Dystrybutor suplementu Vita Slim Proactive na celowniku UOKiK i GIS

Zakupy dołącz do dyskusji (1) 09.05.2015
Dystrybutor suplementu Vita Slim Proactive na celowniku UOKiK i GIS

Udostępnij

Maciej Lewczuk

Dystrybutorem szeroko reklamowanego w telewizji produktu Vita Slim Proactive (z firmą powiązany jest lansowany swego czasu przez tabloidy „najmłodszy polski milioner” – Piotr K.) zainteresował się UOKiK i GIS. Chodzi o fakt, że firmy stojące za tym produktem nie mają adresów lub ich właścicielami są spółki w różnych krajach.

We wszystkich możliwych mediach reklamowanych jest sporo różnego rodzaju specyfików, które mają sprawić, że ludzie bez wysiłku będą tracili zbędne kilogramy, a wystarczy tylko wykonać telefon, zamówić i od razu konsumentowi poprawi się sylwetka, nawet o kilka rozmiarów. Jednym z nich jest Vita Slim Proactive, w którego reklamie szczupłe dziewczyny i statysta występujący w roli eksperta zachęcają do skorzystania z okazji i uzyskania upragnionego wyglądu zarówno kobiety, jak i mężczyzn.

Okazuje się, że firma, która zleca wyświetlanie i druk reklam, jest wirtualne biuro. Dodatkowo dochodzenie dziennikarzy wykazało, że strona „odchudzanieroku” jest własnością firmy, która nie podaje żadnego adresu siedziby, telefonu, czy osoby kontaktowej. Fakt ten sprawił, że dystrybutorami zainteresował się UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów).

Produktem interesuje się także Główny Inspektorat Sanitarny, gdyż produkt został dopuszczony na polski rynek dla jednej z firm, dystrybucją jednak zajmuje się inny podmiot, a sklep internetowy jest własnością firmy zarejestrowanej w jednym z „rajów podatkowych”. Dodatkowo smaczku nadaje fakt, że reklama narusza prawo, gdyż informuje o właściwościach, które przypisane są do leków, a nie suplementów diety.

Śledztwo wykazało także, że sprzedawca preparatu do odchudzania Vita Slim Proactive dystrybuuje także specyfik pomagający w pozbyciu się żylaków VaricoVain. Będziemy śledzić doniesienia dotyczące tych produktów.

Wszystkie osoby, które uważają, że zostały naciągnięte lub oszukane w związku z preparatami mającymi przyspieszyć odchudzanie ciała, a spowodowały jedynie odchudzenie portfela, powinny skonsultować się z naszymi prawnikami, którzy są w stanie szybko i sprawnie rozpatrzyć większość sytuacji i doradzić, czy warto wystąpić na drogę sądową i oczekiwać zwrotu pieniędzy lub odszkodowania. Są oni dostępni stale pod adresem kontakt@bezprawnik.pl.

Zdjęcie z serwisu shutterstock.com