Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje nieruchomości w atrakcyjnych cenach. Dla niektórych to może być kusząca oferta

Nieruchomości Państwo Dołącz do dyskusji (67)
Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje nieruchomości w atrakcyjnych cenach. Dla niektórych to może być kusząca oferta

Od czasu do czasu Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje nieruchomości w dobrych cenach. Tym razem pod młotek trafi jedenaście mieszkań. Będą one licytowane już od kwoty 4220 zł/mkw. Oznacza to, że kawalerkę będzie można kupić już za 100-130 tys. zł. Kwota wywoławcza większego mieszkania (60 mkw) to 223 tys. zł.

AMW prowadzi na swojej stronie właściwie stałą sprzedaż odzieży wojskowej, obuwia, ale także naczyń, czy nawet wozów. Ceny, za jakie można nabyć używane niegdyś przez wojsko przedmioty, są symboliczne. Jednak Agencja dysponuje również całkiem ciekawymi nieruchomościami. Wśród nich znajdują się między innymi mieszkania. Często położone w atrakcyjnych destynacjach. Raz na jakiś czas, również one trafiają do sprzedaży.

17 maja odbędzie się licytacja mieszkań w Pile i Debrznie

W komunikatach o sprzedaży, AMW ogłosiła licytację 9 mieszkań w Pile (woj. wielkopolskie) i 2 w Debrznie (woj. pomorskie).

Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje nieruchomości w dobrych cenach. 6 z 9 mieszkań w Pile to kawalerki przy ul. Okólnej. Ich metraż to od 21,7 do 25,4 mkw. Ceny wywoławcze wahają się od 100 do 130 tys. zł. Jak pisze AMW w komunikacie, lokale są oddalone około 3 km od centrum Piły. W ich bliskim sąsiedztwie znajdują się również obiekty handlowe, sportowe, oświatowe oraz budynki użyteczności publicznej.

Pozostałe trzy mieszkania w Pile położne są w blokach zlokalizowanych przy ul. Grunwaldzkiej (37 mkw), a także Kopernika oraz Żółkiewskiego (60 mkw). Licytacja mniejszego mieszkania rozpocznie się od kwoty 215 tys. zł. Za większe trzeba będzie zapłacić najmniej 223 tys. zł.

W Debrznie AMW oferuje dwa mieszkania. Pierwsze – o powierzchni 56,70 mkw, znajduje się na Osiedlu Słonecznym. Jest usytuowane na trzecim piętrze i posiada cztery pokoje oraz balkon. Jego cena wywoławcza to 180 tys. zł. Drugie mieszkanie dwupokojowe znajduje się przy ul. Przechodniej. W tym przypadku licytacja zacznie się od 130 tys. zł.

Jak czytamy w komunikatach:

Oferowane przez Agencję mieszkania mają uregulowaną sytuację prawną: są wolne od długów, ciężarów i roszczeń na rzecz osób trzecich. Zyski ze sprzedaży mieszkań Agencja Mienia Wojskowego przeznaczy na realizację ustawowych zadań związanych z zakwaterowaniem Sił Zbrojnych RP, w tym na budowę nowych mieszkań dla żołnierzy.

AMW wyprzedaje nieruchomości w dobrych cenach. Jak nabyć takie mieszkanie?

Osoby zainteresowane ofertą nieruchomości z AMW, powinny w pierwszej kolejności odwiedzić tę stronę.  Jest to wyszukiwarka ogłoszeń dotyczących nieruchomości, które AMW wystawia na sprzedaż w różnych miastach. Nawet jeśli nie interesują je akurat mieszkania w Pile, być może w przyszłości pojawi się tutaj oferta lokalu w innej miejscowości.

W drugiej kolejności, kiedy zainteresowana osoba już wyszuka mieszkanie, które chciałaby licytować, musi kliknąć w ofertę. W tym miejscu nabędzie podstawowe informacje o oferowanej nieruchomości, takie jak: dokładna lokalizacja, funkcja, dostępne media, szczegóły oferty oraz datę samego przetargu i cenę wywoławczą.

Aby dowiedzieć się jeszcze więcej, należy pobrać ogłoszenie (poprzez kliknięcie tak brzmiącego komunikatu na rzeczonej stronie). W pobranym dokumencie znajduje się informacja o tym, że warunkiem uczestnictwa w przetargu jest wniesienie wadium na podany numer konta. Wysokość wadium wynosi najczęściej 10 proc. ceny wywoławczej nieruchomości. Jest to opłata zwrotna. Jeśli zainteresowany nie wygra licytacji, odzyska ją w całości najpóźniej w terminie 3 dni od zamknięcia przetargu. Jeśli jednak ją wygra, wadium będzie zaliczone na poczet ceny.

Ogłoszenie o sprzedaży wymienia też dokumenty, jakie przed przystąpieniem do przetargu, każdy uczestnik obowiązany jest okazać komisji przetargowej. Dla osoby fizycznej, chodzi tu przede wszystkim o dokument potwierdzający tożsamość, taki jak dowód osobisty lub paszport.

Przetargi mieszkań w Pile i Debrznie odbędą się 17 maja o godz. 10:00 w siedzibie Oddziału Regionalnego AMW w Bydgoszczy przy ul. Gdańska 163 a. Chętni powinni wpłacić odpowiednią kwotę wadium do dnia 11 maja.