Bardzo możliwe, że wkrótce zrobisz zakupy spożywcze na Allegro

Technologie Zakupy dołącz do dyskusji (11) 05.06.2018
Bardzo możliwe, że wkrótce zrobisz zakupy spożywcze na Allegro

Tomasz Laba

Zakupy spożywcze przez internet od kilku lat cieszą się coraz większą popularnością. Już nie tylko drogi sprzęt RTV czy książki, ale coraz częściej ze sklepu zamawiamy bułki, mleko i masło. Niemal wszystkie duże sieci supermarketów oferują zakupy z dowozem. Wkrótce na rynek ma wkroczyć Allegro.

To jednak wciąż nieoficjalne informacje i wnioski redakcji wiadomoscihandlowe.pl, która przeanalizowała ostatnie ruchy kadrowe polskiego giganta handlu w internecie. Od 4 czerwca w spółce zatrudniony jest Jacek Palec, który dotychczas był prezesem największego gracza na rodzimym rynku e-groceries, czyli bdsklep.pl. To jednak nie koniec. Wraz z początkiem sierpnia stery Allegro przejmie Francois Nuyts. To były wysoko postawiony menadżer Amazona w Europie Południowej.

To już otwiera pole do dalszych spekulacji. W końcu Amazon ma ogromne doświadczenie w internetowej sprzedaży żywności. Szacuje się, że należy do niego aż 18% całego rynku w USA. Na dodatek ostatnio przejął dużą sieć supermarketów stacjonarnych. To świadczy tylko o tym, że ten sektor traktuje bardzo poważnie. Z pewnością doświadczenie nowego prezesa byłoby dobrze wykorzystane przy wejściu Allegro na polski rynek e-groceries.

Czy Allegro planuje rozpocząć sprzedać produktów spożywczych? To mogą sugerować ostatnie ruchy kadrowe

Na razie nie jest wiadomo, jak miałaby wyglądać sprzedaż produktów spożywczych na Allegro. Co prawda obecnie na platformie można kupić żywność, ale jest to niewygodne z kilku powodów. Przede wszystkim najczęściej oferowane są duże partie produktów (cała paleta, duże opakowania, zgrzewka itp.), a zrobienie większych zakupów wiąże się z kupnem od kilku sprzedawców. To oczywiście ma znaczenie w cenie przesyłki oraz czasie dostawy.

Sklep na Allegro na sprzedaży Xbox One nieuczciwie zarabia dwa razy – skarży się nasz czytelnik

Najbardziej prawdopodobną zmianą Allegro Supermarket ma być magazynowanie części produktów w jednym miejscu. To spowoduje, że wysyłka będzie następowała z jednego miejsca, co w oczywisty sposób wpłynie na cenę i szybkość zakupów. Jednocześnie dotychczasowa możliwość wystawiania dużych pakietów żywności przez sprzedawców ma być pozostawiona. W końcu Allegro – przynajmniej na razie – nie będzie w stanie magazynować absolutnie każdego możliwego towaru.