Znamy już zasady loterii Narodowego Programu Szczepień. Każdy uczestnik będzie mieć 4 szanse na wygraną

Codzienne Zdrowie Dołącz do dyskusji (562)
Znamy już zasady loterii Narodowego Programu Szczepień. Każdy uczestnik będzie mieć 4 szanse na wygraną

1 lipca rusza wielka Loteria Narodowego Programu Szczepień. Prezes Totalizatora Sportowego poinformował już, jakie są zasady loterii szczepionkowej, kto może wziąć w niej udział i jakie nagrody będzie można wygrać. 

Rządzący jakiś czas temu ogłosili, że 1 lipca ruszy Loteria szczepionkowa. Rząd zdecydował się na ten krok z prostego powodu – chciał w ten sposób zachęcić Polaków do szczepień przeciw COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień. Na zorganizowanie loterii szczepionkowej zdecydowano się też wcześniej m.in. w Ohio w USA. Można zatem podejrzewać, że polski rząd zainspirował się właśnie tymi działaniami zza oceanu.

Zasady loterii szczepionkowej. Najpierw trzeba będzie się zarejestrować

W Loterii Narodowego Programu Szczepień – jak łatwo się domyślić – będą mogły wziąć udział osoby w pełni zaszczepione. Czyli – zaszczepione jednodawkową szczepionką Johnson&Johnson lub dwoma dawkami pozostałych preparatów dopuszczonych do obrotu w Polsce. Dodatkowo w loterii będą mogły wziąć udział jedynie osoby pełnoletnie.

Jak się jednak okazuje, udział w loterii nie będzie automatyczny. Każda osoba chętna do udziału w losowaniu będzie musiała najpierw się zarejestrować. Będzie mogła to zrobić na dwa sposoby – albo poprzez Internetowe Konto Pacjenta, albo – poprzez infolinię Narodowego Programu Szczepień. Osoba zgłaszająca się do loterii będzie musiała podać swój numer telefonu, na który zostanie wysłany SMS z Totalizatora Sportowego, jeśli uczestnik wygra jedną z nagród.

4 szanse na wygraną

Każdy uczestnik loterii będzie miał cztery szanse na wygraną – w czterech różnych kategoriach (w losowaniu dziennym, tygodniowym, miesięcznym i finałowym).

Jeśli chodzi o nagrody dzienne, co 500. osoba uczestnicząca w loterii wygra 200 zł. Co 2000. osoba – 500 zł.

W przypadku losowań tygodniowych do wygrania będzie 5 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. zł oraz 60 hulajnóg elektrycznych.

Raz w miesiącu będą przyznawane też dwie nagrody pieniężne w wysokości 100 tys. zł oraz dwie nagrody rzeczowe w postaci samochodów Toyota Corolla.

Losowanie finałowe będzie mieć natomiast miejsce 6 października. Nagrodami będą dwie Toyoty CH-R oraz dwie nagrody pieniężne – obie w wysokości miliona złotych.

Wyniki losowań na stronie internetowej loterii

O wygranej w loterii dziennej zwycięzca zostanie poinformowany SMS-em. W przypadku nagród o większej wartości w ciągu dwóch dni od losowania zwycięzca otrzyma telefon z Totalizatora Sportowego (lub SMS-a). Zwycięzcy otrzymają też link do formularza z oświadczeniem – jego wypełnienie będzie niezbędne, by otrzymać nagrodę. Co ciekawe, wyniki loterii trafią też na stronę internetową loterii.

Za wypłatę środków będzie odpowiedzialny Bank PKO BP. Zwycięzcy otrzymają specjalny kod umożliwiający wypłatę środków z bankomatu banku lub w jednym z jego oddziałów.