji konta z użyciem numeru telefonu.

Co także może być istotne dla kupujących, obniżona zostanie kwota zakupów mogąca zostać rozłożona na raty w ramach Allegro Pay.

O szczegółach zmian można poczytać na stronie internetowej Allegro poświęconej regulaminom. Jedną z największych zmian – która w zasadzie może być nazwana fundamentalną – jest wyłączenie możliwości dokonywania zakupów bez rejestracji. Obecnie nie trzeba zakładać konta w serwisie, co dla wielu osób jest udogodnieniem.

Mimo że jak najbardziej normalne jest dzisiaj zakładanie kont we wszystkich serwisach internetowych, z których korzystamy, to wiele osób w dalszym ciągu po prostu nie lubi podawać wrażliwych informacji (w taki sposób, by były one przez długi czas przechowywane). Allegro trzyma je – względem zarejestrowanych użytkowników – przez długi czas, co także wynika z obowiązującego prawa.

Niemniej dzisiaj usunięcie konta w Allegro trwa kilka lat. Dopiero po określonym czasie wszelkie informacje podane przy rejestracji zostaną usunięte. Niedługo niejako trzeba będzie się na ich gromadzenie godzić – poprzez konieczność zarejestrowania się przy dokonywaniu zakupu.

Źródło zdjęcia: materiały prasowe Allegro